Investown zdanění – Jak danit zisky z Investownu?

Investown zdanění: Jak danit zisky z Investownu? Investown.cz je česká online investiční platforma fungující na modelu hromadného financování. Stejně jako všechny ostatní příjmy, tak i zisky z investic na Investownu je potřeba danit. V tomto článku naleznete informace, jak danit zisky z Investownu.

Investown zdanění

Stejně jako všechny ostatní příjmy, tak i zisky z investic na Investownu je potřeba danit. Každý rok Vám Investown poskytne souhrn vašich výdajů a příjmů na platformě Investown pro daňové účely.

Dle Investownu lze obecně konstatovat, že danění zisků z participací na starších investičních příležitostech spadá pod § 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ZDP). 

Zisky z příležitostí hromadného investování se pak daní na základě § 8 odst. 1 písm. g) ZDP. (Zdroj: Investown.cz)

O daňovém přiznání se ovšem poraďte se svým daňovým poradcem. Tento článek neposkytuj daňové poradenství.

Investown není REIT ani nemovitostní fond. Investown nabízí investice do úvěrů, které jsou poskytovány třetím stranám pro nákup, rekonstrukce a renovace nemovitostí – ziskem jsou měsíční
splátky od úvěrovaného
.

Narozdíl od REIT a jiných investičních produktů není u Investownu potřeba orientovat se na burze a zisk nepodléhá kolísání akciového trhu – je tedy daleko stabilnější.

Co je Investown?

Investown.cz je nová online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Cílem investiční platformy Investown je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze a vytvořit si tak pasivní příjem. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje investorům široké spektrum realitních projektů s ročním zhodnocením začínajícím na 8 %, a to po celé republice.

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou českých odborníků ze světa IT, realit a bankovnictví. Investown má v současné dobře přes 50 000 spokojených uživatelů a přes 500 milionů zainvestovaných uživateli. Investown je spoluvlastněn Seed Starterem České Spořitelny.

Investown patří mezi nejlepší nejlepší platformy pro investování do nemovitostí v ČR.

V případě, že se rozhodnete investovat na Investownu, tak se Vám bude hodit náš Investown referenční kód (odkaz). Po zaregistrování a zainvestování přes tento odkaz, získáte 750 Kč bonus zdarma.

Investown referenční kód – bonus 750 Kč

Investown recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Investown.cz je výborná. Na platformě investujeme od roku 2021. Líbí se nám kvalitní výběr investičních příležitostí, odpovídající výnos (od července 2022 začíná na 8 %), nízký poplatek při prodeji a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Investown od klientů jsou též velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %) a jednoduchost investování (již od 500 Kč).

Investown recenze a zkušenosti - Investování do nemovitostí
Investown.cz

Mezi nevýhody investiční platformy Investown patří omezená nabídka nemovitostí (domů, bytů). Všechny investiční příležitosti jsou velmi rychle zainvestovány (během několika hodin).

Investiční platforma Investown je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investování. Důležité je též rozumět rizikům investování. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Investown recenze a zkušenosti – Investování do nemovitostí

Investown.cz recenze a zkušenosti (2022)

Další doporučené investiční platformy

Kromě Investown doporučujeme také následující investiční platformy:

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.
Hodnocení:
[Celkem: 38 Průměr: 4.7]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 17/04/2024 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart