DEGIRO nebo PORTU? Srovnání 2023

DEGIRO nebo PORTU? Chcete začít investovat a nevíte zda zvolit DEGIRO nebo PORTU? Pokud nevíte, kde začít, nejste sami. Jednou z častých otázek mnoha začínajících investorů je, jaký je rozdíl mezi online brokerem a investiční platformou. V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi online brokerem DEGIRO a investiční platformou PORTU.

Hodnocení
klady
Zápory
Degiro.cz logo
DEGIRO
Nejlepší online broker
POUKAZ 100 € NA POPLATKY
Hodnocení
DEGIRO je skvělou volbou, pokud chcete dobrého online brokera s nízkými poplatky.
klady
✅ Jedny z nejnižších poplatků na trhu
✅ Žádný poplatek za neaktivitu
✅ Žádný minimální vklad
✅ Snadno použitelná webová a mobilní platforma
Zápory
❌ 35% zdanění dividend českých akcií
❌ Vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách
Portu.cz logo
PORTU
Nejlepší investiční platforma
ZÍSKAT 3 MĚSÍCE ZDARMA
Hodnocení
Investiční platforma Portu je nejlepší volbou pro začínající investory.
klady
✅ Nízký poplatek (1 %)
✅ Slevový program (sleva na poplatku)
✅ Investiční platforma pro začátečníky i pokročilé
Zápory
❌ Bez výrazných nedostatků

DEGIRO nebo PORTU?

Nejprve je třeba zvážit, jaký způsob investování vám nejvíce vyhovuje. Někteří investoři se rozhodnou nakupovat jednotlivé akcie, zatímco jiní volí méně aktivní přístup – pasivní investování

Na akciovém trhu můžete investovat:

  • Aktivně – Prostřednictvím online brokerů.
  • Pasivně – Prostřednictvím investičních platforem.

Aktivní investování (DEGIRO)

Do jednotlivých akcií investujte, pokud vás bude bavit akcie důkladně zkoumat a průběžně vyhodnocovat. Aktivní způsob investování určitě doporučujeme pro trpělivé investory – tento způsob investování je časově náročnější. Akcie a ETF fondy můžete nakupovat např. na platformě DEGIRO. Pokud vám věci jako výkazy zisků a ztrát, rozvaha a výkaz peněžních toků nezní lákavě, není vůbec nic špatného na tom, když zvolíte pasivnější přístup.

Pasivní investování (PORTU)

V současné době se těší velké oblibě investování pomocí tzv. robo-advisory platforem, které investují za vás. Robo-advisory platforma v podstatě investuje vaše peníze vaším jménem do portfolia indexových fondů, které odpovídá vašemu věku, toleranci k riziku a investičním cílům. Tyto platformy investují do fondů obchodovaných na burze (ETF), které sledují určitý koš podkladových investic (např. akciový index S&P 500). V ČR jsou to investiční platformy PORTU a FONDEE.

DEGIRO recenze a zkušenosti

Naše zkušenosti s online brokerem DEGIRO jsou výborné. Líbí se nám, že má DEGIRO jedny z nejnižších poplatků na trhu, žádné poplatek za neaktivitu, bohatou nabídku ETF bez poplatku a snadno použitelnou webovou a mobilní platformu.

DEGIRO recenze a zkušenosti 2023

DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky (transakční náklady jsou obecně velmi nízké). DEGIRO má také jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě. Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a rychlý.

Mezi nevýhody brokera DEGIRO patří vyšší zdanění dividend českých akcií (35%) a vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách.

Celkově je DEGIRO skvělý online broker, vhodný pro investování do zahraničních cenných papírů. Nemá žádný minimální vklad ani poplatek za nečinnost, takže neváhejte a vyzkoušejte ho.

Degiro.cz logo

Investování zahrnuje rizika (můžete přijít o část nebo celý svůj vklad.) Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

PORTU recenze a zkušenosti

Naše zkušenost s českou investiční platformou Portu je velmi dobrá. Na platformě investujeme již od roku 2019. Líbí se nám bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Recenze Portu od klientů jsou velmi pozitivní. Klientům se líbí nízký poplatek (1 %) a možnost jeho snížení pomocí slevového programu až o 40 %. Populární je též možnost založení dětského účtu na Portu.

Investiční platforma Portu je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé investory. Platforma je vhodná pro pravidelné a dlouhodobé investování (10 a více let). Důležité je ale rozumět rizikům investování na kapitálových trzích. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

PORTU recenze – reálné zkušenosti s investováním

Portu referenční kód

Pokud se rozhodnete začít investovat na české on-line investiční platformě Portu.cz tak se Vám bude hodit níže uvedený odkaz (Portu referenční kód). Po zadání referenčního kódu při založení účtu obdržíte 90 dnů investování zdarma. Po tuto dobu Vám nebudou účtovány správcovské poplatky a budete mít tzv. bezplatné období, které začíná dnem zainvestování prvního vkladu.

Portu.cz logo

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 154 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 10/05/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart