Jak na registraci u DEGIRO (návod)

Návod: Jak na registraci u DEGIRO - podrobný popis založení účtu (2024)

DEGIRO registrace 2024: Připravili jsme pro vás návod, jak na registraci u DEGIRO. Tento renomovaný broker nabízí jednoduchý a rychlý proces založení účtu, který zvládnete hravě i bez předešlých zkušeností. Stačí vyplnit osobní údaje, nahrát sken platného průkazu totožnosti a vyplnit investiční dotazník.

Po registraci máte možnost převést peníze na svůj nově založený účet a jen o pár minut později můžete začít nakupovat své první akcie nebo ETF. Nebojte se, všechny kroky vám v našem článku podrobně vysvětlíme. Zde naleznete praktický návod, jak na registraci u DEGIRO v roce 2024.

Jak na registraci u DEGIRO

Registrace u DEGIRO je snadný proces, který lze provést několika jednoduchými kroky. Postup otevření účtu u DEGIRO zahrnuje následující kroky:

1. Navštivte stránky online brokera Degiro

V prvním kroku navštivte stránky online brokera Degiro a klikněte na tlačítko Otevřít účet. Proces uzavření smlouvy s DEGIRO začíná vytvořením osobního uživatelského účtu. Vyplníte e-mail, uživatelské jméno a heslo.

Registrace účtu u brokera DEGIRO.cz
Registrace u brokera DEGIRO

2. Vyplňte osobní údaje

Druhým krokem je vyplnění osobních údajů. Budete požádáni o poskytnutí těchto údajů:

 • Vaše celé jméno
 • Vaše datum narození
 • Vaši současnou adresu
 • Vaši e-mailovou adresu
 • Vaše telefonní číslo
 • Kopie platného průkazu totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas)
 • Vaše daňové identifikační číslo (rodné číslo)
 • Vaše bankovní údaje
 • Vaše zeměpisná poloha
 • Informace o profesi

Chcete-li si otevřít účet DEGIRO, musí vám být více než 18 let. Také musíte mít platný doklad totožnosti, mít daňovou rezidenci a fyzické bydliště v některé z akceptovaných zemí a mít bankovní účet vedený na své jméno.

Při registraci budete požádáni o naskenování průkazu totožnosti fotoaparátem telefonu a pořízení selfie pro potvrzení totožnosti. Z tohoto důvodu se registrace provádí prostřednictvím aplikace DEGIRO a k registraci je zapotřebí chytrý telefon.

3. Vyberte typ účtu

V třetím kroku si musíte vybrat jaký typ DEGIRO účtu chcete. U DEGIRO si můžete vybrat mezi základním účtem Basic a účtem Custody.

Změny od roku 2021

Dříve bylo možné si při registraci vybrat mezi účtem Basic a účtem Custody. Od roku 2021 to však již není možné, protože společnost DEGIRO zrušila možnost volby účtu Custody pro nové uživatele.

Účet Basic je standardním typem účtu při registraci v DEGIRO. V případě potřeby lze účet Basic rozšířit na účet Active, Trader nebo Day Trader, který vám umožní přístup k obchodování na marži a derivátům. Pro běžné investory doporučujeme účet Basic.

Účet Custody se od základního profilu Basic liší tím, že cenné papíry jsou drženy odděleně a nepodléhají půjčování cenných papírů. Účet Custody nelze změnit na účty Active, Trader nebo Day Trader a má odlišné podmínky a poplatky.

Investiční rizika spojená s jednotlivými profily účtů jsou nejnižší u účtů Basic/Custody a nejvyšší u účtu Day Trader. Deriváty, spekulace a obchodování s marží s sebou nese dodatečné riziko a je možné, že vaše ztráty přesáhnou výši vkladu, což povede k zápornému zůstatku. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

4. Proveďte ověřovací bankovní převod

Posledním krokem k aktivaci účtu DEGIRO je provedení ověřovacího převodu z vašeho registrovaného bankovního účtu. DEGIRO požaduje, aby se shodovala jména na vašem bankovním účtu, účtu DEGIRO a identifikačním dokladu (občanském průkazu).

DEGIRO registrace číslo účtu

První vklad na váš účet DEGIRO slouží k ověření, že váš registrovaný bankovní účet patří vám. V případě nesrovnalostí, například chybějícího jména, vás bude kontaktovat DEGIRO a vyžádá si doplňující informace.

DEGIRO neakceptuje některé online bankovní účty (Transferwise nebo Revolut).

Pro ověření vašeho účtu vás DEGIRO požádá o převod 1 Kč na ověřovací účet DEGIRO. Jakmile bude váš účet DEGIRO ověřen, můžete na něj poslat více peněz z vašeho bankovního účtu.

5. Můžete začít obchodovat

Po registraci můžete převést peníze na svůj účet DEGIRO a o pár minut později jste připraveni nakupovat své první akcie nebo ETF.

DEGIRO bonus a akce

Často kladené otázky

Co je potřeba pro registraci u DEGIRO?

Pro otevření účtu u DEGIRO je potřeba:

 • chytrý telefon – ke stažení aplikace DEGIRO a skenování,
 • cestovní pas nebo občanský průkaz (povolení k pobytu a řidičský průkaz DEGIRO nepřijímá),
 • číslo osobního účtu IBAN, který chcete používat jako bezpečný referenční účet pro převody.

Mám zvolit DEGIRO basic nebo custody?

U DEGIRO si můžete vybrat mezi základním účtem Basic a účtem Custody. Pro běžné investory doporučujeme účet Basic. Účet Basic je standardním typem účtu při registraci u DEGIRO.

Změna od roku 2021: Dříve bylo možné si při registraci vybrat mezi účtem Basic a účtem Custody. Od roku 2021 to však již není možné, protože společnost DEGIRO zrušila možnost volby účtu Custody pro nové uživatele.

Jak dlouho trvá založení účtu u DEGIRO?

Proces založení účtu u DEGIRO je velmi snadný a rychlý. Musíte vyplnit osobní údaje, nahrát sken platného průkazu totožnosti a vyplnit dotazník, abyste prokázali, že rozumíte rizikům obchodování s akciemi. Celý proces založení účtu DEGIRO trvá necelou hodinu.

Po registraci můžete převést peníze na svůj účet Degiro a o pár minut později jste připraveni nakupovat své první akcie.

Založení účtu u brokera DEGIRO
Založení účtu u brokera DEGIRO

Je účet u DEGIRO zdarma?

Účet u DEGIRO je 100% zdarma. Založení a zrušení účtu DEGIRO je vždy zdarma (a bez minimálních zůstatků). Vedení účtu je rovněž zdarma. DEGIRO nemá žádné poplatky za nečinnost a výběr.

Jak mohu vložit peníze na svůj účet DEGIRO?

Prostředky můžete převést přímo na svůj účet DEGIRO ze svého registrovaného bankovního účtu, a to ručním bankovním převodem. Vklady lze provádět pouze z vašeho registrovaného bankovního účtu.

Jak bezpečné je DEGIRO?

Investice u DEGIRO jsou drženy bezpečně. K držení aktiv klientů používá DEGIRO samostatnou entitu (SPV). Tato entita spravuje a ochraňuje vaše investice. Ze zákona nemůže SPV vykonávat žádné obchodní činnosti. Aktiva jsou tedy držena odděleně od aktiv společnosti DEGIRO.

Pokud bude mít DEGIRO nějaké problémy, nebudou vaše investice součástí právní podstaty, ale zůstanou v úschově samostatné entity. Tato entita bude držet vaše aktiva u třetích stran. Pokud je to možné nebo právně vyžadováno, společnost DEGIRO bude požadovat, aby tyto třetí strany zajistily segregaci aktiv, aby byly investice klientů společnosti DEGIRO chráněny i proti jejich bankrotu. (Zdroj: DEGIRO.cz)

Je DEGIRO vhodné pro začátečníky?

DEGIRO je broker, kterého můžeme doporučit začátečníkům. DEGIRO je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky (transakční náklady jsou obecně velmi nízké). DEGIRO má také jednu z nejlepších obchodních platforem v Evropě. Proces otevření účtu je velmi jednoduchý a rychlý.

Naše zkušenosti s online brokerem DEGIRO jsou výborné. Líbí se nám, že má DEGIRO jedny z nejnižších poplatků na trhu, žádné poplatek za neaktivitu, bohatou nabídku ETF bez poplatku a snadno použitelnou webovou a mobilní platformu.

Celkově je DEGIRO skvělý online broker, vhodný pro investování do zahraničních cenných papírů. Nemá žádný minimální vklad ani poplatek za nečinnost.

V jakých zemích DEGIRO působí?

V současné době nabízí DEGIRO služby v těchto zemích: Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Spojené království, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

Doporučené investiční platformy

Kromě online brokera DEGIRO doporučujeme také tyto investiční platformy.

PORTU Investování do akcií a ETF

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Investování do akcií a ETF

Skvělá česká investiční platforma.

Doporučené články

Návod: Jak na registraci u DEGIRO - podrobný popis založení účtu (2024)
Hodnocení:
[Celkem: 165 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 02/01/2024 autorem Lenka Svobodová

3 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart