Nejlepší knihy o investování

Nejlepší knihy o investování: Hrajete si s myšlenkou začít investovat? Máte peníze navíc a přemýšlíte, jak s nimi naložit? Ale nevíte jak? Potom začněte investovat! Přečtěte si náš výběr nejlepších knih o investování v roce 2024.

Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

Zde jsou nejlepší knihy o investování pro začátečníky i pokročilé od respektovaných profesionálů z oboru, které vám pomohou začít na správné investiční cestě.

1

Inteligentní investor

Autor: Benjamin Graham
Inteligentní Investor Benjamin Graham

Kniha Inteligentní investor (The Intelligent Investor) od Benjamina Grahama patří mezi nejlepší knihy o investování. Tato kniha je vychvalována dalšími úspěšnými investory, Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“.

Benjamin Graham byl americký ekonom, profesor a investor. Graham je považován za otce hodnotového investování, které je založeno na vyhledávání aktiv, jejichž tržní cena se nachází pod jejich vnitřní hodnotou. Grahamovi nejznámější knihy jsou Security Analysis (1934) s Davidem Doddem a The Intelligent Investor (1949).

V knize se dozvíte jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Grahamův přístup k investování je vysvětlen dobrou formou vhodnou pro laiky. Kniha je doplněna o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovi rady, přístupy a příběhy na aktuální tržní podmínky.

Recenze knihy Inteligentní investor jsou velmi pozitivní. Jde o nejlepší knihu o investování pro opravdové investory.

Inteligentní investor recenze knihy

2

Nejbohatší muž v Babylóně

Autor: Clason George S.
Nejbohatší muž v Babyloně George Clason recenze

Nejbohatší muž v Babylóně (The Richest Man in Babylon) je kniha z roku 1926 od amerického autora George Samuela Clasona. Jedná se o jednu z nejslavnějších knih na téma bohatství a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu.

Kniha zůstává v tisku téměř sto let poté, co byla vydána, a je považována za klasiku osobního finančního poradenství. Kniha se stala známou díky podpoře bank a pojišťoven, které financovaly její vydávání.

V knize je formou příběhů ze starého Babylónu prezentován návod, jak lze peníze vydělat, udržet si je a následně investovat. Kniha také obsahuje rady, jak řešit problémy s dluhy. Kniha se velmi dobře čte, neboť jsou jednotlivé příběhy velmi inspirativní a jednoduché na pochopení.

Recenze knihy Nejbohatší muž v Babylóně jsou velmi dobré. Kniha je velmi čtivě psaná a sdělení jsou srozumitelná každému.

3

Bohatý táta, chudý táta

Autor: Robert Toru Kiyosaki
Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki recenze

Bohatý táta, chudý táta (Rich Dad Poor Dad) je celosvětovým bestsellerem, jejímiž autory jsou Robert Kiyosaki a Sharon Lechterová. Kniha je skvělým úvodem do psychologie tvoření bohatství. Kniha se snaží ukázat rozdíl mezi smýšlením bohatých a chudých lidí a upozornit na důležitost finanční gramotnosti

Kniha vyzývá k rozvíjení finanční gramotnosti a k vytvoření pasivního přijmu a to pomocí aktiv jako jsou cenné papíry, nemovitosti a duševní vlastnictví. Hlavním mottem knihy je: „Bohatí nepracují pro peníze, nechávají peníze, aby pracovaly pro ně.“

V knize naleznete následující témata:

 • Jak se chovají a přemýšlí chudí lidé, střední vrstva a bohatí.
 • Proč je důležité znát rozdíl mezi aktivy a pasivy.
 • Proč je důležitá finanční gramotnost.

V knize vystupuje bohatý táta (který je úspěšný, a to i přesto, že nedokončil ani střední školu) a chudý táta (učitel s dobrým vzděláním, který je ale chudý). Bohatý táta učí děti finanční gramotnost a způsob jak se stát bohatým.

Recenze knihy Bohatý táta, chudý táta jsou velmi pozitivní. Kniha by měla být povinnou četbou pro kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým.

Naučte se investovat - 2. rozšířené vydání - Gladiš Daniel - Recenze

Kniha Naučte se investovat – 2. rozšířené vydání od Daniela Gladiše patří mezi nejlepší české knihy o investování. Kniha vás naučí rozlišovat mezi investicemi a spekulacemi, správně chápat riziko, odhadovat vnitřní hodnotu akcie, rozlišovat mezi investičními strategiemi. Druhé vydání této knihy je rozšířeno o kapitolu věnovanou budoucím trendům v investování.

Daniel Gladiš je absolventem VUT v Brně. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V minulosti pracoval pro zahraniční institucionální investory. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Fond je hodnotově orientován a je spravován v souladu s fundamentální analýzou.

Kniha prezentuje konkrétní příklady, na kterých se naučíte zvládnout investiční proces i psychologii investování. Kniha také poradí jak se vyhýbat strachu a chamtivosti a upozorní na problematiku inflace a daní.

V knize naleznete následující témata:

 • Investice a spekulace (efektivita trhu, mylné chápání rizika, Margin of safety, Diverzifikace, Benchmarking).
 • Dobrá společnost není totéž co dobrá investice.
 • Akcie je podíl na podnikání.
 • Nebezpečí příliš sofistikovaného přístupu při investování.

Recenze knihy Naučte se investovat – 2. rozšířené vydání jsou velmi pozitivní. Patří mezi nejlepší české knihy o investování.

Akciové investice: 2., rozšířené vydání - Daniel Gladiš - recenze

Kniha Akciové investice: 2., rozšířené vydání od Daniela Gladiše obsahuje řadu konkrétních příkladů z autorovy více než dvacetileté investiční kariéry. Kniha vysvětluje jak v praxi investovat do akcií a jak si vytvořit vlastní investiční proces. Druhé rozšířené vydání reaguje na aktuální vývoj na finančních trzích, zejména na globální recesi spojenou s virovou pandemií v roce 2020.

V knize naleznete následující témata:

 • Kruh kompetencí a bezpečnostní polštář
 • Rizika investování
 • Psychologie investora
 • Inflace
 • Co je dobrá společnost a jak a kde ji hledat

Recenze knihy Naučte se investovat – 2. rozšířené vydání jsou pozitivní.

Doporučené investiční platformy

V současné době se těší velké oblibě investování pomocí tzv. robo-advisory platforem, které investují za vás. Robo-advisory platforma v podstatě investuje vaše peníze vaším jménem do portfolia indexových fondů, které odpovídá vašemu věku, toleranci k riziku a investičním cílům.

Mezi nejlepší investiční platformy v ČR patří PORTU a FONDEE. Pokud se rozhodnete začít investovat na těchto investičních platformách, tak se Vám budou hodit níže uvedené referenční odkazy pomocí kterých obdržíte 3 měsíce investování zdarma (nebudete platit poplatky).

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

Doporučený online broker

Mnoho začínajících investorů si může myslet, že k investování potřebují hodně peněz. Pravdou je, že investování s malými částkami může být dobrým začátkem, abyste získali představu o fungování akciového trhu a naučili se, které typy investic jsou pro vás vhodné, než začnete investovat větší částky.

Prvním krokem je otevření investičního účtu, které můžete snadno provést online. Můžete se zaregistrovat u některého z online brokerů s nízkými poplatky (např. DEGIRO).

Degiro – online broker s nízkými poplatky

DEGIRO je německo-nizozemský online broker, který poskytuje služby pro všechny typy investorů. DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky (transakční náklady jsou obecně velmi nízké). DEGIRO má také jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě. Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a rychlý.

Degiro.cz logo

DEGIRO nabízí při splnění určitých podmínek koupi jednoho ETF měsíčně zdarma. Investujte opatrně – investování zahrnuje rizika ztrát.

Doporučené články

Nejlepší knihy o investování
Hodnocení:
[Celkem: 275 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 29/12/2023 autorem Lenka Svobodová

6 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Plánujete začít investovat? Přečtěte si náš výběr nejlepších knih o investování: 5 nejlepších knih o investování (2021). […]

 2. […] Plánujete začít investovat? Přečtěte si náš výběr nejlepších knih o investování: 5 nejlepších knih o investování (2021). […]

 3. […] plánujete začít investovat tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart