Jak zbohatnout: 4 nejlepší a nejrychlejší způsoby

Existují způsoby, jak zbohatnout, a pokud se jimi budete řídit, můžete zbohatnout i vy. Většina self-made milionářů to však nedokázala podle jednoduchého vzorce nebo plánu. Tvrdě pracovali a činili chytrá rozhodnutí.

Problémem myšlenky „zbohatnutí“ je však to, že vyžaduje spoustu času a úsilí. Nabídky rychlého zbohatnutí jsou často jen záminkou, jak se přiživit na těch, kteří se potýkají s finančními problémy. Pokud se nenarodíte do bohaté rodiny nebo nedostanete velké dědictví, budete muset pravděpodobně zbohatnout kombinací tvrdé práce a finanční svědomitosti.

Neexistují žádná tajemství, jak zbohatnout. Časem prověřené postupy jsou tedy zpravidla vaší nejlepší volbou. V tomto článku naleznete nejlepší způsoby, jak (relativně) rychle zbohatnout.

Jak zbohatnout: 4 nejlepší způsoby

1. Vyhněte se dluhům (a splácejte je)

Abyste zbohatli a dosáhli finanční svobody, tak musíte udělat dvě věci. Zaprvé se pevně rozhodněte, že splatíte všechny dluhy, které máte. Pokud máte dluhy, tak je nejlepší se jich zbavit co nejrychleji. Čím déle vám bude trvat splacení dlužné částky, tím větší částku budete muset nakonec zaplatit. Až splatíte dluhy s vysokým úrokem (kreditní karty, půjčky), tak se snažte ušetřit tolik peněz, abyste pokryli 3 až 6 měsíců nezbytných výdajů.

Následně učiňte ze spoření a investování nejvyšší finanční prioritu ve svém životě.

2. Utrácejte s rozmyslem a minimalizujte své výdaje

Pokud chcete zbohatnout, je důležité utrácet z rozmyslem a minimalizovat své výdaje. To by měla být jedna z prvních věcí, kterou uděláte. Vaším cílem by mělo být co nejvíce minimalizovat výdaje, abyste mohli tyto peníze použít na budování bohatství.

Minimalizace výdajů bude vyžadovat, abyste si vedli rozpočet. Sestavení rozpočtu je nejrychlejší způsob, jak ušetřit peníze. Pokud máte pod kontrolou svůj rozpočet, máte pod kontrolou i své finance. Rozpočet je základem každého spořicího plánu. Sestavení rozpočtu vám pomůže najít rovnováhu mezi výdaji a úsporami v průběhu celého roku.

Jak sestavit rozpočet?
  1. Sledujte své finance během celého měsíce (všechny příjmy a výdaje).
  2. Porovnejte své měsíční příjmy s měsíčními výdaji a zjistěte, zda se vám aktuálně daří ušetřit nějaké peníze.
  3. Identifikujte výdaje, které můžete snížit.
  4. Pravidelně vyhodnocujte své pokroky a v případě potřeby je upravujte.

3. Investujte

Nejlepší a nejjednodušší způsob, jak zbohatnout, je začít investovat v mládí a nikdy nepřestat. Existuje mnoho různých investičních strategií, ale většina odborníků doporučuje investovat většinu peněz na akciový trh. Někteří experti také doporučují investovat menší podíl do nemovitostí.

Doporučené investiční platformy

Pro investování doporučujeme následující investiční platformy:

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

4. Maximalizujte své příjmy

Pokud chcete zbohatnout, musíte vydělávat více peněz. Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout, a počítejte s tím, že většina z nich bude chvíli trvat.

Zvýšení příjmu bude samozřejmě záviset na tom, jakou práci máte. Například ti, kteří mají hodinovou mzdu, mohou mít horší možnosti, jak zvýšit svůj příjem. Pokud však máte možnost postoupit na lepší pozici, může to být dobrý způsob, jak zbohatnout. Budete mít více peněz na spoření a investování.

Přivýdělek je skvělý způsob, jak maximalizovat své příjmy. Pokud máte čas navíc a můžete pár hodin týdně dělat nějaký přivýdělek, může to být účinný způsob, jak zvýšit své příjmy.

Jak zůstat bohatý

Lidé zůstávají bohatí tím, že utrácejí méně, než vydělávají. Žít pod své poměry znamená, že utrácíte méně, než kolik vyděláte. Jinými slovy, na konci měsíce vám zbývají peníze. Nežijete od výplaty k výplatě. Nemusíte se více zadlužovat, abyste zaplatili své životní výdaje.

Pokud chcete žít pod svými poměry, musíte dobře dělat pouze dvě věci:

  1. Nakupujte v rozumné míře (zejména drahé věci).
  2. Sledujte, kolik peněz měsíčně utratíte.

Jak ušetřit peníze

Každá koruna se počítá, když jde o úsporu peněz. Čím dříve začnete spořit, tím dříve dosáhnete svých finančních cílů. Spoření a sestavování rozpočtu může zpočátku působit stresujícím dojmem, ale pevně stanovený cíl může být ve skutečnosti zdrojem klidu.

Naše návody vám pomohou krok za krokem vytvořit jednoduchou a realistickou strategii, abyste mohli spořit na všechny své krátkodobé i dlouhodobé cíle.

Hodnocení:
[Celkem: 127 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 06/05/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart