Portu Crypto recenze

Portu Crypto recenze (2024)
9.5
Portu Crypto recenze
Portu Crypto recenze
Jednoduché nastavení
Daňové benefity
Jeden nízký poplatek
Snadná správa

Portu Crypto recenze: Portu Crypto od společnosti WOOD & Company Financial Services, a.s.. nabízí snadné investování do kryptoměn bez potřeby vlastní krypto-peněženky. Mezi hlavní výhody Portu Crypto patří jednoduché nastavení na pár kliků, možnost daňového osvobození a prověřené, likvidní instrumenty od solidních emitentů.

Na Portu Crypto v této chvíli najdete 7 kryptoměn: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solanu (SOL), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) a Tezos (XTZ). Do své Crypto investice si dále můžete přidat kryptoměnový koš Kryptoměny 2050 složený z více kryptoměn.

V této recenzi Portu Crypto naleznete naše zkušenosti s tímto snadným způsobem investování do kryptoměn.

Portu Crypto recenze

9.5Hodnocení
Portu Crypto

Portu Crypto nabízí snadný způsob investování do kryptoměn a je vhodné pro pasivní dlouhodobé investování.

Celkové hodnocení
9.5
KLADY
 • Jednoduché nastavení
 • Daňové benefity
 • Jeden nízký poplatek
 • Snadná správa
ZÁPORY
 • Realizování obchodů pouze v obchodní dny

Naše zkušenosti s Portu Crypto jsou velmi pozitivní. Líbí se nám jednoduché nastavení na pár kliků, možnost daňového osvobození a jeden nízký poplatek. S Portu Crypto si můžete pořídit kryptoměny skrze burzovně obchodovaný produkt (ETP) bez potřeby vlastní krypto peněženky.

Portu Crypto vás udržuje v bezpečí tím, že neinvestuje do fyzických kryptoměn, místo toho si koupíte ETP a emitent ETP fyzicky nakupuje kryptoměny, které jsou uloženy v tzv. cold-wallet u předních depozitářů.

Portu Crypto nabízí snadné investování do kryptoměn bez potřeby vlastní krypto-peněženky. Portu nenakupuje fyzické kryptoměny. Investicí na Portu si kupujete kryptoměny skrz burzovně obchodovaný produkt (ETP), teprve emitent ETP nakupuje fyzicky kryptoměny. Cena ETF je tedy navázána na hodnotu podkladového aktiva (kryptoměny).

Kryptoměny jsou emitentem ETP uloženy v tzv. cold-wallet (kryptoměnová peněženka, která není připojena k internetu) u předních depozitářů v oboru.

Co je to ETP?
 • Burzovně obchodované produkty (ETP) jsou typy cenných papírů, které sledují podkladový cenný papír, index nebo finanční nástroj.
 • ETP se obchodují na burzách podobně jako akcie.
 • Cena ETP kolísá v rámci obchodního dne.

Portu Crypto je vhodné pro zkušenější investory, kteří chtějí nakupovat kryptoměny pravidelně a držet je dlouhodobě ve svém portfoliu. Kryptoměny jsou spojené s nepředvídatelnými výkyvy hodnoty a před investováním je důležité myslet na případné ztráty.

Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Více o rizicích se můžete dozvědět zde v dokumetu Informace o investičních službách, investičních nástrojích a rizicích spojených s investováním do těchto investičních nástrojů.

Portu Crypto je vhodné pro:

 • pravidelné a dlouhodobé investování,
 • diverzifikaci investičního portfolia,
 • daňové osvobození díky časovému a hodnotovému testu.

Portu Crypto není vhodné pro:

 • krátkodobé spekulace na vývoj cen kryptoměn,
 • intradenní obchodování (daytrading) a obchodování na páku,
 • investování všech volných prostředků do kryptoměn.

Mezi nevýhody Portu Crypto patří omezení realizování obchodů (nákup/prodej) pouze během Obchodních dní Portu neboť Portu nenakupuje fyzické kryptoměny. Nákupy a prodeje probíhají standardně pouze během Obchodních dní Portu. Kryptoměny také není možné převést do vlastní peněženky.

Stav naší Portu Crypto investice k 10.6.2022 můžete vidět na obrázku níže.

Portu Crypto - složení investice
Stav Portu Crypto investice k 10.6.2022

Naše Portu Crypto recenze je velmi pozitivní. Pokud se rozhodnete začít investovat na české on-line investiční platformě Portu.cz tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz. Po zadání referenčního kódu při založení účtu obdržíte 90 dnů investování zdarma. Po tuto dobu Vám nebudou účtovány správcovské poplatky a budete mít tzv. bezplatné období, které začíná dnem zainvestování prvního vkladu.

PORTU Investování do akcií a ETF
Nejlepší investiční platforma v ČR.
Portu recenze (2024) - Portu recenze uživatelů

Kryptoměny dostupné na Portu Crypto

S Portu Crypto můžete investovat do nejznámějších kryptoměn jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT) a Litecoin (LTC).

Na výběr jsou také kryptoměnové koše, které v sobě obsahují kombinaci několika kryptoměn a slouží k diverzifikaci kryptoměnové investice. Příkladem je instrument Kryptoměny 2050, který obsahuje více kryptoměn a sleduje tak vývoj podstatné části celého krypto trhu.

Představení Portu Crypto

Poplatek Portu Crypto

Portu Crypto je zpoplatněno jednotnou sazbou ve výši 1 % p.a. z hodnoty prostředků pod správou a žádné další poplatky účtovány nejsou. V rámci Portu Crypto je možné využít Slevového programu pro dlouhodobé investory a snížit si poplatek až o 40 %.

Portu Crypto je odděleno od ostatních investičních služeb Portu, nemá tedy žádný vliv na cenový plán Portu strategií.

Portu Crypto daně

Stejně jako ostatní příjmy z investování jsou výnosy na Portu Crypto daněny a to 15 %, respektive 23 %. Kapitálové výnosy musíte zdanit podle českého práva, podklady pro roční daňové přiznání vám Portu připraví na začátku kalendářního roku.

ETP jsou dle českého práva uznány jako cenné papíry, a proto je zdanění zisků osvobozeno při splnění časového a hodnotového testu. Pokud mezi nákupem a prodejem uplynula lhůta delší než 3 roky, zisky z prodeje nedaníte. Vyvarovat se placení daní můžete také v případě, že celkové příjmy z prodeje cenných papírů nepřesáhnou 100 000 Kč během jednoho zdaňovacího období.

V případě, že máte nějaké nejasnosti, tak je dobré se obrátit na svého daňového poradce.

Jak si založit Portu Crypto

Celý proces založení Portu Crypto je velmi jednoduchý a rychlý. Založení zabere pouze několik minut.

Jak si založit Portu Crypto
Zaregistrujte se na Portu
Nejprve je třeba založit si účet na Portu (3 měsíce zdarma). Vyplňte investiční dotazník a údaje o sobě.
Aktivujte si Portu Crypto
Po přihlášení se dostanete na stránku Souhrn, ze které si založíte Portu Crypto stejně jako nové portfolio, či strategii. Po odsouhlasení rizik spojených s touto službou se dostanete na doplňující Crypto dotazník, kterým musíte projít, aby vám byla služba zpřístupněna.
Složte si Crypto investici
Po úspěšném vyplnění dotazníku můžete vybrat kryptoměny do své investice. Kliknutím na instrumenty se vám k nim zobrazí bližší informace a kliknutím na tlačítko plus si danou kryptoměnu přidáte. V době spuštění služby Portu Crypto je v nabídce 7 kryptoměn a jeden kryptoměnový koš.
Začněte investovat
Ke vkladu peněz můžete využít QR kód, poslání peněz na účet (s variabilním symbolem dané Crypto investice) nebo můžete peníze převést z Portu Peněženky.

Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Portu je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Portu od klientů jsou velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek (1 %) a možnost jeho snížení pomocí slevového programu až o 40 %. Populární je též možnost založení dětského účtu na Portu.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Portu recenze a zkušenosti (2024)

Jak investovat do kryptoměn

Doporučené články o investování

Portu Crypto recenze (2024)
Hodnocení:
[Celkem: 1 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 29/12/2023 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
 1. […] ▷ Portu Crypto recenze a zkušenosti (2022) – Investování do kryptoměn 06/09/2022 at […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart