Jak koupit akcie SpaceX?

Jak koupit akcie SpaceX? Zájem investorů o společnost SpaceX je velký, přímý vlastnický podíl ve společnosti založené Elonem Muskem se však zatím podařilo získat jen několika vybraným subjektům. Mnoho investorů by proto mohlo zajímat, jak koupit akcie společnosti SpaceX. Existuje způsob, jak nepřímo investovat do SpaceX, než dojde k primární veřejné nabídce akcií (IPO).

Jak koupit akcie SpaceX?

Společnost SpaceX je stále v soukromém vlastnictví, což znamená, že její akcie zatím nejsou dostupné na burze. Očekává se, že společnost SpaceX vstoupí na burzu, ačkoli dosud nebylo podáno žádné registrační prohlášení a není známo, kdy by k primární veřejné nabídce akcií (IPO – Initial Public Offering) mohlo dojít.

Investoři nyní nemohou nakupovat akcie SpaceX, ale mohou nakupovat akcie, které jsou vůči společnosti SpaceX exponovány. Například společnost Google v roce 2015 do SpaceX významně investovala. To znamená, že investoři mohou získat expozici vůči SpaceX prostřednictvím investice do společnosti Alphabet (GOOG, GOOGL).

Návod: Jak koupit akcie Google

Chcete-li zvýšit procento investic do společnosti SpaceX, můžete investovat do ETF, které obchodují se společností SpaceX. Stačí zjistit, které společnosti vlastní akcie SpaceX a investovat do nich.

Možné alternativy

Pro všechny, kteří jsou zklamaní, že nemohou investovat do akcií SpaceX, mohou být alternativou tyto technologické firmy:

Tesla

Akcie společnosti Tesla se obchodují na burze NASDAQ pod symbolem TSLA. Do společnosti Tesla můžete investovat přímo nebo nepřímo.

Při přímé investici si otevřete účet u online brokera (např. DEGIRO) a nakoupíte akcie společnosti. Po otevření účtu a vložení peněz na investici můžete nakupovat akcie zadáním obchodního symbolu společnosti TSLA a hodnoty v dolarech, kterou chcete investovat, nebo počtu akcií, které chcete koupit. Ticker je burzovní symbol, který jednoznačně identifikuje cenný papír na daném konkrétním trhu.

AkcieTicker (symbol)Návod
TESLATSLAJak koupit akcie Tesly?
APPLEAAPLJak koupit akcie Apple?
GOOGLE GOOGL nebo GOOG Jak koupit akcie Google?
NETLIXNFLXJak koupit akcie Netflix?

Pokud chcete investovat nepřímo, můžete si vybrat burzovně obchodovaný fond (ETF), který investuje do globálních akcií (včetně společnosti Tesla).

Návod: Jak investovat do ETF

O společnosti SpaceX

Space Exploration Technologies Corporation, více známá jako SpaceX, je americká technologická společnost působící v aerokosmickém průmyslu, kterou v roce 2002 založil Elon Musk. Společnost vyvinula raketové nosiče Falcon 1, Falcon 9, těžkou nosnou raketu Falcon Heavy a kosmickou loď Dragon a začala s komerčním vypouštěním telekomunikačních družic.

Společnost také vyvinula druhou generaci lodi Dragon, Dragon 2, která bude mít jak nákladní, tak i pilotovanou verzi a supertěžký raketový systém Starship. (Zdroj: wikipedia)

Nejlepší online brokeři

Výběr správného online brokera je jedním z nejnáročnějších rozhodnutí, které jako investor učiníte. Vzhledem k dlouhému a stále rostoucímu seznamu dostupných možností může být obtížné najít brokera, který splňuje všechny vaše potřeby.

Mezi nejlepší brokery v ČR patří DEGIRO, Interactive Brokers, Fio banka, LYNX, XTB, SAXO BANK a Patria Finance. Vzhledem k tomu, že investoři mají k dispozici tolik různých typů online brokerů, může být těžké vybrat si toho, který vám bude nejlépe vyhovovat. Pomůžeme vám s naším seznamem nejlepších online brokerů.

Doporučené investiční platformy a online brokeři

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 126 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 10/05/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart