Investown.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do bytů?

Investown.cz recenze & zkušenosti - Jak začít investovat do nájmů z bytů?
9.5
Výnos až 6 % p.a.
Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny. Zisky na této investiční platformě se pohybují od 4 % p.a. do 6 % p.a. (dle investice). Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,3 % p.a.

Rádi byste se dozvěděli jak vypadá reálné investování na investiční platformě Investown? Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se reálné zkušenosti s investováním na této české investiční platformě.

Investown.cz recenze – celkové hodnocení investiční platformy

9.5Hodnocení
Investown.cz

Investiční platforma Investown.cz je skvělou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování.

Celkové hodnocení
9.5
VÝHODY
 • Výnos až 6 % p.a.
 • Investiční platforma vhodná i pro začátečníky
 • Přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace
 • Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)
NEVÝHODY
 • Omezený výběr bytů
 • Výnos se mění při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu (v některých měsících může být i nulový)

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr bytů, odpovídající výnos, nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Investiční platforma Investown je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování. Důležité je též rozumět rizikům investování. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Další doporučené investiční platformy

Kromě Investown doporučujeme také následující investiční platformy:

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené knihy o investování

Pokud se rozhodnete začít investovat, tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

5 nejlepších knih o investování (2022) – Jak začít investovat?

Jak funguje investování na Investown?

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat do bytů můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Nejmenší částka, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč. Výnosy z investic se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Peníze můžete následně poslat na váš bankovní účet (výběr trvá do 3 dnů od zadání pokynu) nebo je znovu investovat.

Vaši investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás koupí za poplatek 0,9 %. Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Investown.cz - popis investiční platformy

Investown Premium

Investown Premium je exkluzivní vylepšení, které se automaticky odemkne investorům, kteří investovali do 10ti nebo více nemovitostí. Jakmile nasbíráte dostatek nemovitostí, vaše Premium se zaktivuje a odemkne nové investiční příležitosti.

Výhody Investown Premium:

 • Extra Bonus – Vyšší zhodnocení formou bonusu na konci investičního období.
 • Přednostní podpora – Premium uživatelé získají přednostní podporu (nejčastěji do 2 hodin).
 • Společenské akce a analýzy trhu – Premium uživatelé získají přístup k pravidelným analýzám českého tržního prostředí a připravovaným novinkám. Také získají možnost osobního setkání nebo videohovoru se zástupci Investown.

Premium bonus je fixní bonus za prodej nemovitosti na konci investičního období. Bonus získáte pokud investici vlastníte po celou dobu jejího trvání až do konce.

Investown.cz Premium
Investown Premium investice
Co znamenají jednotlivé údaje?

Roční potenciální výnos je vypočítán podle aktuálního výnosu z nájmu + premium bonusu za předpokladu, že vydržíte do konce investičního kola.

Aktuální výnos z nájmu je odvozen od výnosu z aktuálního měsíce. Například pokud byl za uplynulý měsíc výnos 0,4 %, odhadovaný roční výnos je 4,8 %. Při zvýšení, nebo snížení měsíčního výnosu se daný údaj aktualizuje. Získáte tak nejpřesnější možný přehled o konkrétní investici.

Premium bonus je fixní bonus za prodej nemovitosti na konci investičního období. Bonus získáte pokud investici vlastníte po celou dobu jejího trvání až do konce.

Celkový potenciální výnos ukazuje zisk za celé investiční období od začátku až do konce. Pokud tedy svoji investici prodáte před koncem, nebo naopak zakoupíte v průběhu další, toto číslo se může změnit.

Délka investice ukazuje, kolik času zbývá do ukončení investice. Kdykoliv v průběhu této doby můžete celou nebo část vaší investice nabídnout zpět Investown za poplatek 0,9%. U Premium nemovitostí činí tento poplatek 2%. Tuto část se snaží Investown zpětně odkoupit do 72h.

Naše reálné zkušenosti s investováním na Investown

V naši Investown recenzi vám ukážeme naše reálné zkušenosti s investováním. Na platformě Investown jsme od roku 2021 a do bytů jsme investovali přes 80 000 Kč.

Přehled výnosů na platformě Investown k 11.8.2021.

Investown.cz recenze - přehled výnosů z nájmů
Přehled výnosů z nájmů na Investown.cz

Naše složení Investown portfolia vypadá následovně.

Investown.cz recenze - přehled zainvestovaných nemovitostí
Přehled zainvestovaných bytů na Investown.cz

Přehled otevřených investičních příležitosti na platformě Investown.

Investown.cz recenze - přehled otevřených investičních příležitostí
Přehled otevřených investičních příležitostí na Investown.cz

Výhody a nevýhody Investown

Mezi hlavní výhody investiční platformy Investown patří slušný průměrný výnos 4,3 % p.a., nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a přehledné rozhraní webové a mobilní aplikace. Investiční platforma Investown je tak vhodná pro začínající i pokročilé investory.

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin). Dobré ale je, že jsou nové nemovitosti přidávány celkem často (několikrát týdně).

Výnos se může měnit při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu nebo může být v některých měsících dokonce nulový v případě, že nájemné za daný měsíc nebylo uhrazeno.

VýhodyNevýhody
✅ Průměrný výnos 4,3 % p.a.❌ Omezené investiční příležitosti
✅ Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) ❌ Výnos se mění při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu
✅ Vhodné pro začínající i pokročilé investory
✅ Přehledná webové a mobilní aplikace

Představení Investown.cz

Co je Investown.cz?

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown financuje byty, které mají velký potenciál a nabízejí dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.

Investown.cz recenze a zkušenosti

Kdo stojí za Investown.cz?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Investown Technologies s.r.o.
Inovační 122, Hodkovice, 252 41, Zlatníky-Hodkovice
Česká republika
IČO: 08667144

Na Investown spolupracují inovativní technologické týmy se zkušenými finančními partnery. Mezi investory a partnery patří:

 • Česká spořitelna je největší česká banka a Investown.cz je první investicí jejího fondu Seed Starter.
 • Lighthouse Ventures podporuje české inovativní projekty, které mají potenciál se stát globální firmou.
 • UP21 je seed investment fond a startupový inkubátor, který akceleruje inovativní nápady a pomáhá jim růst.

Kontakt

Investown lze kontaktovat těmito způsoby:

 • Telefonní linka: +420 608 723 498
 • E-mail: team@investown.cz
 • Online chat na Investown.cz

Investown lze nalézt i na sociálních sítích:

Poplatky na Investown

Vaši investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás odkoupí za poplatek 0,9 %. U Premium nemovitostí činí tento poplatek 2 %.

Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Odpovědnost společnosti

Společnost Investown je povinna poskytovat uživateli služby ve sjednaném rozsahu a termínech. Společnost odpovídá uživateli za škodu, která mu vznikne v důsledku toho, že společnost poruší své smluvní nebo zákonné povinnosti.

Mobilní aplikace Investown

Od července 2021 je možné stáhnout dlouho očekávanou aplikaci Investown, která je k dispozici ve verzi BETA. Tato verze slouží k testování, ladění detailů a postupnému vylepšování.

Aplikaci Investown je možné stáhnout na Google Play nebo App Store.

Aplikace Investown na Google Play nebo App Store
Aplikace Investown

Na co si dát pozor při investování (nájmy a daňové přiznání)

Nájmy

Investor má nárok na výnos v podobě podílu na úroku z výnosu v poměru jeho investice na celkovém objemu investice. Výnos se může měnit při zvyšování nebo snižování nájemného podle podmínek na trhu nebo může být v některých měsících dokonce nulový v případě, že nájemné za daný měsíc nebylo uhrazeno.

Podání daňového přiznáni

Výnosy podléhají dani z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů a uživatel platformy Investown je povinen tyto příjmy přiznat a odvést z nich příslušnou daň.

V případě, že máte nějaké nejasnosti, tak je dobré se obrátit na svého daňového poradce.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je Investown.cz?

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Kdo stojí za Investown.cz?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Jaký je výnos na Investown?

Výnosy na této investiční platformě se pohybují od 4 % p.a. do 6 % p.a. (dle investice). Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,3 % p.a.

Do jakých bytů Investown investuje?

Investown financuje byty, které mají velký potenciál a nabízejí dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.

Jaké jsou výhody Investown?

Mezi výhody patří velký výběr bytů, výnos až 6 % p.a., přehledné rozhraní webové (mobilní) aplikace a nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %).

Jaké jsou nevýhody Investown?

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin).

Jak probíhá investování na Investown?

Po registraci si lze poslat peníze na Investown účet a peníze musí být odeslány z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který dostanete po registraci. Investovat do bytů můžete poté co se peníze připíšou na učet.

Jaké má Investown poplatky?

Investici lze kdykoliv nabídnout k prodeji a jakmile se platformě Investown uvolní finance, tak ji od vás koupí za poplatek 0,9 %. Prodej investic trvá většinou do 24 hodin.

Existuje Investown mobilní aplikace?

Ano, od července 2021 si lze stáhnout mobilní aplikaci Investown na platformách App Store a Google Play.

Jaká je minimální investice?

Nejmenší částku, kterou můžete investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč.

Jaké jsou recenze Investown?

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %), velký výběr nemovitostí a možnost investování od 500 Kč.

Musí se platit daně při investování na Investown?

Výnosy podléhají dani z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů a uživatel platformy Investown je povinen tyto příjmy přiznat a odvést z nich příslušnou daň.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 175 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 11/02/2022 autorem Lenka Svobodová

5 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart