Nejlepší investice v roce 2024

Nejlepší investice 2024: Investování je důležitým aspektem života a není tak těžké, jak si možná myslíte. Pokud chcete být v budoucnu finančně zajištěni, měli byste své peníze investovat do akcií, ETF, nemovitostí nebo sběratelských předmětů.

O investicích existuje spousta informací, ale některé z nich jsou zbytečné nebo zavádějící. Při rozhodování o investicích byste měli používat zdravý selský rozum a soustředit se výhradně na fakta, nikoli na reklamní slogany. V tomto článku naleznete tipy na nejlepší investice v roce 2024.

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
Portu.cz logo
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Hodnocení
Investování do nemovitostí
Hodnocení
Investování do nemovitostí
Hodnocení:
[Celkem: 182 Průměr: 5]

1. Akcie a ETF

Pokud chcete dosáhnout vyšších výnosů než u tradičních bankovních produktů nebo dluhopisů, tak dobrou alternativou jsou akcie nebo fondy obchodované na burze (ETF).

Akcie

Mnoho začínajících investorů si může myslet, že k investování potřebují hodně peněz. Pravdou je, že investování s malými částkami může být dobrým začátkem, abyste získali představu o fungování akciového trhu a naučili se, které typy investic jsou pro vás vhodné, než začnete investovat větší částky.

V závislosti na vašich investičních cílech a toleranci k riziku můžete jako začínající investor zvážit investování do jednotlivých akcií nebo fondů obchodovaných na burze (ETF). Mnoho online brokerů dnes nabízí obchodování s ETF bez poplatku. Online brokeři mohou mít stanovena určitá omezení a poplatky za vedení účtu, ale obecně vzato je to skvělý způsob, jak začít investovat již dnes bez velkých finančních prostředků.

Dividendové akcie

I vaše investice na burze mohou být o něco bezpečnější díky akciím, které vyplácejí dividendy.

Dividendy jsou části zisku společnosti, které mohou být vyplaceny akcionářům, obvykle čtvrtletně. S dividendovými akciemi můžete na své investici vydělat nejen díky dlouhodobému zhodnocení na trhu, ale také v krátkodobém horizontu. Dividendové akciové jsou dobrou volbou pro všechny investory, kteří chtějí získat pravidelný příjem.

Jak investovat do akcií?

Prvním krokem je otevření investičního účtu, které můžete snadno provést online. Můžete se zaregistrovat u některého z online brokerů s nízkými poplatky (např. DEGIRO).

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO & Jak koupit ETF bez poplatku

Návod: Jak na registraci u DEGIRO

ETF bez poplatku DEGIRO

DEGIRO recenze a zkušenosti 2024

ETF

Burzovně obchodované fondy (ETF) mohou být pro nové investory vynikajícím způsobem, jak začít investovat na akciovém trhu. ETF jsou ideální pro začínající investory díky mnoha výhodám, jako jsou nízké poplatky, diverzifikace a široká škála investičních možností (akcie, dluhopisy atd.). Velkou výhodou ETF je, že se nejedná o složité finanční produkty.

Díky velkému množství investičních platforem, které jsou lidem k dispozici, je investování do ETF poměrně snadné. Mezi nejlepší způsoby, jak investovat do ETF, patří nákup ETF přes robo-advisory platformu (např. Portu a Fondee).

Jak investovat do ETF? Co je ETF? Nejlepší ETF pro začátečníky 2024

Existuje celá řada tzv. robo-advisory investičních platforem, které investují za vás. Robo-advisory platformy pracují tak, že vám položí několik jednoduchých otázek, aby zjistili váš cíl a toleranci k riziku, a poté investují vaše peníze do vysoce diverzifikovaného nízkonákladového portfolia akcií a dluhopisů. Pomocí algoritmů průběžně balancují vaše investiční portfolio. Tyto platformy investují do fondů obchodovaných na burze (ETF), které sledují určitý koš podkladových investic (např. akciový index S&P 500).

Mezi nejlepší investiční platformy v ČR patří PORTU a FONDEE. Pokud se rozhodnete začít investovat na těchto investičních platformách, tak se Vám budou hodit níže uvedené referenční odkazy pomocí kterých obdržíte 3 měsíce investování zdarma (nebudete platit poplatky).

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
Portu.cz logo
PORTU
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Fondee.cz
FONDEE
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Degiro.cz logo
DEGIRO
Hodnocení
Investování do akcií a ETF

Portu recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Portu je velmi pozitivní. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Po vyplnění investičního dotazníku nám bylo umožněno založení nejrizikovějšího Portu portfolia s rizikovým profilem 10. V současné době máme v tomto portfoliu přes 138 000 Kč. Naše pravidelná investice je 5 000 Kč (měsíc), občas do portfolia pošleme i větší částku.

Na obrázku níže můžete vidět naše Portu portfolio – rizikový profil 10 (stav k červenci 2023). Aktuální výnos našeho Portu portfolia je přes 9 000 Kč.

Portu recenze a zkušenosti - Portfolio rizikový profil 10 souhrn
Naše Portu portfolio – rizikový profil 10

Portu recenze a zkušenosti

2. Nemovitosti

Nemovitosti jsou obecně skvělou investiční příležitostí. Nemovitosti vám mohou generovat průběžný pasivní příjem a zároveň být dobrou dlouhodobou investicí, pokud se hodnota nemovitosti v průběhu času zvyšuje. Nemovitosti můžete využít jako součást své strategie pro budování bohatství.

Jak investovat do nemovitostí? 4 nejlepší způsoby v roce 2024

V současné době již nepotřebujete mnoho peněz k investování do nemovitostí. Investovat lze již od 500 Kč. Tento způsob investování vám umožní investovat do nemovitostí, aniž byste se museli stát pronajímatelem nemovitosti.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
INVESTOWN
Hodnocení
Investování do nemovitostí
Upvest.cz logo
UPVEST
Hodnocení
Investování do nemovitostí

Investown recenze a zkušenosti

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Mezi hlavní investory projektu patří například Seed Starter České spořitelny.

Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice. 

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr bytů, odpovídající výnos, nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Investown recenze a zkušenosti

Upvest recenze a zkušenosti

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí.

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice. Recenze Upvestu od klientů jsou též pozitivní. Klientům se líbí relativně krátká splatnost úvěrů (1 až 3 roky).

Investiční platforma Upvest je dobrou volbou pro investory, pro které případná ztráta části nebo celé jejich investice nebude znamenat významné zhoršení jejich ekonomické situace. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

V případě, že se rozhodnete investovat na Upvestu, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz (kód). Po zaregistrování a zainvestování přes tento odkaz, získáte 500 Kč na vaší příští investici.

Upvest recenze a zkušenosti

3. Sběratelské předměty

V minulosti si investice do unikátních sběratelských předmětů mohli dovolit pouze bohatí (koupí celého předmětu). Nyní je ale možné investovat do sběratelských předmětů již od 1 Kč. Historická auta nebo vzácné mince se zhodnotily za posledních 10 let v průměru více než světové akcie. Proto mohou sběratelské předměty přinášet zajímavé výnosy. 

V ČR můžete investovat do sběratelských předmětů pomocí investiční platformy Portu Gallery.

Portu Gallery - vývoj trhu za posledních 10 let
Vývoj trhu za posledních 10 let (Zdroj: Portu Gallery)

Portu Gallery je unikátní služba, která nabízí možnost investovat do sběratelských předmětů (např. historická auta, hudební nástroje, poštovní známky, sudy s rumem atd.). To zda tato investiční příležitost odpovídá vašemu investičnímu profilu, zjistíte po vyplnění investičního dotazníku, který vyplníte při registraci.

PORTU Gallery Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

Portu Gallery recenze a zkušenosti

4. P2P půjčky

P2P půjčky (Peer-to-peer lending) je půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy. P2P platformy tak mohou být alternativou k bance. Tyto platformy spojují žadatele o úvěr s těmi, kteří chtějí své peníze investovat a zhodnotit.

V ČR můžete investovat do P2P půjček na Zonky.cz.

Zonky Rentiér zhodnotí vaše peníze díky investicím do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů (minimálně 490 investic). Rentiér nabízí stabilní mezi 3 až 5 procenty. Minimální výše objemu zaslaných peněz musí být alespoň 10 000 Kč

Nejlepší investice v roce 2024

Mezi nejlepší investice v roce 2024 patří:

  1. Akcie a ETF
  2. Nemovitosti
  3. Sběratelské předměty
  4. P2P půjčky

Doporučené investiční platformy a online brokeři

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Doporučené články

Upozornění: Všem investorům se doporučuje, aby před přijetím investičního rozhodnutí provedli vlastní nezávislý průzkum investičních strategií. Kromě toho investory upozorňujeme, že minulá výkonnost investičních produktů není zárukou budoucích výnosů.

Nejlepší investice v roce 2024
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 29/12/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart