AliExpress clo a DPH 2024 (aktuální informace)

AliExpress clo a DPH v roce 2024 - aktuální informace

Aliexpress clo 2024: V roce 2024 stále hodně lidí nakupuje v AliExpressu širokou škálu produktů za atraktivní ceny pomocí AliExpress slevových kódů. Tento článek poskytuje podrobný přehled toho, co potřebujete vědět o cle a DPH při nákupu z AliExpress v roce 2024, a jak tyto faktory ovlivňují vaši celkovou cenu nákupu.

Naleznete zde průběžně aktualizované informace o clu a DPH zásilek z AliExpressu v roce 2024.

AliExpress clo 2024 (aktuální informace)

AliExpress clo 2024: Od 1. 7. 2021 platí povinnost podávat celní prohlášení ke všem zásilkám ze zemí mimo EU. Způsob podání celního prohlášení se liší podle hodnoty zásilky. Celní řízení bude možné vyřídit elektronicky prostřednictvím aplikace eCep.

Clo u produktů z AliExpressu může dosáhnout výše až 10 % z hodnoty zásilky (včetně poštovného a pojištění). Výše cla závisí na typu dováženého zboží.

Elektronické celní prohlášení – aplikace eCep

Celní správa vytvořila novou webovou aplikaci eCeP, která umožní podat celní prohlášení online. Do aplikace eCeP se lze přihlásit přes cPortál, který slouží ke komunikaci občanů a firem s Celní správou ČR.

V aplikaci se musíte elektronicky identifikovat (například pomocí eidentity). Pro použití aplikace eCeP potřebujete následující údaje:

 • Podací číslo vaší zásilky, její hmotnost a údaje o odesílateli.
 • Zařazení zboží (které můžete zjistit přímo v aplikaci eCeP).
 • Vlastní hodnota zboží, cena za dopravu a další poplatky spojené s doručením zboží.

Se správným zařazením zboží v celním prohlášení pomůže informační web Celnička. Na tomto webu naleznete podrobné informace, jak postupovat s elektronickým prohlášením krok po kroku.

Tento web za krokem provede aplikací pro podání elektronického celního prohlášení pro zásilky s nízkou hodnotou – eCeP. Celní prohlášení podávané přes aplikaci eCeP je pro ty z vás, kterým je zboží dopravované ze země ležící mimo EU.

 • zásilku dopravuje poštovní přepravce nebo expresní zasilatelská služba a zároveň 
 • hodnota zboží nepřesahuje 150 EUR

Celní prohlášení můžete podat ještě před jeho fyzickým doručením do ČR, jakmile budete znát podací číslo zásilky.

Ještě než začnete, zkontrolujte si, že:

 1. Máte vybraný a funkční způsob identifikace
 2. Znáte podací číslo vaší zásilky, její hmotnost a údaje o odesílateli
 3. Znáte zařazení zboží (to můžete zjistit i přímo v eCeP)
 4. Znáte vlastní hodnotu zboží, cenu za dopravu a další poplatky spojené s doručením zboží.

Návod jak podat elektronické celní prohlášení pomocí aplikace eCep naleznete zde.

Návod, jak podat elektronické celní prohlášení přes eCep

Cena celního řízení u České pošty + příklad

DPH je nově na všechny zásilky se zbožím ze třetích zemí do 150 EUR. Cena celního řízení u České pošty je:

 • 97 Kč – adresát zmocnil Českou poštu a dodal potřebné údaje
 • 150 Kč – bez součinnosti adresáta

Příklad výpočtu

Ochranné sklo na mobil z AliExpressu v hodnotě 2 USD, hmotnost zásilky 0,03 kg, obyčejná zásilka z Číny:

Adresát zásilky předal údaje a zmocnění přes webový formulář ČP:
USD 2 x 22,162 = 45 Kč + 45 Kč poštovné + 97 Kč odměna ČP = 187 Kč
DPH: sazba 21% = 39,30 Kč
Při převzetí zásilky uhradíte částku 136 Kč (39,30 DPH + 97 odměna ČP)
Adresát zásilky nepředal údaje:
USD 2 x 22,162 = 45 Kč + 45 Kč poštovné + 150 Kč odměna ČP = 240 Kč
DPH: sazba 21% = 50,40 Kč
Při převzetí zásilky uhradíte částku 200 Kč (50,40 DPH + 150 odměna ČP)

Zdroj: Prezentace Celní správy ČR a České pošty, s. p. a

Nejčastější otázky o dovozu poštovních zásilek

Jak se vyhnout poplatkům u České pošty?

Pokud se chcete vyhnout poplatkům u České pošty, můžete postupovat následovně:

Otázka: Chci si podat celní prohlášení sama. Jak se dozvím, že už je čas toto prohlášení podat? Nechci zmocňovat Českou poštu kvůli dalším zbytečným poplatkům.

Odpověď: „Pošta by vás měla požádat o udělení plné moci k zastupování v celním řízení. Nejpozději tehdy se dozvíte, že již má zásilku evidovánu. Pokud odmítnete plnou moc České poště poskytnout, můžete použít eCeP, aplikaci Celní správy ČR. Rovněž můžete postupovat tak, že to budete zkoušet. V Aplikaci eCeP je jako jedno z prvních vyplňovaných polí požadováno vložení podacího čísla zásilky. Aplikace automaticky ztotožňuje zásilky podle tohoto čísla v evidenci České pošty, Pokud aplikace eCeP zásilku neztotožní, ještě o ní Česká pošta nemá žádné informace.“ (Zdroj: Celnicka.cz)

AliExpress code (2024) – aktuální slevové kupóny (kódy)

AliExpress promo code – slevový kód

AliExpress DPH 2024 (aktuální informace)

Poslanecká sněmovna schválila 14. 9. 2021 novely zákonů o dani z přidané hodnoty a celního zákona, které jí byly vráceny Senátem ČR v červenci tohoto roku. V praxi to znamená, že celní orgány budou při dovozu všech zásilek, a to i u zásilek s nízkou hodnotou (do 22 EUR), vyměřovat a vybírat DPH, pokud k jejímu vybrání nedojde již zahraničním e-shopem.

Od 1. 10. 2021 se změní způsob odbavování a rovněž platba DPH u některých zásilek z AliExpressu, které dorazí do České republiky z území mimo Evropskou unii. Bude platit povinnost uhradit DPH u každé zásilky se zbožím, které si fyzická osoba objedná a které přijde do EU zpoza jejích hranic (výjimkou je zboží, u něhož bylo DPH zaplaceno již na e-shopu). Neplatí žádný limit pro osvobození od DPH.

U všech zásilek do 150 EUR bude potřeba podat elektronicky celní prohlášení, pokud již nebylo podáno v jiném státě EU. (Zdroj: Celnicka.cz)

Doporučené články:

Jak se platí DPH?

Od 1. října 2021 se musí podávat celní prohlášení na veškeré zásilky přicházející ze zemí mimo EU.

1. Některé velké e-shopy již DPH vybírají při prodeji zboží a tuto částku pak do EU odvádí. DPH tedy zaplatíte přímo na e-shopu (režim jednoho správního místa pro dovoz).

AliExpress začal sám vybírat DPH při prodeji zboží a to bez přičtení poplatků České pošty. AliExpress pak tuto částku odvádí do EU systémem IOSS (Import One Stop Shop).
AliExpress clo a dph - český sklad
Český sklad u produktu na AliExpressu (cena již obsahuje DPH)

2. Pokud nebylo DPH zaplaceno na e-shopu, DPH můžete v ČR zaplatit Celní správě ČR. Musí ale nastat dvě podmínky. Zásilka musí být dopravována Českou poštou a zároveň musíte podat elektronické celní prohlášení prostřednictvím specializované webové aplikace Celní správy ČR (aplikace eCeP).

3. Další možností, kterou máte pro placení DPH, je zaplatit firmě, která Vás zastoupí při celním řízení. Zmocněná firma (např. pošta nebo expresní dopravce) pak za vás DPH Celní správě ČR odvede.

4. Některé zahraniční e-shopy vybudovaly v EU velké sklady, kde mají uskladněno zboží. Zboží si můžete koupit na zahraničním e-shopu, ale při objednání zboží si můžete vybrat, že zásilku chcete dodat ze skladu (země) ležícího v EU – například z českého skladu. V takové situaci je DPH již zaplaceno. Pro vás se to může na e-shopu tvářit jako případ pod bodem 1, protože tam částku placené DPH vidíte a hlavně platíte. Ale procedura placení DPH je přeci jen odlišná. Dobrou zprávou pro Vás je, že ten rozdíl nemusíte vnímat a nemusíte nic řešit. DPH vůči státu je zkrátka zaplaceno a vy ji platíte obchodníkovi v ceně zboží. (Zdroj: Celnicka.cz)

Jak se vyhnout problémům se clem a DPH na AliExpressu?

Objednáním produktů z evropských skladů (například z českého skladu).

Při nákupu na AliExpressu lze u některých produktů vybrat dodání z českého skladu. Nákupem z českého skladu odpadají problémy spojené se zásilkami ze třetích zemí a výrazně se navíc zkracuje i doba dodání. Při výběru produktů si můžete vyfiltrovat zboží, které lze dodat z českého skladu (viz obr.).

AliExpress český sklad

Mezi další populární možnosti patří polské, španělské, německé a belgické sklady. Na výběr je tedy mnoho evropských skladů a způsobů dopravy.

Níže vidíte příklad produktu, u kterého lze vybrat český sklad AliExpressu.

AliExpress český sklad produkt
AliExpress clo a DPH v roce 2024 - aktuální informace

Přečtěte si také:

Celnice pro zásilky ze zahraničí

Celnice pro zásilky ze zahraničí funguje od 26.1. 2021 na adrese K Hrušovu 293/2, Praha 15 Štěrboholy. Celní řízení bude možné provést i online a to od července 2021. Více informací o pověření naleznete zde.

Aktuální informací o zásilkách ze zemí mimo EU naleznete na stránkách celní správy.

Co je clo?

Clo (celní poplatek) je dávka vybíraná státem při přechodu zboží přes celní hranici. Stát (nebo skupina států) je používá jako tzv. ochranářský prostředek (ochrana vnitřního trhu). Vybírání cla je kontrolováno celní správou (celním úřadem) dané země a je upraven celním zákonem.

Jak vypočítat clo?

Při zjišťování dovozního cla hraje rozhodující roli sazební zařazení zboží.  Sazební zařazení zboží je číselný kód, který jednoznačně určuje, jaké zboží je dováženo (např. pletené tričko z bavlny, sazební zařazení – 6109 10 00). Clo lze vypočítat pomocí aplikace eCeP.

Tipy na nejlepší produkty z AliExpressu

Pokud hledáte skvělé a levné produkty k nákupu na AliExpressu, tak níže uvedená tabulka vám určitě pomůže. Sestavili jsme seznam nejprodávanějších a nejlepších produktů, které můžete koupit na AliExpressu v roce 2024. Vybrali jsme produkty z různých kategorií, jako jsou vychytávky (gadgets), kuchyně a domácnost, spotřební elektronika, chytré hodinky, mobily, počítače, automobily, zabezpečení atd.

KategorieTipy na nejlepší produkty, prodejce a značky
Nejlepší produktyTipy na skvělé věci z AliExpressu
Nejprodávanější produktyNejprodávanější produkty na AliExpressu v roce 2024
Prodejci a značkyNejlepší prodejci a značky (2024) – nejprodávanější produkty
Levné vychytávky (Gadgets)50 nejlepších věcí z AliExpressu do 100 Kč s dopravou zdarma
10 nejlepších vychytávek
Cestování a dovolená13 skvělých věcí na cestování a dovolenou z AliExpressu
Chytré hodinky5 nejlepších chytrých hodinek z AliExpressu do 1000 Kč (2024)
Kuchyňské pomůcky20 skvělých pomůcek do kuchyně z AliExpressu (2024)
RouškyNejlepší roušky z AliExpressu (2024)
LEGOLEGO – nejlepší napodobeniny a alternativy (2024)
Fitness a posilovna12 skvělých věcí pro cvičení, fitness a posilovnu

Kompletního průvodce nakupováním na AliExpressu naleznete zde: AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2024)

Hodnocení:
[Celkem: 320 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 30/12/2023 autorem Lenka Svobodová

35 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. Odpovědět
  Petra Nesvadbová 16/04/2021 v 07:10

  Dobrý den, děkuji moc za informace, jsem zvědavá jak to nakonec dopadne s tím clem a DPH při nákupu na AliExpressu. O kolik se zdraží ty naše malé nákupy 🙂

  Petra

 2. […] Daň z přidané hodnoty (DPH) bude nutné od července 2021platit za všechny zásilky, které si objednáte na AliExpressu. Dojde tedy k zvýšení cen zásilek, bude tedy výhodnější nakupovat více produktů naráz. Daň z přidané hodnoty (DPH) je 21 % z ceny produktů (včetně dopravného, pojištění a cla). Více informací naleznete zde. […]

 3. Zdravím ve spolek.
  Jsem celkem dlouholetý kupující z Aliexpress a nakupoval jsem i letos. Vesměs jsem byl s nákupy, případně s vyřízením potíží, spokojený.

  Existuje ale jeden nový, dost závažný problém!

  Zásilky zasílané zdarma chodí přes AliExpress Standard Shipping a tady je malér.
  Vše jsou to zásilky OBYČEJNÉ, tedy takové které doručuje Česká počta a za jejichž doručení vůbec neručí! Nezáleží na hodnotě zásilky a pokud to doručovatel ukradne a oznámí že to doručil, nikdo vám nic nedá. Česká pošta se totiž s Aliexpress dohodla, že i pro tyto obyčejné zásilky bude poskytovat tracking – mezinárodní sledování o doručení.
  Odesílající tedy dostane informaci, že počta vám balík doručila a přitom to nikomu nemusí nikdy dokazovat. Už jsem se s tím osobně setkal. Zásilku ve skutečnosti nedostanete, reklamace na Aliexpress bude neúspěšná (zásilka je označena jako doručená), a o své peníze tak příjdete. Čeká pošta, ani Český telekomunikační úřad jako její dohližitel vám nic nedají a jen vám slušně sdělí, že za obyčejné zásilky pošta neručí.

  Pokud tedy budete něco objednávat, hlavně nezasílat po AliExpress Standard Shipping!

 4. Dobrý den, zajímalo by mne jak to bude se zbožím které mám objednané nyní, pokud dojde do EU do 1.7. pořád se na něj vztahuje povinnost proclení?. Na aliexpress mám objednaných asi 20 balíčku a dost mě děsí přestava že bych zaplatila dohromady víc za DPH a clo než je celková hodnota nákupu sama o sobě.

  • Dobrý den, na stránkách Celničky je k této situaci následující komentář:

   Když si zboží objednám v červnu 2021, budu platit již DPH a podávat celní prohlášení?

   „To záleží na okamžiku, kdy budou splněny dvě podmínky. Jednak kdy bude zboží předloženo k celnímu řízení a dále kdy bude podáno celní prohlášení. Povinnost platit DPH a podat celní prohlášení platí od 1. července. Rozhodujícím okamžikem tedy bude splnění obou podmínek, a nikoliv datum objednání zboží. Zásilka může být objednána počátkem června, dodána koncem června. Pokud bude předložena k celnímu řízení až po 30 . červnu nebo celní prohlášení bude podáno až po tomto datu, bude se na něj vztahovat povinnost podat celní prohlášení elektronicky a zaplatit DPH.“

   Zdroj: https://celnicka.cz/caste-dotazy

 5. Dobrý den, a co se stane, pokud si balíček objednám v květnu, ale on dorazí až po 1.7. a já si ho prostě nepřevezmu?

  • Dobrý den, pokud se chcete vyhnout poplatkům České pošty, můžete postupovat následovně dle informací z webu Celničky:

   Chci si podat celní prohlášení sama. Jak se dozvím, že už je čas toto prohlášení podat? Nechci zmocňovat Českou poštu kvůli dalším zbytečným poplatkům.

   „Pošta by vás měla požádat o udělení plné moci k zastupování v celním řízení. Nejpozději tehdy se dozvíte, že již má zásilku evidovánu. Pokud odmítnete plnou moc České poště poskytnout, můžete použít eCeP, aplikaci Celní správy ČR. Rovněž můžete postupovat tak, že to budete zkoušet. V Aplikaci eCeP je jako jedno z prvních vyplňovaných polí požadováno vložení podacího čísla zásilky. Aplikace automaticky ztotožňuje zásilky podle tohoto čísla v evidenci České pošty, Pokud aplikace eCeP zásilku neztotožní, ještě o ní Česká pošta nemá žádné informace.“

   Zdroj: https://celnicka.cz/caste-dotazy

 6. Ještě opakuji dotaz, co se stane, když si balíček nepřevezmu? Já nechci platit navíc ani to DPH. Podle toho, jak teď balíčky chodí, tak by měly stihnout dorazit do té doby. Ale pokud ne….Navíc mám obavu,aby je schválně nezadržovali. Pořád nechápu, jestli když balíček dorazí do země do 30.06.2021,tak už bude zdaněn, nebo ne? Když dorazil ještě před platností?

  • Dobrý den, situace kdy odmítnete převzetí balíčku je podrobně popsána zde:

   Otázka: Jaké náklady mohou vzniknout adresátům, kteří odmítnou převzít zásilku, na kterou bylo vyměřeno clo?

   Odpověď: „Česká pošta, s. p. na základě rozhodnutí o propuštění zboží do volného oběhu poštovní zásilku vypraví na doručovací adresu. Pokud na zásilce váznou poplatky, dodací pošta doručí zásilku oproti uhrazení poplatků v hotovosti. Pokud adresát odmítne poplatky uhradit, dodací pošta mu zásilku nevydá. Pokud adresát nepřevezme zásilku, dodací pošta vrátí zásilku zpět na poštu Praha 120. Po dalším neúspěšném pokusu o doručení zásilky adresátovi, který má zajistit převzetí zásilky a uhrazení poplatků, je zásilka vrácena zpět odesílateli, v případě označení „Nevracet“ („Abandonné“), je zásilka úředně zničena. V případě, že celní dluh (clo/DPH) nezaniká, protože nebyly splněny zákonné podmínky pro zrušení celního prohlášení a vrácení celního dluhu, Česká pošta, s. p. se stává věřitelem této pohledávky vůči adresátovi.“

   Podrobnější popis naleznete zde: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni-rizeni/faq-caste-otazky-k-celnimu-rizeni

   Povinnost platit DPH a podat celní prohlášení záleží na splnění dvou podmínek:
   – kdy bude zboží předloženo k celnímu řízení,
   – kdy bude podáno celní prohlášení.

   Rozhodujícím okamžikem tedy bude splnění obou podmínek, a nikoliv datum objednání zboží, nebo datum dodání zboží do ČR.

   Bude tedy záležet, kdy bude balík předložen k celnímu řízení a kdy bude podáno celní prohlášení. Pokud bude jedna z těchto podmínek splněna až po 30. červnu tak už platí nová pravidla (povinnost podat celní prohlášení elektronicky a zaplatit DPH i když hodnota nebude přesahovat 22 EUR).

 7. Dobrý den,

  netušíte prosím, co přesně je myšleno tou součinností (podáním potřebných údajů) s Českou poštou? Zda se to týká případu, kdy člověk poště jen poskytne plnou moc, nebo dokonce i ono vyplnění elektronického celního prohlášení CePe?

  Z toho, co jsem zatím četl, to chápu tak, že i když bych podal celní prohlášení sám přes novou aplikaci, stále budu poště za každou zásilku platit těch 97 Kč?

  Díky moc!

  • Dobrý den,
   pokud si uděláte prohlášení sám skrze aplikaci eCeP, tak byste neměl platit poplatek České poště. Po vyplnění formuláře a následném zaplacení DPH Vám dorazí zboží do schránky.

   Pokud neznáte některé požadované údaje (hmotnost, adresa prodejce atd.) tak za Vás může udělat prohlášení Česká pošta. Již to ale není zadarmo. V případě, že České poště dodáte všechny potřebné údaje, tak zaplatíte 97 Kč. Pokud je nedodáte tak zaplatíte 150 Kč.

   Lenka

 8. Zdravím vás.
  Mám v hlavě otázku, zda platím odměnu pro českou poštu za každý balíček jednotlivě. Mám rozumět, že pokud mám učiněnou objednávku na aliexpress: 21 položek v hodnotě 1687,-, je v ní různé zboží a každé od jiného prodejce, musím po 1.7.2021 zaplatit za každý balíček z uvedené objednávky (jakýkoliv) poplatek české poště? Tzn. 21x například udělená plná moc české poště? Tedy při každém balíčku absolvovat zdlouhavý proces prohlášení a cena až 200,- (jak bylo uvedeno v jiných článcích) pro českou poštu?
  Pak nezbyde nic jiné, než přečkat komplikované období a vyčkat na sklady v EU, nejlépe v ČR a řešit to nekomplikovaným způsobem. Česká pošta totiž celý svůj úpadek nevyřeší tímto předraženým způsobem. Ceny jejich služeb&kvalita dodání zdaleka neodpovídá standartům v jiných zemích EU. Kolik jen balíčků nebylo správně, nebo vůbec doručených.
  Rozumím, že se někomu nelíbí únik na příjmech a je to správné. Ale jak je vidět, mnoho zboží má úplně jinou (a mnohem nižší) hodnotu na aliexpress apod., než je nabízené na českém trhu. Já říkám sláva a díky za aliexpress. Najdu tam mnoho věcí, o kterých se tady u nás lidem ani nezdá, že existují. Budu trpělivá a přečkám těžké období, když to tak musí být. Děkuji za sdílení podobného názoru.

 9. Dobry den
  Chapu spravne, ze ookud bych mela objednane balicky behem kvetna/cervna a nala bych se, ze nedorazi vcas, pokud udelam celni prohlaseni k nim 30.6.2021 jeste bych z nich dph neplazila prestoze by se na celnici dostaly az po 1.7.21? Dekuji

 10. Ono se to třeba časem zase vrátí jak to bylo. Těžko říct ale zavedením DPH dojde k prudkému poklesu zásilek právě s Číny. Následkem toho prudce klesnou příjmy poštám v celé Evropě. Pošty jsou státní tedy klesnou příjmy s těchto zásilek celé EU. Nevím komu to pomůže. Lidi přestanou utrácet a to znamená že obrovské peníze které šli na tuto poštovní mašinérii už EU nikdy neuvidí. Tedy o tyto velké peníze na dobro přijde. Prostě jako když spratkovi seberete hračku schválně jak dlouho to vydrží.

 11. Článek byl dne 18.6.2021 aktualizován:
  Zdanění balíčků do hodnoty 22 eur z e-shopů mimo Evropskou unii, které mělo začít platit od 1.7.2021, se odkládá. Novelu, která se zabývá dodatečným vyměřením DPH, se zatím nepodařilo schválit v parlamentu. Novelu také musí projednat Senát a podepsat prezident. Do té doby platí současná právní úprava a tedy dovoz malých zásilek do ČR do hodnoty 22 eur je osvobozen od daně.

  • Děkuji za aktuální info, jsem také dlouhodobý zákazník Ali, chtěla bych se zeptat, zda je někde odhadovaná doba, jak to vládě potrvá, 😉
   díky

   • Dobrý den, zatím se bohužel neví. Bude záležet na rychlosti legislativního procesu. Ze Senátu poputuje zákon na podpis k prezidentovi a účinnosti zákon nabude v následujícím dni po jeho vyhlášení.

    Lenka

    • Jiří Jirásek 11/07/2021 v 16:12

     DOBRY DEN, Ali mi už teď DPH u zboží do 150€ přičítá. To mi ho pak vráti?

 12. Jestli to dobře chápu, tak teď už se platí DPH u všech zásilek a clí se od 150 Eur. Objednala jsem dnes a VAN už připočítán.

 13. Nikde jsem se nedozvěděl a hledal jsem usilovně, jak to mají tvůrci tohoto nového procesu vymyšleno s cirkulací DPH? Pokud je někdo plátce DPH, měl by dostat zásilku buď bez naúčtovaného DPH nebo s dokladem, který odpočet legálně umožňuje. To se nyní neděje. Při případném prodeji tak dojde ke dvojímu zdanění, což určitě legálnímu obchodování neprospívá. Při vlastním použití k jednomu zdanění navíc. Zajímá to vůbec někoho? Dík, Petr

 14. Článek byl dne 13.7.2021 aktualizován o nové informace.

 15. Článek byl dne 18.9.2021 aktualizován o nové informace.

 16. Článek byl dne 30.9.2021 aktualizován o nové informace.

 17. Dobrý den, v minulosti jsem už plnou moc České poště udělil. Můžu v tomto případě použít aplikaci celničku a tím se vyhnout poplatku Čeké poště nebo musím plnou moc zrušit ?

 18. […] Aktuální informace o clu a DPH se dozvíte v tomto článku: AliExpress Clo a DPH v roce 2021 […]

 19. Dobrý den,
  Pokud jsem na eshopu včetně ceny zboží zaplatila i jeho DPH (VAT), musím podat celní prohlášení? Na webu celničky tvrdí, že je možné, že bude celní řízení provedeno v
  EU zemi přes kterou balík putuje. V takovém případě nic neplatím? Je tedy lepší čekat zda se tak stane a zboží mi v tom případě normálně dojde od České pošty? Děkuji.

 20. Odpovědět
  Zuzana Skotáková 17/11/2021 v 18:47

  Dobrý den, také by mě zajímalo, jestli fakt, že na e-shopu Aliexpressu zaplatím VAT/DPH, automaticky znamená, že tedy nebudu muset podávat ani celní prohlášení? BOhužel na Ali webu není přesně uvedeno, ze kterého skladu balíček půjde.

 21. *** POZOR *** POZOR *** POZOR *** POZOR *** POZOR *** POZOR ***

  Při podání vlastniho celního prohlášení(CP) přes eCEP je jeho platnost 30 dnů (nikde to není zdůrazněno!!!). Pokud do této lhůty 30 dnů, Česká pošta (ČP) příchod zásilky Celní správě neoznámi, automaticky bude vámi podané celní prohlášení zrušeno jako kdyby nebylo nikdy podáno. Vy nic netušící, budete spoléhat na to, že máte vše OK a ČP to CP následně podá znovu, bez ohledu na to zda-li jste jí výslovně odebrali zmocnění k zastupování při celním řízení a vybere si u vás „desátek“ – ten vyšší (200,-Kč), protože z jejího pohledu jste s ní nespolupracovali.

  Píšu z vlastní zkušenosti, kdy jsem na výzvu ČP o zásilce z Číny a požadavku a informace k ní, podal vlastní CP přes eCEP a výslovně odebral ČP plnou moc k zastupování mé osoby (pro jistotu – pokud vás totiž někdy v minulosti již jednou v proclení čehokoliv zastupovala, je ta plná moc stále v platnosti). Jenže zásilka do ČR dorazila až 32 den po mém podání CP, já byl klidu… vše jsem přeci měl podané ……. ale ouha, mé CP již bylo zrušené.

  Nechci spekulovat, ale otázkou je i fakt, zda-li zásilka skutečně dorazila později, nebo je to nějaký úmysl, aby to bylo pozaději než 30 dnů po tom, co ČP požádá adresáta o údaje k zásilce?????

 22. Dobrý den můžete mi prosím poradit lze někde na stránkách aliexpressu při objednávání zrušit dph aby mi ho nepřičetli jde mi o to že si ho pak zde vyclím sám a nemusím platit dvakrát dph objednávám si čaj a ten posílají pouze ze zemí mimo EU a platím tudíž dvakrát dph poradíte mi prosím :Předem děkuji za odpověd

 23. Dobrý den,

  chci se zeptat. Jakou adresu odesílatele mám vyplnit do celního prohlášení při objednání zásilky z Aliexpressu?

 24. Státní podvod kdy se vybere daň (VAT) při nákupu na aliexpressu zaplatí se poštovné aliexpress standard shipping , zboží doleze na poštu a znovu chtějí platit daň ale na to ať hošánci zapomenou neb na dvojité zdanění nemají právo.
  Refund a pošlete to z5

 25. Dobrý den, jak vyplňujete údaje do formuláře jako např. Co je v zásilce a z jakého je to materiálu, když nevíte, o jakou zásilku se jedná? Mám na cestě několik objednávek, dle čísla, které má Česká pošta to v objednávkách na Ali nenajdu.

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart