Nejlepší investiční platformy 2023

Nejlepší investiční platformy 2023: Investiční platformy jsou online služby, které umožňují nakupovat a držet akcie, dluhopisy a fondy na jednom místě. Mezi tyto služby může patřit snadné investování do akciíETFpodílových fondů nebo do nemovitostí. Mezi nejlepší české investiční platformy v roce 2023 patří Portu, Fondee, Upvest a Investown.

Nejlepší investiční platformy 2023

Investování do akcií a ETF

Mezi nejlepší české české investiční platformy v roce 2023 patří Portu a Fondee.

PORTU Investování do akcií a ETF
Nejlepší investiční platforma v ČR.
FONDEE Investování do akcií a ETF
Skvělá česká investiční platforma.

Investování do nemovitostí

Mezi nejlepší české investiční platformy do nemovitostí v roce 2023 patří UPVEST a INVESTOWN.

UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.
INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.

PORTU recenze a zkušenosti

PORTU Investování do akcií a ETF
Nejlepší investiční platforma v ČR.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Portu je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Portu od klientů jsou velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek (1 %) a možnost jeho snížení pomocí slevového programu až o 40 %. Populární je též možnost založení dětského účtu na Portu.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Pokud se rozhodnete začít investovat na české on-line investiční platformě Portu.cz tak se Vám bude hodit níže uvedený odkaz (Portu referenční kód). Po zadání referenčního kódu při založení účtu obdržíte 90 dnů investování zdarma. Po tuto dobu Vám nebudou účtovány správcovské poplatky a budete mít tzv. bezplatné období, které začíná dnem zainvestování prvního vkladu.

Fondee recenze a zkušenosti

FONDEE Investování do akcií a ETF
Skvělá česká investiční platforma na které lze investovat do akcií a ETF.

Fondee je česká on-line investiční platforma, přes kterou jde snadno a s minimálními poplatky investovat do portfolií akciových a dluhopisových ETF.

Upvest recenze a zkušenosti

UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice. Recenze Upvestu od klientů jsou též pozitivní. Klientům se líbí relativně krátká splatnost úvěrů (1 až 3 roky).

Investiční platforma Upvest je dobrou volbou pro investory, pro které případná ztráta části nebo celé jejich investice nebude znamenat významné zhoršení jejich ekonomické situace. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

V případě, že se rozhodnete investovat na Upvestu, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz (kód). Po zaregistrování a zainvestování přes tento odkaz, získáte 500 Kč na vaší příští investici.

Investown recenze a zkušenosti

INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. 

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr bytů, odpovídající výnos, nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Jak vybrat investiční platformu?

Investiční platformy slouží jako místo pro nákup, prodej a držení všech vašich investic, ale nenechte se zmást tím, že jsou všechny stejné. Různé investiční platformy nabízejí různé služby, mají odlišné struktury poplatků, a proto může být výběr té správné pro investora bez pomoci složitý.

Zde jsou tři věci, které je třeba při výběru investiční platformy zvážit:

1. Do čeho chcete investovat

Do čeho chcete investovat? Na investičních platformách můžete investovat do akcií, fondů obchodovaných na burze (ETF), dluhopisů nebo nemovitostí.

2. Poplatky

Poplatkům za investování se nelze vyhnout, ale poplatky snižují výnosy, takže nechcete platit příliš vysoké částky. Všechny investiční platformy účtují poplatky různým způsobem, proto je důležité vybrat si investiční platformu, která vyhovuje vašemu způsobu investování.

3. Poskytované služby

Při výběru investiční platformy se zaměřte na kvalitní zákaznický servis a špičkovou technologickou úroveň platformy. Na českém trhu existuje spousta investičních platforem, které se pyšní vysokým standardem zákaznického servisu

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 154 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 27/12/2022 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart