4 nejlepší způsoby, jak investovat do nemovitostí

Chcete zjistit, jak investovat do nemovitostí, ale nevíte, kde začít? Investování do nemovitostí je populární volbou pro ty, kteří hledají diverzifikaci svého investičního portfolia a další zdroj příjmů. A nejlepší investice do nemovitostí nevyžadují, abyste nemovitosti přímo vlastnili.

Mnoho začínajících investorů neví, kde a jak investovat do nemovitostí. Můžete mít tedy spoustu otázek: Jak investovat do nemovitostí? Jaké jsou nejlepší investiční platformy? Zde je několik nejlepších způsobů, jak vydělat peníze prostřednictvím nemovitostí.

4 nejlepší způsoby, jak investovat do nemovitostí

1. Online investiční platformy

Investiční crowdfunding je relativně nový způsob investování do komerčních nemovitostí. Některé investiční platformy umožňují běžným investorům přístup k aktivům tradičně vyhrazeným pro bohaté.

Platformy pro investování do nemovitostí (tzv. crowdfundingové weby) spojují developery a další profesionály v oblasti nemovitostí s individuálními investory, kteří chtějí získat přístup k nemovitostem bez potíží spojených s vlastnictvímfinancováním a správou nemovitostí. I když je crowdfunding nemovitostí ze své podstaty rizikový, investice do nemovitostí mohou pomoci diverzifikovat vaše portfolio a zajistit konkurenceschopné výnosy.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
INVESTOWN
Hodnocení
Investown je online platforma na investování do úvěrů zajištěných nemovitostí. Investujte už od 500 Kč, jednoduše, rychle a bez poplatků.
Upvest.cz logo
UPVEST
Hodnocení
Investice do dluhového financování konkrétních projektů ze sektoru nemovitostí formou podílu na úvěrové smlouvě.

Investown.cz je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Zisky na této investiční platformě se pohybují od 4 % p.a. do 6 % p.a. (dle investice). Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,3 % p.a. Na této platformě lze investovat již od 500 Kč.

Investown.cz recenze a zkušenosti

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí. Upvest nabízí roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice.

Upvest.cz recenze a zkušenosti

2. Realitní investiční fondy (REIT)

Realitní investiční fondy (REIT) jsou společnosti, které vlastní a ve většině případů i provozují nemovitosti přinášející zisk. REIT vlastní mnoho typů komerčních nemovitostí, včetně kancelářských a bytových budov, skladů, nemocnic, nákupních center a hotelů. Některé REIT se také zabývají financováním nemovitostí.

Většina REIT se obchoduje na hlavních burzách cenných papírů a investorům nabízí řadu výhod. Mezi hlavní výhody REIT patří vysoké dividendy a dobrá diverzifikace. Realitní investiční fondy umožňují komukoli investovat do portfolií nemovitostních aktiv stejným způsobem jako do jiných odvětví.

Mezi nevýhody REIT patří vysoká citlivost na úrokové sazby. Při vyšších úrokových sazbách cena REIT většinou poklesne. Mezi další nevýhody patří rizika spojená s konkrétními nemovitostmi.

Dva hlavní typy REIT jsou akciové REIT a hypoteční REIT (mREIT). Noví investoři by se obecně měli držet veřejně obchodovaných REIT, které můžete koupit prostřednictvím online brokerů.

Pro nákup akcií si musíte vybrat dobrého brokera, ale to zabere jen pár minut. Broker vám umožní nakupovat a prodávat akcie, drží je pro vás na účtu a inkasuje případné vyplacené dividendy. K otevření účtu budete muset poskytnout základní osobní údaje.

Někteří online brokeři si neúčtují žádné poplatky za obchodování s akciemi a nemají žádné minimální požadavky na účet – např. broker DEGIRO.

3. Pronájem nemovitostí

Pronájem nemovitostí může být skvělou příležitostí pro lidi, kteří mají volné peníze a trpělivost se správou nájemníků. Tato strategie ale vyžaduje značný počáteční kapitál.

Investice do pronájmu nemovitostí zajišťuje dobrý cash flow (peněžní tok), protože vám budou každý měsíc chodit peníze na účet. Může to být vynikající způsob, jak se finančně zabezpečit před odchodem do důchodu nebo jak získat další zdroj příjmů.

Při vysoké inflaci je důležité znát aktuální hodnotu tržního nájmu vašeho bytu. Nejlepší kalkulačku nájemného v roce 2024 nabízí Ideální nájemce. Služba Ideální nájemce poskytuje nejaktuálnější data a přesný odhad tržní ceny nájmu vašeho bytu.

Ideální nájemce je perfektní služba pro majitele bytů, kteří chtějí ušetřit čas a peníze a přitom mít svůj pronájem pod kontrolou. Tato služba šetří pronajímatelům v průměru 60 hodin ročně. S Ideálním nájemcem můžete pronajímat bez starostí a bez rizika.

Ideální nájemce recenze a zkušenosti

K dispozici je jednoduchá online kalkulačka nájemného, která umožňuje porovnání cen nájmů bytů ve stejné lokalitě, s podobnou dispozicí, metráží a stavem.

Nejlepší kalkulačka nájemného

Kalkulačka nájemného 2023: On-line kalkulačka odhadu tržního nájmu.

4. Oprava a prodej nemovitostí

Oprava a prodej nemovitostí je z těchto možností nejobtížnější, nejrizikovější, ale může být nejvýnosnější. Investujete do podhodnocené nemovitosti, kterou opravíte a pak ji se ziskem prodáte.

Celý proces je následující:

  1. Nákup nemovitosti
  2. Oprava nemovitosti
  3. Prodej nemovitosti se ziskem

Často kladené otázky

Jsou nemovitosti dobrou investicí?

Nemovitosti jsou obecně skvělou investiční příležitostí. Nemovitosti vám mohou generovat průběžný pasivní příjem a zároveň být dobrou dlouhodobou investicí, pokud se hodnota nemovitosti v průběhu času zvyšuje. Nemovitosti můžete využít jako součást své strategie pro budování bohatství.

Jaké jsou 4 hlavní způsoby investování do nemovitostí?

Mezi nejlepší způsoby investování do nemovitostí patří:

  1. Online investiční platformy
  2. Realitní investiční fondy (REIT)
  3. Pronájem nemovitostí
  4. Oprava a prodej nemovitostí

Jak investovat do nemovitostí bez peněz?

Všechny typy investic do nemovitostí vyžadují určitý kapitál. V současné době nemusíte mít pro investování do nemovitostí (domů a bytů) miliony, investovat lze již od 500 Kč. S málo penězi můžete v ČR investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

Jak investovat do nemovitostí? Nejlepší investiční platformy 2024

Doporučené investiční platformy

INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.
UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 152 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 17/04/2024 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
  1. […] Jak investovat do nemovitostí? 4 nejlepší způsoby v roce 2022 […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart