To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS – zájezd Radynacestu recenze a zkušenosti

Radynacestu.cz recenze a zkušenosti - To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS
10
To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS – zájezd Radynacestu recenze a zkušenosti
To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS – zájezd Radynacestu recenze a zkušenosti
Perfektní organizace
Skvělé lokality
Návštěva Akropole
Profesionální průvodkyně

To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS – zájezd Radynacestu recenze a zkušenosti: V této recenzi se dozvíte naše zkušenosti se zájezdem To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS od cestovní kanceláře Radynacestu.cz. Radynacestu je cestovní kancelář pro cestovatele, která nabízí vysokou kvalitu služeb.

Zájezd je nejlepší poznávací zájezd do Řecka, který jsme měli možnost zkusit. Během tohoto zájezdu navštívíte nejlepší místa v Řecku.

To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS – zájezd Radynacestu recenze a zkušenosti

10Hodnocení
To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS

Zájezd To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS nabízí návštěvu nejlepších míst v Řecku.

Celkové hodnocení
10
VÝHODY
 • Perfektní organizace
 • Skvělé lokality
 • Návštěva Akropole
 • Profesionální průvodkyně
NEVÝHODY
 • Bez výrazných nedostatků

Radynacestu.cz jsme cestovali do Řecka v roce 2019. Vybrali jsme si zájezd To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS, který je zaměřen na návštěvu nejlepších míst v Řecku.

Naše zkušenosti s tímto zájezdem jsou velmi pozitivní. Zájezd je nejlepší poznávací zájezd do Řecka, který jsme měli možnost zkusit.

Líbila se nám návštěva všech lokalit – Athénské památky (chrám boha Dia Olympského, Hadriánův oblouk, Panathénajský stadion), Akropole (Propylaje, chrám bohyně Athény Parthenon, Erechtheion s nádhernými karyatidami), Řecká a Římská agora, Mykény, pěkné městečko Nafplio a starověký Epidauros.

Radynacestu.cz pahorek Filopappou Athény Řecko
Pohled z pahorku Filopappou na Akropoli

Organizace zájezdu byla skvělá, jednotlivé zastávky na sebe dobře navazovaly a nedocházelo ke zbytečné ztrátě času. Průvodkyně paní Jindrová měla výborné organizační schopnosti, široký rozhled, hluboké znalosti o historii i o současném živote obyvatel Řecka.

Níže můžete vidět naše fotky ze zájezdu To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS.

Program zájezdu

Během zájezdu Radynacestu To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS jsme navštívili následující lokace.

1. Den

Náměstí Omonoia

Náměstí Omonoia (označované jako Omónia) je jedním z nejstarších náměstí v Aténách a důležitým nákupním centrem. Nachází se v centru města na křižovatce šesti hlavních ulic. V roce 2020 bylo náměstí zrekonstruováno a byla zde znovu instalována slavná kulatá kašna, která byla po desetiletí dominantou města.

Hlavní náměstí Syntagma

Náměstí Syntagma je ústřední athénské náměstí. Toto náměstí je z historického i společenského hlediska nejdůležitějším náměstím moderních Atén, které je centrem obchodní činnosti a řecké politiky. Nachází se před Starým královským palácem, kde od roku 1934 sídlí řecký parlament. Na náměstí lze vidět střídání stráží před Hrobem neznámého vojína.

Nákupní třída Ermou

Nákupní třída Ermou je jeden a půl kilometru dlouhá silnice v centru Atén v Řecku, která spojuje archeologické naleziště Kerameikos s náměstím Syntagma přes Monastiraki, Psiri a Thiseio. Díky módním obchodům a nákupním centrům propagujícím většinu mezinárodních značek patří mezi pět nejdražších nákupních ulic v Evropě a desátou nejdražší obchodní ulici na světě.

Náměstí Monastiraki

Monastiraki je čtvrť s bleším trhem a je jednou z hlavních nákupních čtvrtí v Aténách. V této oblasti se nacházejí butiky s oblečením, obchody se suvenýry a specializované obchody a je hlavní turistickou atrakcí Atén pro výhodné nákupy.

Čtvrť Plaka

Čtvrť Plaka je stará historická čtvrť Atén, která se nachází kolem severního a východního svahu Akropole a zahrnuje labyrint ulic a neoklasicistní architekturu. Plaka je vystavěna na vrcholu obytných čtvrtí starobylého města Athény.

2. Den

Akropole

Athénská akropole je starověká citadela na skalnatém výběžku nad městem Athény, kde se nacházejí pozůstatky několika starověkých staveb velkého architektonického a historického významu, z nichž nejznámější je Parthenón. Hlavní stavby dnešní Akropole jsou Parthenón, Erechtheion, brána Propyleje a chrám Athény Niké.

Řecká agora

Starověká aténská agora je nejznámějším příkladem starověké řecké agory, která se nachází severozápadně od Akropole a na jihu ji ohraničuje pahorek Areopagus. Hlavní stavby dnešní agory jsou Chrám Théseion-Héfaisteion, Stoa poikylé (Malovaná stoa), Muzeum Staré Agory a Attalovo sloupořadí.

Římská agora

Římská agora v Athénách se nachází severně od Akropole a východně od antické agory. Nejznámější stavbou římské agory je Věž větrů (kombinace vodních a slunečních hodin).

Hadrianova knihovna

Hadriánovu knihovnu založil římský císař Hadrián v roce 132 n. l. na severní straně aténské Akropole.

Pahorek Lykavittos

Pahorek Lykavittos je křídový vápencový kopec, který je s výškou 277 metrů nad mořem nejvyšším bodem v centru Atén a jeho úpatí pokrývají borovice. Na kopec, který je turistickým cílem, se dostanete lanovkou Lycabettus Hill Cable Car, která na kopec stoupá z dolní konečné stanice v Kolonaki (na ulici Aristippou). Na pahorku se nachází kaple svatého Jiří z 19. století, divadlo a restaurace.

3. Den

Mykény

Mykény je archeologická lokalita v Řecku, zhruba 90 km jihozápadně od Athén na severovýchodě Peloponésu. Mykény byly ve 2. tisíciletí př. n. l. jedním z hlavních center řecké civilizace a vojenskou pevností, která dominovala velké části jižního Řecka. Naleziště v Mykénách bylo v roce 1999 zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Městečko Nafplio

Nafplio je pobřežní město na Peloponésu v Řecku, hlavní město regionální jednotky Argolis a významná turistická destinace. Město bylo v letech 1827 až 1834 druhým hlavním městem První řecké republiky a Řeckého království. Ve městě se nacházejí tři pevnosti (Palamidi, Akronafplia a pevnůstka na ostrůvku Burdzi).

Epidauros

Epidaurus bylo malé město ve starověkém Řecku na Argolidském poloostrově u Saronského zálivu. V tomto městě byl kult boha Asklépia, kterému zde byl věnován chrám. Asklépiův chrám byl zapsán v roce 1988 na Seznam světového dědictví UNESCO.

Antické divadlo v Epidauru se nachází na jihovýchodním konci svatyně zasvěcené starořeckému bohu lékařství Asklépiovi. Je postaveno na západní straně hory Kynortion, nedaleko dnešního Lygouria, a patří k obci Epidaurus. Je považováno za nejdokonalejší starověké řecké divadlo z hlediska akustiky a estetiky. Divadlo má úžasnou akustikou a obsahuje 55 řad sedadel až pro 14 tisíc lidí.

4. Den

 • Archeologická lokalita Karameikos, pahorek Filopappou
 • Chrám boha Dia Olympského, Hadriánův oblouk, Panathénajský stadion, Národní zahrady královny Amálie, náměstí Syntagma, Národní archeologické muzeum

Radynacestu odměny, akce a slevy

Radynacestu odměny, akce a slevy: Cestovka Radynacestu nabízí svým věrným zákazníkům časté odměny, v minulosti například:

 • Přednostní výběr z kompletní nabídky míst i termínů
 • Slevu 1 500 Kč na osobu
 • Roční předplatné tištěného časopisu MOJE PSYCHOLOGIE

Radynacestu.cz nabízí svým zákazníkům slevový kód na zájezdy. Svým zákazníkům nabízí odměnu za věrnost ve výši 1 500 Kč na osobu.

Radynacestu slevový kód, slevy a akce

Recenze a zkušenosti dalších cestovatelů

Recenze a zkušenosti dalších cestovatelů se zájezdem To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS jsou velmi dobré. Cestovatelům se líbí výborná organizace zájezdu a vysoká profesionalita průvodkyně.

Radynacestu recenze a zkušenosti

Naše zkušenosti se zájezdy od cestovky Radynacestu jsou výborné. Cestovka nabízí vysokou kvalitu služeb, profesionální průvodce, velký výběr zájezdů a perfektní organizaci. Na zájezdech je průměrně 15 cestovatelů, tím je dosaženo pohodové atmosféry a nejlepších zážitků. Průvodci mají profesionální přístup, výbornou znalost zemí, zvyků a kultury, perfektní komunikativnost a znalost jazyků.

Radynacestu.cz recenze & zkušenosti – Zájezdy pro cestovatele

Radynacestu.cz recenze a zkušenosti - zájezdy pro cestovatele

Radynacestu zájezd recenze a zkušenosti: To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN

Recenze a zkušenosti se zájezdem To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN od cestovní kanceláře Radynacestu,.cz
Hodnocení:
[Celkem: 51 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 29/08/2023 autorem Lenka Svobodová

2 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Recenze: To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS […]

 2. […] Radynacestu zájezd recenze a zkušenosti: To nejlepší z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart