Banggood Clo a DPH v roce 2024 (aktuální informace)

Banggood clo a DPH 2024
Banggood Clo a DPH v roce 2024 (aktuální informace)
Banggood Clo a DPH v roce 2024 (aktuální informace)

Banggood Clo a DPH v roce 2024. V tomto článku naleznete průběžně aktualizované informace o clu a DPH zásilek z Banggood.

Clo a DPH u produktů z Banggood v roce 2024

Poslanecká sněmovna schválila 14. 9. 2021 novely zákonů o dani z přidané hodnoty a celního zákona, které jí byly vráceny Senátem ČR v červenci tohoto roku. V praxi to znamená, že celní orgány budou při dovozu všech zásilek, a to i u zásilek s nízkou hodnotou (do 22 EUR), vyměřovat a vybírat DPH, pokud k jejímu vybrání nedojde již zahraničním e-shopem.

Od 1. 10. 2021 se změní způsob odbavování a rovněž platba DPH u některých zásilek z Banggood, které dorazí do České republiky z území mimo Evropskou unii. Bude platit povinnost uhradit DPH u každé zásilky se zbožím, které si fyzická osoba objedná a které přijde do EU zpoza jejích hranic (výjimkou je zboží, u něhož bylo DPH zaplaceno již na e-shopu). Neplatí žádný limit pro osvobození od DPH.

U všech zásilek do 150 EUR bude potřeba podat elektronicky celní prohlášení, pokud již nebylo podáno v jiném státě EU. (Zdroj: Celnicka.cz)

Jak se platí DPH?

Od 1. října 2021 se musí podávat celní prohlášení na veškeré zásilky přicházející ze zemí mimo EU.

1. Některé velké e-shopy již DPH vybírají při prodeji zboží a tuto částku pak do EU odvádí. DPH tedy zaplatíte přímo na e-shopu (režim jednoho správního místa pro dovoz).

Banggood začal sám vybírat DPH při prodeji zboží a to bez přičtení poplatků České pošty. Banggood pak tuto částku odvádí do EU systémem IOSS (Import One Stop Shop).
Banggood - český sklad
Český sklad u produktu na Banggood (cena již obsahuje DPH)

2. Pokud nebylo DPH zaplaceno na e-shopu, DPH můžete v ČR zaplatit Celní správě ČR. Musí ale nastat dvě podmínky. Zásilka musí být dopravována Českou poštou a zároveň musíte podat elektronické celní prohlášení prostřednictvím specializované webové aplikace Celní správy ČR (aplikace eCeP).

3. Další možností, kterou máte pro placení DPH, je zaplatit firmě, která Vás zastoupí při celním řízení. Zmocněná firma (např. pošta nebo expresní dopravce) pak za vás DPH Celní správě ČR odvede.

4. Některé zahraniční e-shopy vybudovaly v EU velké sklady, kde mají uskladněno zboží. Zboží si můžete koupit na zahraničním e-shopu, ale při objednání zboží si můžete vybrat, že zásilku chcete dodat ze skladu (země) ležícího v EU – například z českého skladu. V takové situaci je DPH již zaplaceno. Pro vás se to může na e-shopu tvářit jako případ pod bodem 1, protože tam částku placené DPH vidíte a hlavně platíte. Ale procedura placení DPH je přeci jen odlišná. Dobrou zprávou pro Vás je, že ten rozdíl nemusíte vnímat a nemusíte nic řešit. DPH vůči státu je zkrátka zaplaceno a vy ji platíte obchodníkovi v ceně zboží. (Zdroj: Celnicka.cz)

Více informací o českém skladu a dopravě naleznete v níže uvedeném článku.

Banggood.com – český sklad a doprava

Banggood český sklad

Banggood.com – Aktuální akce, slevy a slevové kupóny

Právě probíhající slevové akce a nabídky naleznete na úvodní stránce eshopu Banggood.

Slevové kupóny (kódy) Banggood

V níže uvedeném článku naleznete aktuální Banggood slevové kupóny (kódy).

Banggood.com – Aktuální akce, slevy a slevové kupóny

Banggood slevový kód

Tipy na nejlepší produkty z Banggood

Mezi nejprodávanější zboží na Banggood patří boty a módní oblečení. Dále je to zboží pro dům a zahradu, počítače a elektronika, telefony a příslušenství, nářadí a průmyslové vybavení. Velmi populárním zboží jsou drony, které si můžete koupit na Banggood za přijatelné ceny.

Mezi oblíbené sekce patří také hračky, hobby a dětské zboží. Nejnovější kupóny Banggood najdete na jejich webových stránkách a uplatníte je při objednávce.

Banggood clo a DPH 2024
Hodnocení:
[Celkem: 101 Průměr: 5]
Lenka Svobodová
Lenka Svobodová

Jmenuji se Lenka Svobodová a mám velkou vášeň pro psaní a nákupy. Na webu Nezavislyradce.cz píšu články o různých produktech a obchodech, abych pomohla čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám dlouholeté zkušenosti s nakupováním a vím, jak náročné to může být. Proto se snažím poskytnout nezávislé a objektivní recenze, které čtenářům usnadní výběr a pomohou jim ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

Tagy:

3 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
    • Dobrý den, již měsíc mi leží na celnici zboží z Banggoodu za 700Kč(včetně DPH), protože přepravce ČP nemá info o zaplaceném DPH. Jak je to možné? Nevíte, jaky ma Banggood číslo v IOSS? Potřeboval bych uvést do celního prohlášení. Děkuji.

  1. […] Banggood Clo a DPH v roce 2021 (aktuální informace) […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart