Nejlepší respirátory FFP2 (2022) – nezávislé recenze a testy

Respirátory ještě neodkládejte. Přestože se proti Covid-19 nechává očkovat stále více lidí, objevil se nový kmen koronaviru (varianta Delta), který je ještě nakažlivější, než se původně myslelo. Nejlepší způsob, jak se před variantou Delta chránit: nechat se očkovat a nosit kvalitní respirátor.

Vytvořili jsme seznam nejlepších respirátorů FPP2, které můžete používat na ochranu před koronavirem. V seznamu naleznete také kvalitní české respirátory. Snižte riziko nákazy používáním těchto respirátorů, abyste se vyhnuli nákaze od infikovaných osob.

Doporučené obchody pro nákup respirátorů

Pro nákup roušek, respirátorů a ochranných pomůcek doporučujeme následující e-shopy:

Nejlepší respirátory FFP2 (2022)

Respirátory FFP2 jsou zlatou střední cestou v ochraně proti onemocnění COVID-19. Uživatele chrání před jemnějšími prachovými částicemi a aerosoly včetně kouře. Tyto respirátory chrání až do koncentrace 10xNPK/PEL a filtrují minimálně 94 % aerosolů až do velikosti 0,6 μm (mikrometru). Respirátory FFP2 už dokáži zachytit vir SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Tyto respirátory se používají ve stavebnictví, slévárenství, zemědělství a v dalších průmyslových oblastech.

Dle zjištění velkých nezávislých testů patří české respirátory mezi ty nejkvalitnější. Naopak respirátory vyrobené v Číně většinou nevyhovují přísným normám. Nejhorší čínské respirátory mají až o 60 procent nižší účinnost, než která je požadovaná po třídě FFP2.

Některé české respirátory prodávané pod označením FFP2 dokonce splňují kritéria i pro respirátory třídy FFP3 (minimální účinnost 99 %).

Mezi nejlepší české značky respirátorů FFP2 patří SpurTex, Good Mask, General Public Protection a Czech Royal Protection.

SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR

SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR je český jednorázový FFP2 respirátor bez výdechového ventilu od značky SPURTEX, který má speciální nano vrstvu, tvarovatelnou část kolem nosu a postranní gumičky pro snadné uchycení za ušima. Tento respirátor nabízí vysokou prodyšnost (snadně se s ním dýchá) a vysokou filtraci ultra jemných částic s reálným záchytem 98,5 %. Materiál Spurtex je tvořen sedmivrstvým laminátem (netkané polypropylenové textilie a aktivní nanovláknitá filtrační vrstva z polymeru PVDF) a splňuje vysoké nároky evropských norem.

SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR je velmi dobrý respirátor, který nabízí vynikající mechanické vlastnosti a je příjemný na nošení (vysoká prodyšnost).

 • Český výrobek
 • Velmi prodyšný (materiál Spurtex)
 • Výborně přiléhá k obličeji
Návod jak správně nasadit NANO respirátor SpurTex

Czech Royal Protection respirátor FFP2

Czech Royal Protection respirátor FFP2 je český respirátor s normou FFP2 a je nositelem norem CE. Tento respirátor má tvarovatelný pásek přes nos a poskytuje pětivrstvou ochranu před bakteriemi a viry (včetně onemocnění Covid-19). Stupeň filtrace je více než 95 %. Velikost tohoto respirátoru je univerzální.

Czech Royal Protection respirátor FFP2 je skvělý český respirátor, který se příjemně nosí, dobře se v něm dýchá a uchycení netahá za uši.

 • Český výrobek
 • Příjemně se nosí a neškrábe na obličeji
 • Uchycení netahá za uši

General Public Protection respirátor FFP2

General Public Protection respirátor FFP2 je český respirátor s normou FFP2, který zachytí minimálně 95 % ultra jemných částic. Tento respirátor je vyroben z vysoce prodyšných a hypoalergenních materiálů. Samozřejmostí je tvarovatelný pásek na nos a elastické gumičky pro pohodlné nošení. Použité filtry byly vyvinuty ve spolupráci s odborníky Technické univerzity v Liberci. Respirátor splňuje platné české a evropské normy ČSN EN 149:2001 a A1:2009.

General Public Protection respirátor FFP2 patří mezi nejlepší české respirátory. Je vyroben z vysoce kvalitních prodyšných a hypoalergenních materiálů a splňuje české a evropské normy.

 • Český výrobek
 • Vyroben z vysoce prodyšných a hypoalergenních materiálů
 • Filtry vyvinuty ve spolupráci s odborníky Technické univerzity v Liberci
Video o společnosti General Public Protection

Nezávislé recenze a testy respirátorů

Nezávislé recenze a testy respirátorů prodávaných na našem trhu často provádí pořad A DOST! TelevizeSeznam.cz. Pořad provedl sérií testů, dle kterých patří české respirátory mezi ty nejkvalitnější. Naopak respirátory vyrobené v Číně většinou nevyhovují přísným normám. Nejhorší čínské respirátory mají až o 60 procent nižší účinnost, než která je požadovaná po třídě FFP2.

Nákupní rádce – nejlepší respirátory

Kompletního průvodce nákupem nejlepších respirátoru naleznete zde.

Hodnocení:
[Celkem: 252 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 03/01/2022 autorem Lenka Svobodová

2 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
 1. […] Respirátory FFP2 jsou zlatou střední cestou v ochraně proti onemocnění COVID-19. Uživatele chrání před jemnějšími prachovými částicemi a aerosoly včetně kouře. Tyto respirátory chrání až do koncentrace 10xNPK/PEL a filtrují minimálně 94 % aerosolů až do velikosti 0,6 μm (mikrometru). Respirátory FFP2 už dokáži zachytit vir SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Tyto respirátory se používají ve stavebnictví, slévárenství, zemědělství a v dalších průmyslových oblastech. […]

 2. […] české respirátory prodávané pod označením FFP2 dokonce splňují kritéria i pro respirátory třídy FFP3 (minimální účinnost 99 […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart