Nejlepší platformy pro investování do nemovitostí

Nejlepší platformy pro investování do nemovitostí: Skupinové financování (crowdfunding) je relativně nový způsob investování do nemovitostí. Investiční platformy pro investování do nemovitostí umožňují běžným investorům přístup k aktivům tradičně vyhrazeným pro bohaté.

Investiční platformy pro investování do nemovitostí spojují developery a další profesionály v oblasti nemovitostí (podnikatele, architekty atd.) s individuálními investory, kteří chtějí získat přístup k nemovitostem bez potíží spojených s vlastnictvím, financováním a správou nemovitostí.

Investice do nemovitostí mohou pomoci diverzifikovat vaše investiční portfolio a zajistit dobré výnosy. Zde jsou nejlepší platformy pro investování do nemovitostí v roce 2024.

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
INVESTOWN
Hodnocení
Investown je online platforma na investování do úvěrů zajištěných nemovitostí. Investujte už od 500 Kč, jednoduše, rychle a bez poplatků.
Upvest.cz logo
UPVEST
Hodnocení
Investice do dluhového financování konkrétních projektů ze sektoru nemovitostí formou podílu na úvěrové smlouvě.
Hodnocení:
[Celkem: 96 Průměr: 4.9]

Nejlepší platformy pro investování do nemovitostí

Investování do nemovitostí je oblast, která se stále více dostává do popředí zájmu investorů, kteří hledají alternativy klasických investičních nástrojů. Jako odpověď na rostoucí poptávku se objevují investiční platformy, které tuto formu investic zjednodušují a zpřístupňují širší veřejnosti. V tomto článku se zaměříme na ty nejlepší platformy pro investování do nemovitostí. Konkrétně se podíváme na dvě platformy, které vynikají svou přístupností a dobrými výnosy – Investown a UPVEST.

 1. Investown (Získejte 500 Kč bonus)
 2. UPVEST (500 Kč zdarma na první investici)

Investown přináší skvělou možnost pro investování do nemovitostí, které nabízí solidní výnosy a různé stupně rizika. Díky své snadné navigaci a jasné prezentaci informací je ideální volbou jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory.

UPVEST přináší kromě široké škály nemovitostí k investování také exkluzivní nabídku pro nové investory. Pokud se rozhodnete pro UPVEST jako svou první investiční platformu, získáte bonus ve výši 500 Kč na první investici.

1. Investown

Investown Nejlepší platforma
Nejlepší platforma pro investování do nemovitostí v roce 2024.

Investown je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Investown má v současné dobře přes 50 000 spokojených uživatelů a přes 500 milionů zainvestovaných uživateli. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Investown funguje jako zprostředkovatel, u něhož se setkávají slibné projekty čekající na realizaci s investory, kteří jsou připraveni je zafinancovat. Tento model zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé České republice.

Investown recenze a zkušenosti - schéma investování
Schéma investování (Zdroj: Investown.cz)

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat do bytů můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Nejmenší částka, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč. Výnosy z investic se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Peníze můžete následně poslat na váš bankovní účet (výběr trvá do 3 dnů od zadání pokynu) nebo je znovu investovat. Vaši investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji za poplatek 0,9 %.

Investown nabízí bonus 500 Kč pro nové klienty. Jak získat bonus 500 Kč?

 1. Zadejte váš email
 2. Registrujte se
 3. V mobilní appce nebo na webu dokončete registraci
 4. Investujte – do jednoho projektu zainvestujte minimálně 2500 Kč
 5. Čekejte
 6. Po aktivaci projektu získáte bonus 500 Kč
Investown recenze a zkušenosti - Mobilní aplikace
Aplikace Investown

Investown recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr investičních příležitostí, odpovídající výnos (od července 2022 začíná na 8 %), nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Investown recenze a zkušenosti

Výhody a nevýhody Investown

Mezi výhody a nevýhody Investown patří:

VýhodyNevýhody
✅ Průměrný výnos začínající na 8 % (od 7/2022)❌ Omezené investiční příležitosti
✅ Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)
✅ Vhodné pro začínající i pokročilé investory
✅ Přehledná webové a mobilní aplikace
Výhody Investown

Mezi hlavní výhody investiční platformy Investown patří slušný průměrný výnos začínající na 8 %, nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace. Investiční platforma Investown je tak vhodná pro začínající i pokročilé investory.

 • Bezpečnost – Investice je jištěná zástavou na nemovitost
 • Výnosnost – Nově od 8 % p.a.
 • Nízká volatilita – Stabilní zhodnocování financí, měsíční vyplácení zisků
 • Diverzifikace – Nabídka nemovitostí po celé ČR
 • Jednoduchost – Rychlá registrace, jen pár kliknutí k investici
 • Likvidita – Předčasný prodej desetitisícům jiných uživatelů za pouhých 0,9 %
Nevýhody Investown

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin). Dobré ale je, že jsou nové nemovitosti přidávány celkem často (několikrát týdně).

Výnos se může měnit při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu nebo může být v některých měsících dokonce nulový v případě, že nájemné za daný měsíc nebylo uhrazeno.

2. UPVEST

UPVEST Dobrá platforma
Dobrá platforma na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování.

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí.

V roce 2020 vstoupila do Upvestu kapitálově skupina Komerční banky prostřednictvím své dceřiné společnosti KB Smart Solutions, která se specializuje na propojování bankovního světa se světem fintechu. Finanční vstup Komerční banky poskytl Upvestu kapitál k dalšímu, ještě rychlejšímu růstu a zlepšování služeb. Upvest a Komerční banka spolupracují na straně poskytování developerských úvěrů a na distribuci investičních příležitostí Upvest mezi klienty banky.

Registrovat se může každá fyzická osoba, které je alespoň 18 let a každá fyzická i právnická osoba, která má bankovní účet zřízený a vedený u české nebo slovenské finanční instituce nebo pobočky zahraniční finanční instituce v české nebo slovenské republice.

Abyste mohli investovat na Upvestu, tak musíte být registrovaným uživatelem (investorem), provést Identifikační platbu a mít na účtu převedené peníze alespoň ve výši plánované investice. Na Upvestu lze zpravidla investovat od minimální částky 5 000 Kč.

Upvest.cz recenze - investiční příležitosti
Upvest investiční příležitosti (Zdroj: Upvest.cz)

Po investování jsou na účtu zablokovány peněžní prostředky ve výši zadané investice tak, aby s nimi v období fundraisingu nebylo možné disponovat. Pokud se nevybere cílová částka u investiční příležitosti tak se všechny zablokované prostředky na vašem účtu odblokují a můžete s nimi opět disponovat.

Upvest si účtuje poplatek za poskytování platebních služeb (procesování plateb ve vztahu ke konkrétní participaci a správu elektronického platebního systému). Tento poplatek se týká pouze těch investorů, kteří drží platné participace. Poplatek je stanoven v procentech z výše investice a je účtován ročně.

Poplatky se hradí přímo z výnosů investičních příležitostí, započtením proti výnosům ve vztahu ke konkrétní participaci.

U každé investiční příležitosti je uvedena hodnota čistého výnosu již po odečtení poplatku. Výše poplatku závisí na konkrétní participaci.

Výnosy jsou vám průběžně převáděny na základě vaší participace v úvěru, který byl uzavřen mezi Upvestem a developerem až do jeho úplného splacení.

V případě, že se rozhodnete investovat na Upvestu, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz (kód). Po zaregistrování a zainvestování přes tento odkaz, získáte 500 Kč na vaší příští investici.

UPVEST recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice. Recenze Upvestu od klientů jsou též pozitivní. Klientům se líbí relativně krátká splatnost úvěrů (1 až 3 roky).

Investiční platforma Upvest je dobrou volbou pro investory, pro které případná ztráta části nebo celé jejich investice nebude znamenat významné zhoršení jejich ekonomické situace. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

UPVEST recenze a zkušenosti

Výhody a nevýhody UPVEST

Mezi výhody a nevýhody UPVEST patří:

VýhodyNevýhody
✅ Roční výnos 4 až 9 % p.a.❌ Omezená nabídka investičních příležitostí
✅ Splatnost 1 až 3 roky❌ Absence mobilní aplikace
✅ Investice od 5 000 Kč
✅ Nabídka pouze ověřených projektů
✅ Průběžné informování investora
Výhody UPVEST

Mezi hlavní výhody investiční platformy Upvest patří dobrý roční výnos 4 až 9 % p.a., splatnost 1 až 3 roky a možnost investovat od 5 000 Kč. Upvest nabízí k investování pouze ověřené projekty a investora podrobně informuje o stavu jeho investice.

Nevýhody UPVEST

Mezi nevýhody investiční platformy Upvest patří menší počet investičních příležitostí a absence samostatné mobilní aplikace.

Co je to skupinové investování (crowdfunding)?

Skupinové investování (crowdfunding) je způsob financování projektu nebo podniku prostřednictvím sdružování malých investic od velké skupiny investorů. Podstata skupinového investování spočívá v tom, že když dostatečný počet lidí vloží malé investice, je možné rychle získat větší množství peněz.

Mezi nejlepší investiční platformy pro investování do nemovitostí v ČR patří Investown a UPVEST.

Platformy pro investování do nemovitostí shromažďují kapitál na investice do nemovitostí. Když developeři nebo profesionálové v oblasti nemovitostí (podnikatelé, architekti atd.) najdou investiční příležitosti, nemusí chtít celou investici financovat sami. Proto se obracejí na investiční platformy, aby jim jednotliví investoři pomohli projekt financovat. Tento proces umožňuje investorům investovat do nemovitostí, aniž by nemovitosti vlastnili, financovali nebo spravovali.

Jak investovat do nemovitostí?

Chcete vědět jak investovat do nemovitostí? Investování do nemovitostí je v současné době jednoduché. Platformy pro investování do nemovitostí propojují developery a profesionály v oblasti nemovitostí (podnikatele, architekty atd.) a investory do nemovitostí. Chcete-li začít investovat do nemovitostí, prozkoumejte různé investiční platformy a najděte příležitost, která vás zajímá.

Jak investovat do nemovitostí?

Jak investovat do nemovitostí? Nejlepší investiční platformy 2022

Kolik peněz potřebuji, abych mohl začít investovat do nemovitostí?

Na investiční platformě Investown můžete investovat do nemovitostí již od 500 Kč. Na investiční platformě UPVEST lze zpravidla investovat od minimální částky 5 000 Kč.

Lze vydělat peníze investováním do nemovitostí?

Ano, investováním do nemovitostí lze dosáhnout zajímavých výnosů. Investiční platformy se mohou pochlubit ročními výnosy od 8 %. Přesto je realitní crowdfunding považován za rizikovou investici. Stejně jako na akciovém trhu nejsou zaručeny žádné výnosy a můžete přijít o celou investici.

Nejlepší platformy pro investování do nemovitostí (2024)
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
 1. […] ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart