Co je Black Friday?

Co je Black Friday?

Co je Black Friday? Black Friday (česky Černý pátek) je neformální název pro den, který následuje v USA po svátku Díkůvzdání. Jde tedy o čtvrtý pátek v listopadu. Letos připadá Black Friday na pátek 24. listopadu 2023. V posledních letech však mnoho prodejců začalo nabízet akční nabídky již od listopadu (např. Alza, Smarty, CZC, Bonami).

Black Friday je marketingovou akcí, kdy se obchodníci snaží nalákat zákazníky na velmi nízké ceny. Tento den patří mezi nejrušnější nakupovací dny v roce. Mnoho obchodníků však nezačíná se slevami přesně na Black Friday, ale nabízí je už o několik dní dříve.

Black Friday 2023 je tradičně považován za období velkých slev a výhodných nabídek. Mnoho lidí tento den využívá k nákupům vánočních dárků.

Black Friday 2023 – Tipy na nejlepší akce a slevy roku

Black Friday 2021 - Nejlepší akce a slevy roku

Kdy je Black Friday 2023?

Letos připadá Black Friday na pátek 24. listopadu 2023. Nabídky na Black Friday však začnou platit s dostatečným předstihem před datem Black Friday 2023. Alza, Smarty, CZC a Bonami jsou jen hrstkou prodejců, kteří historicky zahajují své Black Friday nabídky na začátku listopadu.

Níže si můžete prohlédnout termíny Black Friday 2023 a Black Friday 2024. Můžete se také podívat, na který den Black Friday připadá.

Kdy je….?DatumDen v týdnuČíslo týdnu
Black Friday 202324. listopad 2023Pátek48
Black Friday 202429. listopad 2024Pátek48
Black Friday 202528. listopad 2025Pátek48
Black Friday 202627. listopad 2026Pátek47
Black Friday 202726. listopad 2027Pátek47
Black Friday 202824. listopad 2028Pátek47
Black Friday 202923. listopad 2029Pátek48
Black Friday 203029. listopad 2030Pátek48

Kdy je Black Friday?

Jak se mohu připravit na Black Friday?

Pokud chcete z Black Friday vytěžit maximum, je důležité mít představu o tom, co chcete koupit a kde to chcete koupit. Vytvořte si seznam položek, které chcete během Black Friday koupit. Potřebujete například novou pračku, myčku nebo televizi? Hledáte cenově výhodný notebook?

Vytvořte si seznam všech produktů, které potřebujete, a buďte připraveni rychle vybrat nejlepší nabídku, aniž byste čekali na lepší cenu v budoucnu. Může se stát, že se produkt vyprodá, zatímco vy budete čekat, abyste ušetřili pár korun.

Většina velkých prodejců (např. Alza, Smarty, CZC a Bonami) aktualizuje své akce a slevy každý den.

Black Friday Alza 2023 – Nejlepší akce a slevy

Black Friday vs Cyber Monday

Cyber Monday (kyber-pondělí) je marketingový termín pro první pondělí po svátcích dne Díkůvzdání ve Spojených státech amerických. Cyber Monday je marketingovou akcí a byl vytvořen marketingovými společnostmi.

Cyber Monday je vždy pondělí následující bezprostředně po Black Friday. Cyber Monday 2023 letos připadá na 27. listopadu.

Hlavní rozdíl mezi Black Friday a Cyber Monday spočívá kromě data v tom, že nabídky na Black Friday lze najít online i v kamenných obchodech, zatímco Cyber Monday je věnováno výhradně slevám v online obchodech.

V rámci Cyber Monday se také obvykle objevují slevy na menší položky, které by mohly být během Black Friday ignorovány. Cyber Monday je obvykle také dobou, kdy se dají najít nabídky na malé spotřebiče a bílé zboží (např. mikrovlnnou troubu).

Je lepší Black Friday nebo Cyber Monday?

Black Friday je lepší pro nákup nových a dražších produktů. Také je to nejlepší den pro nakupování v kamenných obchodech, i když můžete nakupovat i online. Cyber Monday je vhodnějším dnem pro nákup elektroniky a menších dárků. Slevy na elektroniku jsou během Cyber Monday též lepší.

Black Friday vs Singles Day

Singles Day se stal synonymem pro utrácení, podobně jako Black Friday (Černý pátek) nebo Cyber Monday (Kyber pondělí). Roční prodeje na Singles Day překonávají Black Friday; ve skutečnosti jsou větší než Black Friday a Cyber Monday dohromady, což z něj činí největší nákupní den na světě.

Co je Singles Day? Největší nákupní svátek

AliExpress Singles Day je největším výprodejem roku na AliExpressu. Nakupovat můžete miliony položek za velmi nízké ceny. Během tohoto dne dosahují slevy až 70 %. Další slevy lze získat použitím slevových kupónů. AliExpress Singles Day je skvělou příležitostí, jak získat dobré věci s úžasnými slevami.

AliExpress Singles Day 2023 – Největší slevy roku na AliExpressu

Často kladené otázky

Co je Black Friday?

Black Friday (česky Černý pátek) je neformální název pro den, který následuje v USA po svátku Díkůvzdání. Jde tedy o čtvrtý pátek v listopadu.

Kdy je Black Friday 2023?

Letos připadá Black Friday na pátek 24. listopadu 2023.

Jak se mohu připravit na Black Friday?

Pokud chcete z Black Friday vytěžit maximum, je důležité mít představu o tom, co chcete koupit a kde to chcete koupit. Vytvořte si seznam položek, které chcete během Black Friday koupit.

Black Friday vs Cyber Monday

Hlavní rozdíl mezi Black Friday a Cyber Monday spočívá kromě data v tom, že nabídky na Black Friday lze najít online i v kamenných obchodech, zatímco Cyber Monday je věnováno výhradně slevám v online obchodech.

Je lepší Black Friday nebo Cyber Monday?

Black Friday je lepší pro nákup nových a dražších produktů. Cyber Monday je vhodnějším dnem pro nákup elektroniky a menších dárků. Slevy na elektroniku jsou během Cyber Monday též lepší.

Black Friday vs Singles Day

Singles Day se stal synonymem pro utrácení, podobně jako Black Friday (Černý pátek) nebo Cyber Monday (Kyber pondělí). Roční prodeje na Singles Day překonávají Black Friday; ve skutečnosti jsou větší než Black Friday a Cyber Monday dohromady.

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 102 Průměr: 4.9]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 06/11/2023 autorem Lenka Svobodová

4 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
  1. […] Co je Black Friday? Nejlepší akce a slevy roku […]

  2. […] Co je Black Friday? Nejlepší akce a slevy roku […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart