Jak investovat do metaverse?

Jak investovat do metaverse? O metaverse se v poslední době hodně mluví, zejména kvůli společnosti Meta (dříve známé jako Facebook), která do něj ve velkém investuje. Můžete mít tedy spoustu otázek: Co je metaverse? Jak investovat do metaverse? Jaké jsou nejlepší metaverse akcie? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v tomto článku!

Co je metaverse?

Metaverse je síť 3D virtuálních světů, která je zaměřena na propojení lidí do jediného univerzálního virtuálního světa. Jedná se o kombinaci různých technologických prvků – virtuální reality (VR), rozšířené reality (AR) a videa. Příslibem metaverse je umožnit větší prolínání našeho digitálního a reálného života.

Metaverse si lze představit jako 3D prostor virtuální reality, do kterého se bude vstupovat prostřednictvím brýlí virtuální reality (např. Oculus Quest). Půjde o prostor, kde budou jeho uživatelé pracovat, hrát si a zůstanou ve spojení s přáteli prostřednictvím různých zážitků (koncerty, virtuální výlety po celém světě).

Metaverse tedy bude zahrnovat práci, zábavu, hry, nakupování, sociální interakce, vzdělávání a výzkum. Metaverse bude poháněn těmito technologiemi:

 • softwarové nástroje,
 • aplikace,
 • cloudová infrastruktura,
 • obsah vytvářený uživateli,
 • hardware (např. brýle virtuální reality).

Jak investovat do metaverse?

Do metaverse můžete investovat nákupem akcií a ETF, které jsou s metaversem nějakým způsobem spojeny. Jde o společnosti, které se aktivně podílejí na vývoji metaverse – zabývají se výrobou brýlí pro virtuální realitu (VR), síťovými technologiemi, aplikacemi pro 3D vykreslování atd. Mezi nejoblíbenější metaverse akcie patří Microsoft, Meta, Apple, NVIDIA, Roblox a Unity.

Uvedené akcie a ETF můžete koupit prostřednictvím online brokerů. Dobrou volbou je například broker DEGIRO.

Do metaverse lze také investovat pomocí ETF na robo-advisory platformách. Robo-advisory platforma v podstatě investuje vaše peníze vaším jménem do portfolia indexových fondů, které odpovídá vašemu věku, toleranci k riziku a investičním cílům. V ČR jsou to investiční platformy PORTU a FONDEE.

Na Portu lze investovat do mnoha tematicky orientovaných strategií (Umělá inteligence (AI), Automatizace a robotika, IT sektor, Čistá energie, eSports a gaming, Elektromobilita, Disruptivní technologie ESG, Kybernetická bezpečnost, Inovativní zdravotnictví, Biotechnologie a farmacie). Můžete zde tedy zhodnocovat peníze investicemi do sektorů a trendů, které odpovídají vašim cílům, hodnotám a přesvědčením.

Portu.cz recenze a zkušenosti – Moderní způsob investování v roce 2023

Nejlepší metaverse akcie

Nejlepší možností pro drobné investory, kteří chtějí vstoupit do metaverse, je investovat do veřejně obchodovaných společností, které jsou s metaversem nějakým způsobem spojeny (produkty, služby).

V současné době je metaverse teprve v počátcích, a proto je obtížné odhadnout, které společnosti by mohly být v metaverse úspěšné. Pokud chcete investovat do tohoto nového odvětví, můžete začít u následujících deseti společností.

10 tipů na metaverse akcie:

 • Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT)
 • Meta Platforms, Inc. (NASDAQ: FB)
 • Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN)
 • Apple Inc. (NASDAQ: AAPL)
 • NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA)
 • QUALCOMM Incorporated (NASDAQ: QCOM)
 • Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK)
 • Roblox Corporation (NYSE: RBLX)
 • Unity Software Inc. (NYSE: U)
 • Tencent Holdings Limited (OTC: TCEHY)

Microsoft (MSFT)

Společnost Microsoft projevuje velký zájem o metaverse a neustále pracuje na zdokonalování svých cloudových služeb, které naleznou využití v metaverse. Microsoft pracuje na dvou zajímavých službách:

 • Microsoft Mesh – Platforma, která umožní přítomnost a sdílené zážitky odkudkoli – z jakéhokoli zařízení – prostřednictvím aplikací pro smíšenou realitu.
 • Microsoft Azure – Služba, která má jednotlivcům poskytnout nástroje potřebné k vytváření digitálních simulací reálných objektů.

Meta (FB)

Společnost Meta (dříve známá jako Facebook) je technologický gigant, který již do virtuální reality významně investoval (v roce 2014 získal společnost Oculus). Meta si představuje virtuální svět, kde se digitální avataři spojují při práci, cestování nebo zábavě prostřednictvím brýlí virtuální reality.

Společnost se nyní také zaměřuje na využití technologie umělé inteligence (AI) při vývoji metaverse.

Jak investovat do umělé inteligence (AI)? Co je umělá inteligence?

Jak investovat do umělé inteligence (AI)? Co je umělá inteligence (AI)?

Amazon (AMZN)

Společnost Amazon je známý díky své platformě pro elektronické obchodování, která propojuje obchodníky po celém světě se spotřebiteli. Tato obchodní platforma předurčuje Amazon k tomu, aby se stal klíčovým hráčem v metaverse, protože může svým zákazníkům umožnit virtuální prohlížení katalogů produktů v rozšířené realitě (AR).

Apple (AAPL)

Apple je americká nadnárodní technologická společnost, která se specializuje na spotřební elektroniku, počítačový software a online služby. Apple je největší společností v oblasti informačních technologií (podle tržeb). Společnost má tedy k dispozici všechny nástroje a finanční prostředky, aby byla v tomto novém odvětví úspěšná.

Nvidia (NVDA)

Společnost Nvidia je pro vstup do metaverse skvělou volbou, protože vyrábí grafické procesory (GPU), které jsou kritickou součástí, bez níž nemohou aplikace/hry metaverse fungovat.

Roblox (RBLX)

Roblox Corporation je americký vývojář videoher se sídlem v San Mateu v Kalifornii. Společnost byla založena v roce 2004 a je vývojářem populární hry Roblox, která byla vydána v roce 2006. Tato společnost se snaží vytvořit virtuální svět, který se vyrovná tomu našemu. Roblox je známý svou schopností propojovat hráče ve virtuálním prostoru.

Doporučené investiční platformy a online brokeři

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 122 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 10/05/2023 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
 1. […] Jak investovat do metaverse? Co je metaverse? Nejlepší metaverse akcie […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart