Jak investovat do nemovitostí?

Jak investovat do nemovitostí? Investice do nemovitostí mohou zvýšit diverzifikaci vašeho investičního portfolia a být dalším zdrojem příjmů. A nejlepší investice do nemovitostí nevyžadují, abyste nemovitosti přímo vlastnili.

Mnoho začínajících investorů neví, kde a jak investovat do nemovitostí. Můžete mít tedy spoustu otázek: Jak investovat do nemovitostí? Jaké jsou nejlepší investiční platformy? Zde je několik nejlepších způsobů, jak vydělat peníze prostřednictvím nemovitostí.

Obsah

Nejlepší způsoby, jak investovat do nemovitostí

1. Online investiční platformy

Investiční crowdfunding je relativně nový způsob investování do komerčních nemovitostí. Některé investiční platformy umožňují běžným investorům přístup k aktivům tradičně vyhrazeným pro bohaté.

Platformy pro investování do nemovitostí (tzv. crowdfundingové weby) spojují developery a další profesionály v oblasti nemovitostí s individuálními investory, kteří chtějí získat přístup k nemovitostem bez potíží spojených s vlastnictvímfinancováním a správou nemovitostí. I když je crowdfunding nemovitostí ze své podstaty rizikový, investice do nemovitostí mohou pomoci diverzifikovat vaše portfolio a zajistit konkurenceschopné výnosy.

V ČR můžete investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí. Upvest nabízí roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice.

Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí?

Investown.cz je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Zisky na této investiční platformě se pohybují od 4 % p.a. do 6 % p.a. (dle investice). Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,3 % p.a. Na této platformě lze investovat již od 500 Kč.

Investown.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do bytů?

2. Realitní investiční fondy (REIT)

Realitní investiční fondy (REIT) jsou společnosti, které vlastní a ve většině případů i provozují nemovitosti přinášející zisk. REIT vlastní mnoho typů komerčních nemovitostí, včetně kancelářských a bytových budov, skladů, nemocnic, nákupních center a hotelů. Některé REIT se také zabývají financováním nemovitostí.

Většina REIT se obchoduje na hlavních burzách cenných papírů a investorům nabízí řadu výhod. Mezi hlavní výhody REIT patří vysoké dividendy a dobrá diverzifikace. Realitní investiční fondy umožňují komukoli investovat do portfolií nemovitostních aktiv stejným způsobem jako do jiných odvětví.

Mezi nevýhody REIT patří vysoká citlivost na úrokové sazby. Při vyšších úrokových sazbách cena REIT většinou poklesne. Mezi další nevýhody patří rizika spojená s konkrétními nemovitostmi.

Dva hlavní typy REIT jsou akciové REIT a hypoteční REIT (mREIT). Noví investoři by se obecně měli držet veřejně obchodovaných REIT, které můžete koupit prostřednictvím online brokerů.

Pro nákup akcií si musíte vybrat dobrého brokera, ale to zabere jen pár minut. Broker vám umožní nakupovat a prodávat akcie, drží je pro vás na účtu a inkasuje případné vyplacené dividendy. K otevření účtu budete muset poskytnout základní osobní údaje.

Někteří online brokeři si neúčtují žádné poplatky za obchodování s akciemi a nemají žádné minimální požadavky na účet – např. broker DEGIRO.

3. Pronájem nemovitostí

Pronájem nemovitostí může být skvělou příležitostí pro lidi, kteří mají volné peníze a trpělivost se správou nájemníků. Tato strategie ale vyžaduje značný počáteční kapitál.

Investice do pronájmu nemovitostí zajišťuje dobrý cash flow (peněžní tok), protože vám budou každý měsíc chodit peníze na účet. Může to být vynikající způsob, jak se finančně zabezpečit před odchodem do důchodu nebo jak získat další zdroj příjmů.

Mezi výhody pronájmu nemovitostí patří pravidelný příjem a zhodnocení nemovitosti. Hodnota nemovitostí se s časem zvyšuje.

Mezi nevýhody pronájmu nemovitostí patří nutnost starat se o nájemníky a potenciální poškození majetku (vybavení) nájemníky.

4. Oprava a prodej nemovitostí

Oprava a prodej nemovitostí je z těchto možností nejobtížnější, nejrizikovější, ale může být nejvýnosnější. Investujete do podhodnocené nemovitosti, kterou opravíte a pak ji se ziskem prodáte.

Celý proces je následující:

  1. Nákup nemovitosti
  2. Oprava nemovitosti
  3. Prodej nemovitosti se ziskem

Často kladené otázky

Jsou nemovitosti dobrou investicí?

Nemovitosti jsou obecně skvělou investiční příležitostí. Nemovitosti vám mohou generovat průběžný pasivní příjem a zároveň být dobrou dlouhodobou investicí, pokud se hodnota nemovitosti v průběhu času zvyšuje. Nemovitosti můžete využít jako součást své strategie pro budování bohatství.

Jaké jsou 4 hlavní způsoby investování do nemovitostí?

Mezi nejlepší způsoby investování do nemovitostí patří:

  1. Online investiční platformy
  2. Realitní investiční fondy (REIT)
  3. Pronájem nemovitostí
  4. Oprava a prodej nemovitostí

Jak investovat do nemovitostí bez peněz?

Všechny typy investic do nemovitostí vyžadují určitý kapitál. V současné době nemusíte mít pro investování do nemovitostí (domů a bytů) miliony, investovat lze již od 500 Kč. S málo penězi můžete v ČR investovat do nemovitostí pomocí investičních platforem UPVEST a INVESTOWN.

Doporučené investiční platformy

UPVEST Investování do nemovitostí
Skvělá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.
INVESTOWN Investování do nemovitostí
Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do bytů.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 152 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 02/01/2023 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
  1. […] Jak investovat do nemovitostí? 4 nejlepší způsoby v roce 2022 […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart