DEGIRO recenze

DEGIRO recenze (2024)
9.5
Jedny z nejnižších poplatků na trhu
Žádný poplatek za neaktivitu
Žádný minimální vklad
Snadno použitelná webová a mobilní platforma
Jednoduché a rychlé otevření účtu

DEGIRO recenze: DEGIRO je německo-nizozemský online broker, který poskytuje služby pro všechny typy investorů. Broker byl založen v roce 2008. Na začátku roku 2021 se DEGIRO spojilo s flatexDEGIRO Bank AG, čímž vznikl největší online broker v Evropě s vlastní bankovní licencí. DEGIRO podléhá regulaci ze strany nejvyšších finančních orgánů (např. německý BaFin). DEGIRO drží přes 80 mezinárodních ocenění.

DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

Chcete se dozvědět jak se investuje s online brokerem DEGIRO? Jaké má DEGIRO poplatky? Jaké je zdanění dividend na DEGIRO? Jak na DEGIRO koupit ETF bez poplatku? V naší DEGIRO recenzi se vše dozvíte.

DEGIRO recenze

9.5Hodnocení
DEGIRO

DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky. DEGIRO nabízí jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě.

Celkové hodnocení
9.5
VÝHODY
 • Jedny z nejnižších poplatků na trhu
 • Žádný poplatek za neaktivitu
 • Žádný minimální vklad
 • Snadno použitelná webová a mobilní platforma
 • Jednoduché a rychlé otevření účtu
NEVÝHODY
 • 35% zdanění dividend českých akcií
 • Vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách

DEGIRO je skvělou volbou pokud hledáte spolehlivého online brokera s nízkými poplatky a snadno použitelnou obchodní platformou. Naše zkušenosti s tímto brokerem jsou velmi pozitivní.

Jednou z největších výhod DEGIRO jsou jeho nízké poplatky. Pokud nechcete utrácet příliš za transakce, DEGIRO nabízí jedny z nejnižších poplatků na trhu. Navíc nemá žádný poplatek za neaktivitu, což je skvělé pro investory, kteří neobchodují pravidelně.

Další výhodou DEGIRO je bohatá nabídka ETF (Exchange Traded Funds). Tyto fondy mají neuvěřitelně nízké poplatky a jsou skvělým nástrojem pro diverzifikaci portfolia. DEGIRO vám umožňuje snadno investovat do těchto fondů a těšit se z jejich dlouhodobého růstu.

Pokud jde o obchodní platformu, DEGIRO patří mezi nejlepší v Evropě. Je snadno použitelná a nabízí širokou škálu funkcí pro snadné obchodování. Můžete obchodovat různé typy cenných papírů, monitorovat trhy v reálném čase a analyzovat své investice pomocí dostupných grafů a nástrojů.

Otevření účtu u DEGIRO je velmi jednoduché a rychlé. Proces registrace probíhá online a vyžaduje pouze několik kroků. Po ověření vašich osobních údajů budete mít přístup ke všem funkcím a můžete začít investovat okamžitě.

Je však důležité zmínit i některé nevýhody spojené s používáním DEGIRO. Pokud plánujete investovat do českých akcií, mějte na paměti, že DEGIRO uplatňuje vyšší zdanění dividend (35%). To může ovlivnit vaše výnosy z investic do domácího trhu.

Další nevýhodou jsou vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách. Pokud plánujete obchodovat na těchto trzích, mějte na paměti, že poplatky mohou být vyšší než u jiných brokerů.

Naše DEGIRO recenze je tedy pozitivní. Investování s DEGIRO se nám velmi líbí, zejména pro investování do zahraničních cenných papírů. Jeho nízké poplatky, žádný minimální vklad a absence poplatku za nečinnost jsou přitažlivými faktory pro začínající investory. Pokud hledáte jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky, DEGIRO by mohl být pro vás tou správnou volbou.

Upozornění: Investování zahrnuje rizika ztrát

Další doporučené platformy pro investování

Kromě brokera DEGIRO doporučujeme také následující investiční platformy:

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené knihy o investování

Pokud plánujete začít investovat tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

Nejlepší knihy o investování

Představení online brokera DEGIRO

Co je DEGIRO?

DEGIRO je německo-nizozemský online broker, který poskytuje služby pro všechny typy investorů. DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě. DEGIRO podléhá regulaci ze strany nejvyšších finančních orgánů (např. německý BaFin) a drží přes 80 mezinárodních ocenění.

Kdo stojí za DEGIRO?

Společnost DEGIRO byla založena v roce 2008. V roce 2013 začalo DEGIRO poskytovat služby pro retailové klienty v Nizozemsku. V letech 2014 a 2015 pak DEGIRO rozšířilo nabídku své platformy do dalších evropských zemí.

V roce 2015 spustilo DEGIRO svou anglickou platformu ve Spojeném království. Mezi země, ve kterých nyní nabízí své služby, patří Nizozemsko, Belgie, Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Česká republika, Španělsko, Portugalsko, Polsko, Řecko, Maďarsko, Dánsko, Švédsko, Spojené království, Norsko, Finsko a Irsko.

Na začátku roku 2021 se DEGIRO spojilo s flatexDEGIRO Bank AG, čímž vznikl největší online broker v Evropě s vlastní bankovní licencí.

Kontakt

DEGIRO lze kontaktovat těmito způsoby:

 • Telefonní linka: +31 20 261 3072
 • E-mail: clients@degiro.com 

DEGIRO lze nalézt i na sociálních sítích:

Investování s DEGIRO

Registrace

Chcete-li si otevřít účet DEGIRO, musí vám být více než 18 let. Také musíte mít platný doklad totožnosti, mít daňovou rezidenci a fyzické bydliště v některé z akceptovaných zemí a mít bankovní účet vedený na své jméno.

Při registraci budete požádáni o naskenování průkazu totožnosti fotoaparátem telefonu a pořízení selfie pro potvrzení totožnosti. Z tohoto důvodu se registrace provádí prostřednictvím aplikace DEGIRO a k registraci je zapotřebí chytrý telefon.

DEGIRO bonus a akce

Typy DEGIRO účtů

Změny od roku 2021

Dříve bylo možné si při registraci vybrat mezi účtem Basic a účtem Custody. Od roku 2021 to však již není možné, protože společnost DEGIRO zrušila možnost volby účtu Custody pro nové uživatele.

Při první registraci u DEGIRO si můžete vybrat mezi základním účtem Basic a účtem Custody.

Účet Basic je standardním typem účtu při registraci v DEGIRO. V případě potřeby lze účet Basic rozšířit na účet Active, Trader nebo Day Trader, který vám umožní přístup k obchodování na marži a derivátům.

Účet Custody se od základního profilu Basic liší tím, že cenné papíry jsou drženy odděleně a nepodléhají půjčování cenných papírů. Účet Custody nelze změnit na účty Active, Trader nebo Day Trader a má odlišné podmínky a poplatky.

Investiční rizika spojená s jednotlivými profily účtů jsou nejnižší u účtů Basic/Custody a nejvyšší u účtu Day Trader. Deriváty, spekulace a obchodování s marží s sebou nese dodatečné riziko a je možné, že vaše ztráty přesáhnou výši vkladu, což povede k zápornému zůstatku. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Vklady a výběry

Vklad a výběr peněžních prostředků na DEGIRO je velmi jednoduché. Níže uvedené instruktážní video vám ukáže, jak vložit a vybrat peníze z vašeho účtu.

Vklady a výběry na DEGIRO

Převody měn

S DEGIRO lze obchodovat na burzách po celém světě. To znamená, že u produktů nominovaných v cizí měně budete muset své prostředky převést. Při převodu CZK na DEGIRO je tato částka nejprve připsána na váš účet v CZK. Pro zahájení investování je třeba peníze převést na EUR. DEGIRO neúčtuje poplatky za konverzi mezi EUR a CZK a nabízí vám dvě možnosti, jak tak učinit.

 1. Manuální převod
 2. Automatický převod – AutoFX

Manuální převod: Jakmile obdržíte prostředky v CZK, můžete je ručně převést pomocí nástroje Převod měn.

Automatický převod: Pokud prostředky na EUR nepřevedete ručně, DEGIRO je převede za vás následující den po vkladu. Ruční převod proběhne okamžitě a není vám účtován žádný poplatek. Pouze manuální konverze mezi EUR a CZK jsou zdarma. Standardní kurz pro manuální převod mezi jiným měnovým párem je 10 EUR + 0,02 %. AutoFX neboli automatická konverze mezi CZK a EUR je také zdarma, zatímco standardní poplatek za AutoFX mezi jinými měnovými páry by byl 0,10 % z konvertované částky. (Zdroj: Degiro)

Nákup/prodej akcie a dluhopisu

V níže uvedeném článku vám poradíme jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO. Také vám poradíme jak koupit ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky. Náš praktický návod vám ukáže jak se registrovat na DEGIRO a jak koupit své první akcie a ETF.

Návod jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO - ETF bez poplatku

Vyhledání a nákup akcií je velmi snadné a rychlé. Na obrázku níže můžete vidět webové rozhraní DEGIRO (WebTrader).

DEGIRO webové rozhraní - WebTrader
Webové rozhraní DEGIRO (WebTrader)

Níže můžete vidět jak vypadá zadání objednávky.

DEGIRO nákup akcie - zadání objednávky
Nákup akcie na DEGIRO – zadání objednávky

Při nákupu máte na výběr pokyny Limit order a Market order.

Limit order

U limitního příkazu (Limit order) nastavíte minimální cenu (v případě prodeje) nebo maximální cenu (v případě nákupu), za kterou chcete příkaz provést. Váš příkaz nebude nikdy proveden za horší cenu, než je vaše limitní cena. Pokud cena, kterou jste uvedli, není v daném okamžiku dosažitelná, bude váš příkaz odeslán na místo provedení, na kterém se očekává provedení za nejlepší cenu.

Market order

Při zadání tržního příkazu (Market order) zadáte příkaz k provedení transakce za aktuálně nejlepší dostupnou cenu. Tato cena nemá horní hranici. U méně likvidních produktů můžete obdržet horší cenu, než jste očekávali. Proto se doporučuje opatrnost s tímto typem příkazu.

Níže uvedené instruktážní video vám ukáže, jak vyhledat a koupit akcii přes webové rozhraní (WebTrader). Prodej akcie funguje na stejném principu.

Vyhledání a nákup akcie na DEGIRO

Na DEGIRO můžete též kupovat dluhopisy. Níže uvedené instruktážní video vám ukáže, jak vyhledat a koupit dluhopis přes webové rozhraní (WebTrader). Prodej dluhopisu funguje na stejném principu.

Vyhledání a nákup dluhopisu na DEGIRO

Návod jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO

DEGIRO poplatky

DEGIROnízké obchodní poplatky pro všechny třídy aktiv, od akcií po opce. Nemá žádné poplatky za neaktivitu nebo výběr. DEGIRO nabízí individuálním investorům možnost obchodovat za poplatky, které platí profesionální instituce.

Společnost DEGIRO neúčtuje granty a poplatky třetích stran přímo, ale prostřednictvím fixního poplatku ve výši €0,5. Fixní poplatek pokrývá veškeré náklady za provedení vašeho příkazu účtované burzami nebo obchodními platformami společnosti DEGIRO. České akcie podléhají fixnímu poplatku 10 CZK.

Změna poplatku od 1.9.2022

I přes současnou vysokou inflaci se daří DEGIRU držet většinu poplatků na stejné úrovni díky technologickému náskoku, rozsahu a efektivitě procesů. Bohužel však musí zvýšit manipulační poplatek o 0,50 EUR za obchod, který vstupuje v platnost 1. září 2022. I po této změně však zůstávají poplatky DEGIRO jedny z nejnižších na trhu.

Poplatek za zprostředkování obchodních příležitostí

DEGIRO strhává poplatek za zprostředkování obchodních příležitostí. Tento poplatek se platí za poskytování přístupu na rozsáhlý počet burz (NASDAQ, NYSE, LSE, Xetra, BCCP a mnoho dalších). Tento poplatek je účtován všem těm, co tyto burzy využívají. Poplatek v sobě též zahrnuje poskytování technické podpory. DEGIRO využívá model pay-per-use (platit za využívání). Poplatek vám je naúčtován pouze když budete využívat určitou službu.

U Poplatků za obchodování na zahraničních burzách zaplatíte 0,25% z celkové hodnoty vašeho účtu (maximálně 2,50 €) ročně za každou zahraniční burzu (s výjimkou BCPP). Poplatek za obchodování na zahraničních burzách v případě americkým opcím činí 5,00 EUR za burzu za kalendářní měsíc. Tyto poplatky budou uplatněny, pokud provedete na dané burze jakoukoliv transakci nebo pokud na ní budete mít během kalendářního roku otevřenou alespoň jednu pozici.

Akcie

DEGIRO poplatky akcie
DEGIRO poplatky akcie (Zdroj: DEGIRO.cz)

ETF

DEGIRO poplatky ETF
DEGIRO poplatky ETF (Zdroj: DEGIRO.cz)

DEGIRO ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky

Poplatek za obchodování na zahraničních burzách

DEGIRO poplatek za obchodování na zahraničních burzách
DEGIRO poplatek za obchodování na zahraničních burzách (Zdroj: DEGIRO.cz)

Cizí měny – převody

DEGIRO poplatky cizí měny
DEGIRO poplatky cizí měny (Zdroj: DEGIRO.cz)

Poplatky za doplňkové služby

DEGIRO poplatky za doplňkové služby
DEGIRO poplatky za doplňkové služby (Zdroj: DEGIRO.cz)

DEGIRO ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky

DEGIRO nabízí pro své klienty nákup ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

DEGIRO vybralo širokou škálu pečlivě vybraných fondů obchodovaných na burze (ETF), do kterých lze investovat bez transakčních nákladů. Provizní poplatky pro ETF Core Selection jdou na DEGIRO. Pro více informací si přečtěte smluvní podmínky. Mohou být účtovány náklady na měnu, externí produkt a rozpětí.

Mezi čtyři nejobchodovanější ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky patří:

 • iShares MSCI World
 • Vanguard FTSE All-World
 • Vanguard S&P 500
 • iShares S&P 500

Kompletní seznam ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky naleznete níže. DEGIRO nabízí mnoho populárních ETF (zahrnují různé sektory a regiony).

Výhody a nevýhody online brokera DEGIRO

DEGIRO nabízí jedny z nejnižších poplatků na trhu ve všech třídách aktiv a je regulován několika špičkovými regulačními orgány. Webové a mobilní obchodní platformy DEGIRO jsou dobře navržené a snadno se používají.

Mezi nevýhody brokera DEGIRO patří vyšší zdanění dividend českých akcií (35%) a vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách.

VýhodyNevýhody
✅ Jedny z nejnižších poplatků na trhu❌ 35% zdanění dividend českých akcií
✅ Žádný poplatek za neaktivitu❌ Vyšší poplatky u některých burz (Asie, Evropa)
✅ Žádný minimální vklad
✅ Snadno použitelná webová a mobilní platforma
✅ Jednoduché a rychlé otevření účtu

DEGIRO dividendy – zdanění dividend českých akcií

Mezi nevýhody online brokera DEGIRO patří 35% zdanění dividend českých akcií.

Struktura, kterou DEGIRO používá, vede k efektivním úsporám na transakčních nákladech při obchodování. Kromě toho tato struktura, v níž jsou držena aktiva klientů v rámci samostatného právního subjektu, má za následek minimální riziko v případě potíží protistrany. Vedlejším efektem však bohužel je to, že DEGIRO nemůže aplikovat lokální zdanění dividend pro české akcie. České dividendy jsou proto klientům připisovány již po zdanění sazbou 35 %.

Mobilní aplikace DEGIRO

DEGIROpřehlednou mobilní aplikaci, pomocí které lze investovat do akcií, dluhopisů, ETF, investičních fondů, opcí a dalších produktů. Umožňuje přístup na burzy po celém světě od Severní Ameriky až po Evropu, Asii a Oceánii. Mobilní aplikace nabízí real-time data, novinky o akciovém trhu a stejné typy objednávek, které jsou v online aplikaci (WebTraderu).

The Financial Times & Investors Chronicle udělila společnosti DEGIRO ocenění „Best Mobile Share Dealing Award“, a to díky uživatelsky příznivým zkušenostem a množství obchodních příležitostí.

Mobilní obchodní aplikaci DEGIRO je možné stáhnout na Google Play nebo App Store.

Na co si dát pozor při investování (rizika)

Investování na kapitálových trzích není bez rizika. Existuje určité riziko, že ztratíte část své investice. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Krátkodobé propady cen aktiv na kapitálových trzích jsou normální, jak se stalo například v roce 2020. Během propadů na trzích se často doporučuje peníze nevybírat a čekat až hodnota znovu poroste.

Při investování můžete přijít o část nebo celý svůj vklad. Investování může být výdělečné, ale nikdy není bez rizika. Ujasněte si, kolik rizika jste ochotni podstoupit, a jaké produkty nejvíce vyhovují vašim potřebám. Nedoporučujeme investovat peníze, které můžete v krátkém časovém horizontu potřebovat.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je Degiro?

DEGIRO je německo-nizozemský online broker, který poskytuje služby pro všechny typy investorů. DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě.

Kdo stojí za DEGIRO?

Broker byl založen v roce 2008. Na začátku roku 2021 se DEGIRO spojilo s flatexDEGIRO Bank AG, čímž vznikl největší online broker v Evropě s vlastní bankovní licencí.

Jaké typy účtů DEGIRO nabízí?

Při první registraci u DEGIRO si můžete vybrat mezi základním účtem Basic a účtem Custody.

Jaké má DEGIRO poplatky?

DEGIRO má nízké obchodní poplatky pro všechny třídy aktiv, od akcií po opce. Nemá žádné poplatky za neaktivitu nebo výběr. DEGIRO nabízí individuálním investorům možnost obchodovat za poplatky, které platí profesionální instituce.

Jaké jsou výhody DEGIRO?

Jedny z nejnižších poplatků na trhu, Žádný poplatek za neaktivitu, Žádný minimální vklad, Snadno použitelná webová a mobilní platforma, Jednoduché a rychlé otevření účtu

Jaké jsou nevýhody DEGIRO?

35% zdanění dividend českých akcií a vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách

Existuje DEGIRO mobilní aplikace?

Ano, mobilní obchodní aplikaci DEGIRO je možné stáhnout na Google Play nebo App Store.

DEGIRO recenze a zkušeností klientů

DEGIRO recenze a zkušenosti. Napište nám do komentářů své zkušenosti s online brokerem DEGIRO.

Hodnocení:
[Celkem: 103 Průměr: 4.9]
DEGIRO recenze (2024)
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 02/01/2024 autorem Lenka Svobodová

10 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart