Nejlepší běžný účet

Nejlepší běžný účet je momentálně Raiffeisenbank účet (bonus 1000 Kč pro nové klienty). Dalším nejlepším běžným účtem je mKonto od mBank. V tomto článku naleznete srovnání běžných účtů 2024. Aktuálně nejlepší bankovní účet:

Raiffeisenbank logo
Raiffeisenbank účet
Bonus 1 000 Kč
Akce platí do odvolání
BONUS 1 000 Kč
mBank.cz logo
mKonto od mBank
ZALOŽIT ÚČET
Hodnocení:
[Celkem: 353 Průměr: 5]

Nejlepší bankovní účet má funkce, které přesně odpovídají vašim potřebám a preferencím při správě každodenních finančních transakcí. Nejlepší banka 2024 nabízí nízké poplatky, dobrou zákaznickou podporu a bezplatné bankomaty v okolí. Pokud vám z uložených peněz plynou úroky, je to ještě lepší.

Nejlepší běžný účet 2024

Nejlepší běžný účet 2024 nabízí: založení a vedení účtu zdarma, výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma, bezkontaktní placení mobilem i hodinkami. Při výběru běžného účtu mějte na paměti funkce, které jsou pro vás nejdůležitější. Srovnání běžných účtů 2024:

Nejlepší běžné účty v roce 2024:

 1. Raiffeisenbank chytrý účetBonus 1000 Kč pro nové klienty
 2. mKonto od mBank
 3. Fio osobní účet bez poplatků

1. Raiffeisenbank chytrý účet recenze

Raiffeisenbank chytrý účet Nejlepší běžný účet
Nový klient může získat bonus 1000 Kč. Akce trvá do odvolání.

CHYTRÝ účet Raiffeisenbank je nejlepší běžný účet, neboť nabízí řadu výhod a má dobrou mobilní aplikaci. CHYTRÝ účet Raiffeisenbank je zdarma. Nic neplatíte za zřízení účtu ani za jeho vedení. Všechny standardní služby jsou bez poplatků – výběry z bankomatů v ČR a všude na světě, příchozí i odchozí platby.

K běžnému účtu bez poplatků získáte také debetní a kreditní kartu zdarma (kreditní karta VISA). Kromě klasické karty můžete samozřejmě platit i mobilem nebo hodinkami.

Co nabízí běžný účet u Raiffeisenbank:

 • Příchozí i odchozí okamžité platby zdarma. K převodu peněz dojde v řádu vteřin. 7 dní v týdnu.
 • Zřízení účtu, vedení běžného a spořicího účtu i bezhotovostní transakce jsou zdarma.
 • Speciální výhody při placení debetní nebo kreditní kartou. S programem RB klub ušetříte až 30 % a nakupovat se slevou můžete na více než 1 900 místech.
 • Bonusový spořicí účet s bonusovou sazbou 4,5 % p. a.

Účet si během chvilky sami založíte z mobilu nebo z počítače. Založení online trvá do 10 minut.

Mobilní bankovnictví RB je naprosto bezpečné a na pár kliknutí v něm zařídíte vše potřebné – založení účtu, všechny běžné transakce, ale třeba i pojištění. Jednoduše, rychle a bezpečně se můžete příhlásit pomocí funkce Touch ID nebo Face ID.

V moderním a vysoce zabezpečeném internetovém bankovnictví RB najdete vše, co ke správě účtu potřebujete. Na jednom místě budete mít přehled o všech platbách, kartách i půjčkách.

Recenze Raiffeisenbank chytrého účtu od uživatelů jsou velmi pozitivní. Lidem se líbí příchozí i odchozí okamžité platby zdarma a speciální výhody při placení debetní nebo kreditní kartou. Skvělou výhodou je doplňkový SPOŘICÍ účet HIT PLUS s bonusovou sazbou 4,5 % p. a..

Raiffeisenbank chytrý účet recenze a zkušenosti

Momentálně běží akce Raiffeisenbank na CHYTRÝ účet Raiffeisenbank. Založte si bankovní účet Raiffeisenbank bez poplatků a získejte odměnu 1000 Kč v případě splnění těchto podmínek. Tato akce trvá do odvolání.

Raiffeisenbank 1000 Kč bonus - Raiffeisenbank akce

Raiffeisenbank 1000 Kč bonus

2. mKonto od mBank recenze

mKonto od mBank Skvělý běžný účet

Běžný účet mKonto od mBank je též skvělou volbou, neboť nabízí řadu výhod a má dobrou mobilní aplikaci. mKonto nemá žádné zbytečné poplatky a nabízí možnost platit mobilem i hodinkami. Založení a vedení běžného účtu mKonto je zcela zdarma.

Zdarma jsou také všechny příchozí a odchozí platby v ČR (trvalé příkazy, inkaso, platby SIPO atd.), včetně SEPA plateb v eurech. Výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí jsou zdarma, pokud s mKartou nebo mKartou Svět vyberete alespoň 1 500 Kč (nebo odpovídající částku v cizí měně).

Mobilní aplikace mBank je na velmi dobré úrovni. mKonto umožňuje bezkontaktní placení mobilem (Apple Pay, Google Pay) nebo chytrými hodinkami (Garmin Pay, Fitbit Pay). Mobilní aplikaci mBank lze stáhnout na platformách Google Play nebo App Store.

S běžným účtem mKonto máte zdarma:

 • založení a vedení běžného účtu
 • mKartu a mKartu Svět s výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, pokud vybíráte alespoň 1 500 Kč (nebo odpovídající částku v cizí měně)
 • všechny příchozí a odchozí platby v ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb
 • příchozí i odchodzí SEPA platby v eurech
 • chytré mSpoření, se kterým si odkládáte stranou při každé platbě

Běžný účet mKonto má chytrou funkci mSpoření. S chytrou funkcí mSpoření, si odkládáte peníze stranou při každé platbě (pevnou částku, procento z platby nebo zaokrouhlení částky). S mSpořením můžete šetřit na 8 cílů zároveň (např. na dovolenou, auto atd.).

mBank promo akce

3. Fio osobní účet bez poplatků recenze

Fio osobní účet bez poplatků Dobrý běžný účet
Oceněn v soutěži Zlatá koruna 2023

Fio osobní účet bez poplatků od Fio banky nabízí celou řadu výhod: bezplatné vedení účtu, tuzemské platby v ČR zdarma, platby v eurech mezi ČR a SR zdarma, bezkontaktní platební kartu Mastercard Debit Contactless, mobilní aplikaci Smartbanking, placení telefonem i hodinkami.

Fio osobní účet lze zdarma otevřít v korunách a dalších 14 cizích měnách (AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD). Zdarma je platební karta pro majitele účtu i další osobu, k dispozici je široká nabídka platebních karet (MasterCard, Maestro, Visa).

Mobilní aplikace Smartbanking umožňuje bezkontaktní placení mobilním telefonem a hodinkami s Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Běžný účet je možné založit přímo v mobilní aplikaci. Mobilní aplikaci Smartbanking lze stáhnout na platformách Google Play nebo App Store.

Fio banka získala v roce 2023 ocenění v 21. ročníku soutěže Zlatá koruna. Fio osobní účet bez poplatků získal zlatou korunu v kategorii Účty. Nejlepší banka 2024.

Nejlepší bonusy za založení účtu 2024

Nejlepší bonus za založení účtu: V tomto článku naleznete nejlepší bonusy za založení účtu v roce 2024. Nejlepší bonus za založení účtu momentálně nabízí Raiffeisenbank účet bonus 1000 Kč pro nové klienty. Dalším nejlepším bonusem za založení účtu je mKonto účet bonus až 2 000 Kč.

V neustálém konkurenčním boji mezi bankami o nové zákazníky se objevují příležitosti k získání bonusů a odměn za založení účtu. Tyto akce jsou sice obvykle nabízeny na omezenou dobu, ale také bývají pravidelně obnovovány.

Ve většině případů musíte být novými klienty banky, která vám nabízí možnost získat bonus. Pokud jste již klientem, nebudete mít nárok na odměnu. Některé banky dávají peníze zdarma jako odměnu za registraci, zatímco jiné chtějí, abyste si bonus zasloužili splněním řady podmínek.

Nejlepší bonus za založení účtu

Nejlepší bonus za založení účtu 2024

Raiffeisenbank účet bonus 1000 Kč

Raiffeisenbank 1000 Kč bonus. Momentálně běží Raiffeisenbank akce na účet Raiffeisenbank. Založte si Chytrý bankovní účet Raiffeisenbank bez poplatků a získejte odměnu 1000 Kč v případě splnění těchto podmínek. Založte si účet a získejte Raiffeisenbank odměnu.

Akce Raiffeisenbank 1000 Kč trvá do odvolání.

Raiffeisenbank účet bonus 1 000 Kč - Účet s bonusem

mKonto od mBank bonus

Tato akce již skončila. mKonto účet bonus. Momentálně běží akce mBank bonus. Nový klient mBank může získat bonus za platbu mobilem nebo hodinkami. mKonto bonus získáte pokud si založíte účet u mBank na této stránce. Akce trvá do 15. 12. 2023.

Nejlepší bankovní účet

Nejlepší bankovní účet. Mezi nejlepší bankovní účty v roce 2024 patří:

 1. Raiffeisenbank chytrý účet
 2. mKonto od mBank
 3. Fio osobní účet bez poplatků
 4. Air Bank běžný účet
 5. Moneta běžný účet Tom Plus
 6. Banka CREDITAS běžný účet
 7. ČSOB Plus Konto
 8. Poštovní spořitelna – poštovní účet

Z našeho srovnání běžných účtů 2024 nejlépe vychází Raiffeisenbank účet, který nabízí bonus 1000 Kč pro nové klienty.

Nejlepší běžný účet
Raiffeisenbank logo

Raiffeisenbank účet

Nový klient může získat bonus 1000 Kč. Akce trvá do odvolání.
97 %
Nejlepší
Fio banka logo

Fio běžný účet

Oceněn v soutěži Zlatá koruna 2023
87 %
Dobrý

Jaký běžný účet je pro mě nejlepší?

Při výběru nového běžného účtu se důkladně zajímejte o poplatky, dostupnost poboček a bankomatů a úrokovou sazbu. Lidé, kteří využívají internetové bankovnictví, by si měli vybrat banku, která nabízí dobré webové stránky a bezpečnou mobilní aplikací.

Nejlepší běžný účet 2024 - Nejlepší bankovní účet

Nejlepší bankovní účet můžete také vybrat pomocí srovnání běžných účtů 2024 na stránce Zlatá Koruna. Dle srovnání běžných účtů je Fio banka, a.s.. nejlepší banka 2024.

Jsou běžné účty zdarma?

Náklady na běžný účet se výrazně liší. Některé mají více poplatků, například za vedení účtu, přečerpání a poplatky za výběr z bankomatu. Naopak některé běžné účty jsou zcela bez poplatků.

Na co se zaměřit při výběru běžného účtu?

Nejlepší běžný účet nemá žádné poplatky a nabízí různé bonusy a akce.

Bonusy a akce

Některé banky vám dají bonus několik tisíc korun, aby vás přiměly založit si běžný účet, ale tyto bonusy jsou obvykle spojeny s určitými podmínkami.

Nejlepším bonusem za založení účtu je momentálně Raiffeisenbank účet bonus 1000 Kč pro nové klienty.

Žádné poplatky

Vzhledem k tomu, že běžný účet budete používat ke každodenním transakcím, je důležité, aby poplatky byly co nejnižší.

Měl bych mít více běžných účtů?

Mít více běžných účtů nemá obvykle mnoho nevýhod (pokud neplatíte žádné poplatky). Počet běžných účtů tak závisí na vaší osobní situaci. Svobodným lidem může stačit pouze jeden běžný účet. Manželům se naopak může hodit další běžný účet, který budou společně využívat pro placení běžných výdajů nebo hypotéky.

Nejlepší banka 2024 nabízí bonusy a akce k otevření běžného účtu. Pokud jste schopni splnit různé požadavky bank, tak si můžete otevřením více běžných účtů vydělat i nějaké peníze navíc.

Často kladené otázky

Co je běžný účet?

Běžný účet slouží k hotovostnímu a bezhotovostnímu platebnímu styku. Na běžném účtu má klient své vlastní finanční prostředky. Klient může z běžného účtu provádět finanční transakce prostřednictvím vkladů, výběrů a převodních příkazů.

V posledních letech banky rozšířily služby běžných účtů o internetové a mobilní bankovnictví. U běžných účtů není nijak omezeno, jak často můžete přistupovat ke svým penězům. Na rozdíl od spořicích účtů můžete vybírat, převádět a provádět platby debetní kartou tak často, jak potřebujete.

Jak založit běžný účet online?

Nejlepší banka 2024 nabízí velmi snadné založení běžného účtu. Nejjednodušší je vyplnit žádost online. Formulář vám při zakládání účtu položí několik otázek týkajících se vaší osobní a finanční situace a jeho vyplnění obvykle trvá několik minut. Běžný účet lze otevřít také osobně nebo po telefonu, pokud tomu dáváte přednost.

Běžný účet se zřizuje smlouvou o zřízení a vedení běžného účtu (písemná smlouva banky s klientem). Pro založení běžného účtu budete nejčastěji potřebovat 2 doklady totožnosti, české mobilní číslo a emailovou adresu.

Jsou běžné účty úročeny?

Některé ano, ale úrokové sazby jsou u běžných účtů obvykle velmi nízké. Běžné účty tedy nejsou vhodné pro zhodnocení peněz. Peníze nejlépe zhodnotíte investováním.

Jak začít investovat? Investování pro začátečníky

Je běžný účet bezpečný?

Ano, běžné účty jsou bezpečným místem pro uložení peněz. Ze zákona jsou automaticky pojištěny zůstatky na běžných účtech. V případě, že by banka zkrachovala, musí klienti podle zákona dostat zpět sto procent svého vkladu až do výše sto tisíc eur (zhruba 2,6 milionu korun). Uložené peníze na běžném účtu, spořicím účtu i termínovaném vkladu u jedné banky se zahrnují do jednoho limitu.

Dle zákona musí klienti získat peníze zpět do sedmi pracovních dnů ode dne oznámení České národní banky o platební neschopnosti bankrotující finanční instituce.

Jak získám odměnu za založení běžného účtu?

Nejlepší banka 2024 nabízí vstupní bonus za založení běžného účtu. Pro získání odměny je obvykle nutné, abyste byli novým zákazníkem a měli běžný účet otevřený po určitý čas. Musíte také splnit další požadavky, například přijímat vklady nebo několikrát měsíčně provést platby debetní kartou.

Doporučené články

Nejlepší běžný účet. Nejlepší bankovní účet. Srovnání běžných účtů 2024. Nejlepší banka 2024. Jakou banku zvolit recenze.

Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 29/04/2024 autorem Lenka Svobodová

4 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart