4 nejlepší investice v roce 2023

Nejlepší investice 2023: Investování je důležitým aspektem života a není tak těžké, jak si možná myslíte. Pokud chcete být v budoucnu finančně zajištěni, měli byste své peníze investovat do akcií, ETF, nemovitostí nebo sběratelských předmětů. O investicích existuje spousta informací, ale některé z nich jsou zbytečné nebo zavádějící. Při rozhodování o investicích byste měli používat zdravý selský rozum a soustředit se výhradně na fakta, nikoli na reklamní slogany. V tomto článku naleznete tipy na nejlepší investice v roce 2023.

1. Akcie a ETF

Pokud chcete dosáhnout vyšších výnosů než u tradičních bankovních produktů nebo dluhopisů, tak dobrou alternativou jsou akcie nebo fondy obchodované na burze (ETF).

Akcie

Mnoho začínajících investorů si může myslet, že k investování potřebují hodně peněz. Pravdou je, že investování s malými částkami může být dobrým začátkem, abyste získali představu o fungování akciového trhu a naučili se, které typy investic jsou pro vás vhodné, než začnete investovat větší částky.

V závislosti na vašich investičních cílech a toleranci k riziku můžete jako začínající investor zvážit investování do jednotlivých akcií nebo fondů obchodovaných na burze (ETF). Mnoho online brokerů dnes nabízí obchodování s ETF bez poplatku. Online brokeři mohou mít stanovena určitá omezení a poplatky za vedení účtu, ale obecně vzato je to skvělý způsob, jak začít investovat již dnes bez velkých finančních prostředků.

Dividendové akcie

I vaše investice na burze mohou být o něco bezpečnější díky akciím, které vyplácejí dividendy.

Dividendy jsou části zisku společnosti, které mohou být vyplaceny akcionářům, obvykle čtvrtletně. S dividendovými akciemi můžete na své investici vydělat nejen díky dlouhodobému zhodnocení na trhu, ale také v krátkodobém horizontu. Dividendové akciové jsou dobrou volbou pro všechny investory, kteří chtějí získat pravidelný příjem.

Jak investovat do akcií?

Prvním krokem je otevření investičního účtu, které můžete snadno provést online. Můžete se zaregistrovat u některého z online brokerů s nízkými poplatky (např. DEGIRO).

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO & Jak koupit ETF bez poplatku

Návod: Jak na registraci u DEGIRO

ETF bez poplatku DEGIRO

DEGIRO recenze a zkušenosti 2023

ETF

Burzovně obchodované fondy (ETF) mohou být pro nové investory vynikajícím způsobem, jak začít investovat na akciovém trhu. ETF jsou ideální pro začínající investory díky mnoha výhodám, jako jsou nízké poplatky, diverzifikace a široká škála investičních možností (akcie, dluhopisy atd.). Velkou výhodou ETF je, že se nejedná o složité finanční produkty.

Díky velkému množství investičních platforem, které jsou lidem k dispozici, je investování do ETF poměrně snadné. Mezi nejlepší způsoby, jak investovat do ETF, patří nákup ETF přes online brokera (např. DEGIRO) nebo přes robo-advisory platformu (např. Portu a Fondee).

Jak investovat do ETF? Co je ETF? Nejlepší ETF pro začátečníky 2023

Existuje celá řada tzv. robo-advisory investičních platforem, které investují za vás. Robo-advisory platformy pracují tak, že vám položí několik jednoduchých otázek, aby zjistili váš cíl a toleranci k riziku, a poté investují vaše peníze do vysoce diverzifikovaného nízkonákladového portfolia akcií a dluhopisů. Pomocí algoritmů průběžně balancují vaše investiční portfolio. Tyto platformy investují do fondů obchodovaných na burze (ETF), které sledují určitý koš podkladových investic (např. akciový index S&P 500).

Mezi nejlepší investiční platformy v ČR patří PORTU a FONDEE. Pokud se rozhodnete začít investovat na těchto investičních platformách, tak se Vám budou hodit níže uvedené referenční odkazy pomocí kterých obdržíte 3 měsíce investování zdarma (nebudete platit poplatky).

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou PORTU je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích.

Portu.cz recenze a zkušenosti

Portu.cz logo

2. Nemovitosti

Nemovitosti jsou obecně skvělou investiční příležitostí. Nemovitosti vám mohou generovat průběžný pasivní příjem a zároveň být dobrou dlouhodobou investicí, pokud se hodnota nemovitosti v průběhu času zvyšuje. Nemovitosti můžete využít jako součást své strategie pro budování bohatství.

Jak investovat do nemovitostí? 4 nejlepší způsoby v roce 2023

V současné době již nepotřebujete mnoho peněz k investování do nemovitostí. Investovat lze již od 500 Kč. Tento způsob investování vám umožní investovat do nemovitostí, aniž byste se museli stát pronajímatelem nemovitosti.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.
INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.

Upvest recenze a zkušenosti

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí. Upvest nabízí roční výnos 4 až 9 % p.a. a možnost investovat od 5 000 Kč.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice.

Pokud se rozhodnete začít investovat na investiční platformě Upvest, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz pomocí které obdržíte 500 Kč na první investici.

Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí?

Upvest.cz logo

Investown recenze a zkušenosti

Investown.cz je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. Na této platformě lze investovat již od 500 Kč.

Investown.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí?

3. Sběratelské předměty

V minulosti si investice do unikátních sběratelských předmětů mohli dovolit pouze bohatí (koupí celého předmětu). Nyní je ale možné investovat do sběratelských předmětů již od 1 Kč. Historická auta nebo vzácné mince se zhodnotily za posledních 10 let v průměru více než světové akcie. Proto mohou sběratelské předměty přinášet zajímavé výnosy. 

V ČR můžete investovat do sběratelských předmětů pomocí investiční platformy Portu Gallery.

Portu Gallery - vývoj trhu za posledních 10 let
Vývoj trhu za posledních 10 let (Zdroj: Portu Gallery)

Portu Gallery je unikátní služba, která nabízí možnost investovat do sběratelských předmětů (např. historická auta, hudební nástroje, poštovní známky, sudy s rumem atd.). To zda tato investiční příležitost odpovídá vašemu investičnímu profilu, zjistíte po vyplnění investičního dotazníku, který vyplníte při registraci.

PORTU Gallery Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

4. P2P půjčky

P2P půjčky (Peer-to-peer lending) je půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy. P2P platformy tak mohou být alternativou k bance. Tyto platformy spojují žadatele o úvěr s těmi, kteří chtějí své peníze investovat a zhodnotit.

V ČR můžete investovat do P2P půjček na Zonky.cz.

Zonky Rentiér zhodnotí vaše peníze díky investicím do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů (minimálně 490 investic). Rentiér nabízí stabilní mezi 3 až 5 procenty. Minimální výše objemu zaslaných peněz musí být alespoň 10 000 Kč

Na českém trhu působí také tyto P2P platformy:

Nejlepší investice v roce 2023:

  1. Akcie a ETF
  2. Nemovitosti
  3. Sběratelské předměty
  4. P2P půjčky

Doporučené investiční platformy a online brokeři

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Doporučené články

Upozornění: Všem investorům se doporučuje, aby před přijetím investičního rozhodnutí provedli vlastní nezávislý průzkum investičních strategií. Kromě toho investory upozorňujeme, že minulá výkonnost investičních produktů není zárukou budoucích výnosů.

Hodnocení:
[Celkem: 182 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 10/01/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart