AliExpress bezpečné nakupování – Jak nakupovat bezpečně v roce 2022?

Jak nakupovat bezpečně na AliExpressu v roce 2022?

Nejlepší způsob jak nakupovat bezpečně na AliExpressu je výběr renomovaného prodejce. Pokud prodejce již prodal tisíce produktů a má hodně pozitivních hodnocení od zákazníku, je méně pravděpodobné, že narazíte na problémy.

Nejviditelnějším způsobem, jak zkontrolovat prodejce, je podívat se na jeho prodejní historii. Na stránce prodejce klikněte na kartu Zpětná vazba (Feedback) a uvidíte všechny jeho recenze (viz obr. níže). Pro bezpečný nákup na AliExpressu je tedy dobré zkontrolovat zpětnou vazbu od zákazníků.

Hodnocení je rozděleno do několika kategorií: Produkt odpovídá nabídce, Komunikace a Rychlost dopravy. U každé podkategorie zjistíte, zda je dotyčný prodejce nad nebo pod průměrem obchodu. Ve spodní části lze též vidět historický vývoj hodnocení obchodníka (hodnocení za 1 měsíc, 3 měsíce a 6 měsíců). Úplně dole lze vidět aktuální recenze od zákazníků.

Hodnocení čtyř/pěti hvězdiček a velké množství recenzí indikuje spolehlivého prodejce a nemusíte se u něho bát nakupovat.

AliExpress Feedback zpětná vazba
Zpetná vazba (Feedback) prodejce na AliExpressu

3 zásady bezpečného nakupování na AliExpressu

Při nakupování na AliExpressu je dobré se řídit následujícími zásadami:

  1. Pokud je cena produktu podezřele nízká, s největší pravděpodobností to nebude pravda. Například místo telefonu bude v nabídce jen mobilní kryt. Přečtěte si podrobně celý text nabídky (zkontrolujte text psaný malým písmem).
  2. Nikdy neposílejte peníze obchodníkovi přímo na jeho účet, vždy plaťte za zboží prostřednictvím AliExpressu. Zasílání peněz mimo AliExpress znamená, že se vás nebudou týkat záruky a zásady ochrany kupujících.
  3. Nepotvrzujte prodejci doručení zboží před jeho fyzickým přijetím. Po doručení zásilku důkladně zkontrolujte, zda zboží nemá nějaké závady či problémy.
AliExpress bezpečné nakupování
Zdroj: Pixabay

Tipy na nejlepší produkty z AliExpressu

Pokud hledáte skvělé a levné produkty k nákupu na AliExpressu, tak níže uvedená tabulka vám určitě pomůže. Sestavili jsme seznam nejprodávanějších a nejlepších produktů, které můžete koupit koupit na AliExpressu v roce 2022. Vybrali jsme produkty z různých kategorií, jako jsou vychytávky (gadgets), kuchyně a domácnost, spotřební elektronika, chytré hodinky, mobily, počítače, automobily, zabezpečení atd.

Kategorie produktů na AliExpressuTipy na nejlepší produkty
Levné vychytávky (Gadgets)50 nejlepších věcí z AliExpressu do 100 Kč s dopravou zdarma
Chytré hodinky5 nejlepších chytrých hodinek z AliExpressu do 1000 Kč (2022)
Kuchyňské pomůcky20 skvělých pomůcek do kuchyně z AliExpressu (2022)
RouškyNejlepší roušky z AliExpressu (2022)

Kompletního průvodce nakupováním na AliExpressu naleznete zde: AliExpress česky: nejlepší produkty, recenze, clo a DPH (2022)

Hodnocení:
[Celkem: 22 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 01/01/2022 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
  1. […] Hodnocení čtyř/pěti hvězdiček a velké množství recenzí indikuje spolehlivého prodejce a nemusíte se u něho bát nakupovat. Více informací o bezpečném nakupování na AliExpressu naleznete zde. […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart