Nejlepší S&P 500 ETF

S&P 500 je hlavní index amerického akciového trhu, který sleduje 500 největších amerických společností. Pasivně spravované ETF se snaží kopírovat výkonnost indexu S&P 500 a poskytují tak skvělou expozici vůči nejlepším akciím s velkou tržní kapitalizací v USA.

Zde jsou nejlepší S&P 500 ETF pro investory, kteří chtějí získat expozici vůči tomuto klíčovému indexu.

Nejlepší S&P 500 ETF

Pravdou je, že neexistuje jedno nejlepší ETF. ETF je pouze nástroj k dosažení cíle a vy musíte vycházet ze svého cíle investiční strategie. Nejlepší ETF je to ETF, které nejvhodněji realizuje vámi požadovanou strategii.

Záleží na vás, do kterého ETF investujete. Zamyslete se nad svými investičními cíli a nad tím, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit, abyste dosáhli požadovaných výnosů.

Mezi nejlepší S&P 500 ETF patří:

S&P 500 ETFTicker (symbol)Expense ratio
(poměr nákladů)
SPDR S&P 500 ETFSPY0,03 %
iShares Core S&P 500 ETFIVV0,03 %
Vanguard S&P 500 ETF VOO0,03 %

Expense ratio je ukazatel, který poskytuje investorovi pohled na efektivnost fondu z hlediska nákladů. Tento ukazatel umožňuje zjistit, jaké náklady bude mít investor při investici do konkrétního fondu a o kolik se sníží jeho výnosy. Čím nižší je poměr nákladů, tím lépe. ETF, které investují do velkých společností, by neměly mít tento ukazatel vyšší než 1 %.

Nejlepší S&P 500 ETF DEGIRO

Online broker DEGIRO nabízí přes 200 ETF bez poplatku. Čtyři ETF, s kterými lidé v roce 2020 obchodovali nejčastěji, jsou buď od společnosti Vanguard, nebo iShares a investují buď do globálních akcií, nebo do indexu S&P 500.

Mezi nejobchodovanější S&P 500 ETF bez poplatku patří:

 • Vanguard S&P 500 [ISIN: IE00B3XXRP09]
 • iShares S&P 500 [ISIN: IE0031442068]
Nejobchodovanější ETF bez poplatku na DEGIRO

Vanguard S&P 500 ETF [ISIN: IE00B3XXRP09] se snaží sledovat výkonnost indexu S&P 500, což je všeobecně uznávaný benchmark výkonnosti amerického akciového trhu, který se skládá z akcií 500 velkých amerických společností.

iShares S&P 500 ETF [ISIN: IE0031442068] se snaží sledovat výkonnost indexu S&P 500, což je všeobecně uznávaný benchmark výkonnosti amerického akciového trhu, který se skládá z akcií 500 velkých amerických společností.

Jak koupit ETF bez poplatku na DEGIRO?

DEGIRO nabízí pro své klienty nákup ETF bez poplatku. Při splnění určitých podmínek lze koupit jedno ETF měsíčně zdarma. DEGIRO vybralo širokou škálu pečlivě vybraných fondů obchodovaných na burze (ETF), do kterých lze investovat bez transakčních nákladů.

Jak investovat do ETF?

Díky velkému množství investičních platforem, které jsou lidem k dispozici, je investování do ETF poměrně snadné. Mezi nejlepší způsoby, jak investovat do ETF, patří nákup ETF přes online brokera (např. DEGIRO) nebo přes robo-advisory platformu (např. Portu a Fondee).

Do ETF lze investovat dvěma způsoby:

 1. Nákup ETF přes online brokera
 2. Nákup ETF přes robo-advisory platformu

Návod: Jak investovat do ETF

Co je ETF?

Burzovně obchodované fondy (angl. exchange-traded fund, zkráceně ETF) jsou snadno dostupné investiční nástroje kapitálového trhu, které vytvářejí a spravují specializované finanční instituce. ETF je druh cenného papíru, který sleduje index, sektor, komoditu nebo jiné aktiva, a který lze koupit nebo prodat na burze stejně jako běžné akcie.

ETF nabízejí nižší poplatky než při individuálním nákupu akcií. ETF mohou obsahovat mnoho typů investic, včetně akcií, dluhopisů nebo komodit.

Mezi běžné typy dnes dostupných ETF patří:

 • Indexové ETF – Investují do cenných papírů, které kopírují vývoj vybraného akciového indexu (např. index S&P 500).
 • Komoditní ETF – Investují do komodit (zlata, stříbra atd.) nebo komoditních derivátů.
 • Dluhopisové ETF – Tyto fondy investují pouze do dluhopisů.
 • Sektorové ETF – Tyto fondy se zaměřují na sledování výkonnosti určitého odvětví nebo sektoru (např. čistá energie).
 • Inverzní ETF – Investují do derivátů s cílem získat zisk z poklesu hodnoty podkladového tržního indexu.
 • Pákové ETF – Tyto fondy reflektují vývoj vybraných indexů, či sektorů s mnohem větší citlivostí (např. s s dvojnásobnou, či trojnásobnou rychlostí).
 • Měnové ETF – Tyto fondy jsou vytvořeny za účelem sledování relativní hodnoty měny nebo koše měn.
 • Environmental, social and corporate governance (ESG) ETF – Pod zkratkou ESG se skrývá soubor faktorů, dle kterého se vybírají společensky odpovědnější podniky vhodné pro investice.

Co je S&P 500 ETF?

Mezi nejznámější ETF patří například SPDR S&P 500 (SPY), které je největším ETF na světě. SPDR S&P 500 je fond obchodovaný na burze NYSE Arca pod symbolem (NYSE Arca: SPY). SPDR je zkratka pro Standard & Poor’s Depositary Receipts. Toto ETF je navrženo tak, aby sledovalo akciový index S&P 500.

Mezi další ETF založené na indexu S&P 500 patří například:

 • Vanguard S&P 500 ETF (NYSE Arca: VOO)
 • iShares S&P 500 Index (NYSE Arca: IVV)

Jak investovat do indexu S&P 500 v roce 2023

Je S&P 500 ETF dobrou investicí?

Investování do S&P 500 ETF paří mezi jedny z nejlepších způsobů, jak dlouhodobě budovat bohatství.

Na co si dát pozor

Začínající investoři by si měli dát pozor na pákové ETF, které používají vypůjčené peníze a/nebo derivátové cenné papíry k posílení výnosů investice nebo k sázce proti indexu. Například ETF s pákovým efektem 2x S&P 500 má za cíl každý den vrátit dvojnásobek výkonnosti indexu. Pokud tedy index vzroste o 2 %, hodnota ETF vzroste o 4 %. Pokud index klesne o 3 %, ETF ztratí 6 %.

Pákové ETF jsou spíše určeny k dennímu obchodování a ne dlouhodobému investování.

Pozor: Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů. Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 107 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 10/01/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart