Recenze: Portu investiční rezerva – Konzervativní způsob investování

Portu investiční rezerva recenze a zkušenosti
9.5
Recenze: Portu investiční rezerva – Konzervativní způsob investování
Recenze: Portu investiční rezerva – Konzervativní způsob investování
Poskytuje ochranu před inflací
Nízké riziko
Nízký poplatek
Rychlý výběr peněz

Portu investiční rezerva je nový konzervativní investiční produkt od společnosti WOOD & Company Financial Services, a.s.. Investiční rezerva je dobrým způsobem, jak konzervativně investovat. Ať už chcete budovat finanční rezervu, nebo mít peníze brzy po ruce, nemusíte je nechat ležet na svém bankovním účtu napospas inflaci.

Portu investiční rezerva využívá úročenou hotovost spolu s investičními nástroji tak, aby chránila vaše úspory při co nejmenší rizikovosti. V této recenzi Portu investiční rezervy naleznete naše zkušenosti s tímto novým konzervativním investičním produktem.

Portu investiční rezerva recenze a zkušenosti

9.5Hodnocení
Portu investiční rezerva

Portu investiční rezerva je skvělou volbou pro každého, kdo chce konzervativně investovat.

Celkové hodnocení
9.5
KLADY
 • Poskytuje ochranu před inflací
 • Nízké riziko
 • Nízký poplatek
 • Rychlý výběr peněz
ZÁPORY
 • Nižší výnos

Portu investiční rezerva je nejkonzervativnější investiční produkt Portu, který slouží k ochraně peněz před znehodnocením za co nejmenšího rizika. Investiční platforma Portu k tomu využívá úročenou hotovost, která zaujímá většinu složení této investice. Vyšší diverzifikaci poskytují dluhopisy, akcie a zlato.

Portu investiční rezerva je vhodné místo pro peníze, které neplánujete investovat dlouhodobě, ale zároveň je nechcete nechat ležet na bankovním účtu. Investiční rezerva je též vhodná k investování s krátkodobým cílem nebo k vybudování finančního polštáře pro neočekávané výdaje.

Složení Investiční rezervy se snaží chránit peníze před znehodnocením a současně minimalizuje riziko kolísání hodnoty. Hlavní složkou Portu investiční rezervy je hotovost úročená za tu nejlepší sazbu, kterou se Portu podaří na trhu vyjednat. Výše úroku se vždy odvíjí od hlavní úrokové sazby ČNB (tzv. dvoutýdenní repo sazba) a průběžně se může měnit. Vyšší diverzifikaci zajišťují dluhopisy, akcie a zlato.

Co nabízí Portu investiční rezerva?

 • Ochrana před inflací – Investiční rezerva kombinuje úročenou hotovost a investiční nástroje s cílem zajistit výnos, který dlouhodobě chrání peníze před znehodnocením.
 • Nízké riziko – Riziko je drženo přiměřeně nízko, aby hodnota vložených peněz kolísala jen minimálně.
 • Rychlý výběr peněz – Peníze můžete vybrat kdykoli a mít je do 10 dnů na účtu.
 • Nízký poplatek – Bez vstupních nebo výstupních poplatků. Za zhodnocování peněz, které jsou vaší Investiční rezervou, si Portu účtuje snížený poplatek jen 0,25 % ročně.

Naše recenze Portu investiční rezervy je velmi pozitivní. Líbí se nám složení investiční rezervy, které je dobře diverzifikované (obsahuje hotovost, protiinflační dluhopisy, zlato, akcie). Poslání peněz do investiční rezervy je též velmi jednoduché a rychlé.

Stav naší investiční rezervy můžete vidět na obrázku níže.

Portu investiční rezerva recenze a zkušenosti - složení rezervy
Portu investiční rezerva – stav naší investice

Pokud se rozhodnete začít investovat na české on-line investiční platformě Portu.cz tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz. Po zadání referenčního kódu při založení účtu obdržíte 90 dnů investování zdarma. Po tuto dobu Vám nebudou účtovány správcovské poplatky a budete mít tzv. bezplatné období, které začíná dnem zainvestování prvního vkladu.

PORTU Investování do akcií a ETF
Nejlepší investiční platforma v ČR.

Složení Portu investiční rezervy

 • Úročená hotovost (4,75 % p. a.) – 83 %
 • Globální protiiflační dluhopisy – 5 %
 • Globální akcie – 5 %
 • Zlato – 5 %
 • Hotovost – 2 %

Přibližně 83 % tvoří úročená hotovost a tato složka produktu je srovnatelná se spořicím účtem.

Malou část Investiční rezervy tvoří investiční instrumenty (globální protiiflační dluhopisy, globální akcie, zlato a hotovost) jejichž hodnota může v čase růst i klesat. Nelze proto zaručit, že hodnota Investiční rezervy bude kontinuálně pouze růst.

Poplatek Portu investiční rezervy

Portu investiční rezerva využívá úročenou hotovost spolu s investičními nástroji tak, aby chránila vaše peníze před ztrátou hodnoty a nevystavila je přitom nežádoucímu riziku. Roční poplatek 0,25 % za správu zahrnuje:

 • Úročení hotovosti za nejlepší dostupné sazby
 • Zajištění optimálního rozložení
 • Řízení rizika díky automatocké rebalanci
 • Veškeré transakční náklady
 • Evidenci a správu cenných papírů
 • Pomoc a podporu, online chat
 • Průběžná správa

Jak si založit Portu investiční rezervu

Celý proces založení Portu investiční rezervy je velmi jednoduchý a rychlý. Založení investiční rezervy zabere pouze několik minut.

Jak si založit Portu investiční rezervu
Zaregistrujte se na Portu
Nejprve je třeba založit si účet na Portu (3 měsíce zdarma). Vyplňte investiční dotazník a údaje o sobě. Během registrace je potřeba začít se založením portfolia – není však nutné do něj investovat. Investiční rezervu si založíte později.
Založte si Investiční rezervu
Pokud jste již na Portu registrovaní, Investiční rezervu si můžete založit jednoduše na stránce Souhrn kliknutím na tlačítko Založit Investiční rezervu.
Vložte peníze
Nyní stačí zaslat váš vklad a nechat peníze zhodnocovat.

Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Portu je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Portu od klientů jsou velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek (1 %) a možnost jeho snížení pomocí slevového programu až o 40 %. Populární je též možnost založení dětského účtu na Portu.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Portu.cz recenze a zkušenosti – Moderní způsob investování v roce 2022

Portu.cz logo

Doporučené články o investování

Hodnocení:
[Celkem: 132 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 06/04/2022 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart