Nejlepší běžné účty Červen 2022

Nejlepší běžné účty mají funkce, které přesně odpovídají vašim potřebám a preferencím při správě každodenních finančních transakcí. Chcete-li svůj běžný účet využívat co nejlépe, potřebujete nízké poplatky, dobrou zákaznickou podporu a bezplatné bankomaty v okolí. Pokud vám z uložených peněz plynou úroky, je to ještě lepší.

Nejlepší běžné účty nabízejí: založení a vedení účtu zdarma, výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma, bezkontaktní placení mobilem i hodinkami. Při výběru běžného účtu mějte na paměti funkce, které jsou pro vás nejdůležitější.

Nejlepší běžné účty v roce 2022:

 1. Equa bank běžný účet
 2. mKonto od mBank
 3. Fio osobní účet bez poplatků

Přehled nejlepších běžných účtů v červnu 2022

Nejlepší běžný účet
Equabank.cz logo

Equa bank běžný účet

Získal první místo v soutěži Zlatá koruna 2021
97 %
Nejlepší
mBank.cz logo

mKonto od mBank

Bonus 1 000 Kč za založení
93 %
Skvělý

Nejlepší běžné účty 2022

 1. Equa bank běžný účet
 2. mKonto od mBank
 3. Fio osobní účet bez poplatků
 4. Air Bank běžný účet
 5. Moneta běžný účet Tom Plus
 6. Banka CREDITAS běžný účet
 7. ČSOB Plus Konto
 8. Poštovní spořitelna – poštovní účet
 9. Raiffeisenbank – aktivní účet

1. Equa bank běžný účet recenze

Equa bank běžný účet Nejlepší běžný účet
Získal první místo v soutěži Zlatá koruna 2021

Equa bank nabízí nejlepší běžný účet v roce 2022, který je zcela zdarma a nabízí mnoho výhod. U tohoto účtu neplatíte poplatky za otevření ani za vedení účtu. Standardní převody v ČR a v celé eurozóně jsou bez poplatku. K Equa bank běžnému účtu v korunách lze zdarma otevřít účet v EUR a USD.

K běžnému účtu automaticky získáte bezkontaktní a multiměnovou platební kartu Mastercard (standardní nebo zlatá). Kartu Mastercard skvěle využijete pokud rádi cestujete a máte otevřené cizoměnové účty v eurech a dolarech. Při výběrech a platbách kartou čerpáte Eura (dolary) automaticky z běžného účtu v měně dané země. Ušetříte tím peníze, neboť nedochází k převodu směnným kurzem.

Založení účtu online je velmi jednoduché a rychlé (pouze pár minut). Smlouvu lze samozřejmě podepsat i u kurýra nebo na pobočce.

Běžný účet také nabízí funkci odložené platby PlatímPak, kterou lze využít pro neomezené nakupování ve více než 6 100 e-shopech. Platbu lze zdarma odložit až na 30 dní. Equa bank také nabízí k běžnému účtu zdarma založení Equa bank spořicího účtu EXTRA se sazbou až 4 % ročně.

Equa bank má dobrou mobilní aplikaci, ve které naleznete vše potřebné (běžné transakce, pojištění atd.). Samozřejmostí jsou příchozí i odchozí okamžité platby zdarma. Skvělou funkcí je bezkontaktní placení pomocí Google Pay nebo Apple Pay. Mobilní aplikaci Equa bank lze stáhnout na platformách Google Play nebo App Store.

Equa bank získala v roce 2021 mnoho ocenění v 19. ročníku soutěže Zlatá koruna. Stala se druhou nejúspěšnější bankou se 3 Zlatými a 3 Stříbrnými korunami. Equa bank běžný účet se umístil na prvním místě v kategorii Účty. Také spořicí účet HIT získal zlatou korunu v kategorii nejlepší spořicí účet. Equa bank získala stříbrné koruny v Ceně veřejnosti s produktem Běžný účet zdarma a bez podmínek, v Bankovních úvěrech a Podnikatelských účtech.

VýhodyNevýhody
✅ Běžný účet zdarma a bez podmínek❌ Bez výrazných nedostatků
✅ Zdarma výběry ze všech bankomatů
✅ Bezkontaktní karta Mastercard zdarma
✅ Dobrá mobilní aplikace

Equa bank Spořicí účet EXTRA recenze

Equa bank nově nabízí stávajícím i novým klientům zcela nový Spořicí účet EXTRA s úrokovou sazbou 4 % p.a. Úroková sazba se skládá ze základní sazby 0,1 % p.a. a EXTRA bonusové části 3,9 % p.a. Equa bank Spořicí účet EXTRA patří mezi nejlepší spořící účty v roce 2022.

Toto zvýhodněné úrokové pásmo platí do 3 000 000 Kč, od této výše už jen 0,1 % p.a. EXTRA úrok je klientovi připsán, pokud v daném měsíci neprovede žádnou odchozí platbu z tohoto spořicího účtu. Úroky se počítají denně a připisují měsíčně. Spořicí účet EXTRA lze založit jen v internetovém bankovnictví.

Po založení běžného účtu si Spořicí účet EXTRA snadno sjednáte ve svém internetovém bankovnictví v sekci Žádosti/Nabídky.

Equa bank Spořicí účet EXTRA se sazbou až 4 % ročně

2. mKonto od mBank recenze

mKonto od mBank Skvělý běžný účet
Bonus 1 000 Kč za založení.

Běžný účet mKonto od mBank je též skvělou volbou, neboť nabízí řadu výhod a má dobrou mobilní aplikaci. mKonto nemá žádné zbytečné poplatky a nabízí možnost platit mobilem i hodinkami. Založení a vedení běžného účtu mKonto je zcela zdarma.

Zdarma jsou také všechny příchozí a odchozí platby v ČR (trvalé příkazy, inkaso, platby SIPO atd.), včetně SEPA plateb v eurech. Výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí jsou zdarma, pokud s mKartou nebo mKartou Svět vyberete alespoň 1 500 Kč (nebo odpovídající částku v cizí měně).

Mobilní aplikace mBank je na velmi dobré úrovni. mKonto umožňuje bezkontaktní placení mobilem (Apple Pay, Google Pay) nebo chytrými hodinkami (Garmin Pay, Fitbit Pay). Mobilní aplikaci mBank lze stáhnout na platformách Google Play nebo App Store.

Běžný účet mKonto má chytrou funkci mSpoření. S chytrou funkcí mSpoření, si odkládáte peníze stranou při každé platbě (pevnou částku, procento z platby nebo zaokrouhlení částky). S mSpořením můžete šetřit na 8 cílů zároveň (např. na dovolenou, auto atd.).

Založením běžného účtu mKonto od mBank a splněním příslušných podmínek lze získat bonus 1 000 Kč. Založit si běžný účet mKonto s bonusem 1 000 Kč je možné od 1. 2. 2022 do 31.3.2022. Odměnu získáte na nově zřízený mKonto účet nejpozději do 60 dní od splnění uvedených podmínek.

Účet mKonto – odměna 1 000 Kč pro nové klienty (akce mBank 2022)

VýhodyNevýhody
✅ Založení a vedení běžného účtu zdarma❌ Podmínka pro výběry zdarma
✅ Bezkontaktní placení mobilem i hodinkami
✅ Chytrá funkce mSpoření
✅ Dobrá mobilní aplikace

3. Fio osobní účet bez poplatků recenze

Fio osobní účet bez poplatků od Fio banky nabízí celou řadu výhod: bezplatné vedení účtu, tuzemské platby v ČR zdarma, platby v eurech mezi ČR a SR zdarma, bezkontaktní platební kartu Mastercard Debit Contactless, mobilní aplikaci Smartbanking, placení telefonem i hodinkami.

Fio osobní účet lze zdarma otevřít v korunách a dalších 14 cizích měnách (AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD). Zdarma je platební karta pro majitele účtu i další osobu, k dispozici je široká nabídka platebních karet (MasterCard, Maestro, Visa).

Mobilní aplikace Smartbanking umožňuje bezkontaktní placení mobilním telefonem a hodinkami s Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Běžný účet je možné založit přímo v mobilní aplikaci. Mobilní aplikaci Smartbanking lze stáhnout na platformách Google Play nebo App Store.

Fio banka získala v roce 2021 ocenění v 19. ročníku soutěže Zlatá koruna. Fio osobní účet bez poplatků získal stříbrnou korunu v kategorii Účty.

VýhodyNevýhody
✅ Založení a vedení běžného účtu zdarma❌ Zdarma pouze 5 výběrů měsíčně z cizích bankomatů v ČR nebo v zahraničí
✅ Bezkontaktní placení mobilem i hodinkami
✅ Široká nabídka platebních karet
✅ Mobilní aplikace Smartbanking

Odměny za založení účtu 2022

V neustálém konkurenčním boji mezi bankami o nové zákazníky se objevují příležitosti k získání bonusů a odměn za založení účtu. Tyto akce jsou sice obvykle nabízeny na omezenou dobu, ale také bývají pravidelně obnovovány.

Ve většině případů musíte být novými klienty banky, která vám nabízí možnost získat bonus. Pokud jste již klientem, nebudete mít nárok na odměnu. Některé banky dávají peníze zdarma jako odměnu za registraci, zatímco jiné chtějí, abyste si bonus zasloužili splněním řady podmínek.

Zde jsou nejlepší odměny za založení účtu.

mKonto od mBank: bonus 1 000 Kč

Založením běžného účtu mKonto od mBank a splněním příslušných podmínek lze získat bonus 1 000 Kč. Založit si běžný účet mKonto s bonusem 1 000 Kč je možné od 1. 2. 2022 do 31.3.2022. Odměnu získáte na nově zřízený mKonto účet nejpozději do 60 dní od splnění uvedených podmínek.

Jaký běžný účet je pro mě nejlepší?

Při výběru nového běžného účtu se důkladně zajímejte o poplatky, dostupnost poboček a bankomatů a úrokovou sazbu. Lidé, kteří využívají internetové bankovnictví, by si měli vybrat banku, která nabízí dobré webové stránky a bezpečnou mobilní aplikací.

Jsou běžné účty zdarma?

Náklady na běžný účet se výrazně liší. Některé mají více poplatků, například za vedení účtu, přečerpání a poplatky za výběr z bankomatu. Naopak některé běžné účty jsou zcela bez poplatků.

Na co se zaměřit při výběru běžného účtu?

Bonusy a akce

Některé banky vám dají bonus několik tisíc korun, aby vás přiměly založit si běžný účet, ale tyto bonusy jsou obvykle spojeny s určitými podmínkami.

Například mBank nabízí 1 000 Kč na nové mKonto. Založit si běžný účet mKonto s bonusem 1 000 Kč je možné od 1. 2. 2022 do 31.3.2022.

Žádné poplatky

Vzhledem k tomu, že běžný účet budete používat ke každodenním transakcím, je důležité, aby poplatky byly co nejnižší.

Měl bych mít více běžných účtů?

Mít více běžných účtů nemá obvykle mnoho nevýhod (pokud neplatíte žádné poplatky). Počet běžných účtů tak závisí na vaší osobní situaci. Svobodným lidem může stačit pouze jeden běžný účet. Manželům se naopak může hodit další běžný účet, který budou společně využívat pro placení běžných výdajů nebo hypotéky.

Mnoho bank nabízí bonusy a akce k otevření běžného účtu. Pokud jste schopni splnit různé požadavky bank, tak si můžete otevřením více běžných účtů vydělat i nějaké peníze navíc.

Často kladené otázky

Co je běžný účet?

Běžný účet slouží k hotovostnímu a bezhotovostnímu platebnímu styku. Na běžném účtu má klient své vlastní finanční prostředky. Klient může z běžného účtu provádět finanční transakce prostřednictvím vkladů, výběrů a převodních příkazů.

V posledních letech banky rozšířily služby běžných účtů o internetové a mobilní bankovnictví. U běžných účtů není nijak omezeno, jak často můžete přistupovat ke svým penězům. Na rozdíl od spořicích účtů můžete vybírat, převádět a provádět platby debetní kartou tak často, jak potřebujete.

Jak založit běžný účet online?

Založení běžného účtu je velmi snadné. Nejjednodušší je vyplnit žádost online. Formulář vám při zakládání účtu položí několik otázek týkajících se vaší osobní a finanční situace a jeho vyplnění obvykle trvá několik minut. Běžný účet lze otevřít také osobně nebo po telefonu, pokud tomu dáváte přednost.

Běžný účet se zřizuje smlouvou o zřízení a vedení běžného účtu (písemná smlouva banky s klientem). Pro založení běžného účtu budete nejčastěji potřebovat 2 doklady totožnosti, české mobilní číslo a emailovou adresu.

Jsou běžné účty úročeny?

Některé ano, ale úrokové sazby jsou u běžných účtů obvykle velmi nízké. Běžné účty tedy nejsou vhodné pro zhodnocení peněz. Peníze nejlépe zhodnotíte investováním.

Jak začít investovat? Investování pro začátečníky

Je běžný účet bezpečný?

Ano, běžné účty jsou bezpečným místem pro uložení peněz. Ze zákona jsou automaticky pojištěny zůstatky na běžných účtech. V případě, že by banka zkrachovala, musí klienti podle zákona dostat zpět sto procent svého vkladu až do výše sto tisíc eur (zhruba 2,6 milionu korun). Uložené peníze na běžném účtu, spořicím účtu i termínovaném vkladu u jedné banky se zahrnují do jednoho limitu.

Dle zákona musí klienti získat peníze zpět do sedmi pracovních dnů ode dne oznámení České národní banky o platební neschopnosti bankrotující finanční instituce.

Jak získám odměnu za založení běžného účtu?

Některé banky mají často akce a nabízí při založení nového běžného účtu vstupní bonusy. Pro získání odměny je obvykle nutné, abyste byli novým zákazníkem a měli běžný účet otevřený po určitý čas. Musíte také splnit další požadavky, například přijímat vklady nebo několikrát měsíčně provést platby debetní kartou.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 352 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 27/05/2022 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart