Nejlepší hypotéka 2023 – Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku?

Nejlepší hypotéka 2022 - Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku?
Nejlepší hypotéka 2023 – Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku?
Nejlepší hypotéka 2023 – Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku?

Správný výběr hypotéky nebo refinancování vám může ušetřit hodně peněz. Úrokové sazby sice v posledních měsících rostou, ale stále jsou k nalezení výhodné nabídky. Hledání té správné hypotéky může být náročné, ale náš průvodce vám poradí krok za krokem, jak najít tu nejlepší hypotéku v roce 2023.

Obsah

Jak vybrat nejlepší hypotéku?

1. Zjistěte, jakou hypotéku si můžete dovolit

Pokud si nemůžete koupit dům výhradně v hotovosti, je nalezení vhodné nemovitosti jen polovinou práce. Druhou polovinou je nalezení nejlepší hypotéky. Hypotéku budete pravděpodobně splácet po dlouhou dobu, proto je důležité najít úvěr, který bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velkou částku, pravděpodobně už teď přemýšlíte, zda je to skutečně ve vašich finančních možnostech. Hypoteční kalkulačka vám pomůže určit, jak velkou hypotéku si můžete dovolit.

2. Zvažte délku hypotečního úvěru

Délka hypotéky, kterou si vyberete, bude hlavně záležet na vašem rozpočtu. Někdo zvládne vyšší měsíční splátky 15letého úvěru, jiný bude potřebovat 30 let na jeho splacení. Při rozhodování, jaká délka hypotéky je pro vás vhodná, nezapomeňte vzít v úvahu faktory, jako jsou měsíční splátky a úrokové sazby.

3. Zvolte správný typ hypotéky

Ne všechny hypoteční produkty jsou stejné. Některé mají přísnější pravidla než ostatní. Proto je důležité vybrat správný typ hypotéky. Na českém trhu naleznete tyto typy hypotečních produktů:

4. Vyberte nejlepší hypotéku

Jednou z největších překážek při koupi domu je nalezení nejvýhodnější hypotéky. Je to proces porovnávání sazeb a podmínek, abyste našli nejlepší hypotéku pro své potřeby. Snažit se vše porovnat může být náročné, takže místo snahy najít nejlepší hypotéku může být jednodušší použití hypoteční kalkulačky.

Nejlepší hypoteční kalkulačka 2023

Pro výběr nejlepší hypotéky můžete použít například první český online sjednávač hypoték Hyponamiru.cz. Tento sjednávač vznikl spojením sil nadšenců do inovativních technologií a zkušených hypotečních specialistů. Pomocí speciálně vyvinuté technologie je Hyponamiru.cz schopno porovnat více než 25 tisíc kombinací hypotečních úvěrů a vyhledat aktuálně nejvýhodnější nabídky na trhu.

Hyponamíru.cz recenze a zkušenosti

Co je to hypotéka?

Hypoteční úvěr (hypotéka) je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Nejčastěji se používá k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu. V ČR se pomocí hypotéky také velmi často financují celkové rekonstrukce, přístavby či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku lze také využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Co je to refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky představuje splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem s odlišnými, zpravidla výhodnějšími podmínkami a nižší úrokovou sazbou.

Dlužník zpravidla žádá o refinancování hypotéky těsně před koncem období fixace úrokové sazby a obvykle v situaci, kdy je nabídka nových podmínek od nové banky výhodnější než nabídka banky, která poskytla původní hypoteční úvěr.

Nejlepší refinancování hypotéky 2023 – Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky?

Nejlepší refinancování hypotéky 2022 - Jak vybrat nejvýhodnější refinancování hypotéky?

Účel hypotečního úvěru

Účel hypotečního úvěru typicky bývá:

  • koupě nemovitosti do osobního vlastnictví (bytu, rodinného domu, stavebního pozemku),
  • financování výstavby nemovitosti, případně i nástavby, vestavby, přístavby,
  • financování rekonstrukcí, modernizace a oprav nemovitosti,
  • koupě podílu nemovitostí za účelem vypořádání spoluvlastnických, dědických podílů, společného jmění manželů,
  • koupě družstevního podílu a úhrada členského podílu,
  • zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti,
  • refinancování stávajícího účelového úvěru od banky či stavební spořitelny, který byl použit na investici do nemovitosti,
  • konsolidace účelových a neúčelových půjček (používá se americká hypotéka) Zdroj: wikipedia
Hodnocení:
[Celkem: 1 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 29/12/2022 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
  1. […] Nejlepší hypotéka 2022 – Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku? […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart