Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)
Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)
Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP): Stát se snaží motivovat občany k dlouhodobým investicím a zabezpečení na stáří. Jedním z kroků k tomuto cíli je zavedení Dlouhodobého investičního produktu (DIP), který nabízí velké daňové výhody a možnost investování do různých finančních produktů.

V tomto článku se zaměříme na to, jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP) a uvedeme nejlepší investiční platformy pro investování prostřednictvím DIP.

Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) lze založit u různých finančních institucí. Založení DIP je velmi jednoduché. Jednou z prvních investičních platforem v České republice, která nabízí Dlouhodobý investiční produkt je investiční platforma Portu.

Portu nabízí tzv. Důchodový účet, který umožňuje investovat na penzi s poplatkovým i daňovým zvýhodněním. Portu má skvělou reputaci mezi českými investory a poskytuje jednoduchý a efektivní způsob investování. Investovat lze již od 500 Kč a výši pravidelných vkladů lze upravovat podle svých potřeb.

Velkou výhodou Portu je nabídka 3 měsíců investování zdarma pro nové uživatele, což je skvělý způsob, jak vyzkoušet tento způsob investování.

Portu dlouhodobý investiční produkt si můžete založit velmi jednoduše. Zaregistrujte se na Portu, zvolte, že si Portu zakládáte pro sebe a že si chcete založit Důchodový účet. Vyplňte investiční dotazník, vyberte si, jakou investici chcete ve svém důchodovém účtu mít jako první a dokončete registraci.

Pokud již máte účet na Portu, tak si můžete Důchodový účet (DIP) založit po přihlášení do webové aplikace Portu v menu kliknutím na Účet DIP – Začít využívat (případně na Vytvořit další účet a v dalším kroku zvolíte Důchodový účet). Založení je pak velmi jednoduché, stačí odsouhlasit smluvní dokumentaci k DIP a jít na výběr první investice.

Jak si založit Portu DIP
Založení Portu dlouhodobého investičního produktu je velmi snadné.
Zaregistrujte se na Portu
Nejprve si založte účet na Portu (3 měsíce zdarma) –⁠ vyplníte investiční dotazník a údaje o sobě. Během registrace zvolíte, že chcete investovat na důchod v režimu DIP.
Vyberete investici
Portu vám po vyplnění dotazníku samo doporučí, jaké portfolio zvolit pro investování na důchod. Pokud chcete, můžete si investici nastavit i zcela sami. Můžete zkombinovat ETF portfolio, vlastní akciovou investiční strategii, konzervativní investiční rezervu nebo kryptoměny.
Začněte investovat
Nyní již můžete pravidelně investovat. Vklady na váš DIP si lze odečíst z daní až do výše 48 000 Kč ročně. Přispívat vám může i zaměstnavatel.
Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Nejlepší investiční platformy

Investiční platformy jsou online služby, které umožňují nakupovat a držet akcie, dluhopisy a fondy na jednom místě. Mezi tyto služby může patřit snadné investování do akciíETFpodílových fondů nebo do nemovitostí.

Mezi nejlepší české investiční platformy v roce 2024 patří Portu a Fondee. Tyto platformy umožňují investovat prostřednictvím dlouhodobého investičního produktu (DIP).

Hodnocení
 
Nejlepší investiční platforma
Portu.cz logo
PORTU
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Fondee.cz
FONDEE
Hodnocení
Investování do akcií a ETF
Hodnocení:
[Celkem: 67 Průměr: 4.9]

Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP) recenze

Portu jako jedni z prvních v České republice nabízí Dlouhodobý investiční produkt (DIP). Nový Důchodový účet vám umožní investovat na penzi s poplatkovým i daňovým zvýhodněním. Portu patří mezi nejlepší české investiční platformy, které umožňují investovat prostřednictvím dlouhodobého investičního produktu. Novým uživatelům Portu nabízí 3 měsíce investování zdarma.

Moje recenze Portu dlouhodobého investičního produktu (DIP) je velmi pozitivní. Líbí se mi, že si můžete v rámci Portu DIP sami zvolit, jak budete na důchod investovat. Nebo to můžete nechat na Portu. V obou případech se zvýhodněným poplatkem. Vklady na váš DIP si lze odečíst z daní až do výše 48 000 Kč ročně. Přispívat vám může i zaměstnavatel.

Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP) recenze
Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Prostředky z Portu dlouhodobého investičního produktu (DIP) můžete vybrat kdykoliv, pokud ale nechcete přijít o daňovou úsporu a snížený poplatek, tak nejdříve v 60 letech věku a po investování po dobu alespoň 10 let.

Stát na DIP poskytuje daňové úlevy (až do výše 48 tisíc Kč ročně). Na DIP vám může přispívat zaměstnavatel – a to libovolnou částku. Pro zaměstnavatele je příspěvek na DIP finančně výhodný – z příspěvků na DIP pro svého zaměstnance až do výše 50 000 Kč za rok totiž neodvádí sociální a zdravotní pojištění.

Portu nabízí širokou nabídku investic. Sami si můžete zvolit, jak budete na důchod investovat. Využít můžete:

Portu dlouhodobý investiční produkt je dobrou volbou pro každého. V kombinaci s daňovými výhodami a možností příspěvků od zaměstnavatele je to skvělý způsob, jak se finančně zabezpečit na stáří.

Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP) recenze

Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP) recenze 2024

Na platformě Portu investuji již od roku 2019. Líbí se mi bohatá nabídka ETF, nízký poplatek, slevový program a jednoduchá obsluha přehledné webové a mobilní aplikace.

Po vyplnění investičního dotazníku mi bylo umožněno založení nejrizikovějšího Portu portfolia s rizikovým profilem 10. V současné době mám v tomto portfoliu přes 138 000 Kč. Moje pravidelná investice je 5 000 Kč (měsíc), občas do portfolia pošlu i větší částku.

Na obrázku níže můžete vidět moje Portu portfolio – rizikový profil 10 (stav k červenci 2023). Aktuální výnos mého Portu portfolia je přes 9 000 Kč.

Portu recenze a zkušenosti

Portu recenze a zkušenosti - Portfolio rizikový profil 10 souhrn
Ukázka Portu portfolia – rizikový profil 10

Fondee dlouhodobý investiční produkt (DIP) recenze

Fondee je česká on-line investiční platforma, přes kterou jde snadno a s minimálními poplatky investovat do portfolií akciových a dluhopisových ETF.

Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Stát chce Čechy motivovat k investování a proto od roku 2024 zpřístupnil možnost investovat do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Od základu daně jde odečíst až 48 tisíc korun ročně. Je to ovšem společný limit pro tento nový produkt DIP, důchodové spoření v penzijních fondech a životní pojištění.

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) umožňuje daňově zvýhodněně investovat do různých finančních produktů (akcií, dluhopisů nebo ETF), které mohou nabídnout potenciálně vyšší zhodnocení. Navíc získáte daňové úlevy i možnost příspěvku od zaměstnavatele.

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) je alternativou ke stávajícím produktům zabezpečení na stáří (penzijko, kapitálové životní pojištění). DIP má za cíl přilákat více lidí k investicím, jejichž výnosy mohou pokrýt náklady v důchodu.

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) může zahrnovat tyto veřejně obchodované finanční produkty:

  • Peněžní prostředky (hotovost)
  • Investiční cenné papíry (např. akcie, ETF apod.)
  • Cenné papíry kolektivního investování (např. podílové fondy)
  • Nástroje peněžního trhu (např. korporátní a státní dluhopisy, úročená hotovost apod.)
  • Deriváty (které nejsou investičním cenným papírem)

Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Jak spořit na důchod

Jak spořit na důchod? Spoření na důchod je důležité pro každého, kdo chce mít jistotu, že bude mít dostatek finančních prostředků v pozdějším věku. Na důchod je potřeba investovat, nejen spořit. Spoření (spořicí účty a produkty) je vhodné pro krátkodobé uložení peněz. Nikoliv dlouhodobé. K tomu je ideální investování, které jako jediné může v dlouhém čase porazit inflaci, aby vaše peníze neztrácely hodnotu.

V tomto článku naleznete odpovědi na otázky: Jak spořit na důchod? Kolik odkládat na důchod? Kolik dávat měsíčně stranou? Jak si založit dlouhodobý investiční produkt (DIP)?

Jak spořit na důchod - Kolik odkládat na důchod?
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 08/01/2024 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
  1. […] Založení Dlouhodobého investičního produktu je velmi jednoduché a zvládne ho každý. […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart