14 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2024

Chcete vědět, jak vydělat peníze na internetu? Vydělávání peněz je obvykle spojeno s tradiční „offline“ cestou. S tím, jak internet ovládl velkou část našich životů, stále více lidí hledá způsoby, jak vydělávat peníze online, aby zvýšili své finanční příjmy, a to pomocí vedlejších zdrojů příjmů.

Pravdou je, že existují skutečné způsoby, jak vydělávat peníze online – každý den to dělají miliony lidí. Od digitálních nomádů na volné noze přes zdatné investory až po začínající podnikatele – existuje spousta způsobů, které můžete vyzkoušet doma s pomocí notebooku a solidního připojení k internetu. Pojďme si tedy rozebrat, jak vydělat peníze na internetu v roce 2024.

14 způsobů, jak vydělat peníze na internetu

1. Pracujte na volné noze (Freelancer)

Freelancer je podnikatel na volné noze (nezávislý profesionál), který podniká sám na sebe. Freelancer poskytuje služby či prodává vlastní produkty a má svoje klienty/zákazníky. Nejčastěji freelanceři podnikají jako OSVČ (mají tedy živnostenský list) nebo zakládají vlastní firmu.

Freelancer nejčastěji pracuje z domu nebo třeba z cest. K vykonávání své profese často nepotřebují mít žádné další zaměstnance (pracují na volné noze). Freelancer má tedy větší svobodu a flexibilitu, než kdyby pracoval v běžném zaměstnání. Nevýhodou tohoto způsobu podnikání je nepravidelnost příjmů.

V posledních letech je populární tzv. digitální nomádství. Digitální nomád spojuje svoji práci s láskou k cestování. Digitální nomádi cestují po světě a pracují odkudkoli. Práce na dálku jim umožňuje vydělávat peníze online na internetu. K práci jim stačí mít pouze notebook a internet.

Mezi nejčastější pozice a činnosti freelancerů patří:

 • Administrativní činnosti
 • Virtuální asistent/ka
 • Správa eshopu
 • Překladatelství
 • IT pracovník
 • Webmaster
 • Grafik
 • Online marketing

2. Udělejte si vlastní internetový obchod (e-shop)

Vlastní internetový obchod (e-shop) je skvělý způsob jak si vydělat peníze online. Internetový obchod má oproti tradičnímu kamennému obchodu několik výhod. Zaprvé nemusíte platit za prostory a všechny další náklady, které jsou s tím spojené.

Dále vám internetový obchod otevírá doslova „svět“ možností. S fyzickým obchodem bude vaše podnikání omezeno lidmi, kteří žijí ve vašem městě nebo ho navštěvují. S internetovým obchodem však můžete prodávat lidem, kteří žijí v různých městech a státech.

Chcete-li vydělávat peníze pomocí internetového obchodu (e-shopu), musíte mít nějaký produkt nebo službu, kterou chcete prodávat. Poté si vybere název domény svého obchodu. Následně si musíte vybrat platformu pro váš obchod (např. Shoptet) nebo jiný nástroj pro tvorbu internetových obchodů. Nakonec budete muset svůj internetový obchod propagovat pomocí sociálních médií (Facebook, Instagram), placeného vyhledávání (Google), blogu nebo jiných reklamních nástrojů.

Doporučené platformy pro e-shopy:

Doporučené webhostingy:

3. Investujte do akcií a ETF

Peníze můžete vydělat také investováním do akcií a ETF. Pokud nemáte zkušenosti s investováním možná byste tento nápad na vydělávání peněz měli přeskočit. Investování může sice přinést jednu z nejvyšších odměn, ale pokud jste nezkušení, může také vést ke ztrátě peněz. Investování zahrnuje rizika (můžete přijít o část nebo celý svůj vklad.) Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Chcete vědět jak začít investovat? Pokud jste připraveni začít investovat, ale nejste si jisti, jaké první kroky při investování podniknout, jste na správném místě. My vás naučíme, jak na to. Na níže uvedené stránce vám ukážeme, jak investovat do akcií, ETF fondů nebo nemovitostí.

Jak začít investovat? Investování pro začátečníky

Nevíte, jak začít investovat do akcií? Nejprve je třeba zvážit, jaký způsob investování vám nejvíce vyhovuje. Někteří investoři se rozhodnou nakupovat jednotlivé akcie, zatímco jiní volí méně aktivní přístup – pasivní investování.

Aktivní investování

Aktivní způsob investování (nákup jednotlivých akcií) – Do jednotlivých akcií investujte, pokud vás bude bavit akcie důkladně zkoumat a průběžně vyhodnocovat. Aktivní způsob investování určitě doporučujeme pro trpělivé investory – tento způsob investování je časově náročnější.

Akcie a ETF fondy můžete například nakoupit pomocí online brokera DEGIRO. Pokud vám věci jako výkazy zisků a ztrát, rozvaha a výkaz peněžních toků nezní lákavě, není vůbec nic špatného na tom, když zvolíte pasivní způsob investování.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Pasivní investování

Pasivní způsob investování – V současné době se těší velké oblibě investování pomocí tzv. robo-advisory platforem, které investují za vás. Robo-advisory platforma v podstatě investuje vaše peníze vaším jménem do portfolia indexových fondů, které odpovídá vašemu věku, toleranci k riziku a investičním cílům.

Tyto platformy investují do fondů obchodovaných na burze (ETF), které sledují určitý koš podkladových investic (např. akciový index S&P 500).

Mezi nejlepší investiční platformy v ČR patří PORTU. Pokud se rozhodnete začít investovat na těchto investičních platformách, tak se Vám budou hodit níže uvedené referenční odkazy pomocí kterých obdržíte 3 měsíce investování zdarma (nebudete platit poplatky).

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.
Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou PORTU je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích.

Portu.cz recenze a zkušenosti

Portu.cz logo

4. Investujte do nemovitostí

Peníze můžete vydělat také investováním do nemovitostí. Pro investování do nemovitostí (domů a bytů) nemusíte mít miliony, investovat lze již od 500 Kč. Investice do nemovitostí mohou být dalším zdrojem příjmů. A mnohé z nejlepších investic do nemovitostí nevyžadují, abyste nemovitosti přímo vlastnili.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.
UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

Investown recenze a zkušenosti

Investown.cz je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. Na této platformě lze investovat již od 500 Kč.

Investown.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí?

Investown logo

Upvest recenze a zkušenosti

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí. Upvest nabízí roční výnos 4 až 9 % p.a. a možnost investovat od 5 000 Kč.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice.

Pokud se rozhodnete začít investovat na investiční platformě Upvest, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz pomocí které obdržíte 500 Kč na první investici.

Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí?

Upvest.cz logo

5. Pište vlastní blog

Dobrým způsobem jak vydělávat peníze online, je blogování. Blogování je jednou z nejstarších metod vydělávání peněz na internetu. Lidé, kteří rádi píší, si obvykle zakládají blogy s úzce specializovaným zaměřením (například o cestování, vaření, autech, atd.) aby si mohli získat věrné čtenáře.

Blog můžete založit na různých platformách (doporučujeme WordPress). Při zakládání blogu se zaměřte na velmi konkrétní klíčová slova s úzkým zaměřením a časem pokračujte v rozšiřování do dalších, ale relevantních kategorií. To vám umožní časem vybudovat specializovaný blog.

Existuje mnoho způsobů, jak může blog generovat příjem:

 • Reklamy (AdSense, Sklik)
 • Sponzorované články
 • Affiliate odkazy
 • Prodej fyzických a digitální produktů (aplikací)
 • Prodej kurzů

Pokud chcete brzy získat nějaký příjem, nedoporučujeme blogování jako vedlejší příjem. Bude trvat celkem dlouho, než se k němu dostanete. Pokud však chcete mít blog dlouhodobě jako koníček a v budoucnu si možná vydělat nějaké peníze, mohlo by to být pro vás dobrý způsob přivýdělku.

Pokud jste v blogování dobří, tak z něj časem můžete mít významný zdroj příjmů.

6. Affiliate marketing

Affiliate marketing je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vydělávat peníze online. V průběhu let jeho popularita stoupala a klesala, ale stále se ukazuje jako stabilní způsob vydělávání peněz online. Nejlepší na affiliate marketingu je, že můžete být partnerem téměř jakékoli společnosti.

Affiliate marketing vám umožňuje vydělávat si propagací jiných značek. Pokud jste zdatní obchodníci, můžete získat provizi z prodeje propagací maloobchodních produktů, softwaru, aplikací a dalších. Ačkoli se výdělek provize může zdát malý, mějte na paměti, že můžete být partnerem několika značek a na jeden příspěvek na blogu uvést několik partnerských odkazů.

7. Dropshipping

Dropshipping (dropshipment) je obchodní model, ve kterém prodáváte zboží od velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Zboží fyzicky nenakupuje do svého skladu, ale své objednávky rovnou směřuje na svého dodavatele/výrobce, aby je dopravil přímo zákazníkovi. Po prodání zboží vám náleží rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.

Doporučené dropshippingové platformy:

8. Prodej fotek

Máte fotografické dovednosti? Prodej fotek je zajímavým způsobem, jak vydělat peníze na internetu. Fotografové mohou nahrát své snímky do některé z řady velkých fotobanek a umožnit tak redaktorům časopisů, designérům nebo jakékoli organizaci s webovými stránkami jejich nákup. Tímto způsobem můžete vydělávat peníze bez jakéhokoli úsilí.

Mezi nejlepší fotobanky patří:

9. Vyplňování online dotazníků

Vyplňování online dotazníků je pravděpodobně nejjednodušší možný vedlejší přivýdělek. Vyžaduje to nějaký čas, ale je to velmi snadné a nevyžaduje to žádné další odborné znalosti. Pokud si tedy chcete každý měsíc vydělat trochu peněz bokem online, může to být dobrý vedlejší přivýdělek.

Postup je jednoduchý. Nejprve si vytvoříte účet na některé platformě pro online dotazníky. Poté vám pošlou průzkumy. Jakmile tyto průzkumy vyplníte, dostanete zpět nějaké peníze. Je to velmi jednoduché.

Skvělé na tomto vedlejším přivýdělku je, že ho může dělat každý. Nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti, jen trochu času. Problémem je, že na těchto platformách není dostatek průzkumů, které by skutečně generovaly významný příjem.

Dotazníky za peníze – Nejlepší stránky, kde dostanete zaplaceno (2024)

Online dotazníky placené - Jak vydělávat peníze na internetu

Doporučené online dotazníky:

10. Online vysílání (Streamování)

Dalším způsobem, jak vydělávat peníze online, je online vysílání (streamování). Existuje mnoho věcí, které můžete streamovat online. V dnešní době můžete najít online v podstatě všechno.

Lidé například streamují:

 • Hráči streamují své hry na platformě Twitch nebo Youtube
 • Lidé streamují různé návody a kurzy
 • Lidé se natáčejí, jak jedí nebo ochutnávají nové věci
 • Programátoři streamují sami sebe při programování

Ze začátku většina lidí na platformách Twitch (Youtube) vydělává pomocí darů a předplatného od svých sledujících. Pokud se vám podaří vybudovat velké publikum, tak můžete začít vydělávat více peněz sponzoringem. Společnosti jsou ochotné platit peníze za to, aby se jejich produkty dostaly do povědomí těchto diváků.

V současné době se streamování věnuje mnoho lidí, je tedy velká konkurence. Takže není snadné vydělat streamováním hodně peněz. Na druhou stranu je opravdu snadné začít streamovat. Stačí mít počítač a levnou web kameru a můžete začít streamovat, cokoli chcete. Postupem času pak můžete své vybavení vylepšovat.

Doporučené platformy pro streamování:

11. Online videa

Dalším podobným, jak vydělávat peníze online, je publikování videí. Rozdíl je v tom, že streamování je často sledováno pouze živě. Po skončení živého vysílání živé pořady většinou zmizí. Videa jsou naproti tomu stavěná tak, aby se dala sledovat opakovaně.

Videa můžete dělat prakticky o čemkoli:

 • Cvičení
 • Vaření
 • Výuka dovedností (např. programování)
 • Zahradničení
 • Finance a podnikání
 • A mnoho dalších…

Hlavním způsobem, jak vydělávat peníze pomocí videí, jsou reklamy. Jakmile získáte dostatečný počet zhlédnutí, platforma vaše videa zpeněží a vy na základě počtu zhlédnutí dostanete nějaké peníze.

Pokud se váš Youtube kanál rozroste, můžete zkusit sponzoring. Společnosti jsou ochotné platit peníze za to, aby se jejich produkty dostaly do povědomí vašich diváků.

S tvorbou videí můžete začít okamžitě, jen s fotoaparátem v telefonu. Pokud však chcete být na Youtube úspěšní, budete pravděpodobně potřebovat dobrou kameru a dobré dovednosti v oblasti střihu videa. To může zabrat hodně času, než se vám podaří vytvořit kvalitní video.

Doporučené platformy pro videa:

12. Prodávejte vlastní online kurzy

Sdílení znalostí patří mezi nejlepší způsoby, jak vydělávat peníze online. Pokud jste odborníkem na určitou věc, můžete své znalosti zpeněžit vytvořením online kurzů. Svůj kurz můžete nabídnout na platformě Seduo nebo na vlastních webových stránkách

Chcete-li vytvořit populární a úspěšný kurz, nejlépe uděláte, když budete sledovat jiné kurzy na vaše téma. Poté se podívejte na recenze. Které aspekty lidé chválí a které se jim nelíbí? Jak můžete vytvořit něco lepšího, než co už bylo vytvořeno? Zaměřte se na vytvoření obsahu, který řeší největší problémy lidí.

Doporučené platformy pro online kurzy:

13. Prodávejte vlastní e-knihu

Nikdy dříve nebylo jednodušší vydat elektronickou knihu (e-book). Stačí napsat e-knihu, naformátovat ji, vytvořit obálku, publikovat a propagovat.

Tvorbu e-knihy můžete zadat i externě, najmete si spisovatele, grafika, který navrhne obálku, nebo freelancera, který pro vás e-knihu naformátuje, abyste minimalizovali práci, kterou do knihy musíte vložit. Využít můžete například Stovkomat.

Chcete-li vydělávat peníze online prodejem elektronických knih, můžete je prodávat několika způsoby. Svou elektronickou knihu můžete na několik dní rozdat zdarma. E-knihu můžete prodávat přes vlastní webovou stránku a propagovat ji můžete na Facebooku nebo Instagramu.

14. Staňte se influencerem

V současné době mohou i noví influenceři vydělávat peníze. Abyste se mohli stát influencerem, musíte vybudovat svůj okruh příznivců a značku, spolupracovat s dalšími influencery a neustále se učit používat nové sociální sítě.

Pokud chcete být například cestovatelským influencerem, tak by jste měli sdílet tipy na dovolenou, životní styl a postřehy ze sociálních médií.

Jako influencer můžete vydělat peníze těmito způsoby:

 • Sponzorované příspěvky
 • Vlastní e-shop a produkty
 • Affiliate odkazy, Slevové kódy na produkty
 • Prodej vlastních fotek
 • Stát se ambasadorem značky
 • Prodej vlastní e-knihy
 • Nechat si platit za vystoupení na akcích

Doporučené platformy pro influencery:

Nedoporučené způsoby

Následující způsoby, jak vydělat peníze na internetu, nedoporučujeme.

Klikačky – klikání na reklamu

Klikačky (neboli PTC) fungují na principu, kdy dostáváte peníze za to, že klikáte na reklamu (na kterých musíte vydržet po dobu 30-ti sekund). Na čím větší počet reklam kliknete, tím více peněz dostanete. Většina klikaček má určité výplatní minimum, na které se lze velmi obtížně dostat. Existuje také mnoho společností, které nevyplácí peníze (tzv. Scam).

Klikačky tedy nedoporučujeme, jsou časově náročné a neefektivní.

Závěr

Jak vidíte, v dnešní době existuje mnoho způsobů, jak vydělávat peníze online. Některé z nich vyžadují určité odborné znalosti, zatímco jiné vyžadují pouze část vašeho času.

Online přivýdělek může dobře doplnit váš příjem a pomoci vám dosáhnout vašich cílů. Může vám umožnit uniknout z běžné práce a stát se podnikatelem na plný úvazek. Mnoho lidí začalo podnikat jako vedlejší přivýdělek a nakonec se stal jejich hlavním zaměstnáním a často je výnosnější než to, co dělali předtím. Pokud se rozhodnete začít podnikat online, získáte větší finanční svobodu, zlepšíte své finanční zabezpečení a přiblížíte se životu podle svých představ. Který přivýdělek tedy vyzkoušíte jako první?

Doporučené články

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu v roce 2024
Hodnocení:
[Celkem: 154 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 17/04/2024 autorem Lenka Svobodová

3 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] 14 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2021 […]

 2. […] 14 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2022 […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart