Recenze: Samsung Galaxy Watch 4 Classic – chytré hodinky

TOP PRODUKT
9.5
Recenze: Samsung Galaxy Watch 4 Classic – chytré hodinky
Recenze: Samsung Galaxy Watch 4 Classic – chytré hodinky
Skvělá otočná luneta
Operační systém Wear OS
Placení pomocí Google Pay
Moderní čipset Exynos
Bohaté funkce

Představení chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 Classic jsou horkou novinkou od značky Samsung pro rok 2021. Galaxy Watch 4 Classic jsou nástupcem skvělých hodinek Galaxy Watch 3. Hlavní předností tohoto modelu je jeho otočná fyzická luneta, pomocí které lze plynule procházet menu v hodinkách.

Hodinky Galaxy Watch 4 Classic mají novou verzi operačního systému Wear OS, na jehož vývoji se podílela společnost Samsung. Získáte tak přístup do obchodu Google Play a k fitness aplikacím od společnosti Google i Samsung. Skvělou zprávou je dlouho očekávané placení pomocí Google Pay.

Oficiální unboxing hodinek Samsung Galaxy Watch

Hodinky mají moderní čipset Exynos W920, který přináší dvoujádrový 64bitový procesor s frekvencí 1,18 GHz. Operační paměť RAM vzrostla o rovných 50 % na slušných 1,5 GB. Vnitřní úložiště má také dvojnásobnou velikost (celkem 16 GB). Hodinky mají kromě Bluetooth 5.0 také WiFi v pásmech 2,4 GHz i 5 GHz.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm

Výdrž baterie Samsung Galaxy Watch 4 Classic zůstala přibližně stejná (2 až 3 dny). Model hodinek 42mm má 247mAh baterii, zatímco 46mm model má 361mAh baterii.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm

Mezi základní funkce hodinek patří měření denní aktivity, tepu, stresu, okysličení krve, EKG nebo odhad tlaku. Novinkou je analýza složení těla, která pomocí senzoru BioActive zjistí, kolik máte procent tuku, vody či svalové hmoty. Samsung slibuje přesnost analýzy přesahující 95 %. Další novinkou je podrobnější analýza spánku (délka, jednotlivé fáze, okysličení krve a nově také chrápání).

Funkce měření složení těla hodinek Samsung Galaxy Watch

Klasická verze nových chytrých hodinek Samsung je k dispozici ve čtyřech verzích: 42mm a 46mm a modely s Bluetooth nebo LTE. Na výběr jsou také různé barevné varianty (černá, stříbrná).

Přehled všech variant naleznete níže.

Hlavní výhody chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic:

 • Skvělá otočná luneta
 • Operační systém Wear OS
 • Přístup do obchodu Google Play a placení pomocí Google Pay
 • Moderní čipset Exynos W920
 • Velké vnitřní úložiště (celkem 16 GB)
 • Slušná výdrž baterie (2-3 dny)
 • Bohaté funkce (měření denní aktivity, tepu, stresu, okysličení krve, EKG nebo odhad tlaku)
 • Analýza složení těla (senzor BioActive)

Kromě těchto hodinek uvedl Samsung na trh také bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2, chytré hodinky Galaxy Watch 4 a ohybný telefon Galaxy Z Fold3 5G.

Doporučené příslušenství pro chytré hodinký Galaxy Watch 4 Classic

Pro chytré hodinky Galaxy Watch 4 Classic lze dokoupit mnoho pěkných řemínků.

Dobrou volbou je například Eternico Quick Release 20 Leather Band černý pro Samsung Galaxy Watch, který dodá hodinkám stylový vzhled. Řemínek je vyrobený z kvalitní a odolné kůže, která zajistí maximální pohodlí během nošení. Řemínek lze rychle vyměnit (není potřeba žádné nářadí) a velikost je možné snadno přizpůsobit.

Další skvělou volbou je Eternico Quick Release 20 Milanese Band černý pro Samsung Galaxy Watch, který vyroben z nerezové oceli, která zajišťuje, že se příjemně nosí a elegantně doplní hodinky. Řemínek je lehký, odolný a prodyšný, díky čemuž jej můžete používat i během sportování, protože se pod ním nepotí pokožka. Pevné uchycení na zápěstí zajišťuje silný magnet.

Pěkný je také Samsung řemínek pro Galaxy Watch Active 2 20mm Silver, který je vyrobený z fluoroelastomeru, který zajistí maximální pohodlí během nošení. Řemínek se hodí na zápěstí o obvodu maximálně 17 cm.

Dobré alternativy chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic

V současné době naleznete na trhu chytrých hodinek spoustu skvělých alternativ pro ty, kteří mají omezený rozpočet nebo chtějí jiný operační systém hodinek. Zde naleznete výběr nejlepších alternativ chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic.

Apple Watch 6

Apple Watch 6 bezpochyby patří mezi nejlepší chytré hodinky na trhu. Hodinky jsou k dostání v mnoha zajímavých variantách, které se liší velikostí (40 nebo 44 mm), materiálem i odstínem pouzdra.

Garmin Venu 2

Chytré hodinky Garmin Venu 2 nabízí pohodlné bezkontaktní platby skrze Garmin Pay, možnost připojení přes ANT+, WiFi či Bluetooth a přesné určení polohy pomocí GPS, GLONASS a GALILEO. Displej hodinek chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass 3.

Fitbit Versa 3

Levnější alternativou jsou chytré hodinky Fitbit Versa 3. Hodinky nabízí službu Fitbit Pay, integrované GPS, snímání celodenní aktivity a dlouhou výdrž baterie (6+ dní) s rychlým nabíjením.

Celkové hodnocení a zkušenosti uživatelů

Naše recenze chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic je velmi pozitivní. Hodinky mají všechny předpoklady, aby se staly nejlepšími chytrými hodinkami na trhu.

Nabízí skvělou otočnou luneta, nový operační systému Wear OS, přístup do obchodu Google Play a placení pomocí Google Pay, moderní čipset Exynos W920, velké vnitřní úložiště, slušnou výdrž baterie (2-3 dny), bohaté funkce (měření denní aktivity, tepu, stresu, okysličení krve, EKG nebo odhad tlaku) a analýzu složení těla, pomocí senzoru BioActive.

9.5Hodnocení
Galaxy Watch 4 Classic

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 Classic mají všechny předpoklady, aby se staly nejlepšími chytrými hodinkami na trhu.

Celkové hodnocení
9.5
KLADY
 • Skvělá otočná luneta
 • Operační systém Wear OS
 • Placení pomocí Google Pay
 • Moderní čipset Exynos
 • Bohaté funkce
ZÁPORY
 • Vyšší cena
Hodnocení:
[Celkem: 41 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 30/08/2021 autorem Lenka Svobodová

1 komentář
 1. […] Společnost Samsung uvedla na trh nová skvělá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2, která jsou nástupcem sluchátek Galaxy Buds Plus. Kromě těchto sluchátek uvedl Samsung na trh také ohebný telefon Galaxy Z Fold 3, chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Vaše hodnocení

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart