ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) – první americký bitcoinový fond

Americká Komise pro cenné papíry schválila první americký veřejně obchodovaný fond ProShares Bitcoin Strategy ETF, který je navázaný na bitcoin. Tento fond umožňuje lidem investovat do bitcoinu, aniž by se museli učit pracovat s bitcoinovou peněženkou nebo si zakládat účet u kryptoměnového brokera.

Co je ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)?

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) je první americké ETF spojené s bitcoinem, jehož cílem je poskytovat investiční výsledky, které obecně odpovídají výkonnosti bitcoinu. Fond se snaží zajistit zhodnocení kapitálu především prostřednictvím řízené expozice vůči futures kontraktům na bitcoin.

Fond neinvestuje přímo do bitcoinu ale sleduje futures na bitcoin, tedy kontrakty spekulující na budoucí cenu bitcoinu, nikoli na samotnou kryptoměnu. Je třeba očekávat, že cena a výkonnost bitcoinových futures se bude lišit od současné „spotové“ ceny bitcoinu. Více informací o ETF naleznete na oficiálních stránkách.

Pro koho je vhodné ProShares Bitcoin Strategy ETF?

Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF je vhodný pro investory, které kryptoměny lákají, ale nechtějí do nich investovat pomocí neregulovaných kryptoměnových burz. Jde o pohodlný a snadný způsob investování do bitcoinu.

Průvodce investováním do ETF

Hodnocení:
[Celkem: 101 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 20/10/2021 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart