Jak správně vybrat dodavatele fotovoltaické elektrárny

Jak správně vybrat dodavatele fotovoltaické elektrárny: Výběr správného dodavatele fotovoltaické elektrárny je klíčovým krokem k tomu, aby vaše investice do obnovitelné energie byla úspěšná. Právě správný dodavatel vám může poskytnout vhodné technologické řešení FVE ale také odborné poradenství a servis, na který se můžete spolehnout.

V tomto článku vám představíme hlavní kritéria, která byste měli zvážit při výběru správného dodavatele FVE a také vám dáme tipy na nejlepší dodavatele fotovoltaických elektráren na českém trhu.

Jak správně vybrat dodavatele fotovoltaické elektrárny

Dle výzkumu pro společnost ČEZ obliba obnovitelných zdrojů v české populaci stále roste a společně s jádrem jde o vůbec nejvíce podporovaný zdroj energie. Češi si fotovoltaiku a tepelná čerpadla pořizují hlavně kvůli úspoře. Velkou roli však hraje také návratnost a energetická nezávislost. 96 % zákazníků bere při rozhodování do úvahy spolehlivost a stabilitu dodavatele FVE.

Zákazníci jsou nyní při výběru dodavatele opatrní a mají obavy o spolehlivost dodavatelů, protože
zaznamenali krach Malina Group. Spolehlivost a stabilita dodavatele FVE je nyní tedy zásadním faktorem při správném výběru dodavatele fotovoltaické elektrárny.

Při výběru správného dodavatele FVE je hned po ceně nejdůležitější následný servis a záruky, k důležitým parametrům patří také zákaznická péče. Dominantními zdroji informací jsou internet (historie dodavatele, recenze) a osobní reference (od rodiny nebo přátel.)

Při výběru dodavatele fotovoltaické elektrárny se zaměřte na tyto kritéria:

  1. Prověřená historie dodavatele
  2. Reference zákazníků
  3. Transparentní náklady
  4. Dostatek času na pročtení smlouvy
  5. Přiměřené zálohy
  6. Realistická návratnost
  7. Návštěva specialisty na místě
  8. Kompletní balíček technologií
  9. Individuální nabídka na míru potřeb
  10. Zajištění kompletní administrativy

Doporučujeme prověřit reference firmy, ptát se na konkrétní produkty, které nabízejí. Transparentnost, odbornost a spolehlivost by měly být hlavními kritérii při výběru. Ať už jste začátečník nebo již máte s fotovoltaikou zkušenosti, pečlivý výběr dodavatele je klíčový pro úspěch vašeho projektu.

Solidní firmy většinou mají členství v některé z oborových organizací – například Česká fotovoltaická asociace (ČFA)Solární asociace nebo Cech akumulace a fotovoltaiky (CAFT).

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč v roce 2024 nabízí společnosti SEFY, Acetex a Woltair. Fotovoltaické elektrárny na klíč představují jeden z nejefektivnějších způsobů, jak přejít na čistou energii. Ať už hledáte spolehlivost, výkon nebo dobrou cenu, mezi nejlepší volby v tomto segmentu nepochybně patří SEFY, Acetex a Woltair.

Hodnocení
 
1
SEFY-CR.cz logo
SEFY
Hodnocení
SEFY Czech Republic patří mezi nejlépe hodnocené společnosti na trhu v roce 2024
2
Acetex.cz logo
ACETEX
Hodnocení
Přední český poskytovatel řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie
3
Woltair.cz logo
WOLTAIR
Hodnocení
Český startup, který se zaměřuje na fotovoltaiku a tepelná čerpadla

Při pořizování fotovoltaických elektráren (FVE) více než kdy jindy velice záleží na správném výběru opravdu seriózního a solidního dodavatele. Tito dodavatelé se vyznačují vynikajícími hodnoceními a výsledky v oblasti solární energetiky, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají nejlepšího dodavatelé fotovoltaické elektrárny na klíč.

Vybrat si dodavatele fotovoltaických elektráren není lehký úkol, obzvláště v dnešní době, kdy trh nabízí tak široké spektrum možností. Je však zásadní vybírat s rozvahou a nenechat se svést pouze nízkou cenou, protože důsledky špatného výběru mohou mít dlouhodobý dopad na kvalitu a funkčnost celého systému.

Investice do fotovoltaických systémů je dlouhodobý závazek, který může přinést významné úspory v nákladech na energii, ale pouze tehdy, je-li řádně instalován a správně provozován. Vyberte si proto dodavatele moudře a budete moci dlouhodobě těžit z výhod čisté a obnovitelné energie.

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč v roce 2024

Co je fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaická elektrárna (FVE) je systém, který získává elektrickou energii ze slunečního záření a je často připojen na elektrickou distribuční síť. Hlavními prvky tohoto systému jsou solární panely doplněné o další zařízení domácí elektrické sítě.

V případě, že není fotovoltaická elektrárna připojena k elektrické distribuční síti, jedná se o tzv. ostrovní systém.

Hybridní fotovoltaická elektrárna (HFVE) používá navíc k akumulaci energie akumulátory (je galvanicky oddělena od distribuční sítě, ale lze ji přepnout na odběr ze sítě).

Jak funguje fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům

Solární panely na střechu jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za energie. Solární energie může nabídnout výrazně nižší účty za elektřinu po celý život a vy můžete začít šetřit ihned po instalaci solárních panelů.

Mezi hlavní výhody tohoto zdroje energie patří ekologičnostenergetická nezávislost a hlavně finanční úspornost. V tomto článku naleznete všechny důležité informace o solárních panelech.

Solární panely na střechu? Skvělý způsob, jak ušetřit

Fotovoltaický ohřev vody (Dotace 2024)

Fotovoltaický ohřev vody Dotace 2024: Díky dotaci až 90 000 Kč můžete mít fotovoltaický ohřev vody za 1 Kč a ročně ušetřit až 12 000 Kč. Výplata dotace je dokonce možná i předem. Jde tedy o skvělé řešení pro nízkopříjmové domácnosti.

Pro seniory pobírající starobní důchod, invalidy třetího stupně nebo domácnosti mající příspěvek na bydlení je v rámci programu Nová zelená úsporám Light připravena štědrá dotace ve výši až 90 000 Kč, která jim umožní si pořídit si vlastní fotovoltaický ohřev vody a tím snížit náklady na ohřev vody až o 12 000 Kč ročně.

Státní dotace až 90 000 Kč

Státní dotace až 90 000 Kč. Za 1 Kč můžete ušetřit až 12 000 Kč ročně.

Mezi nejlepší dodavatele fotovoltaického ohřevu vodu patří česká společnost Acetex, která se zabývá projektováním, montáží a servisem obnovitelných zdrojů energie. Tato společnost má za sebou více než 4200 instalací napříč celou Českou republikou.

Fotovoltaický ohřev vody (Dotace 2024)

Dotace Nová zelená úsporám

V rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám lze získat dotaci na domácí fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Abyste mohli žádat o dotaci, musí solární elektrárnu realizovat specializovaná firma.

O dotaci mohou žádat vlastníci stávajících dokončených rodinných domů nebo vlastníci novostaveb. Příjem žádostí běží od 12. 10. 2021 do 30. 6. 2025 (nebo do vyčerpání alokace).

Finanční podpora je v rámci NZÚ omezená do maximální výše 50 % celkových nákladů nezbytných na realizaci. V případě nemovitostí v některém ze strukturálně postižených regionů (Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj), lze získat ještě o 10 % víc, než je maximální částka pro jednotlivé typy úprav.

Dotace Nová zelená úsporám – Vyřízení, žádost, výše a podmínky (2024)

Dotační program Nová zelená úsporám Light zaštítěný Státním fondem životního prostředí, jenž spadá pod Ministerstvo životního prostředí, nově poskytuje dotaci ve výši 90.000 Kč na pořízení systému pro fotovoltaický ohřev vody.

Firma SEFY Czech Republic ve spolupráci se sesterskou společností A-Z TRADERS s.r.o. nabízí výhodnou sestavu fotovoltaického ohřevu. Její cena je 90 000 Kč, takže ji kompletně uhradíte z dotace. Jde o výhodnou možnost získání vlastního ohřevu TUV ze slunce.

Dotace Nová zelená úsporám Light

Dotace Oprav dům po babičce

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR zavádí nový motivační dotační program pro české domácnosti nazvaný Oprav dům po babičce. Tento dotační program nabídne domácnostem zálohové financování komplexních renovací nemovitostí.

Cílem programu je urychlit tempo renovací energeticky nevyhovujících rodinných domů a pomoci obnovit stávající bytový fond. 

Program Oprav dům po babičce je určen vlastníkům rodinných domů či rekreačních objektů využívaných k trvalému bydlení, kteří jsou ekonomicky aktivní, tj. zaměstnancům, zaměstnavatelům, osobám samostatně výdělečně činným, pracujícím důchodcům, pracujícím studentům a učňům, rodičům na mateřské dovolené. Žádat mohou jako fyzické osoby nepodnikající.

Podmínkou čerpání zálohové dotace z programu Oprav dům po babičce je realizace optimálního zateplení, kterým bude dosaženo požadovaných energetických úspor. V žádosti o dotaci na optimální zateplení je pak možné současně požádat i o podporu dalších úsporných opatření, jako je třeba instalace fotovoltaiky, výměna zdroje tepla, ohřev vody, dešťovka, dobíjecí bod pro automobil a další.

Dotace Oprav dům po babičce – Jak získat dotaci?

Jak správně vybrat dodavatele fotovoltaické elektrárny
Hodnocení:
[Celkem: 35 Průměr: 4.9]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 04/01/2024 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart