Investown recenze a zkušenosti – Investování do nemovitostí

Investown.cz recenze a zkušenosti (2022)
9.5
Investown recenze a zkušenosti – Investování do nemovitostí
Investown recenze a zkušenosti – Investování do nemovitostí
Výnos začínající na 8 %
Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)

Investown recenze a zkušenosti: Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Investown má v současné dobře přes 50 000 spokojených uživatelů a přes 500 milionů zainvestovaných uživateli. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Rádi byste se dozvěděli jak vypadá reálné investování na investiční platformě Investown? Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se reálné zkušenosti s investováním na této české investiční platformě.

Obsah

Investown recenze a zkušenosti

9.5Hodnocení
Investown.cz

Investiční platforma Investown.cz je skvělou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování.

Celkové hodnocení
9.5
VÝHODY
 • Výnos začínající na 8 % (od července 2022)
 • Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
 • Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
 • Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)
NEVÝHODY
 • Omezený výběr nemovitostí

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr investičních příležitostí, odpovídající výnos (od července 2022 začíná na 8 %), nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin).

Investiční platforma Investown je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování. Důležité je též rozumět rizikům investování. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Další doporučené investiční platformy

Kromě Investown doporučujeme také následující investiční platformy:

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené knihy o investování

Pokud se rozhodnete začít investovat, tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

5 nejlepších knih o investování (2023) – Jak začít investovat?

Jak funguje investování na Investown?

Už dávno neplatí, že investování je jen pro vybrané. S Investown může být každý investorem. Investown spojuje investory s atraktivními příležitostmi realitního trhu.

Investown recenze a zkušenosti - schéma investování
Schéma investování (Zdroj: Investown.cz)

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat do bytů můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Nejmenší částka, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč. Výnosy z investic se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Peníze můžete následně poslat na váš bankovní účet (výběr trvá do 3 dnů od zadání pokynu) nebo je znovu investovat.

Vaši investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás koupí za poplatek 0,9 %. Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Změny Investown v roce 2022

Od července 2022 se Investown otevřel prověřeným developerským společnostem a nabídl tak více nabídek včetně komerčních projektů. Od tohoto měsíce začínají výnosy na 8 % p.a..

U každé investiční příležitosti je uvedeno, jaká společnost za daným projektem stojí a vy tak můžete rozhodovat o tom, které projekty se profinancují a tak zrealizují. 

Každý projekt má na proinvestování předem daný čas. V případě neúspěchu projektu se zainvestované peníze vrací všem investorům do peněženky.

Zisky se už nevyplácí jen na konci měsíce. Nově se zisky z každé příležitosti vyplácí vždy po měsíci od chvíle, kdy se nemovitost plně profinancuje. A když už ji nebudete chtít, můžete ji nabídnout na Tržišti, kde ji uvidí desetitisíce investorů.

Součástí novinek na Investownu je i systém na převedení původních investic do nových, ziskovějších nemovitostí, a to bez poplatků.

Investown Premium

Investown Premium je exkluzivní vylepšení, které se automaticky odemkne investorům, kteří investovali do 10ti nebo více nemovitostí. Jakmile nasbíráte dostatek nemovitostí, vaše Premium se zaktivuje a odemkne nové investiční příležitosti.

Výhody Investown Premium:

 • Extra Bonus – Vyšší zhodnocení formou bonusu na konci investičního období.
 • Přednostní podpora – Premium uživatelé získají přednostní podporu (nejčastěji do 2 hodin).
 • Společenské akce a analýzy trhu – Premium uživatelé získají přístup k pravidelným analýzám českého tržního prostředí a připravovaným novinkám. Také získají možnost osobního setkání nebo videohovoru se zástupci Investown.

Premium bonus je fixní bonus za prodej nemovitosti na konci investičního období. Bonus získáte pokud investici vlastníte po celou dobu jejího trvání až do konce.

Investown.cz Premium
Investown Premium investice
Co znamenají jednotlivé údaje?

Roční potenciální výnos je vypočítán podle aktuálního výnosu z nájmu + premium bonusu za předpokladu, že vydržíte do konce investičního kola.

Aktuální výnos z nájmu je odvozen od výnosu z aktuálního měsíce. Například pokud byl za uplynulý měsíc výnos 0,4 %, odhadovaný roční výnos je 4,8 %. Při zvýšení, nebo snížení měsíčního výnosu se daný údaj aktualizuje. Získáte tak nejpřesnější možný přehled o konkrétní investici.

Premium bonus je fixní bonus za prodej nemovitosti na konci investičního období. Bonus získáte pokud investici vlastníte po celou dobu jejího trvání až do konce.

Celkový potenciální výnos ukazuje zisk za celé investiční období od začátku až do konce. Pokud tedy svoji investici prodáte před koncem, nebo naopak zakoupíte v průběhu další, toto číslo se může změnit.

Délka investice ukazuje, kolik času zbývá do ukončení investice. Kdykoliv v průběhu této doby můžete celou nebo část vaší investice nabídnout zpět Investown za poplatek 0,9%. U Premium nemovitostí činí tento poplatek 2%. Tuto část se snaží Investown zpětně odkoupit do 72h.

Naše reálné zkušenosti s investováním na Investown

V naši Investown recenzi vám ukážeme naše reálné zkušenosti s investováním. Na platformě Investown jsme od roku 2021 a do bytů jsme investovali přes 80 000 Kč.

Přehled výnosů na platformě Investown k 11.8.2021.

Investown.cz recenze - přehled výnosů z nájmů
Přehled výnosů z nájmů na Investown.cz

Naše složení Investown portfolia vypadá následovně.

Investown.cz recenze - přehled zainvestovaných nemovitostí
Přehled zainvestovaných bytů na Investown.cz

Přehled otevřených investičních příležitosti na platformě Investown.

Investown.cz recenze - přehled otevřených investičních příležitostí
Přehled otevřených investičních příležitostí na Investown.cz

Investown patří mezi nejlepší nejlepší platformy pro investování do nemovitostí v ČR.

Výhody a nevýhody Investown

Mezi výhody a nevýhody Investown patří:

VýhodyNevýhody
✅ Průměrný výnos začínající na 8 % (od 7/2022)❌ Omezené investiční příležitosti
✅ Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)
✅ Vhodné pro začínající i pokročilé investory
✅ Přehledná webové a mobilní aplikace

Výhody Investown

Mezi hlavní výhody investiční platformy Investown patří slušný průměrný výnos začínající na 8 %, nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace. Investiční platforma Investown je tak vhodná pro začínající i pokročilé investory.

 • Bezpečnost – Investice je jištěná zástavou na nemovitost
 • Výnosnost – Nově od 8 % p.a.
 • Nízká volatilita – Stabilní zhodnocování financí, měsíční vyplácení zisků
 • Diverzifikace – Nabídka nemovitostí po celé ČR
 • Jednoduchost – Rychlá registrace, jen pár kliknutí k investici
 • Likvidita – Předčasný prodej desetitisícům jiných uživatelů za pouhých 0,9 %

Nevýhody Investown

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin). Dobré ale je, že jsou nové nemovitosti přidávány celkem často (několikrát týdně).

Výnos se může měnit při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu nebo může být v některých měsících dokonce nulový v případě, že nájemné za daný měsíc nebylo uhrazeno.

Představení Investown.cz

Co je Investown?

Investown je česká investiční platforma, která otevírá realitní trh a s ním i svět investic úplně každému. Investown nabízí stabilní zhodnocení peněz této v nejisté době.

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown má v současné dobře přes 50 000 spokojených uživatelů a přes 500 milionů zainvestovaných uživateli. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Investown recenze a zkušenosti - Investování do nemovitostí
Investown.cz

Kdo stojí za Investown.cz?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Investown Technologies s.r.o.
Inovační 122, Hodkovice, 252 41, Zlatníky-Hodkovice
Česká republika
IČO: 08667144

Na Investown spolupracují inovativní technologické týmy se zkušenými finančními partnery. Mezi investory a partnery patří:

 • Česká spořitelna je největší česká banka a Investown.cz je první investicí jejího fondu Seed Starter.
 • Lighthouse Ventures podporuje české inovativní projekty, které mají potenciál se stát globální firmou.
 • UP21 je seed investment fond a startupový inkubátor, který akceleruje inovativní nápady a pomáhá jim růst.

Kontakt

Investown lze kontaktovat těmito způsoby:

 • Telefonní linka: +420 608 723 498
 • E-mail: team@investown.cz
 • Online chat na Investown.cz

Investown lze nalézt i na sociálních sítích:

Poplatky na Investown

Vaši investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás odkoupí za poplatek 0,9 %. U Premium nemovitostí činí tento poplatek 2 %.

Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Odpovědnost společnosti

Společnost Investown je povinna poskytovat uživateli služby ve sjednaném rozsahu a termínech. Společnost odpovídá uživateli za škodu, která mu vznikne v důsledku toho, že společnost poruší své smluvní nebo zákonné povinnosti.

Mobilní aplikace Investown

Od července 2021 je možné stáhnout dlouho očekávanou aplikaci Investown, která je k dispozici ve verzi BETA. Tato verze slouží k testování, ladění detailů a postupnému vylepšování.

Aplikaci Investown je možné stáhnout na Google Play nebo App Store.

Investown recenze a zkušenosti - Mobilní aplikace

Investown zdanění – Jak danit zisky z Investownu?

Stejně jako všechny ostatní příjmy, tak i zisky z investic na Investownu je potřeba danit. Každý rok Vám Investown poskytne souhrn vašich výdajů a příjmů na platformě Investown pro daňové účely.

Dle Investown lze obecně konstatovat, že danění zisků z participací na starších investičních příležitostech spadá pod § 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ZDP). 

Zisky z příležitostí hromadného investování se pak daní na základě § 8 odst. 1 písm. g) ZDP. (Zdroj: Investown.cz)

O daňovém přiznání se ovšem poraďte se svým daňovým poradcem. Tento článek neposkytuj daňové poradenství.

Investown není REIT ani nemovitostní fond. Investown nabízí investice do úvěrů, které jsou poskytovány třetím stranám pro nákup, rekonstrukce a renovace nemovitostí – ziskem jsou měsíční
splátky od úvěrovaného
.

Narozdíl od REIT a jiných investičních produktů není u Investownu potřeba orientovat se na burze a zisk nepodléhá kolísání akciového trhu – je tedy daleko stabilnější.

Investown zdanění – Jak danit zisky z Investownu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je Investown.cz?

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Kdo stojí za Investown.cz?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Jaký je výnos na Investown?

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice.

Do jakých bytů Investown investuje?

Investown financuje byty, které mají velký potenciál a nabízejí dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.

Jaké jsou výhody Investown?

Mezi výhody patří velký výběr bytů, výnos začínající na 8 %, přehledné rozhraní webové (mobilní) aplikace a nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %).

Jaké jsou nevýhody Investown?

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin).

Jak probíhá investování na Investown?

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat do bytů můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Jaké má Investown poplatky?

Investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás koupí za poplatek 0,9 %. Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Existuje Investown mobilní aplikace?

Ano, od července 2021 si lze stáhnout mobilní aplikaci Investown na platformách App Store a Google Play.

Jaká je minimální investice?

Nejmenší částku, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč.

Jaké jsou recenze Investown?

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %), velký výběr nemovitostí a možnost investování od 500 Kč.

Musí se platit daně při investování na Investown?

Výnosy podléhají dani z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů a uživatel platformy Investown je povinen tyto příjmy přiznat a odvést z nich příslušnou daň.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 177 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 05/03/2023 autorem Lenka Svobodová

5 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart