Upvest recenze

Upvest recenze a zkušenosti - Bonus 500 Kč zdarma na investici
9
Roční výnos 4 až 9 % p.a.
Splatnost 1 až 3 roky
Investice od 5 000 Kč
Pouze ověřené projekty
Průběžné informování investora 

Upvest recenze: Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí.

Rádi byste se dozvěděli jak vypadá reálné investování na investiční platformě Upvest? Jak Upvest funguje? Jaké výnosy můžete u Upvestu očekávat? Jaké má Upvest poplatky? Jaká jsou rizika investování na Upvestu? Případně, jaké má Upvest výhody a nevýhody? V naši Upvest recenzi se vše dozvíte!

Upvest recenze

9Hodnocení
Upvest.cz

Investiční platforma Upvest je dobrou volbou pro investory, kteří hledají solidní výnos a kvalitní nabídku pouze ověřených projektů.

Celkové hodnocení
9
VÝHODY
 • Roční výnos 4 až 9 % p.a.
 • Splatnost 1 až 3 roky
 • Investice od 5 000 Kč
 • Pouze ověřené projekty
 • Průběžné informování investora 
NEVÝHODY
 • Omezená nabídka investičních příležitostí
 • Absence mobilní aplikace

Naše zkušenost s českou investiční platformou Upvest.cz je dobrá. Na této platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám nabídka kvalitních ověřených projektů, roční výnos 4 až 9 % p.a., možnost investovat od 5 000 Kč a podrobné informování investora o průběhu investice. Recenze Upvestu od klientů jsou též pozitivní. Klientům se líbí relativně krátká splatnost úvěrů (1 až 3 roky).

Investiční platforma Upvest je dobrou volbou pro investory, pro které případná ztráta části nebo celé jejich investice nebude znamenat významné zhoršení jejich ekonomické situace. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

V případě, že se rozhodnete investovat na Upvestu, tak se Vám bude hodit tento referenční odkaz (kód). Po zaregistrování a zainvestování přes tento odkaz, získáte 500 Kč na vaší příští investici.

Upvest referenční kód (odkaz) - bonus 500 Kč zdarma na investici

Další doporučené investiční platformy

Kromě Upvestu doporučujeme také následující investiční platformy:

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené knihy o investování

Pokud se rozhodnete začít investovat, tak se Vám bude hodit náš výběr nejlepších knih o investování. Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

Nejlepší knihy o investování

Jak funguje investování na Upvestu?

Registrace

Registrovat se může každá fyzická osoba, které je alespoň 18 let a každá fyzická i právnická osoba, která má bankovní účet zřízený a vedený u české nebo slovenské finanční instituce nebo pobočky zahraniční finanční instituce v české nebo slovenské republice.

Fyzické osoby potřebují k registraci následující věci:

 1. Kopii přední a zadní strany občanského průkazu (samostatně).
 2. Kopii přední strany řidičského průkazu nebo cestovního pasu nebo kartičky pojištěnce nebo rodného listu nebo zbrojního průkazu.
 3. Informace o svém bankovním účtu: předčíslí, číslo, kód banky.

Následně dorazí na e-mail potvrzení o provedení registrace společně s uzavřenou smluvní dokumentací. Smluvní dokumentace nabývá účinnosti dnem, kdy bude připsán první převod na váš účet uskutečněný prostřednictvím vašeho bankovního účtu uvedeného při registraci. Investovat lze až poté, co Upvest zkontroluje zaslané doklady.

Investování

Abyste mohli investovat na Upvestu, tak musíte být registrovaným uživatelem (investorem), provést Identifikační platbu a mít na účtu převedené peníze alespoň ve výši plánované investice. Na Upvestu lze zpravidla investovat od minimální částky 5 000 Kč.

Upvest.cz recenze - investiční příležitosti
Upvest investiční příležitosti (Zdroj: Upvest.cz)

Následně můžete investovat do právě probíhajících investičních příležitostí. U příležitosti naleznete tlačítko „Investovat“ do kterého vyplníte požadovanou výši investice. Poté dorazí na vaše telefonní číslo potvrzovací SMS kód, který opíšete do příslušné kolonky. Po potvrzení SMS kódu vám dorazí na email potvrzení o provedení investice. V tomto okamžiku jste získali podmíněnou participaci v investiční příležitosti.

Upvest.cz recenze - příklad investice - podřízený mezaninový úvěr
Detail investiční příležitosti na Upvestu (Zdroj: Upvest.cz)

Po investování jsou na účtu zablokovány peněžní prostředky ve výši zadané investice tak, aby s nimi v období fundraisingu nebylo možné disponovat. Pokud se nevybere cílová částka u investiční příležitosti tak se všechny zablokované prostředky na vašem účtu odblokují a můžete s nimi opět disponovat.

Výnosy jsou vám průběžně převáděny na základě vaší participace v úvěru, který byl uzavřen mezi Upvestem a developerem až do jeho úplného splacení.

Snížení očekávané splatnosti participací (novinka 2022)

V roce 2022 představila platforma Upvest novou funkcionalitu, která bude běžně implementována pro investiční příležitosti, u kterých se jedná o financování výnosové nemovitosti s dobou splatnosti delší než 36 měsíců. Tato nová funkcionalita umožní splacení participací před datem očekávané splatnosti.

V případě, že úvěrový vztah probíhá bez zásadních problémů, tedy především bez významného porušování smluvních podmínek a financovaný projekt naplňuje původní předpoklady komerční výkonnosti, tak standardně po prvních 24-30 měsících úvěrového vztahu nabídne Upvest stávajícím investorům možnost vystoupit z projektu v rámci znovu otevřeného fundraisingu.

Vznik této funkcionality vzešel především ze zpětné vazby investorů. Tato nová funkcionalita zatraktivní podílení se na dluhovém financování pro projekty u nichž je ze zřejmých důvodů (např. splatnost bankovního úvěru) delší očekávaná splatnost.

Výhody a nevýhody investiční platformy Upvest

Mezi hlavní výhody investiční platformy Upvest patří dobrý roční výnos 4 až 9 % p.a., splatnost 1 až 3 roky a možnost investovat od 5 000 Kč. Upvest nabízí k investování pouze ověřené projekty a investora podrobně informuje o stavu jeho investice.

Mezi nevýhody investiční platformy Upvest patří menší počet investičních příležitostí a absence samostatné mobilní aplikace.

VýhodyNevýhody
✅ Roční výnos 4 až 9 % p.a.❌ Omezená nabídka investičních příležitostí
✅ Splatnost 1 až 3 roky❌ Absence mobilní aplikace
✅ Investice od 5 000 Kč
✅ Nabídka pouze ověřených projektů
✅ Průběžné informování investora

Co je Upvest.cz?

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Všechny projekty prochází důkladnou analýzou a schválením investiční komisí, která má rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitostí.

Upvest.cz recenze a zkušenosti - investování do nemovitostí
Upvest.cz

Kdo stojí za Upvest.cz?

Za online investiční platformou pro financování developerských projektů Upvest.cz stojí nynější CEO David Musil. Na projektu Upvest začal pracovat koncem roku 2016 spolu s Petrem Volným (zajišťuje projekt po technologické stránce) a Samuelem Franklem (analytická stránka projektu).

V roce 2020 vstoupila do Upvestu kapitálově skupina Komerční banky prostřednictvím své dceřiné společnosti KB Smart Solutions, která se specializuje na propojování bankovního světa se světem fintechu. Finanční vstup Komerční banky poskytl Upvestu kapitál k dalšímu, ještě rychlejšímu růstu a zlepšování služeb. Upvest a Komerční banka spolupracují na straně poskytování developerských úvěrů a na distribuci investičních příležitostí Upvest mezi klienty banky.

Upvest s.r.o.
Budova Churchill I – BASE
Italská 2581/67
120 00 Praha 2 – Vinohrady
IČO: 05835526

O projektu Upvest napsalo mnoho českých deníků a magazínů:

Kontakt

Upvest lze kontaktovat těmito způsoby:

 • Telefonní linka: +420 773 633 925
 • E-mail: info@upvest.cz

Upvest lze nalézt i na sociálních sítích:

Poplatky na Upvestu

Upvest si účtuje poplatek za poskytování platebních služeb (procesování plateb ve vztahu ke konkrétní participaci a správu elektronického platebního systému). Tento poplatek se týká pouze těch investorů, kteří drží platné participace. Poplatek je stanoven v procentech z výše investice a je účtován ročně.

Poplatky se hradí přímo z výnosů investičních příležitostí, započtením proti výnosům ve vztahu ke konkrétní participaci.

U každé investiční příležitosti je uvedena hodnota čistého výnosu již po odečtení poplatku. Výše poplatku závisí na konkrétní participaci.

Investiční klub

Upvest nabízí různé benefity pro své nejaktivnější investory. Členem investičního klubu se automaticky stane každý, kdo na Upvestu souhrně proinvestuje alespoň 100 000 Kč za běžných, nezvýhodněných podmínek.

 • Zvýhodněný čistý výnos pro investory – stanoven vždy individuálně pro každou investiční příležitost
 • VIP podpora – možnost detailní konzultace investičních příležitostí s Upvestem (osobní setkání nebo konzultace po telefonu)
 • Pozvánky na společenské akce – například představení nových investičních příležitostí
Upvest.cz investiční klub - zvýhodněný čistý výnos
Ukázka zvýhodnění pro projekt (Zdroj: Upvest.cz)

Na co si dát pozor při investování (rizika a daňové přiznání)

Rizika

Při investování do developerských projektu je potřeba mít na paměti následující rizika, která mohou ovlivnit schopnost splácení úvěru Upvestu.

 • Riziko nesplacení
 • Pokles tržních cen nemovitostí
 • Navýšení investičních nákladů
 • Prodloužení stavebních prací a celkového časového harmonogramu projektu
 • Nepředvídatelné situace (např. pandemie koronaviru)

Upvest je vhodný pro investory, pro které případná ztráta části nebo celé jejich investice nebude znamenat významné zhoršení jejich ekonomické situace. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Podání daňového přiznáni

Výnosy podléhají dani z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů a uživatel platformy Upvest je povinen tyto příjmy přiznat a odvést z nich příslušnou daň.

Zdanění příjmů z investic prostřednictvím participací podléhá zdanění v rámci § 10 (ostatní příjmy) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDP“). S ohledem na stanovisko Generálního finančního ředitelství ze dne 19.10.2017 by příjmy z participací na úvěrech měly být zdaněny podle ustanovení § 10 odst. 1 písm. b) ZDP za následujících podmínek. Základem daně je dle ustanovení § 10 odst. 4 ZDP příjem z participace dosažený v daném zdaňovacím období, snížený o výdaje na jeho dosažení a to do výše, která ještě nebyla uplatněna v předchozích zdaňovacích obdobích. Více informací o zdanění naleznete zde.

V případě, že máte nějaké nejasnosti, tak je dobré se obrátit na svého daňového poradce.

Mobilní aplikace Upvest

Upvest nemá momentálně mobilní aplikaci.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je Upvest.cz?

Upvest.cz je česká investiční platforma, na které lze Investovat do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů.

Kdo stojí za Upvest.cz?

Za online investiční platformou pro financování developerských projektů Upvest.cz stojí nynější CEO David Musil. Na projektu Upvest začal pracovat koncem roku 2016 spolu s Petrem Volným (zajišťuje projekt po technologické stránce) a Samuelem Franklem (analytická stránka projektu).

Jaký je výnos na Upvestu?

Výnosy na této investiční platformě se pohybují od 4 % p.a. do 9 % p.a. (dle investice).

Do čeho Upvest investuje?

Mezaninové (podřízené) financování a Seniorní (nadřízené) financování.

Jaké jsou výhody Upvestu?

Mezi výhody patří roční výnos 4 až 9 % p.a., splatnost 1 až 3 roky, investice od 5 000 Kč, nabídka pouze ověřených projektů a průběžné informování investora.

Jaké jsou nevýhody Upvestu?

Mezi nevýhody patří omezená nabídka investičních příležitostí a absence mobilní aplikace.

Jak probíhá investování na Upvestu?

Registrovat se může každá fyzická osoba, které je alespoň 18 let a každá fyzická i právnická osoba, která má bankovní účet zřízený a vedený u české nebo slovenské finanční instituce nebo pobočky zahraniční finanční instituce v české nebo slovenské republice. Investovat lze až poté, co Upvest zkontroluje zaslané doklady.

Jaké má Upvest poplatky?

Upvest si účtuje poplatek za poskytování platebních služeb (procesování plateb ve vztahu ke konkrétní participaci a správu elektronického platebního systému). Tento poplatek se týká pouze těch investorů, kteří drží platné participace. Poplatek je stanoven v procentech z výše investice a je účtován ročně.

Existuje Upvest mobilní aplikace?

Upvest nemá momentálně mobilní aplikaci.

Jaká je minimální investice?

Na Upvestu lze zpravidla investovat od minimální částky 5 000 Kč.

Jaké jsou recenze Upvestu?

Recenze Upvestu od klientů jsou pozitivní. Klientům se líbí relativně krátká splatnost úvěrů (1 až 3 roky).

Musí se platit daně při investování na Upvestu?

Výnosy podléhají dani z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů a uživatel platformy Upvest je povinen tyto příjmy přiznat a odvést z nich příslušnou daň.

Upvest recenze a zkušenosti - Bonus 500 Kč zdarma na investici

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 172 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

6 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí? […]

 2. […] Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí? […]

 3. […] Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí? […]

 4. […] Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí? […]

 5. […] Upvest.cz recenze & zkušenosti – Jak investovat do nemovitostí? […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart