Co je Singles Day? Největší nákupní svátek

Co je Singles day?

Singles Day (svátek nezadaných) je globální nákupní festival, který se slaví 11. listopadu. Svobodní lidé si ho připomínají tím, že se obdarovávají dárky, což vedlo k tomu, že se Singles Day stal největším dnem online nakupování na světě. Nejznámější slevovou akcí je AliExpress Singles Day, kdy slevy dosahují až 50 % s využitím speciálních slevových kódů.

Singles Day je neoficiálním čínským svátkem a stal se největším dnem fyzického maloobchodu a online nakupování na světě. Čínští maloobchodníci využívají šílenství spojeného s tímto dnem, aby zvýšili své prodeje.

Jde obvykle o 24 hodinovou nákupní akce, při níž se v obchodech provozovaných společností Alibaba objevují obrovské slevy na miliony produktů. Singles Day se stal díky internetu velmi populárním a nyní se slaví i v zemích mimo Čínu.

AliExpress Singles Day

AliExpress Singles Day je největším výprodejem roku na AliExpressu, který probíhá od 11. 11. do 17. 11. 2023. Nakupovat můžete miliony položek za velmi nízké ceny. Během této akce dosahují slevy až 50 % s využitím speciálních slevových kódů. AliExpress Singles Day je skvělou příležitostí, jak získat dobré věci s úžasnými slevami.

AliExpress Singles Day 2023 – Největší slevy roku na AliExpressu

AliExpress Singles Day 11. listopad - Největší slevy roku na AliExpressu

Kdy je Singles Day 2023?

Singles Day 2023 se pořádá v sobotu 11. listopadu. Datum je pevně stanoveno tak, že se Singles Day slaví vždy jedenáctého listopadu po celém světě, ať už je to pracovní den, nebo svátek.

Původ Singles Day

Singles Day vznikl na univerzitě v Nankingu v roce 1993. Oslavy dne nezadaných se během 90. let rozšířily na několik dalších univerzit v Nankingu. 11. listopad (11/11), který se skládá ze čtyř jedniček, byl zvolen proto, že představuje čtyři nezadané osoby.

Podle jedné z historek o vzniku Singles Day se v roce 1993 čtyři svobodní studenti na Nankingské dohodli, že 11. listopad bude dnem akcí a oslav na počest svobodného života.

Singles day je příležitostí k setkávání nezadaných a k pořádání večírků. Svátek původně slavili pouze mladí muži ale v současné době je hojně oslavován oběma pohlavími.

Singles Day vs Black Friday

Singles Day se stal synonymem pro utrácení, podobně jako Black Friday (Černý pátek) nebo Cyber Monday (Kyber pondělí). Roční prodeje na Singles Day překonávají Black Friday; ve skutečnosti jsou větší než Black Friday a Cyber Monday dohromady, což z něj činí největší nákupní den na světě.

Black Friday 2023 – Nejlepší akce a slevy roku

Black Friday 2021 - Nejlepší akce a slevy roku

Doporučené články

Hodnocení:
[Celkem: 101 Průměr: 5]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 10/11/2023 autorem Lenka Svobodová

5 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
  1. […] Co je Singles Day? Největší nákupní svátek […]

  2. […] Co je Singles Day? Největší nákupní svátek […]

  3. […] Co je Singles Day? Největší nákupní svátek […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart