Refinancování hypotéky kalkulačka 2024

Nejlepší refinancování hypotéky 2024 - Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky kalkulačka 2024: Mezi nejlepší kalkulačky refinancování hypotéky na českém trhu patří hypoteční kalkulačka Hyponamíru. Pokud máte hypotéku tak máte možnost snížit své měsíční splátky jejím refinancováním. Refinancováním mohou majitelé domů ušetřit peníze tím, že si zafixují nižší úrokovou sazbu (pokud je jejich stávající hypotéka úročena vyšší sazbou, než jsou současné tržní sazby), nebo zkrátit dobu splácení hypotéky, aby byl jejich dům splacen rychleji.

Správný výběr hypotéky nebo refinancování vám může ušetřit hodně peněz. Hledání té správné hypotéky může být náročné, ale náš průvodce vám poradí krok za krokem, jak najít to nejlepší refinancování hypotéky v roce 2024.

Refinancování hypotéky kalkulačka 2024

V roce 2024 je refinancování hypotéky stále populárnější možností pro majitele domů, kteří chtějí využít lepších úrokových sazeb nebo změnit podmínky své stávající hypotéky. Klíčovým nástrojem v tomto procesu je kalkulačka refinancování hypotéky. Tato hypoteční kalkulačka vám umožní rychle porovnat různé možnosti refinancování a vidět, jak se změní vaše měsíční splátky, celkové úrokové náklady a doba splácení. Při výběru nejlepšího refinancování je důležité zvážit několik faktorů:

1. Zjistěte, zda se vyplatí hypotéku refinancovat

Jedním z nejlepších důvodů pro refinancování hyptéky je snížení úrokové sazby stávajícího úvěru. Refinancování se vyplatí, pokud se vám podaří snížit úrokovou sazbu alespoň o 2 %. Mnoho odborníků však tvrdí, že i 1% úspora je již dostatečnou motivací k refinancování. Dobrým zdrojem informací, který vám pomůže s rozhodnutím, je hypoteční kalkulačka.

2. Začněte řešit refinancování hypotéky

Řešit refinancování hypotéky je vhodné již 4 měsíce před koncem probíhajícího období fixace. V tuto dobu je vhodné se již začít připravovat. K refinancování hypotéky je standardně potřeba:

 • Původní smlouva o hypotečním úvěru
 • Dva doklady totožnosti (například OP a cestovní pas nebo řidičský průkaz)
 • Příslušná zástavní smlouva
 • Nabývací titul k nemovitosti, která slouží jako zástava
 • Snímek katastrální mapy a výpis z katastru nemovitostí
 • Potvrzení o příjmu nebo několik výpisů z úvěrového účtu (dle požadavků banky)
 • Číslo účtu, kam by nová banka měla zaslat finanční prostředky
 • Datum předčasného splacení původního hypotečního úvěru
 • Souhlas původní banky s dočasným přistoupením nové banky na druhé místo v zástavě
 • Příslib o vymazání zástavního práva k nemovitosti a zrušení vinkulace pojistného plnění po uhrazení pohledávky a vyčíslení zůstatku úvěru
 • Původní nebo nový odhad nemovitosti a fotografie současného stavu nemovitosti (interiér a exteriér). Zdroj: wikipedia

3. Vyberte nejlepší refinancování hypotéky

Přibližně 3 měsíce před koncem fixačního období je ideální začít oslovovat banky s žádostí o refinancování hypotéky. K rychlému porovnání aktuálních parametrů hypoték jednotlivých bank můžete využít také hypoteční kalkulačku.

Nejlepší hypoteční kalkulačka 2024

Pro výběr nejlepšího refinancování hypotéky můžete použít například první český online sjednávač hypoték Hyponamiru.cz. Tento sjednávač vznikl spojením sil nadšenců do inovativních technologií a zkušených hypotečních specialistů. Pomocí speciálně vyvinuté technologie je Hyponamiru.cz schopno porovnat více než 25 tisíc kombinací hypotečních úvěrů a vyhledat aktuálně nejvýhodnější nabídky na trhu.

Hyponamíru.cz recenze a zkušenosti

Nejlepší refinancování hypotéky 2024 - Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky?

Co je to hypotéka?

Hypoteční úvěr (hypotéka) je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Nejčastěji se používá k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu. V ČR se pomocí hypotéky také velmi často financují celkové rekonstrukce, přístavby či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku lze také využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Nejlepší hypotéka 2024

Nejlepší hypotéka 2024 - Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku?

Co je to refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky představuje splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem s odlišnými, zpravidla výhodnějšími podmínkami a nižší úrokovou sazbou.

Dlužník zpravidla žádá o refinancování hypotéky těsně před koncem období fixace úrokové sazby a obvykle v situaci, kdy je nabídka nových podmínek od nové banky výhodnější než nabídka banky, která poskytla původní hypoteční úvěr.

Je refinancování hypotéky dobrý nápad?

Obecně platí, že pokud vám refinancování ušetří peníze a pomůže rychleji splatit hypotéku, je to dobré rozhodnutí. Nejvhodnější je tak učinit, pokud můžete snížit úrokovou sazbu minimálně o 1 % a plánujete ve svém domě bydlet dostatečně dlouho.

Hodnocení:
[Celkem: 1 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 31/12/2023 autorem Lenka Svobodová

2 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Nejlepší refinancování hypotéky 2022 – Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky… […]

 2. […] Nejlepší refinancování hypotéky 2023 – Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky? […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart