Dotace Nová zelená úsporám Light

Dotace Nová zelená úsporám Light: Ministerstvo životního prostředí (MŽP) rozšířilo nabídku dotací na úspory energií pro české domácnosti v rámci nového doplňkového programu Nová zelená úsporám Light pro financování dílčích renovací zaměřených hlavně na snížení energetické náročnosti. Na zateplení fasády domu, půdy, podlah či výměny oken nebo dveří mohou domácnosti čerpat až 150 tisíc korun.

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) patří k nejefektivnějším programům v České republice zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení.

Dotace Nová zelená úsporám Light

Dotaci z programu Nová zelená úsporám Light je možné použít na zateplení fasády domu, půdy, podlah či výměny oken nebo dveří. Domácnosti mohou čerpat až 150 tisíc korun. O vyplacení zálohy na práce si mohou lidé žádat předem.

Program Nová zelená úsporám Light byl vyhlášen 14. 11. 2022, kdy byly zveřejněny kompletní podmínky. Samotné spuštění příjmu žádostí bude zahájeno 9. 1. 2023. Žádosti budou přijímány do 31. 8. 2024, nebo do vyčerpání vyčleněných peněz.

Program Nová zelená úsporám Light poskytuje finanční prostředky na zateplení a renovace těch rodinných domů, jejichž vlastníci jsou nejvíce ohroženi energetickou chudobou.

Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů z řad seniorů a lidí pobírajících dávky na bydlení.

Fotovoltaika

Dotační program Nová zelená úsporám Light nově poskytuje dotaci ve výši 90 000 Kč na pořízení systému pro fotovoltaický ohřev vody. Firma SEFY ve spolupráci se sesterskou společností A-Z TRADERS s.r.o. nabízí výhodnou sestavu fotovoltaického ohřevu. Její cena je 90 000 Kč, takže ji kompletně uhradíte z dotace. Jde o výhodnou možnost získání vlastního ohřevu TUV ze slunce.

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč v roce 2024 nabízí společnosti SEFY, Acetex a Woltair. Fotovoltaické elektrárny na klíč představují jeden z nejefektivnějších způsobů, jak přejít na čistou energii

Nejlepší fotovoltaické elektrárny na klíč

Jak požádat o dotaci

O dotaci Nová zelená úsporám Light můžete požádat výhradně přes webové stránky systému AIS SFŽP ČR. Podrobné pokyny (návody), jak postupovat při podání žádosti v systému AIS SFŽP ČR najdete na stránce Návody pro práci v systému AIS SFŽP ČR.

Žádat o dotaci můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací.

Podmínky programu

Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Všechny informace o podmínkách a možnostech získání dotace naleznete zde.

Dotace Nová zelená úsporám

Původní dotační program Nová zelená úsporám se zabývá energetickou úsporou rodinných a bytových domů. Nová zelená úsporám je dostupná téměř pro každého a přináší řadu výhod nejen pro ty, kteří ji využijí.

V níže uvedeném článku naleznete všechny důležité informace o dotaci Nová zelená úsporám:

  • Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
  • Žádost o dotaci Nová zelená úsporám
  • Výše dotace Nová zelená úsporám
  • Podmínky dotace Nová zelená úsporám

Dotace Nová zelená úsporám: Vyřízení, žádost, výše a podmínky (2024)

Dotace Nová zelená úsporám - Vyřízení, žádost, výše a podmínky (2024)

Jak ušetřit peníze? (doporučené články)

Naše články, jak ušetřit peníze, vám pomohou krok za krokem vytvořit jednoduchou a realistickou strategii, abyste mohli spořit na všechny své krátkodobé i dlouhodobé cíle.

Jak ušetřit peníze: 15 osvědčených způsobů

Každá koruna se počítá, když jde o úsporu peněz. Čím dříve začnete spořit, tím dříve dosáhnete svých finančních cílů. Spoření a sestavování rozpočtu může zpočátku působit stresujícím dojmem, ale pevně stanovený cíl může být ve skutečnosti zdrojem klidu.

V tomto článku naleznete 15 osvědčených způsobů, jak ušetřit peníze.

Jak ušetřit peníze? 13 osvědčených způsobů v roce 2024

31 způsobů, jak snížit náklady za elektřinu

Hledáte způsoby, jak snížit náklady na elektřinu? Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze, než jen nakupovat elektřinu za nižší cenu.

Nejlepším způsobem, jak snížit náklady za elektřinu, je začít ji chytře využívat. Připravili jsme pro vás seznam velkých i malých opatření, jak snížit náklady za elektřinu na polovinu. Využitím těchto tipů můžete ročně ušetřit mnoho peněz!

V tomto článku naleznete 31 účinných způsobů, jak můžete snížit náklady za elektřinu.

Způsoby, jak snížit náklady za elektřinu a energie

Solární panely na střechu? Skvělý způsob, jak ušetřit

Chcete ušetřit peníze za energie? Růst cen tradičních forem energie dosahuje závratných výšek, takže lidé utrácejí za vytápění, svícení a provoz svých domovů neustále více a více. Lidé proto hledají alternativy v obnovitelných zdrojích energií. Velkou poptávku po obnovitelných zdrojích také umocňují dotace: Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace.

Solární panely na střechu jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za energie. Solární energie může nabídnout výrazně nižší účty za elektřinu po celý život a vy můžete začít šetřit ihned po instalaci solárních panelů.

Mezi hlavní výhody tohoto zdroje energie patří ekologičnostenergetická nezávislost a hlavně finanční úspornost.

V tomto článku naleznete všechny důležité informace o solárních panelech.

Solární panely na střechu - skvělý způsob, jak ušetřit peníze za energie

Tipy na nejlepší akce a slevy

Mnoho peněz můžete ušetřit aktivním vyhledáváním slevových akcí a použitím slevových kódů. K dispozici jsou slevové kódy na téměř všechny druhy zboží a služeb.

Tipy na nejlepší akce a slevy naleznete například na této stránce.

Jak investovat peníze? (doporučené články)

Chcete vědět jak začít investovat? Pokud jste připraveni začít investovat, ale nejste si jisti, jaké první kroky při investování podniknout, jste na správném místě. Dobře vybrané investice patří k nejefektivnějším způsobům, jak dlouhodobě budovat bohatství. My vás naučíme, jak na to. Ukážeme vám jak investovat do akciíETF fondů nebo nemovitostí.

Jak začít investovat: Investování pro začátečníky

7 způsobů, jak se bránit před inflací v roce 2024

Inflace představuje nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Lze ji též definovat jako snížení kupní síly peněz. Vzroste-li celková úroveň cen, lze si za peníze koupit méně zboží a služeb. Pro běžného spotřebitele může zvýšení cen znamenat omezení výdajů, aby se vyhnul citelnému zásahu do své peněženky. Proto je důležité najít správné strategie a investice k ochraně před inflací.

Míra inflace se mění v závislosti na aktuálních událostech. K růstu inflace přispívají rostoucí mzdy a rychlý růst cen energií a surovin (např. ropy). Inflace je v tržním hospodářství přirozeným jevem. Existuje ale mnoho způsobů, jak se před inflací chránit.

V tomto článku vám představíme nejlepší způsoby, jak můžete své peníze ochránit před rostoucí inflací.

Jak se bránit před inflací? Nejlepší způsoby, jak můžete své peníze ochránit před rostoucí inflací.

Často kladené otázky

Co je to dotace Nová zelená úsporám Light?

Dotace z programu Nová zelená úsporám Light poskytuje finanční prostředky na zateplení a renovace těch rodinných domů, jejichž vlastníci jsou nejvíce ohroženi energetickou chudobou.

Kdy se spouští příjem žádostí?

Samotné spuštění příjmu žádostí bude zahájeno 9. 1. 2023. Žádosti budou přijímány do 31. 8. 2024, nebo do vyčerpání vyčleněných peněz.

Komu je dotace z programu Nová zelená úsporám Light určena?

Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů z řad seniorů a lidí pobírajících dávky na bydlení.

Jak vysokou dotaci lze dostat?

Domácnosti mohou čerpat až 150 tisíc korun. O vyplacení zálohy na práce si mohou lidé žádat předem.

Jaké jsou podmínky programu Nová zelená úsporám Light?

Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Hodnocení:
[Celkem: 138 Průměr: 4.9]

Naposledy aktualizováno 04/01/2024 autorem Lenka Svobodová

3 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
  1. […] ᐅ Dotace Nová zelená úsporám Light (2022): Vyřízení, žádost, podmínky 26/05/2022 at […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart