16 nápadů na nejlepší pasivní příjem v roce 2024

Nejlepší pasivní příjem v roce 2024: Pasivní příjem může být skvělým způsobem, jak si zajistit dodatečný příjem peněz, ať už provozujete vedlejší podnikatelskou činnost, nebo se jen snažíte získat každý měsíc trochu peněz navíc. Pasivní příjem vám může pomoci vydělat více v dobrých časech a pomoci vám v případě, že se náhle stanete nezaměstnanými.

Díky pasivnímu příjmu můžete vydělávat peníze i v době, kdy se věnujete svému hlavnímu zaměstnání. Pasivní příjem vám tak poskytne dodatečnou finanční jistotu.

Nejlepší pasivní příjem

Pokud přemýšlíte o vytvoření zdrojů pasivních příjmů, podívejte se na těchto 16 nejlepších nápadů na pasivní příjem v roce 202.

1. Pronajměte nemovitost

Dobrým pasivním zdrojem příjmu je pronájem nemovitosti. Ideální nájemce je perfektní služba pro majitele bytů, kteří chtějí ušetřit čas a peníze a přitom mít svůj pronájem pod kontrolou. S Ideálním nájemcem můžete pronajímat bez starostí a bez rizika.

Peníze z nájmu přijdou každý měsíc na den přesně, bez jakéhokoli zpoždění. Garance pravidelného příjmu je jedna z hlavních výhod služby Ideální nájemce. Nejlepší kalkulačku nájemného v roce 2024 nabízí Ideální nájemce. Služba Ideální nájemce poskytuje nejaktuálnější data a přesný odhad tržní ceny nájmu vašeho bytu. K dispozici je jednoduchá online kalkulačka nájemného, která umožňuje porovnání cen nájmů bytů ve stejné lokalitě, s podobnou dispozicí, metráží a stavem.

Ideální nájemce recenze a zkušenosti - klientská zóna na mobilu

Ideální nájemce recenze a zkušenosti

Zkušenosti se službou Ideální nájemce jsou velmi pozitivní. Tato služba je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají bezpečnou a efektivní možnost pronájmu své nemovitosti. Lidem se líbí možnost bezstarostného pronájmu, který šetří jejich čas a snižuje stres spojený s pronájmem.

Lidé také oceňují pravidelné a včasné platby nájemného, a to i v případě, když se setkali s neplatiči. Garance stavu bytu je další skvělou výhodou, která dodává majitelům bytů klid. Kromě toho klienti zdůrazňují, jak si cení rychlé a efektivní komunikace s týmem Ideálního nájemce.

Ideální nájemce recenze a zkušenosti

2. Investujte do dividendových akcií a ETF

Peníze můžete vydělat také investováním do dividendových akcií a ETF. Pokud nemáte zkušenosti s investováním možná byste tento nápad na vydělávání peněz měli přeskočit. Investování může sice přinést jednu z nejvyšších odměn, ale pokud jste nezkušení, může také vést ke ztrátě peněz. Investování zahrnuje rizika (můžete přijít o část nebo celý svůj vklad.) Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Chcete vědět jak začít investovat? Pokud jste připraveni začít investovat, ale nejste si jisti, jaké první kroky při investování podniknout, jste na správném místě. My vás naučíme, jak na to. Na níže uvedené stránce vám ukážeme, jak investovat do akcií, ETF fondů nebo nemovitostí.

Jak začít investovat? Investování pro začátečníky

Jak začít investovat do akcií? Návod pro začátečníky

Nevíte, jak začít investovat do akcií? Nejprve je třeba zvážit, jaký způsob investování vám nejvíce vyhovuje. Někteří investoři se rozhodnou nakupovat jednotlivé akcie, zatímco jiní volí méně aktivní přístup – pasivní investování.

Aktivní investování

Aktivní způsob investování (nákup jednotlivých akcií) – Do jednotlivých akcií investujte, pokud vás bude bavit akcie důkladně zkoumat a průběžně vyhodnocovat. Aktivní způsob investování určitě doporučujeme pro trpělivé investory – tento způsob investování je časově náročnější.

Akcie a ETF fondy můžete například nakoupit pomocí online brokera DEGIRO. Pokud vám věci jako výkazy zisků a ztrát, rozvaha a výkaz peněžních toků nezní lákavě, není vůbec nic špatného na tom, když zvolíte pasivní způsob investování.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Pasivní investování

Pasivní způsob investování – V současné době se těší velké oblibě investování pomocí tzv. robo-advisory platforem, které investují za vás. Robo-advisory platforma v podstatě investuje vaše peníze vaším jménem do portfolia indexových fondů, které odpovídá vašemu věku, toleranci k riziku a investičním cílům.

Tyto platformy investují do fondů obchodovaných na burze (ETF), které sledují určitý koš podkladových investic (např. akciový index S&P 500).

Mezi nejlepší investiční platformy v ČR patří PORTU a FONDEE. Pokud se rozhodnete začít investovat na těchto investičních platformách, tak se Vám budou hodit níže uvedené referenční odkazy pomocí kterých obdržíte 3 měsíce investování zdarma (nebudete platit poplatky).

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.
Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou PORTU je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích.

Portu.cz recenze a zkušenosti

Portu.cz logo

3. Investujte do nemovitostí

Pasivní příjem můžete také získat investováním do nemovitostí. Pro investování do nemovitostí (domů a bytů) nemusíte mít miliony, investovat lze již od 500 Kč. Investice do nemovitostí mohou být dalším zdrojem příjmů. A mnohé z nejlepších investic do nemovitostí nevyžadují, abyste nemovitosti přímo vlastnili.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem INVESTOWN a UPVEST.

INVESTOWN Investování do nemovitostí
Nejlepší česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.
UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma.

Investown recenze a zkušenosti

Investown.cz je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. Na této platformě lze investovat již od 500 Kč.

Investown recenze

Upvest recenze a zkušenosti

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí. Upvest nabízí roční výnos 4 až 9 % p.a. a možnost investovat od 5 000 Kč.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice.

Pokud se rozhodnete začít investovat na investiční platformě Upvest, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz pomocí které obdržíte 500 Kč na první investici.

Upvest recenze

Upvest.cz logo

4. Investujte do P2P půjček

P2P půjčky (Peer-to-peer lending) je půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy. P2P platformy tak mohou být alternativou k bance. Tyto platformy spojují žadatele o úvěr s těmi, kteří chtějí své peníze investovat a zhodnotit.

V ČR můžete investovat do P2P půjček na Zonky.cz.

Zonky.cz logo

Zonky Rentiér zhodnotí vaše peníze díky investicím do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů (minimálně 490 investic). Rentiér nabízí stabilní zhodnocení mezi 3 a 5 procenty. Minimální výše objemu zaslaných peněz musí být alespoň 10 000 Kč

5. Založte si blog

Generování pasivního příjmu z blogování patří mezi nejlepší způsoby online podnikání. Představte si život, ve kterém můžete trávit čas tím, co chcete, brát si dovolenou, kdy se vám zachce, spát a pracovat podle vlastního rozvrhu. Žádná kancelář, do které byste museli chodit, žádný šéf, žádné schůzky. Po celou dobu vám váš blog generuje příjem na plný úvazek 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Blogování je jednou z nejstarších metod vydělávání peněz na internetu. Lidé, kteří rádi píší, si obvykle zakládají blogy s úzce specializovaným zaměřením (například o cestování, vaření, autech, atd.) aby si mohli získat věrné čtenáře.

Blog můžete založit na různých platformách (doporučujeme WordPress). Při zakládání blogu se zaměřte na velmi konkrétní klíčová slova s úzkým zaměřením a časem pokračujte v rozšiřování do dalších, ale relevantních kategorií. To vám umožní časem vybudovat specializovaný blog. Pokud jste v blogování dobří, tak z něj časem můžete mít významný zdroj příjmů.

Existuje mnoho způsobů, jak může blog generovat příjem:

 • Reklamy (AdSenseSklik)
 • Sponzorované články
 • Affiliate odkazy
 • Prodej fyzických a digitální produktů (aplikací)
 • Prodej kurzů

6. Prodávejte vlastní online kurzy

Jednou z oblíbených strategií pasivního příjmu je vytvoření audio nebo video kurzu. Sdílení znalostí patří mezi nejlepší způsoby, jak získat pasivní příjem. Pokud jste odborníkem na určitou věc, můžete své znalosti zpeněžit vytvořením online kurzů. Svůj kurz můžete nabídnout na platformě Seduo nebo na vlastních webových stránkách

Chcete-li vytvořit populární a úspěšný kurz, nejlépe uděláte, když budete sledovat jiné kurzy na vaše téma. Poté se podívejte na recenze. Které aspekty lidé chválí a které se jim nelíbí? Jak můžete vytvořit něco lepšího, než co už bylo vytvořeno? Zaměřte se na vytvoření obsahu, který řeší největší problémy lidí.

14 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2024

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu v roce 2024

7. Prodávejte vlastní e-knihu

Napsání e-knihy může být dobrou příležitostí, jak získat pasivní příjem. Nikdy dříve nebylo jednodušší vydat elektronickou knihu (e-book). Stačí napsat e-knihu, naformátovat ji, vytvořit obálku, publikovat a propagovat.

E-kniha může být relativně krátká, třeba 30-50 stran. Tvorbu e-knihy můžete zadat i externě, najmete si spisovatele, grafika, který navrhne obálku, nebo freelancera, který pro vás e-knihu naformátuje, abyste minimalizovali práci, kterou do knihy musíte vložit. Využít můžete například Stovkomat.

Chcete-li vydělávat peníze online prodejem elektronických knih, můžete je prodávat několika způsoby. Svou elektronickou knihu můžete na několik dní rozdat zdarma. E-knihu můžete prodávat přes vlastní webovou stránku a propagovat ji můžete na Facebooku nebo Instagramu.

8. Prodávejte fotky

Prodej fotek patří mezi skvělé způsoby, jak získat pasivní příjem. Máte fotografické dovednosti? Prodej fotek je zajímavým způsobem, jak vydělat peníze na internetu. Fotografové mohou nahrát své snímky do některé z řady velkých fotobanek a umožnit tak redaktorům časopisů, designérům nebo jakékoli organizaci s webovými stránkami jejich nákup. Tímto způsobem můžete vydělávat peníze bez jakéhokoli úsilí.

Mezi nejlepší fotobanky patří:

9. Vytvořte mobilní aplikaci

Vytvoření mobilní aplikace je skvělým způsobem, jak investovat čas a následně získat odměnu v dlouhodobém horizontu. Vaše aplikace může být hra nebo aplikace, která pomáhá uživatelům mobilních telefonů vyřešit jejich problémy. Jakmile je vaše aplikace veřejná, uživatelé si ji stáhnou a vy můžete generovat pasivní příjem.

10. Affiliate marketing

Affiliate marketing je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak získat pasivní příjem. Při affiliate marketingu propagují majitelé webových stránek, „influenceři“ sociálních médií nebo bloggeři produkt třetí strany tím, že na své stránky nebo účet na sociálních médiích umístí odkaz na tento produkt.

V průběhu let jeho popularita stoupala a klesala, ale stále se ukazuje jako stabilní způsob vydělávání peněz online. Nejlepší na affiliate marketingu je, že můžete být partnerem téměř jakékoli společnosti.

Affiliate marketing vám umožňuje vydělávat si propagací jiných značek. Pokud jste zdatní obchodníci, můžete získat provizi z prodeje propagací maloobchodních produktů, softwaru, aplikací a dalších. Ačkoli se výdělek provize může zdát malý, mějte na paměti, že můžete být partnerem několika značek a na jeden příspěvek na blogu uvést několik partnerských odkazů.

11. Dropshipping

Dropshipping (dropshipment) je obchodní model, ve kterém prodáváte zboží od velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Zboží fyzicky nenakupuje do svého skladu, ale své objednávky rovnou směřuje na svého dodavatele/výrobce, aby je dopravil přímo zákazníkovi. Po prodání zboží vám náleží rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.

Mezi doporučené dropshippingové platformy patří Dropshipping.cz

12. Staňte se influencerem

V současné době mohou i nový influenceři vydělávat peníze. Abyste se mohli stát influencerem, musíte vybudovat svůj okruh příznivců a značku, spolupracovat s dalšími influencery a neustále se učit používat nové sociální sítě. Přimějte spotřebitelské značky, aby vám zaplatily za to, že o jejich produktu napíšete nebo ho jinak uvedete na svém profilu.

Pokud chcete být například cestovatelským influencerem, tak by jste měli sdílet tipy na dovolenou, životní styl a postřehy ze sociálních médií.

13. Publikujte online videa

Publikování videí je dobrým zdrojem pasivního příjmu. Hlavním způsobem, jak vydělávat peníze pomocí videí, jsou reklamy. Jakmile získáte dostatečný počet zhlédnutí, platforma vaše videa zpeněží a vy na základě počtu zhlédnutí dostanete nějaké peníze. Videa lze publikovat například na YouTube.

Pokud se váš Youtube kanál rozroste, můžete zkusit sponzoring. Společnosti jsou ochotné platit peníze za to, aby se jejich produkty dostaly do povědomí vašich diváků

S tvorbou videí můžete začít okamžitě, jen s fotoaparátem v telefonu. Pokud však chcete být na Youtube úspěšní, budete pravděpodobně potřebovat dobrou kameru a dobré dovednosti v oblasti střihu videa. To může zabrat hodně času, než se vám podaří vytvořit kvalitní video.

Videa můžete dělat prakticky o čemkoli:

 • Cvičení
 • Vaření
 • Výuka dovedností (např. programování)
 • Zahradničení
 • Finance a podnikání
 • A mnoho dalších…

14. Pronajměte své auto

Pokud máte auto, které věčně někde stojí, nabídněte ho ostatním. Můžete si tak přivydělat a ostatním pomůžete dostat se tam, kam potřebují. V ČR můžete využít například službu HoppyGo.

HoppyGo je peer-to-peer car sharingová služba, která spojuje lidi, kteří mají auto, ale nepoužívají ho každý den, s těmi, co ho potřebují jen příležitostně. Na HoppyGo můžete zaregistrovat auto až 15 let staré. U HoppyGo je v současné době již více než 1 500 majitelů aut. Nejaktivnější majitel si za rok 2020 vydělal přes 270 000 Kč.

6 způsobů, jak vydělat peníze vlastním autem (2024)

5 způsobů, jak vydělat peníze vlastním autem

15. Umístěte na své auto reklamu

Pasivní příjem lze také získat umístěním reklamy na své auto. Možný výdělek záleží na tom, jak staré auto máte, kolik kilometrů ročně najede a zda auto parkujete v garáži či na ulici. Také záleží, jak velkou plochu svého vozu nabídnete pro umístění reklamy. Pokud tedy máte novější auto a často jezdíte, může být váš vůz vhodným kandidátem pro umístění reklamy.

16. Provozujte prodejní automaty

Vlastnictví a provozování prodejních automatů může být dobrým zdrojem pasivního příjmů. Abyste mohli začít, musíte najít vhodné místo pro automat a vynaložit počáteční náklady. Odtud údržba vyžaduje pouze to, abyste každý týden věnovali trochu času doplňování zásob a údržbě automatů. Tyto úkoly můžete také zadat externím dodavatelům, pokud jste ochotni obětovat část zisku.

Shrnutí

Vytváření pasivních zdrojů příjmů je jedním ze způsobů, jak diverzifikovat své příjmy, a může vám pomoci vybudovat bohatství a dosáhnout finanční svobody. Existuje celá řada způsobů, jak získat pasivní příjem, například prostřednictvím investování, pronájmu nemovitostí a prodeje produktů (např. kurzů). Některé zdroje pasivního příjmu vyžadují finanční závazek předem, například nákup nemovitosti k pronájmu, a jiné zase mohou vyžadovat více času.

Nejlepší nápady na pasivní příjem v roce 2024:

 1. Pronajměte nemovitost
 2. Investujte do dividendových akcií a ETF
 3. Investujte do nemovitostí
 4. Investuje do P2P půjček
 5. Založte si blog
 6. Prodávejte vlastní online kurzy
 7. Prodávejte vlastní e-knihu
 8. Prodávejte fotky
 9. Vytvořte mobilní aplikaci
 10. Affiliate marketing
 11. Dropshipping
 12. Staňte se influencerem
 13. Publikujte online videa
 14. Pronajměte nemovitost
 15. Pronajměte své auto
 16. Umístěte na své auto reklamu
 17. Provozujte prodejní automaty
Nejlepší pasivní příjem v roce 2024

Co je pasivní příjem?

Pasivní příjem jsou peníze, které můžete vydělat bez většího úsilí. Jakmile si určíte a vytvoříte zdroj pasivního příjmu, nebudete se o něj muset starat každý den, ale to neznamená, že nebudete muset občas něco udělat.

Většina nápadů na pasivní příjem vyžaduje počáteční investici času, peněz nebo jiných zdrojů. Vyžadují také určitou míru monitorování nebo pravidelné údržby, aby se vše dařilo, ale nebudou vyžadovat, abyste se jim věnovali desítky hodin týdně.

Co není pasivní příjem

Pasivní příjem je často špatně chápán a zaměňován s vedlejším podnikáním. I když je vedlejší přivýdělek nebo druhé zaměstnání skvělým způsobem, jak zvýšit své zdroje příjmů, není to skutečný zdroj pasivního příjmu.

Pasivní příjem není:

 • Vaše práce – Hlavní zaměstnání není zdrojem pasivního příjmu.
 • Přivýdělek – I když přivýdělek může potenciálně generovat pasivní příjem, je častěji příkladem aktivního příjmu, protože vyžaduje vaši pozornost a úsilí k udržení.
 • Aktiva nevytvářející příjmy – Investování může být skvělým způsobem generování pasivního příjmu, ale pouze pokud aktiva, která vlastníte, vyplácejí dividendy nebo úroky.

Často kladené otázky

Jak začít s pasivním příjmem?

Vydělávat peníze, když spíte, cestujete nebo jen sledujete televizi, zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale je to skutečně možné. A je možné si vydělat značné množství peněz s minimálním úsilím. V tomto článku naleznete nejlepší způsoby, jak začít vydělávat z pasivních zdrojů příjmu.

Jak mohu získat pasivní příjem bez investic?

Jak mohu získat pasivní příjem bez investic? Dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak si vytvořit pasivní příjem bez jakýchkoli počátečních investic. Špatnou zprávou je, že vám to zabere čas a trpělivost. V tomto článku jsme uvedli několik způsobů, jak získat pasivní příjem bez investic.

Pasivní příjem pro studenty

Všichni víme, jak vysoké mohou být náklady studentů při studiu. Přestože může být brigáda skvělým zdrojem příjmů, ne všichni studenti ji do svého nabitého rozvrhu dokážou vměstnat.

Pokud jste studentem a přemýšlíte, jak si vydělat nějaké peníze navíc, pak je tvorba pasivního příjmu přesně pro vás. Většina pasivních zdrojů příjmů vám umožní vydělávat peníze, aniž byste se museli vzdát značné části svého času. Na rozdíl od tradičního zaměstnání vám pasivní zdroje příjmů ponechají dostatek času na výuku, domácí úkoly, studium a mimoškolní aktivity.

Mezi skvělé zdroje pasivního příjmu pro studenty patří psaní vlastního blogu, publikování online videí, prodej vlastních kurzů nebo e-knih.

Pasivní příjem zkušenosti

Naše zkušenosti s pasivními zdroji příjmů jsou velmi pozitivní. Aktivně využíváme několik způsobů uvedených v tomto článku. Zejména se nám líbí investování do dividendových akcií a nemovitostí.

Investováním do dividendových akcií, které nabízejí akcionářům vysoké dividendy, lze na svých investicích potenciálně vydělat hodně peněz.

Hodnocení:
[Celkem: 282 Průměr: 4.8]

Doporučené články

Pasivní příjem diskuze

Pasivní příjem diskuze 2022. V komentářích u tohoto článku můžete diskutovat o vlastních zkušenostech s pasivním příjmem. Budeme rádi za vaše rady, tipy a zkušenosti.

Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart