Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO & Jak koupit ETF bez poplatku

Jak koupit ETF bez poplatku: V tomto článku vám poradíme jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO. Také vám poradíme jak koupit ETF bez poplatku. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

DEGIRO je německo-nizozemský online broker, který poskytuje služby pro všechny typy investorů. Broker byl založen v roce 2008. Na začátku roku 2021 se DEGIRO spojilo s flatexDEGIRO Bank AG, čímž vznikl největší online broker v Evropě s vlastní bankovní licencí.

DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě. Náš praktický návod vám ukáže jak se registrovat na DEGIRO a jak koupit své první akcie a ETF.

Jak se registrovat na DEGIRO

Chcete-li si otevřít účet DEGIRO, musí vám být více než 18 let. Také musíte mít platný doklad totožnosti, mít daňovou rezidenci a fyzické bydliště v některé z akceptovaných zemí a mít bankovní účet vedený na své jméno.

Při registraci budete požádáni o naskenování průkazu totožnosti fotoaparátem telefonu a pořízení selfie pro potvrzení totožnosti. Z tohoto důvodu se registrace provádí prostřednictvím aplikace DEGIRO a k registraci je zapotřebí chytrý telefon.

Návod: Jak na registraci u DEGIRO

Jaký typ DEGIRO účtu vybrat – Basic nebo Custody?

Při první registraci u DEGIRO si můžete vybrat mezi základním účtem Basic a účtem Custody.

Změny od roku 2021

Dříve bylo možné si při registraci vybrat mezi účtem Basic a účtem Custody. Od roku 2021 to však již není možné, protože společnost DEGIRO zrušila možnost volby účtu Custody pro nové uživatele.

Účet Basic je standardním typem účtu při registraci v DEGIRO. V případě potřeby lze účet Basic rozšířit na účet Active, Trader nebo Day Trader, který vám umožní přístup k obchodování na marži a derivátům. Pro běžné investory doporučujeme účet Basic.

Účet Custody se od základního profilu Basic liší tím, že cenné papíry jsou drženy odděleně a nepodléhají půjčování cenných papírů. Účet Custody nelze změnit na účty Active, Trader nebo Day Trader a má odlišné podmínky a poplatky.

Investiční rizika spojená s jednotlivými profily účtů jsou nejnižší u účtů Basic/Custody a nejvyšší u účtu Day Trader. Deriváty, spekulace a obchodování s marží s sebou nese dodatečné riziko a je možné, že vaše ztráty přesáhnou výši vkladu, což povede k zápornému zůstatku. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO

 1. Otevřete si DEGIRO účet (Basic nebo Custody)
 2. Pošlete na svůj účet peníze v CZK nebo EUR
 3. Peníze převeďte manuálním nebo automatickým převodem
 4. Zadejte pokyn pro nákup akcie nebo ETF

Podrobný popis jednotlivých úkonů naleznete níže.

Vklad peněz na DEGIRO účet

Nejdříve musíte na svůj DEGIRO účet vložit peníze. Pokud jste to již udělali, můžete přejít k další kapitole. Vklad a výběr peněžních prostředků na DEGIRO je velmi jednoduché.

Nejpoužívanějším způsobem, jak vložit peníze na DEGIRO účet, je převod peněz z bankovního účtu. Bankovní převod je zcela zdarma. Peníze můžete převádět pouze z bankovního účtu, který jste použili k založení účtu. Z jiného bankovního účtu peníze převést nelze.

Po provedení bankovního převodu DEGIRO přiřadí zaslané peníze k vašemu účtu. Zpracování peněz na váš účet by mělo trvat jen několik dní. Jakmile máte peníze na účtu, můžete si ze svého účtu koupit akcie nebo ETF.

Níže uvedené instruktážní video vám ukáže, jak vložit a vybrat peníze z vašeho účtu.

Vklady a výběry na DEGIRO

Převody měn na DEGIRO

S DEGIRO lze obchodovat na burzách po celém světě. To znamená, že u produktů nominovaných v cizí měně budete muset své prostředky převést. Při převodu CZK na DEGIRO je tato částka nejprve připsána na váš účet v CZK. Pro zahájení investování je třeba peníze převést na eura.

DEGIRO neúčtuje poplatky za konverzi mezi EUR a CZK a nabízí vám dvě možnosti, jak tak učinit.

 1. Manuální převod
 2. Automatický převod – AutoFX

Manuální převod: Jakmile obdržíte prostředky v CZK, můžete je ručně převést pomocí nástroje Převod měn. Ruční převod proběhne okamžitě a není vám účtován žádný poplatek. Pouze manuální konverze mezi EUR a CZK jsou zdarma. Standardní kurz pro manuální převod mezi jiným měnovým párem je 10 EUR + 0,02 %.

Automatický převod: Pokud prostředky na EUR nepřevedete ručně, DEGIRO je převede za vás následující den po vkladu. AutoFX neboli automatická konverze mezi CZK a EUR je zdarma, zatímco standardní poplatek za AutoFX mezi jinými měnovými páry je 0,10 % z konvertované částky. (Zdroj: Degiro)

Doporučujeme používat automatický převod měn.

Nákup akcie a ETF na DEGIRO

Nákup akcie a ETF na DEGIRO je velmi snadné a rychlé. DEGIRO nabízí dva způsoby: přes webové rozhraní a mobilní aplikaci.

Nejprve se musíte přihlásit ke svému účtu. Poté musíte najít akcii nebo ETF. Existuje několik způsobů, jak to udělat. Pokud jste jej nikdy nekoupili, můžete jej vyhledat ve vyhledávacím poli. K vyhledání můžete použít název akcie (např. Tesla) nebo ticker (např. TSLA).

Na obrázku níže můžete vidět webové rozhraní DEGIRO (WebTrader). Na této stránce najdete všechny aktuální informace o akcii nebo ETF. Vlevo je graf ceny akcie (ETF). A vpravo získáte informace o aktuální ceně. Najdete zde také svou aktuální pozici.

DEGIRO webové rozhraní - WebTrader
Webové rozhraní DEGIRO (WebTrader)

Níže můžete vidět jak vypadá zadání objednávky. Jsou zde uvedeny aktuální informace o akcii (Objem, Bid, Ask). Pokud není burza momentálně otevřena, tak můžete objednávku zadat i mimo obchodní hodiny. Burza váš příkaz provede, jakmile to bude možné. Na obrázku můžete vidět velká tlačítka Nákup a Prodej. Pro nákup nových akcií stačí stisknout tlačítko Nákup.

Vlevo je konfigurace vašeho příkazu. Zde jsme zadali, že chceme koupit jednu akcii Tesla za maximální cenu 806 USD (698 EUR). Pokud nemáte dostatek finančních prostředků, nelze obchod provést.

DEGIRO nákup akcie - zadání objednávky
Nákup akcie na DEGIRO – zadání objednávky

Při nákupu máte na výběr pokyny Limit order a Market order.

Limit order

U limitního příkazu (Limit order) nastavíte minimální cenu (v případě prodeje) nebo maximální cenu (v případě nákupu), za kterou chcete příkaz provést. Váš příkaz nebude nikdy proveden za horší cenu, než je vaše limitní cena. Pokud cena, kterou jste uvedli, není v daném okamžiku dosažitelná, bude váš příkaz odeslán na místo provedení, na kterém se očekává provedení za nejlepší cenu.

Doporučujeme používat limitní příkaz (Limit order). Vyhnete se tak překvapením.

Market order

Při zadání tržního příkazu (Market order) zadáte příkaz k provedení transakce za aktuálně nejlepší dostupnou cenu. Tato cena nemá horní hranici. U méně likvidních produktů můžete obdržet horší cenu, než jste očekávali. Proto se doporučuje opatrnost s tímto typem příkazu.

Níže uvedené instruktážní video vám ukáže, jak vyhledat a koupit akcii přes webové rozhraní (WebTrader). Prodej akcie funguje na stejném principu.

Nákup akcie a ETF na DEGIRO

Doba trvání objednávky

Při zadání objednávky můžete zvolit dobu trvání:

 • Denní objednávka – Příkaz bude platný do provedení nebo do konce dne nebo do uzavření trhu.
 • Objednávka GTC (Good Till Cancel). Příkaz bude platný tak dlouho, jak to bude možné.
Pro běžné investory doporučujeme jednodenní příkazy. Jsou více než dostatečné.
Typy objednávek na DEGIRO

Souhrn

Jak jste viděli v našem článku, nákup (a prodej) akcií a ETF na DEGIRO je velmi jednoduchý. Běžným investorům stačí pro nákup výchozí možnosti. Pokud můžete, snažte se kupovat více akcií a ETF najednou, je to cenově nejefektivnější.

Teď, když víte, jak nakupovat akcie a ETF přes DEGIRO, nemáte žádnou výmluvu, proč nezačít investovat!

Jak koupit ETF bez poplatku na DEGIRO

DEGIRO umožňuje obchodovat s neuvěřitelně nízkými poplatky na trzích po celém světě. ETF uvedené v základním výběru (Core Selection) jsou bez poplatků, ale platí pro ně podmínky a mohou se na ně vztahovat měnové poplatky.

DEGIRO ETF s nízkými poplatky

Mezi čtyři nejobchodovanější ETF bez poplatku patří:

 • iShares MSCI World
 • Vanguard FTSE All-World
 • Vanguard S&P 500
 • iShares S&P 500

Kompletní seznam ETF s nízkými poplatky naleznete níže. DEGIRO nabízí mnoho populárních ETF (zahrnují různé sektory a regiony).

DEGIRO recenze a zkušenosti

Naše zkušenosti s online brokerem DEGIRO jsou výborné. Líbí se nám, že má DEGIRO jedny z nejnižších poplatků na trhu, žádné poplatek za neaktivitu, bohatou nabídku ETF s nízkými poplatky a snadno použitelnou webovou a mobilní platformu.

DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky (transakční náklady jsou obecně velmi nízké). DEGIRO má také jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě. Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a rychlý.

Mezi nevýhody brokera DEGIRO patří vyšší zdanění dividend českých akcií (35%) a vyšší poplatky za obchodování na asijských a menších evropských burzách.

Celkově je DEGIRO skvělý online broker, vhodný pro investování do zahraničních cenných papírů. Nemá žádný minimální vklad ani poplatek za nečinnost, takže neváhejte a vyzkoušejte ho.

DEGIRO recenze 2024

DEGIRO recenze a zkušenosti - online broker s nízkými poplatky

DEGIRO bonus a akce

Doporučené investiční platformy

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

UPVEST Investování do nemovitostí

Dobrá česká investiční platforma, na které lze investovat do nemovitostí.

Doporučené články

Jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO - ETF bez poplatku
Hodnocení:
[Celkem: 304 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 02/01/2024 autorem Lenka Svobodová

11 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Návod jak koupit akcie a ETF přes DEGIRO […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart