Nejlepší půjčka Květen 2023

Nejlepší půjčka 2023: Půjčka s nejnižší úrokovou sazbou je nejlevnější a obvykle i nejlepší volbou. Půjčku si můžete vzít téměř na jakýkoli účel – na bydlení, rekonstrukci, auto nebo refinancování úvěrů. Půjčky nabízejí flexibilitu, ale podmínky se mohou lišit v závislosti na vaší úvěrové historii a zvoleném poskytovateli.

Nejlepší půjčka nabízí nízké úrokové sazby, flexibilní výši půjčky, nízké poplatky a žádné sankce za předčasné splacení.

Zde je přehled nejlepších bankovních a nebankovních půjček na trhu v roce 2023.

Nejlepší půjčky v roce 2023:

Obsah

Nejlepší půjčky v květnu 2023

Zonky.cz logo

Zonky půjčka

Nejlepší nebankovní půjčka
mBank.cz logo

mBank mPůjčka

Nejlepší bankovní půjčka

Nejlepší půjčky 2023

1. mBank mPůjčka: Nejlepší bankovní půjčka

mBank mPůjčka Nejlepší bankovní půjčka

mPůjčka od mBank je nejlepší bankovní půjčkou v roce 2023. Pomocí konsolidace můžete splatit staré úvěry prostřednictvím nového úvěru. Sloučit lze osobní půjčky, kreditní karty, povolený debet a finanční leasing. mBank vyplatí všechny vaše závazky v jiných bankách, platit tedy budete pouze jednu měsíční splátku.

Sloučením půjček u mBank si můžete snížit úrok o 2 % p.a. a ušetříte tak desítky tisíc korun. mPůjčka od mBank je též bez poplatků za vyřízení, vedení, mimořádné splátky i předčasné splacení půjčky. Při žádání o půjčku nemusíte dokládat žádné dokumenty o příjmu.

mBank nabízí kromě konsolidace také půjčku od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč se splatnostní 12 až 96 měsíců. mBank vám sníží úrokovou sazbu o 2 % p.a. u nejvyšší přenášené půjčky (minimální možná sazba je 4,9 % a nejvyšší 15,9 % p.a.).

K mBank si můžete přenést jednu půjčku nebo až 10 různých úvěrů, pokud je v jiných bankách splácíte minimálně 4 měsíce. Kromě toho si můžete mPůjčku přizpůsobit podle vašich potřeb (měsíční splátku, splatnost půjčky, den splátky nebo odložení splátky jistiny až o 6 měsíců).

Samozřejmostí je možnost sjednání pojištění k půjčce. mBank za vás zaplatí jednu měsíční splátku v případě ztráty práce nebo onemocnění. Za každý den pobytu v nemocnici získáte 10 % z měsíční splátky úvěru. Sjednáním pojištění se také sníží úrok na půjčce o další 1 %,

O mPůjčku můžete požádat online, po telefonu nebo na pobočce. Postup pro konsolidaci úvěrů naleznete zde.

VýhodyNevýhody
✅ Výška úvěru od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč❌ Bez výrazných nedostatků
✅ Doba splatnosti 12 až 96 měsíců
✅ 2 % p.a. snížení úrokové sazby nejvyšší přenášené půjčky
✅ Přenést lze jednu půjčku nebo až 10 různých úvěrů

2. Zonky půjčka: Nejlepší nebankovní půjčka

Zonky půjčka Nejlepší nebankovní půjčka
Úrok od 4,99 %

Zonky půjčka je nejlepší nebankovní půjčkou v roce 2023, získala první místo v 19. ročníku soutěže Zlatá koruna v kategorii nejlepší Nebankovní úvěry. Zonky nabízí velmi prozákaznický přístupnižší úrokové sazby výhodnější podmínky než u tradičních bankovních a nebankovních půjček.

Zonky je česká finančně-technologická společnost, za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Zonky v současné době konkuruje tradičním bankovním společnostem, má několik desítek tisíc investorů a lidem už poskytla půjčky v hodnotě přes 12 miliard korun. Zonky využívá nejmodernější technologie, které urychlují a zjednodušují proces vyřízení půjčky.

Úroková sazba Zonky půjčky začíná na 4,99 %, sazba se odvíjí od riskového modelu Zonky. Téměř polovina klientů Zonky dostane úrok do 6,99 % p.a..

Minimální částka Zonky půjčky je 20 000 Kč. Maximální výše úvěru je 900 000 Kč. Maximální doba splácení je 10 let. Jediným poplatkem na Zonky jsou 2 % z půjčované částky. Mimořádné splátky a předčasné splacení jsou na Zonky vždy zdarma.

Díky automatizaci a umělé inteligenci schválí Zonky vysoké procento klientů automaticky. Na účtu můžete mít peníze již během několika minut. Zonky poskytujeme bezúčelové úvěry, lze si tedy půjčit téměř na cokoliv. Od Zonky si lze vzít půjčku na:

 • Refinancování půjček
 • Konsolidaci půjček
 • Bydlení (vybavení či rekonstrukci domácnosti)
 • Nové auto
 • Na cokoliv jiného (podnikání, studium, operaci, elektroniku atd.)

Zonky požaduje následující doklady: Dva doklady totožnosti, Doložení příjmů a některé další doklady (např. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr).

Recenze Zonky půjčky od klientů jsou pozitivní. Klientům se líbí široké rozpětí půjček (od 20 000 Kč do 900 000 Kč), doba splatnosti 12 až 120 měsíců, nízký úrok (od 4,99 %) a rychlá výplata peněz na účet.

Zonky recenze – půjčka, zkušenosti, srovnání a diskuze

VýhodyNevýhody
✅ Úrok od 4,99 %❌ Schvalování půjčky je přísnější
✅ Rychlost vyřízení půjčky❌ Vyšší úrok pro rizikovější klienty
✅ Doba splatnosti 12 až 120 měsíců
✅ Přehledné uživatelské prostření mobilní aplikace

Tipy pro porovnání půjček

Při porovnávání půjček se zaměřte na tyto oblasti:

 • Úroková míra. Základní údaj, který by vás měl zajímat, když budete porovnávat jednotlivé půjčky.
 • Poplatky. Nejlepší půjčky nemají poplatky za vyřízení, vedení, mimořádné splátky i předčasné splacení půjčky.
 • Sankce za předčasné splacení. Nejlepší půjčky jsou bez sankce za předčasné splacení.

Nejlepší místo pro získání půjčky

Půjčku můžete získat u tří typů institucí:

 • Banky. Většina bank nabízí půjčky jako doplněk k dalším finančním produktům, jako jsou běžné a spořicí účty. Některé banky vám mohou nabídkou nižší úrokovou sazbu, pokud u nich již máte běžný nebo spořicí účet.
 • Poskytovatelé online půjček. Tito poskytovatelé nabízí rychlou a snadnou online žádost o půjčku. Poskytovatelé online půjček umožňují snadné porovnání úrokových sazeb, RPSN a poplatků.
 • Spořitelní družstvo. Spořitelní a úvěrní družstvo je družstvo, které pro podporu hospodaření svých členů provozuje finanční činnosti, jimiž se rozumí zejména přijímání vkladů a poskytování úvěrů, ručení a peněžních služeb v různých formách. Spořitelní družstvo může nabídnout výhodnější sazby a poplatky než banky a poskytovatelé online půjček, zejména pokud jste již jejím členem.

Nejlepší místo pro získání půjčky je tam, kde máte přístup k nejvýhodnějším podmínkám, které odpovídají vašim potřebám.

Jak vybrat nejlepší půjčku?

Existuje mnoho nabídek; jak si tedy vybrat tu nejlepší půjčku? Jediným úkolem, který před vámi stojí, je výběr půjčky, která vám bude nejlépe vyhovovat. A přestože konkurence mezi poskytovali je vysoká, existují způsoby, jak seznam zúžit. Zde jsou 4 faktory, kterým byste měli věnovat pozornost, abyste si mohli být jisti výběrem té nejlepší půjčky pro vás.

 1. Vybírejte poskytovatele s jednoduchými požadavky pro získání úvěru
 2. Porovnejte poskytovatele na základě jejich úrokové sazby
 3. Informujte se o dalších poplatcích
 4. Zajistěte si flexibilitu splácení

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky?

Všeobecnou podmínkou získání půjčky je dostatečná bonita, tzn. dostatečný čistý příjem na splácení. Získat půjčku od banky je ve srovnání s nebankovními poskytovateli půjček mnohem těžší. Banky prověřují žadatele velmi podrobně.

Bankovní instituce v případě žádosti o půjčku obvykle postupují striktně v souladu s novelou zákona o spotřebitelském úvěru a podrobně prověřují finanční situaci žadatele a také jeho schopnost půjčku splácet.

Banky vyžadují obvykle tyto dokumenty:

 • Potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného čistého měsíčního příjmu za poslední 3 měsíce.
 • Výplatní pásky za poslední 3 měsíce potvrzené od zaměstnavatele.
 • Doklad o tom, že žadatel není ve zkušební době nebo výpovědní lhůtě, který opět vyhotovuje zaměstnavatel.
 • Pravidelný měsíční příjem poukazovaný na účet banky za poslední 3 měsíce s možností jednoznačného zjištění původu prostředků.
 • Dokument prokazující přiznání důchodu.

Požadovány jsou také alespoň dva doklady totožnosti – občanský průkaz, řidičský průkaz, rodný list, cestovní pas nebo průkazka zdravotní pojišťovny.

Kdy bych si měl/a vzít půjčku?

Vzít si půjčku má smysl, když:

 • Jde o nejlevnější formu financování.
 • Půjčku použijete rozumně (např. na konsolidaci úvěrů nebo rekonstrukci).
 • Zvládnete půjčku bez problému splácet.

Naproti tomu se nedoporučuje brát půjčku na nepotřebné výdaje. Jsou to veškeré výdaje, které spíše chcete než potřebujete. Mezi tyto položky patří:

 • Dovolená a cestovní výdaje
 • Dárky
 • Alkohol a tabák
 • Restaurace a další výdaje na zábavu
 • Výdaje na koníčky a sportovní aktivity

Co je půjčka?

Půjčka je základním úvěrovým produktem poskytovaným bankami klientům, kteří si podají žádost o zápůjčku finančních prostředků. Pro získání půjčky je potřeba dostatečná bonita, tzn. dostatečný čistý příjem na splácení. Banky tedy obvykle vyžadují doklad o pravidelných příjmech žadatele a výpis z rejstříku dlužníků bez jediného záznamu.

Bankovní půjčky mají obvykle nižší úrokovou sazbu a také výhodnější RPSN (roční procentní sazbu nákladů) než nebankovní půjčky.

Pokud nemáte v bance delší historii tak se vám může vyplatit nebankovní půjčka. Nejlepší nebankovní půjčky začínají již na úroku od 4,99 % (např. Zonky).

Co je nebankovní půjčka?

Nebankovní půjčka je zápůjčka poskytovaná jiným subjektem než bankou. Nebankovní půjčky mají jednodušší podmínky pro jejich získání. Málokdy je potřeba doložit příjmy a čistý výpis z rejstříku dlužníků. V současné době některé nebankovní společnosti konkurují i bankám.

Nevýhodou nebankovní půjčky je poměrně vyšší úrok a vysoká roční procentní sazba nákladů (RPSN). Především krátkodobé půjčky jsou zatížené vysokou úrokovou sazbou a velmi vysokou RPSN.

Nebankovní půjčky lze dělit na půjčky krátkodobé (do cca 10 000 Kč), půjčky střední velikosti (v řádech desetitisíců) a nebankovní americké hypotéky (v řádech statisíců až milionů).

K získání nebankovní půjčky většinou potřebujete:

 • plnoletost
 • občanství ČR
 • počítač nebo mobilní telefon
 • přístup k internetu
 • vlastní bankovní účet

Výhody a nevýhody půjčky

Půjčka má své výhody i nevýhody. Zde je několik faktorů, které je třeba při rozhodování zvážit.

Mezi hlavní výhody půjčky patří flexibilita, všestrannost, nižší úrokové sazby, vyšší úvěrové limity žádný požadavek na zajištění.

Mezi nevýhody půjčky patří vyšší úrokové sazby v určitý případech (špatná bonita klienta), může zvýšit zadlužení klienta a poplatky (sankce) mohou být vysoké.

VýhodyNevýhody
✅ Flexibilita a všestrannost❌ Vyšší úrokové sazby v určitý případech (špatná bonita klienta)
✅ Nižší úrokové sazby❌ Může zvýšit zadlužení klienta
✅ Vyšší úvěrové limity❌ Poplatky a sankce mohou být vysoké
✅ Žádný požadavek na zajištění

Jak požádat o půjčku?

Žádost o půjčku se u jednotlivých poskytovatelů může lišit. Celý proces žádosti o půjčku se velmi urychlí, když budete mít dopředu připraveny všechny potřebné doklady. Pokud jste novým klientem banky, tak může celý proces trvat o něco déle.

O půjčku můžete požádat v internetovém a mobilním bankovnictví, na pobočce nebo přes telefon.

Na co můžu půjčku použít?

Způsob použití vaší půjčky záleží čistě na vás, musí být ale použit k legálnímu účelu. Mezi nejčastější způsoby využití půjčky patří konsolidace dluhů, rekonstrukce domácnosti a mimořádné výdaje.

Lidé si nejčastěji berou půjčku na následující věci:

 • Půjčka na bydlení.
 • Půjčka na rekonstrukci.
 • Půjčka na auto.
 • Půjčka na opravu auta.
 • Půjčka na motorku.
 • Půjčka na konsolidaci.

Co je to konsolidace půjček?

Konsolidace půjček označuje sloučení více půjček do jedné. Pokud má člověk více půjček, vyčerpaný limit kontokorentu, čerpanou kreditní úvěrovou kartu a další finanční produkty, je výhodné všechny tyto pohledávky konsolidovat do jedné půjčky, ze které jsou všechny pohledávky uhrazeny. Často se konsolidace půjček používá pro snížení měsíčních splátek.

Konsolidace půjček má mnoho výhod:

 • Zjednodušení plateb
 • Platba jediného poplatku jediné společnosti
 • Snížení samotné splátky
 • Možnost ušetřit značnou sumu peněz
 • Možnost individuálního nastavení parametrů (výše splátek, doba splácení, datum splátek)

Konsolidace půjček má tyto nevýhody:

 • Někteří poskytovatelé mohou požadovat sankce za předčasné splacení úvěru
 • Může se prodloužit doba splácení

Konsolidaci nabízejí jak klasické bankovní instituce tak i některé nebankovní společnosti.

Co je úrok?

Úrok je finanční odměna za půjčení peněz. Do určité sjednané lhůty musí být zapůjčená částka (jistina) navrácena spolu s navýšením (úrokem).

Výpočet úroku

Pro výpočet úroku musíte znát dlužnou částku, úrokovou míru a délku úročení (v letech).
Vzorec pro výpočet úroku: Úrok = (jistina × sazba × čas) / 100

kde:

 • úrok = úroková míra, jíž bude kapitál úročen
 • jistina = částka, z které je úrok počítán
 • sazba = úroková sazba v procentech za rok
 • čas = délka úročení v letech

Nejčastěji se používá roční úroková sazba, latinsky per annum (p.a.). Méně často se používá měsíční úroková sazba, latinsky per mensem (p.m).

Úroková míra

Velikost úroku se často vyjadřuje pomocí úrokové míry (sazby), která je procentním vyjádřením zvýšení půjčené částky za určité časové období. Úroková míra je základním údajem, který by vás měl zajímat, když budete porovnávat jednotlivé půjčky.

Co je RPSN?

RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které spotřebiteli umožňuje lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN představuje celkové náklady spotřebitelského úvěru, které jsou vyjádřeny jako roční procento z celkové výše úvěru.

Při uzavírání půjčky je obvykle velmi obtížné porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů pouze podle roční úrokové míry úvěru. Spotřebitelský úvěr často obsahu různé dodatečné poplatky.

Poskytovatel úvěru může požadovat poplatky za uzavření smlouvy (administrativní poplatky), poplatky za správu úvěru, poplatky za vedení účtu nebo poplatky za převody peněžních prostředků. Dále mohou požadovat první navýšenou splátku (akontaci), odkupní cenu předmětu u leasingu, pojištění schopnosti splácet a další.

Poskytovatelé spotřebitelských úvěrů jsou od 1. ledna 2002 ze zákona povinni uvádět u svých nabídek i RPSN.

Je důležitější RPSN nebo úrok?

RPSN je důležitější než úrok. RPSN usnadňuje orientaci při porovnání různých nabídek neboť zahrnuje všechny platby a je zásadně na roční bázi. Obecně platí pravidlo, že čím je RPSN nižší, tím je půjčka výhodnější.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 273 Průměr: 5]

Upozornění: Všechny informace na tomto webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Autoři tohoto článku nejsou finančními poradci, neposkytují finanční poradenství a uvedené informace nejsou investičním doporučením.

Některé odkazy na této stránce mohou být předmětem affiliate marketingu. Více informací naleznete zde.

Petr Marek

Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 07/05/2023 autorem Lenka Svobodová

1 komentář

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart