AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021)

AliExpress česky - recenze a zkušenosti
9
AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021)
AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021)
Široký výběr produktů
Nízká cena
Doprava zdarma téměř u všech produktů
Ochrana kupujícího

Představení obchodu AliExpress

AliExpress je dobrý online obchod, kde naleznete super věci za nízké ceny. AliExpress je součástí skupiny Alibaba, která nabízí řadu maloobchodních služeb podnikům a spotřebitelům po celém světě. Pokud potřebujete něco malého, funkčního a levného tak je dobré zde nakupovat.

Nakupování na AliExpressu funguje na stejném principu jako české Aukro nebo Ebay. Jde tedy o tržiště, které umožňuje společnostem třetích stran prodávat své zboží (AliExpress samotný produkt neprodává).

AliExpress česky - recenze a zkušenosti
obsah ↑

Tipy na nejlepší produkty z AliExpressu

Pokud hledáte skvělé a levné produkty k nákupu na AliExpressu, tak níže uvedená tabulka vám určitě pomůže. Sestavili jsme seznam nejprodávanějších a nejlepších produktů, které můžete koupit na AliExpressu v roce 2021. Vybrali jsme produkty z různých kategorií, jako jsou vychytávky (gadgets), kuchyně a domácnost, spotřební elektronika, chytré hodinky, mobily, počítače, automobily, zabezpečení atd.

KategorieTipy na nejlepší produkty, prodejce a značky
Prodejci a značkyNejlepší prodejci a značky (2021) – nejprodávanější produkty
Levné vychytávky (Gadgets)50 nejlepších věcí z AliExpressu do 100 Kč s dopravou zdarma
10 nejlepších vychytávek (Květen 2021)
Chytré hodinky5 nejlepších chytrých hodinek z AliExpressu do 1000 Kč (2021)
Kuchyňské pomůcky20 skvělých pomůcek do kuchyně z AliExpressu (2021)
RouškyNejlepší roušky z AliExpressu (2021)
LEGOLEGO – nejlepší napodobeniny a alternativy (2021)
Fitness a posilovna12 skvělých věcí pro cvičení, fitness a posilovnu

Na AliExpressu lze koupit produkty v těchto kategoriích:

obsah ↑

AliExpress česky: Praktický návod jak nakupovat v češtině

AliExpress nemá momentálně českou verzi stránky ale i přes to lze na něm nakupovat v češtině. K přeložení stránky do českého jazyka stačí použít integrovaný překladač prohlížeče Google Chrome. Jedinou nevýhodou tohoto způsobu je, že musíte produkty vyhledávat podle anglického názvu. S překladem českých názvů produktů do angličtiny vám pomůže Překladač Google.

Návod jak přeložit AliExpress do českého jazyka

 1. Klikněte pravým tlačítkem myši na stránce AliExpressu.
 2. Z nabídky zvolte možnost Přeložit do jazyka čeština (viz obrázek níže).
 3. Překladač Google Chrome přeloží celou stránku do češtiny.
AliExpress česky - návod jak přeložit AliExpress do češtiny
Přeložení AliExpressu do českého jazyka
obsah ↑

AliExpress: Jak nakupovat bezpečně

Nejlepší způsob jak nakupovat bezpečně na AliExpressu je výběr renomovaného prodejce. Pokud prodejce již prodal tisíce produktů a má hodně pozitivních hodnocení od zákazníku, je méně pravděpodobné, že narazíte na problémy.

Nejviditelnějším způsobem, jak zkontrolovat prodejce, je podívat se na jeho prodejní historii. Na stránce prodejce klikněte na kartu Zpětná vazba (Feedback) a uvidíte všechny jeho recenze (viz obr. níže). Pro bezpečný nákup na AliExpressu je tedy dobré zkontrolovat zpětnou vazbu od zákazníků.

Hodnocení je rozděleno do několika kategorií: Produkt odpovídá nabídce, Komunikace a Rychlost dopravy. U každé podkategorie zjistíte, zda je dotyčný prodejce nad nebo pod průměrem obchodu. Ve spodní části lze též vidět historický vývoj hodnocení obchodníka (hodnocení za 1 měsíc, 3 měsíce a 6 měsíců). Úplně dole lze vidět aktuální recenze od zákazníků.

Hodnocení čtyř/pěti hvězdiček a velké množství recenzí indikuje spolehlivého prodejce a nemusíte se u něho bát nakupovat. Více informací o bezpečném nakupování na AliExpressu naleznete zde.

AliExpress Feedback zpětná vazba
Zpetná vazba (Feedback) prodejce na AliExpressu

3 zásady bezpečného nakupování na AliExpressu

Při nakupování na AliExpressu je dobré se řídit následujícími zásadami:

 1. Pokud je cena produktu podezřele nízká, s největší pravděpodobností to nebude pravda. Například místo telefonu bude v nabídce jen mobilní kryt. Přečtěte si podrobně celý text nabídky (zkontrolujte text psaný malým písmem).
 2. Nikdy neposílejte peníze obchodníkovi přímo na jeho účet, vždy plaťte za zboží prostřednictvím AliExpressu. Zasílání peněz mimo AliExpress znamená, že se vás nebudou týkat záruky a zásady ochrany kupujících.
 3. Nepotvrzujte prodejci doručení zboží před jeho fyzickým přijetím. Po doručení zásilku důkladně zkontrolujte, zda zboží nemá nějaké závady či problémy.
obsah ↑

AliExpress: Doprava a český sklad

Při nákupu na AliExpressu lze u některých produktů vybrat dodání z českého skladu. Hlavní výhodou této volby je zejména rychlejší dodání zásilky. Při výběru produktů si můžete vyfiltrovat zboží, které lze dodat z českého skladu (viz obr.).

AliExpress český sklad
Filtrování českého skladu na AliExpressu

Níže vidíte příklad produktu, u kterého lze vybrat český sklad AliExpressu.

AliExpress český sklad produkt
Výběr českého skladu AliExpressu u produktu
obsah ↑

Clo u produktů z AliExpressu v roce 2021

Od 1. 7. 2021 platí povinnost podávat celní prohlášení ke všem zásilkám ze zemí mimo EU. Způsob podání celního prohlášení se liší podle hodnoty zásilky. Celní řízení bude možné vyřídit elektronicky prostřednictvím aplikace eCep.

Clo u produktů z AliExpressu může dosáhnout výše až 10 % z hodnoty zásilky (včetně poštovného a pojištění). Výše cla závisí na typu dováženého zboží.

Elektronické celní prohlášení – aplikace eCep

Celní správa vytvořila novou webovou aplikaci eCeP, která umožní podat celní prohlášení online (zatím ale pouze u zásilek přepravovaných Českou poštou). Do aplikace eCeP se lze přihlásit přes cPortál, který slouží ke komunikaci občanů a firem s Celní správou ČR.

V aplikaci se musíte elektronicky identifikovat (například pomocí eidentity). Pro použití aplikace eCeP potřebujete následující údaje:

 • Podací číslo vaší zásilky, její hmotnost a údaje o odesílateli.
 • Zařazení zboží (které můžete zjistit přímo v aplikaci eCeP).
 • Vlastní hodnota zboží, cena za dopravu a další poplatky spojené s doručením zboží.

Se správným zařazením zboží v celním prohlášení pomůže informační web Celnička. Na tomto webu naleznete podrobné informace, jak postupovat s elektronickým prohlášením krok po kroku.

Návod jak podat elektronické celní prohlášení pomocí aplikace eCep naleznete zde.

Cena celního řízení u České pošty + příklad

DPH je nově na všechny zásilky se zbožím ze třetích zemí do 150 EUR. Cena celního řízení u České pošty je:

 • 97 Kč – adresát zmocnil Českou poštu a dodal potřebné údaje
 • 150 Kč – bez součinnosti adresáta

Příklad

Ochranné sklo na mobil z AliExpressu v hodnotě 2 USD, hmotnost zásilky 0,03 kg, obyčejná zásilka z Číny:

Adresát zásilky předal údaje a zmocnění přes webový formulář ČP:
USD 2 x 22,162 = 45 Kč + 45 Kč poštovné + 97 Kč odměna ČP = 187 Kč
DPH: sazba 21% = 39,30 Kč
Při převzetí zásilky uhradíte částku 136 Kč (39,30 DPH + 97 odměna ČP)
Adresát zásilky nepředal údaje:
USD 2 x 22,162 = 45 Kč + 45 Kč poštovné + 150 Kč odměna ČP = 240 Kč
DPH: sazba 21% = 50,40 Kč
Při převzetí zásilky uhradíte částku 200 Kč (50,40 DPH + 150 odměna ČP)

Zdroj: Prezentace Celní správy ČR a České pošty, s. p. a

Celnice pro zásilky ze zahraničí

Celnice pro zásilky ze zahraničí funguje od 26.1. 2021 na adrese K Hrušovu 293/2, Praha 15 Štěrboholy. Celní řízení bude možné provést i online a to od července 2021. Více informací o pověření naleznete zde.

Aktuální informací o zásilkách ze zemí mimo EU naleznete na stránkách celní správy.

Co je clo?

Clo (celní poplatek) je dávka vybíraná státem při přechodu zboží přes celní hranici. Stát (nebo skupina států) je používá jako tzv. ochranářský prostředek (ochrana vnitřního trhu). Vybírání cla je kontrolováno celní správou (celním úřadem) dané země a je upraven celním zákonem.

Jak vypočítat clo?

Při zjišťování dovozního cla hraje rozhodující roli sazební zařazení zboží.  Sazební zařazení zboží je číselný kód, který jednoznačně určuje, jaké zboží je dováženo (např. pletené tričko z bavlny, sazební zařazení – 6109 10 00). Clo lze vypočítat pomocí aplikace eCeP.

obsah ↑

Daň z přidané hodnoty (DPH) u produktů z AliExpressu v roce 2021

Daň z přidané hodnoty (DPH) bude nutné od července 2021 platit za všechny zásilky, které si objednáte na AliExpressu. Dojde k citelnému zvýšení cen zásilek, bude tedy výhodnější nakupovat více produktů naráz.

V České republice je daň z přidané hodnoty (DPH) 21 %. Daň se platí z ceny produktu (včetně dopravného, pojištění a cla).

Od července 2021 bude nutné:

 • doplatit DPH u zásilek do 150 €
 • doplatit DPH i clo u zásilek nad 150 €

Jak se tedy vyhnout placení cla a DPH na AliExpressu? Objednáním produktů z Evropských skladů (například z českého skladu).

Zdroj: idnes.cz

obsah ↑

AliExpress: Reklamace a řešení (otevření) sporu

Proces reklamace (vrácení peněz) na AliExpressu za chybějící, vadnou nebo nesprávnou položku není úplně snadný. Musíte projít celým procesem řešení sporu.

Řešení sporu na AliExpressu má tři kroky:

 1. Nejprve musíte kontaktovat prodejce a upozornit ho, že máte problém. Spor lze otevřít po dokončení kompletac nebo do 15 dní od dokončení objednávky. Pokud jste stále ve fázi před dokončením objednávky a prodejce odmítne spolupracovat, musíte počkat, až bude objednávka dokončena, a upozornit na problém AliExpress. Po vypršení 15denní lhůty již spor bohužel nejde řešit.
 2. Pokud jste v 15denní lhůtě a nejste spokojeni s reakcí prodejce, můžete otevřít tzv. spor. Díky tomu je celý proces reklamace formalizován.
 3. Pokud nejste spokojeni s řešením sporu, můžete problém přenést na AliExpress, který bude jednat jako prostředník mezi vámi a prodejcem, aby se dosáhlo řešení sporu.
obsah ↑

Celkové hodnocení

9Hodnocení
AliExpress

Dobrý online obchod, kde naleznete super věci za nízké ceny.

Celkové hodnocení
9
KLADY
 • Široký výběr produktů
 • Nízká cena
 • Doprava zdarma téměř u všech produktů
 • Ochrana kupujícího
ZÁPORY
 • Delší termíny dodání produktů
 • Nemá českou verzi
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:
[Celkem: 21 Průměr: 4.8]

Naposledy aktualizováno 16/06/2021 autorem Lenka Svobodová

3 Komentáře
Všechny Nejoblíbenější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Napsat hodnocení
 1. […] Kompletního průvodce nakupováním na AliExpressu naleznete zde: AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021) […]

 2. […] Kompletního průvodce nakupováním na AliExpressu naleznete zde: AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021) […]

 3. […] Kompletního průvodce nakupováním na AliExpressu naleznete zde: AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2021) […]

  RECENZE / KOMENTÁŘE / DISKUSE

  Celkové hodnocení

  Nezávislý rádce
  Logo
  Enable registration in settings - general
  Compare items
  • Total (0)
  Compare
  0
  Shopping cart