Jak koupit akcie Netflix?

Nevíte jak koupit akcie Netflix? Pak je tento návod přesně to, co potřebujete! Náš návod vám ukáže krok za krokem, jak koupit akcie společnosti Netflix. Chcete-li nakupovat akcie, potřebujete nejprve účet u online brokera, který si můžete zřídit velmi rychle. Poté, co na účet přidáte peníze, můžete podle níže uvedených kroků investovat do společnosti Netflix.

Tento článek vysvětluje, jak můžete koupit akcie obecně, na příkladu společnosti Netflix. Zda by vaší první akcií, kterou si koupíte, měl být Netflix, je na vašem rozhodnutí. Důrazně doporučujeme obrátit se na investičního poradce, protože tento článek v žádném případě není investiční doporučení.

Jak koupit akcie Netflix?

Akcie společnosti Netflix se obchodují na burze NASDAQ pod symbolem NFLX. Do společnosti Netflix můžete investovat přímo nebo nepřímo.

Při přímé investici si otevřete účet u online brokera (např. DEGIRO) a nakoupíte akcie společnosti. Po otevření účtu a vložení peněz na investici můžete nakupovat akcie zadáním obchodního symbolu společnosti NFLX a hodnoty v dolarech, kterou chcete investovat, nebo počtu akcií, které chcete koupit.

Pokud chcete investovat nepřímo, můžete si vybrat burzovně obchodovaný fond (ETF), který investuje do globálních akcií (včetně společnosti Netflix). Návod: Jak investovat do ETF

Návod jak koupit akcie Netflix:

  1. Založte si účet u online brokera
  2. Zjistěte, kolik peněz můžete investovat
  3. Analyzujte akcii před nákupem
  4. Zadejte nákupní příkaz
  5. Sledujte své akcie

1. Založte si účet u online brokera

Chcete-li koupit akcie Netflix – nebo jakékoli jiné akcie – musíte si otevřít účet u online brokera. Broker funguje jako prostředník mezi vámi a trhem a umožňuje vám obchodovat.

Pro nákup akcií si musíte vybrat dobrého brokera, ale to zabere jen pár minut. Broker vám umožní nakupovat a prodávat akcie, drží je pro vás na účtu a inkasuje případné vyplacené dividendy. K otevření účtu budete muset poskytnout základní osobní údaje.

Někteří online brokeři si neúčtují žádné poplatky za obchodování s akciemi a nemají žádné minimální požadavky na účet – např. broker DEGIRO.

2. Zjistěte, kolik peněz můžete investovat

Dále je důležité zjistit, kolik peněz můžete investovat. Pokud s investováním teprve začínáte, dobrou zprávou je, že můžete investovat téměř s jakoukoli částkou. U některých brokerů je dokonce možné obchodování se zlomkovými akciemi, můžete si tedy koupit částečný podíl drahé akcie (např. Netflix).

Doporučujeme investovat v pravidelných intervalech. Pravidelným investováním stejné částky dochází k průměrování nákupních cen – tzv. Dollar-Cost Averaging (DCA). Při poklesu cen nakoupíte více cenných papírů a při růstu cen nakoupíte méně cenných papírů. Průměrování nákupních cen může pomoci zbavit investování emocí. Nutí vás investovat stále stejnou částku bez ohledu na výkyvy trhu, což vám může pomoci vyhnout se pokušení časovat trh.

Doporučujeme průměrovat nákupní ceny – Dollar-Cost Averaging (DCA)

Investování na kapitálových trzích není bez rizika. Existuje určité riziko, že ztratíte část své investice. Nejvhodnější je investovat tolik peněz o kolik můžete přijít, aniž by to ovlivnilo vaši životní úroveň. Nejlépe je investovat pravidelně (např. každý měsíc) a dlouhodobě (10 a více let).

Krátkodobé propady cen aktiv na kapitálových trzích jsou normální, jak se stalo například v roce 2020. Během propadů na trzích se často doporučuje peníze nevybírat a čekat až hodnota znovu poroste. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

3. Analyzujte akcii před nákupem

Pokud máte zájem o koupi jednotlivých akcií, musíte si je umět analyzovat a zjistit, zda se jedná o dobrou koupi. Analýza může vyžadovat spoustu práce a času. Budete chtít porozumět společnosti, jejím produktům, rozvaze a odvětví, ve kterém působí. Proto si budete muset pročíst její finanční dokumenty. To vám poskytne spoustu podrobností o tom, do čeho investujete a jaký má potenciál. S analýzou akcií vám mohou pomoci tyto dobré knihy o investování.

Ať už jste amatérský investor nebo finanční profesionál, který se snaží vylepšit své investiční portfolio, dobrá kniha o investování vám pomůže dělat správná investiční rozhodnutí. Na našem seznamu nejlepších knih o investování naleznete celosvětové bestsellery ze světa investic.

5 nejlepších knih o investování – Jak začít investovat?

4. Zadejte nákupní příkaz

Konečně nastal čas koupit své první akcie. U svého online brokera můžete zadat příkaz pomocí tickeru akcie. Ticker je burzovní symbol, který jednoznačně identifikuje cenný papír na daném konkrétním trhu.

AkcieTicker (symbol)Návod
TESLATSLAJak koupit akcie Tesly
APPLEAAPLJak koupit akcie Apple?
GOOGLE GOOGL nebo GOOG Jak koupit akcie Google?
NETLIXNFLX

Musíte také zadat, jaký druh příkazu chcete zadat: tržní příkaz nebo limitní příkaz. Vyplňte příslušná pole a až budete připraveni k nákupu, klikněte na tlačítko koupit. Jakmile je obchod proveden, akcie vlastníte.

Limitní příkaz

limitního příkazu (Limit order) nastavíte minimální cenu (v případě prodeje) nebo maximální cenu (v případě nákupu), za kterou chcete příkaz provést. Váš příkaz nebude nikdy proveden za horší cenu, než je vaše limitní cena. Pokud cena, kterou jste uvedli, není v daném okamžiku dosažitelná, bude váš příkaz odeslán na místo provedení, na kterém se očekává provedení za nejlepší cenu.

Doporučujeme používat limitní příkaz (Limit order).
Vyhnete se tak překvapením.

Tržní příkaz

Při zadání tržního příkazu (Market order) zadáte příkaz k provedení transakce za aktuálně nejlepší dostupnou cenu. Tato cena nemá horní hranici. U méně likvidních produktů můžete obdržet horší cenu, než jste očekávali. Proto se doporučuje opatrnost s tímto typem příkazu.

5. Sledujte své akcie

Nákup akcií je pouze částí procesu, kdy jste akcionářem. Musíte také pokračovat ve sledování společnosti, sledovat čtvrtletní nebo roční finanční výsledky a udržovat si přehled o odvětví. A když se společnosti bude dařit, můžete do pozice alokovat další peníze. S rostoucími odbornými znalostmi pak můžete své investiční portfolio diverzifikovat přidáním dalších akcií.

Diverzifikace investičního portfolia zahrnuje vlastnictví akcií z několika různých odvětví, zemí a rizikových profilů, stejně jako další investice, jako jsou dluhopisy, komodity a nemovitosti. Tato různá aktiva společně snižují riziko trvalé ztráty kapitálu investora a celkovou volatilitu jeho portfolia.

O společnosti Netflix

Google je americká nadnárodní technologická společnost, která se specializuje na služby a produkty související s internetem, mezi něž patří technologie online reklamy, vyhledávač, cloud computing, software a hardware. Je považována za jednu z velkých pěti společností v americkém odvětví informačních technologií, spolu se společnostmi Amazon, Apple, Meta (Facebook) a Microsoft.

Společnost Google založili 4. září 1998 Larry Page a Sergey Brin jako doktorandi na Stanfordově univerzitě v Kalifornii. Společnost vstoupila na burzu prostřednictvím primární veřejné nabídky akcií (IPO) v roce 2004. V roce 2015 byla společnost Google reorganizována na dceřinou společnost Alphabet Inc. se stoprocentním vlastnictvím. Google je největší dceřinou společností společnosti Alphabet a je holdingovou společností pro internetové vlastnosti a zájmy společnosti Alphabet. (Zdroj: wikipedia)

Nejlepší online brokeři

Výběr správného online brokera je jedním z nejnáročnějších rozhodnutí, které jako investor učiníte. Vzhledem k dlouhému a stále rostoucímu seznamu dostupných možností může být obtížné najít brokera, který splňuje všechny vaše potřeby.

Mezi nejlepší brokery v ČR patří DEGIRO, Interactive Brokers, Fio banka, LYNX, XTB, SAXO BANK a Patria Finance. Vzhledem k tomu, že investoři mají k dispozici tolik různých typů online brokerů, může být těžké vybrat si toho, který vám bude nejlépe vyhovovat. Pomůžeme vám s naším seznamem nejlepších online brokerů.

Doporučené investiční platformy a online brokeři

PORTU Nejlepší investiční platforma

Nejlepší investiční platforma v ČR.

FONDEE Skvělá investiční platforma

Skvělá česká investiční platforma.

DEGIRO Nejlepší online broker

Dobrý online broker s nízkými poplatky.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 107 Průměr: 5]

Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 10/05/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart