Nejlepší způsoby, jak investovat do kryptoměn

Jak investovat do kryptoměn: Chcete vědět jak investovat do kryptoměn? Existují různé způsoby jak koupit kryptoměnu. Kryptoměny se dostaly do povědomí jako třída investičních aktiv. Pokud chcete nějaké přidat do svého portfolia, může být obtížné zjistit, jak začít. Kryptoměny nejsou v současné době regulovány a investování do nich může být velmi rizikové.

V tomto článku se podrobně seznámíme s různými způsoby, jak můžete investovat do kryptoměn, abyste mohli rozšířit své investiční portfolio. Přečtěte si, jaké jsou základy kryptoměn a jak do nich začít investovat a co je třeba před investováním zvážit.

Nejlepší způsoby, jak investovat do kryptoměn

Ať už jste nováček v oblasti kryptoměn nebo zkušený investor hledající nové příležitosti, je důležité mít správné informace a nástroje pro úspěšnou investici do kryptoměn. Jakmile najdete kryptoměnu, o které si myslíte, že bude dobrou investicí, je čas začít investovat do kryptoměn.

Do kryptoměn můžete investovat dvěma způsoby:

 1. Nákup kryptoměn na kryptoměnové burze
 2. Nákup kryptoměn na investiční platformě – např. Portu Crypto

Každý z těchto přístupů má své výhody, které je třeba zvážit. V našem článku se podrobně podíváme na obě možnosti, abyste mohli učinit dobrou volbu a začít investovat s jistotou.

1. Nákup kryptoměn na kryptoměnové burze

Jako začínající investor do kryptoměn byste se neměli snažit příliš riskovat nákupem neznámých kryptoměn. Měli byste si vyzkoušet investování do zavedenějších kryptoměn (např. Bitcoin). Každá kryptoměnová burza podporuje obchodování s Bitcoinem.

To vám umožní lépe se seznámit s mechanismem investování do kryptoměn a také s tím, jak kryptoměny zapadají do vašeho investičního portfolia.

Prvním krokem je otevření účtu na kryptoměnové burze. Coinbase je jednou z nejoblíbenějších a pro začátečníky nejpřívětivějších burz. Mezi další možnosti patří například Coinmate. Jen se ujistěte, že kryptoměnová burza, kterou chcete používat, podporuje také kryptoměnu, kterou chcete koupit.

Jakmile na svůj účet vložíte peníze, můžete zadat příkaz k nákupu kryptoměny. Příkazy na burze fungují stejně jako příkazy na akciovém trhu. Po dokončení obchodu pro vás kryptoměnová burza kryptoměnu uschová v peněžence. Kryptoměny můžete následně převést do vlastní hardwarové krypto pěněženky např. Trezor One.

Trezor One

TREZOR One je velmi dobrá hardwarová peněženka, pomocí které můžete snadno přijímat, uschovávat a spravovat více než 600 druhů kryptoměn (např. Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum a další). Tento model je vyroben z odolného plastu takže toho hodně vydrží. Nastavení je velmi jednoduché a rychlé (cca 5 minut). TREZOR One je první hardwarová peněženka pro správu kryptoměn na světe a je vyráběna v České Republice (SatoshiLabs).

Hardwarová peněženka TREZOR One Black kryptoměny Bitecoin Litecoin Alza.cz
Trezor One

TREZOR One má přehledné uživatelské rozhraní, snadno vidíte aktuální hodnotu portfolia nebo transakční historii. Data jsou zálohována pomocí sofistikované technologii, takže nepřijdete o své portfolio. Součástí je též Password Manager, který vám bude bezpečné spravovat heslo.

Hardwarová peněženka TREZOR One je ideální jak pro úplné začátečníky v kryptoměnách tak i pro zkušené uživatele.

2. Nákup kryptoměn na investiční platformě Portu Crypto

Další možností jak investovat do kryptoměn je nákup kryptoměn na české investiční platformě Portu Crypto.

Portu Crypto recenze a zkušenosti

Portu Crypto nabízí snadné investování do kryptoměn bez potřeby vlastní krypto-peněženky. Portu nenakupuje fyzické kryptoměny. Investicí na Portu si kupujete kryptoměny skrz burzovně obchodovaný produkt (ETP), teprve emitent ETP nakupuje fyzicky kryptoměny. Cena ETF je tedy navázána na hodnotu podkladového aktiva (kryptoměny).

Kryptoměny jsou emitentem ETP uloženy v tzv. cold-wallet (kryptoměnová peněženka, která není připojena k internetu) u předních depozitářů v oboru.

Co je to ETP?
 • Burzovně obchodované produkty (ETP) jsou typy cenných papírů, které sledují podkladový cenný papír, index nebo finanční nástroj.
 • ETP se obchodují na burzách podobně jako akcie.
 • Cena ETP kolísá v rámci obchodního dne.

Portu Crypto je vhodné pro zkušenější investory, kteří chtějí nakupovat kryptoměny pravidelně a držet je dlouhodobě ve svém portfoliu. Kryptoměny jsou spojené s nepředvídatelnými výkyvy hodnoty a před investováním je důležité myslet na případné ztráty.

Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Více o rizicích se můžete dozvědět zde v dokumetu Informace o investičních službách, investičních nástrojích a rizicích spojených s investováním do těchto investičních nástrojů.

Portu Crypto je vhodné pro:

 • pravidelné a dlouhodobé investování,
 • diverzifikaci investičního portfolia,
 • daňové osvobození díky časovému a hodnotovému testu.

Portu Crypto není vhodné pro:

 • krátkodobé spekulace na vývoj cen kryptoměn,
 • intradenní obchodování (daytrading) a obchodování na páku,
 • investování všech volných prostředků do kryptoměn.

Mezi nevýhody Portu Crypto patří omezení realizování obchodů (nákup/prodej) pouze během Obchodních dní Portu neboť Portu nenakupuje fyzické kryptoměny. Nákupy a prodeje probíhají standardně pouze během Obchodních dní Portu. Kryptoměny také není možné převést do vlastní peněženky.

Stav naší Portu Crypto investice k 10.6.2022 můžete vidět na obrázku níže.

Portu Crypto - složení investice
Stav Portu Crypto investice k 10.6.2022

Naše recenze Portu Crypto je pozitivní. Líbí se nám jednoduché nastavení na pár kliků, možnost daňového osvobození a jeden nízký poplatek.

Pokud se rozhodnete začít investovat na české on-line investiční platformě Portu.cz tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz. Po zadání referenčního kódu při založení účtu obdržíte 90 dnů investování zdarma. Po tuto dobu Vám nebudou účtovány správcovské poplatky a budete mít tzv. bezplatné období, které začíná dnem zainvestování prvního vkladu.

PORTU Investování do akcií a ETF
Nejlepší investiční platforma v ČR.

Portu Crypto recenze a zkušenosti – Investování do kryptoměn

Portu Crypto recenze (2024)

Kryptoměny dostupné na Portu Crypto

S Portu Crypto můžete investovat do nejznámějších kryptoměn jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT) a Litecoin (LTC).

Na výběr jsou také kryptoměnové koše, které v sobě obsahují kombinaci několika kryptoměn a slouží k diverzifikaci kryptoměnové investice. Příkladem je instrument Kryptoměny 2050, který obsahuje více kryptoměn a sleduje tak vývoj podstatné části celého krypto trhu.

Poplatek Portu Crypto

Portu Crypto je zpoplatněno jednotnou sazbou ve výši 1 % p.a. z hodnoty prostředků pod správou a žádné další poplatky účtovány nejsou. V rámci Portu Crypto je možné využít Slevového programu pro dlouhodobé investory a snížit si poplatek až o 40 %.

Portu Crypto je odděleno od ostatních investičních služeb Portu, nemá tedy žádný vliv na cenový plán Portu strategií.

Portu Crypto daně

Stejně jako ostatní příjmy z investování jsou výnosy na Portu Crypto daněny a to 15 %, respektive 23 %. Kapitálové výnosy musíte zdanit podle českého práva, podklady pro roční daňové přiznání vám Portu připraví na začátku kalendářního roku.

ETP jsou dle českého práva uznány jako cenné papíry, a proto je zdanění zisků osvobozeno při splnění časového a hodnotového testu. Pokud mezi nákupem a prodejem uplynula lhůta delší než 3 roky, zisky z prodeje nedaníte. Vyvarovat se placení daní můžete také v případě, že celkové příjmy z prodeje cenných papírů nepřesáhnou 100 000 Kč během jednoho zdaňovacího období.

V případě, že máte nějaké nejasnosti, tak je dobré se obrátit na svého daňového poradce.

Co je to kryptoměna?

Kryptoměna je typ digitální měny, která se při ověřování transakcí nebo vytváření nových jednotek nespoléhá na centrální autoritu (např. banku). Místo toho se spoléhá na kryptografii, která zabraňuje padělání.

Kryptoměny podporuje technologie blockchain. Blockchain se skládá z jednotlivých bloků dat, které mohou obsahovat informace o čemkoli, například o transakcích provedených v konkrétní kryptoměně. Každý blok dat odkazuje na předchozí blok a vytváří tak řetězec bloků. Odkaz používá kryptografii, která zajišťuje, že řetězec zůstane neměnný, takže hackeři nemohou data změnit.

V současné době existují tisíce kryptoměn. Mezi nejznámější kryptoměny patří Bitcoin (BTC), Ether (ETH) a Cardano (ADA).

Upozornění – Na co si dát pozor

Jako investor do kryptoměn musíte být připraveni na volatilitu. Výkyvy cen o 20 % a více během několika hodin jsou velmi časté. Investování do kryptoměn je tedy velmi rizikové.

Kromě toho byste měli zvážit, jak velkou část svého investičního portfolia chcete mít v kryptoměnách. Někteří odborníci doporučují mít v kryptoměnách pouze jednotky procent investičního portfolia.

Jak vydělat peníze investováním do kryptoměn

Investování do kryptoměn vyžaduje, abyste si udělali důkladný výzkum a byli si dostatečně jistí svou investicí. Investování do kryptoměn je velmi volatilní a rizikové. Pokud to dokážete, může se vám to vyplatit, protože očekávané výnosy jsou vyšší než u většiny ostatních tříd aktiv (akcie, dluhopisy atd.).

Výše investice do kryptoměn závisí na tom, jak velké riziko jste ochotni podstoupit a jak dlouhý je váš časový horizont.

Nejlepší investiční platformy 2024

Nejlepší investiční platformy 2024: Investiční platformy jsou online služby, které umožňují nakupovat a držet akcie, dluhopisy a fondy na jednom místě. Mezi tyto služby může patřit snadné investování do akciíETFpodílových fondů nebo do nemovitostí. Mezi nejlepší české investiční platformy v roce 2024 patří Portu, Fondee, Upvest a Investown.

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
Portu.cz logo
PORTU
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Fondee.cz
FONDEE
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
INVESTOWN
Hodnocení
Investování do nemovitostí

Nejlepší investiční platformy 2024

Jak investovat do kryptoměn v roce 2024 - Jak koupit kryptoměnu
Hodnocení:
[Celkem: 122 Průměr: 4.9]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 03/01/2024 autorem Lenka Svobodová

1 komentář

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart