DEGIRO ETF bez poplatku

DEGIRO ETF bez poplatku

DEGIRO ETF bez poplatku: DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

Jak jsme zmínili v naší DEGIRO recenzi, broker má dlouhý seznam ETF s nízkými poplatky. Když na tento seznam narazíte poprvé, možná vás napadne: Které ETF si mám vybrat? Které ETF bez poplatku je nejlepší? Jak mám koupit ETF bez poplatku? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v tom článku!

DEGIRO ETF bez poplatku

DEGIRO nabízí pro své klienty nákup ETF s neuvěřitelně nízkými poplatky. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO & Jak koupit ETF s nízkými poplatky

Která ETF bez poplatku jsou nejlepší?

DEGIRO ETF bez poplatku? DEGIRO nabízí přes 200 ETF s nízkými poplatky. Která ETF z tohoto seznamu jsou tedy nejlepší? Pravdou je, že neexistuje jedno nejlepší ETF. ETF je pouze nástroj k dosažení cíle a vy musíte vycházet ze svého cíle investiční strategie. Nejlepší ETF je to ETF, které nejvhodněji realizuje vámi požadovanou strategii.

Čtyři ETF, s kterými lidé v roce 2020 obchodovali nejčastěji, jsou buď od společnosti Vanguard, nebo iShares a investují buď do globálních akcií, nebo do indexu S&P 500.

Mezi čtyři nejobchodovanější ETF s nízkými poplatky patří:

  • iShares MSCI World
  • Vanguard FTSE All-World
  • Vanguard S&P 500
  • iShares S&P 500

Kompletní seznam ETF s nízkými poplatky naleznete níže. DEGIRO nabízí mnoho populárních ETF (zahrnují různé sektory a regiony).

Vanguard FTSE All-World [ISIN: IE00B3RBWM25]

Vanguard FTSE All-World ETF se snaží sledovat výkonnost indexu FTSE All-World. Jedná se o index vážený tržní kapitalizací akcií světových společností s velkou a střední kapitalizací ve vyspělých a rozvíjejících se zemích.

Vanguard S&P 500 [ISIN: IE00B3XXRP09]

Vanguard S&P 500 ETF se snaží sledovat výkonnost indexu S&P 500, což je všeobecně uznávaný benchmark výkonnosti amerického akciového trhu, který se skládá z akcií 500 velkých amerických společností.

iShares MSCI World [ISIN: IE00B4L5Y983]

iShares MSCI World ETF se snaží poskytnout investorům celkový výnos, který odráží výnos indexu MSCI World. Jedná se o index vážený tržní kapitalizací akcií světových velkých a středně velkých společností z rozvinutých a rozvíjejících se zemí.

iShares S&P 500 [ISIN: IE0031442068]

iShares S&P 500 ETF se snaží sledovat výkonnost indexu S&P 500, což je všeobecně uznávaný benchmark výkonnosti amerického akciového trhu, který se skládá z akcií 500 velkých amerických společností.

DEGIRO poplatky

DEGIRO má nízké obchodní poplatky pro všechny třídy aktiv, od akcií po opce. Nemá žádné poplatky za neaktivitu nebo výběr. DEGIRO nabízí individuálním investorům možnost obchodovat za poplatky, které platí profesionální instituce.

Společnost DEGIRO neúčtuje granty a poplatky třetích stran přímo, ale prostřednictvím fixního poplatku ve výši €0,5. Fixní poplatek pokrývá veškeré náklady za provedení vašeho příkazu účtované burzami nebo obchodními platformami společnosti DEGIRO. České akcie podléhají fixnímu poplatku 10 CZK.

Změna poplatku od 1.9.2022

I přes současnou vysokou inflaci se daří DEGIRU držet většinu poplatků na stejné úrovni díky technologickému náskoku, rozsahu a efektivitě procesů. Bohužel však musí zvýšit manipulační poplatek o 0,50 EUR za obchod, který vstupuje v platnost 1. září 2022. I po této změně však zůstávají poplatky DEGIRO jedny z nejnižších na trhu.

Akcie

DEGIRO poplatky akcie
DEGIRO poplatky akcie (Zdroj: DEGIRO.cz)

ETF

DEGIRO poplatky ETF
DEGIRO poplatky ETF (Zdroj: DEGIRO.cz)

DEGIRO poplatek za obchodování na zahraničních burzách

DEGIRO poplatek za obchodování na zahraničních burzách
DEGIRO poplatek za obchodování na zahraničních burzách (Zdroj: DEGIRO.cz)

Cizí měny – převody

DEGIRO poplatky cizí měny
DEGIRO poplatky cizí měny (Zdroj: DEGIRO.cz)

Poplatky za doplňkové služby

DEGIRO poplatky za doplňkové služby
DEGIRO poplatky za doplňkové služby (Zdroj: DEGIRO.cz)

DEGIRO recenze a zkušenosti

Naše zkušenosti s online brokerem DEGIRO jsou výborné. Líbí se nám, že má DEGIRO jedny z nejnižších poplatků na trhu, žádné poplatek za neaktivitu, bohatou nabídku ETF s nízkými poplatky a snadno použitelnou webovou a mobilní platformu.

DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky (transakční náklady jsou obecně velmi nízké). DEGIRO má také jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě. Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a rychlý.

Mezi nevýhody brokera DEGIRO patří vyšší zdanění dividend českých akcií (35%) a vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách.

Celkově je DEGIRO skvělý online broker, vhodný pro investování do zahraničních cenných papírů. Nemá žádný minimální vklad ani poplatek za nečinnost, takže neváhejte a vyzkoušejte ho.

DEGIRO recenze 2024

DEGIRO recenze a zkušenosti - online broker s nízkými poplatky

DEGIRO bonus a akce

Doporučené články

DEGIRO ETF bez poplatku
Hodnocení:
[Celkem: 106 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 02/01/2024 autorem Lenka Svobodová

4 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart