Investown recenze

Investown.cz recenze a zkušenosti (2024)
9.5
Investown recenze
Investown recenze
Fixní výnos až 10,5 % p.a.
Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
Nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %)

Investown recenze: Investown je online platforma na investování do úvěrů zajištěných nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat své peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum investičních příležitostí s fixním výnosem až 10,5 % p.a.

Rádi byste se dozvěděli jak vypadá reálné investování na investiční platformě Investown? Přečtěte si tuto recenzi a dozvíte se naše zkušenosti s investováním na této české investiční platformě.

Investown recenze

9.5Hodnocení
Investown

Investiční platforma Investown je skvělou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování.

Celkové hodnocení
9.5
VÝHODY
 • Fixní výnos až 10,5 % p.a.
 • Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
 • Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
 • Nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %)
NEVÝHODY
 • Bez výrazných nedostatků

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown je výborná. Líbí se nám kvalitní výběr investičních příležitostí, vysoký fixní výnos (až 10,5 % p.a.), nízký poplatek při předčasném prodeji a jednoduchá obsluha webové a mobilní aplikace.

Na platformě Investown jsme od roku 2021 a do investičních příležitostí jsme již investovali přes 150 000 Kč. Náš celkový zisk je přes 20 000 Kč (Srpen 2023).

Investown recenze a zkušenosti - náš celkový zisk
Náš celkový zisk na Investownu v srpnu 2023

Níže můžete vidět některé z našich investic na platformě Investown.

Investown recenze a zkušenosti - naše investice
Naše investice na Investownu

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Investown má v současné dobře přes 75 000 spokojených uživatelů2 miliardy Kč proinvestováno přes Investown. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Investiční platforma Investown je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování. Důležité je též rozumět rizikům investování. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň.

Recenze Investown od ostatních klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Investown patří mezi nejlepší nejlepší platformy pro investování do nemovitostí v ČR.

Pokud jste se rozhodli využít možnosti investovat na české investiční platformě Investown, máme pro vás vynikající novinku. S tímto referenčním kódem, který poskytuje Investown, se vaše investice může stát ještě výhodnější.

Jak to funguje? Jednoduše se zaregistrujte a investujte přes tento speciální odkaz. V důsledku toho získáte 500 Kč bonus zdarma. To vše díky Investownu, který se snaží poskytnout co nejlepší podmínky pro své klienty. Nezapomeňte, že investice může být riziková a je třeba ji provádět opatrně a s uvážením.

Investown referenční kód – bonus 500 Kč

Další doporučené investiční platformy

Kromě InvestownI doporučujeme také následující investiční platformy:

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené knihy o investování

Pokud se rozhodnete začít investovat, tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

Nejlepší knihy o investování

Jak funguje investování na Investown?

Už dávno neplatí, že investování je jen pro vybrané. S Investown může být každý investorem. Investown spojuje investory s atraktivními příležitostmi realitního trhu.

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Nejmenší částka, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč. Výnosy z investic se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Peníze můžete následně poslat na váš bankovní účet (výběr trvá do 3 dnů od zadání pokynu) nebo je znovu investovat.

Premium účet

Premium účet umožňuje investovat do Premium investičních příležitostí, z nichž některé zahrnují navíc fixní bonus vyplacený na konci investičního období. Nárok na bonus získáte, pokud investici v Premium projektu vlastníte ke dni výplaty jistiny. 

Premium status získáte automaticky poté, co budete vlastnit investice v deseti různých projektech. Premium status lze také získat při mimořádných akcích, např. investicí do konkrétního projektu od určité částky.

Investown Premium je exkluzivní vylepšení, které se automaticky odemkne investorům, kteří investovali do 10ti nebo více nemovitostí. Jakmile nasbíráte dostatek nemovitostí, vaše Premium se zaktivuje a odemkne nové investiční příležitosti.

Výhody Premium účtu:

 • Exkluzivní přístup k příležitostem – S Premium účtem získáte přístup k prémiovým příležitostem, které jsou ostatním uživatelům zavřené.
 • Extra Bonus – Investováním do Premium příležitosti lze získat vyšší zhodnocení formou fixního bonusu, který obdržíte na konci investičního období.
 • Přednostní podpora – Premium uživatelé mají přednostní podporu. V pracovní době Investown odpovídá přibližně do 2 hodin.

Výhody a nevýhody Investownu

Mezi výhody a nevýhody Investownu patří:

VýhodyNevýhody
✅ Fixní výnos až 10,5 % p.a.❌ Bez výrazných nedostatků
✅ Nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %)
✅ Vhodné pro začínající i pokročilé investory
✅ Přehledná webové a mobilní aplikace

Výhody Investownu

Mezi hlavní výhody investiční platformy Investown patří vysoký fixní výnos (až 10,5 % p.a.), nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %) a přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace. Investiční platforma Investown je tak vhodná pro začínající i pokročilé investory.

 • Fixní výnosy (až 10,5 % p.a.) – U každé investice lze předem vidět jasně daný výnos. Ten se nemění po celou dobu investice.
 • Žádné skryté poplatky – Žádné vstupní poplatky ani poplatky za správu.
 • Bezpečnost – Peníze v Investown peněžence jsou bezpečně uložené na bankovním účtu v České spořitelně. Všechny investice jsou kryté nemovitostmi.
 • Diverzifikace – Nabídka nemovitostí po celé ČR
 • Jednoduchost – Rychlá registrace, jen pár kliknutí k investici
 • Likvidita – Předčasný prodej desetitisícům jiných uživatelů za pouhých 0,9 %

O Investownu

Investown je česká investiční platforma, která otevírá realitní trh a s ním i svět investic úplně každému. Investown nabízí stabilní zhodnocení peněz v této nejisté době.

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown má v současné dobře přes 75 000 spokojených uživatelů2 miliardy Kč proinvestováno přes Investown. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Investown recenze a zkušenosti - Investování do nemovitostí
Investown.cz

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Investown Technologies s.r.o.
Inovační 122, Hodkovice, 252 41, Zlatníky-Hodkovice
Česká republika
IČO: 08667144

Na Investown spolupracují inovativní technologické týmy se zkušenými finančními partnery. Mezi investory a partnery patří:

 • Česká spořitelna je největší česká banka a Investown.cz je první investicí jejího fondu Seed Starter.
 • Lighthouse Ventures podporuje české inovativní projekty, které mají potenciál se stát globální firmou.
 • UP21 je seed investment fond a startupový inkubátor, který akceleruje inovativní nápady a pomáhá jim růst.

Investown poplatky

Investown poplatky: Pokud se rozhodnete investici prodat před vypršením délky investičního kola, Investown účtuje nízký poplatek (0,9 %).

První výběr peněz z Investownu je zcela zdarma. Druhý a každý další výběr během 24 hodinového období je zpoplatněn (9 Kč).

 • Investování – Zdarma
 • Vkládání peněz – Zdarma
 • Obsluha účtu – Zdarma
 • Podpora investorů – Zdarma

Investown rizika a bezpečnost

Než nemovitost Investown přidá mezi nové investiční příležitosti, musí projít pečlivým výběrempřísným schvalovacím procesem. Investiční příležitosti prezentované na platformě mají několik stupňů zajištění:

 • Zajištění zástavou nemovitosti, a to ve prospěch investorů jako prvních v pořadí. Hodnota zastavené nemovitosti je vždy minimálně o 20 % vyšší (nebo, chcete-li, LTV nikdy nepřesahuje 80 %).
 • Osobní ručení jednatele nebo vlastníků společnosti, případně jiného ručitele. Investown nově k tomuto účelu využívá institut notářského zápisu s přímou vykonatelností, který umožňuje nařídit exekuci bez zdlouhavých soudů.
 • Zástavní právo na 100 % obchodního podílu společnosti, která projekt realizuje. Jedná se o bankovní úroveň zabezpečení.

Investown mobilní aplikace

Investown mobilní aplikaci je možné stáhnout na Google Play nebo App Store.

Investown recenze a zkušenosti - Mobilní aplikace

Investown zdanění – Jak danit zisky z Investownu?

Stejně jako všechny ostatní příjmy, tak i zisky z investic na Investownu je potřeba danit. Každý rok Vám Investown poskytne souhrn vašich výdajů a příjmů na platformě Investown pro daňové účely.

Dle Investown lze obecně konstatovat, že danění zisků z participací na starších investičních příležitostech spadá pod § 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ZDP). 

Zisky z příležitostí hromadného investování se pak daní na základě § 8 odst. 1 písm. g) ZDP. (Zdroj: Investown.cz)

O daňovém přiznání se ovšem poraďte se svým daňovým poradcem. Tento článek neposkytuj daňové poradenství.

Investown není REIT ani nemovitostní fond. Investown nabízí investice do úvěrů, které jsou poskytovány třetím stranám pro nákup, rekonstrukce a renovace nemovitostí – ziskem jsou měsíční
splátky od úvěrovaného
.

Narozdíl od REIT a jiných investičních produktů není u Investownu potřeba orientovat se na burze a zisk nepodléhá kolísání akciového trhu – je tedy daleko stabilnější.

Investown zdanění – Jak danit zisky z Investownu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je Investown.cz?

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Kdo stojí za Investown.cz?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Jaký je výnos na Investownu?

Na Investownu lze dosáhnout fixního výnosu až 10,5 % p.a.

Jaké jsou výhody Investown?

Mezi výhody patří velký výběr investičních příležitostí, fixní výnos až 10,5 % p.a., přehledné rozhraní webové (mobilní) aplikace a nízký poplatek při předčasném prodeji investice (0,9 %).

Jaké jsou nevýhody Investown?

Investown nemá momentálně žádné vetší nedostatky.

Jak probíhá investování na Investown?

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Jaké má Investown poplatky?

Pokud se rozhodnete investici prodat před vypršením délky investičního kola, Investown účtuje nízký poplatek (0,9 %). První výběr peněz z Investownu je zcela zdarma. Druhý a každý další výběr během 24 hodinového období je zpoplatněn (9 Kč).

Existuje Investown mobilní aplikace?

Ano, lze stáhnout mobilní aplikaci Investown na platformách App Store a Google Play.

Jaká je minimální investice?

Nejmenší částku, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč.

Jaké jsou recenze Investown?

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při předčasném prodeji investice, velký výběr investičních příležitostí a možnost investování od 500 Kč.

Musí se platit daně při investování na Investown?

Ano, sejně jako všechny ostatní příjmy, tak i zisky z investic na Investownu je potřeba danit. Každý rok Vám Investown poskytne souhrn vašich výdajů a příjmů na platformě Investown pro daňové účely.

Investown.cz recenze a zkušenosti (2024)

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 178 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

5 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart