Nejlepší české respirátory (2022) – nezávislé recenze a testy

Respirátory ještě neodkládejte. Přestože se proti Covid-19 nechává očkovat stále více lidí, objevil se nový kmen koronaviru (varianta Delta), který je ještě nakažlivější, než se původně myslelo. Nejlepší způsob, jak se před variantou Delta chránit: nechat se očkovat a nosit kvalitní respirátor.

Vytvořili jsme seznam nejlepších českých respirátorů, které můžete používat na ochranu před koronavirem. V seznamu naleznete pouze kvalitní české respirátory. Snižte riziko nákazy používáním těchto respirátorů, abyste se vyhnuli nákaze od infikovaných osob.

Doporučené obchody pro nákup respirátorů

Pro nákup roušek, respirátorů a ochranných pomůcek doporučujeme následující e-shopy:

Nejlepší české respirátory (2022)

Dle zjištění velkých nezávislých testů patří české respirátory mezi ty nejkvalitnější. Naopak respirátory vyrobené v Číně většinou nevyhovují přísným normám. Nejhorší čínské respirátory mají až o 60 procent nižší účinnost, než která je požadovaná po třídě FFP2.

Některé české respirátory prodávané pod označením FFP2 dokonce splňují kritéria i pro respirátory třídy FFP3 (minimální účinnost 99 %).

Mezi nejlepší české značky respirátorů patří SpurTex, Good Mask, General Public Protection a Czech Royal Protection.

SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR je český jednorázový FFP2 respirátor bez výdechového ventilu od značky SPURTEX, který má speciální nano vrstvu, tvarovatelnou část kolem nosu a postranní gumičky pro snadné uchycení za ušima. Tento respirátor nabízí vysokou prodyšnost (snadně se s ním dýchá) a vysokou filtraci ultra jemných částic s reálným záchytem 98,5 %. Materiál Spurtex je tvořen sedmivrstvým laminátem (netkané polypropylenové textilie a aktivní nanovláknitá filtrační vrstva z polymeru PVDF) a splňuje vysoké nároky evropských norem.

Návod jak správně nasadit NANO respirátor SpurTex

General Public Protection respirátor FFP2 je český respirátor s normou FFP2, který zachytí minimálně 95 % ultra jemných částic. Tento respirátor je vyroben z vysoce prodyšných a hypoalergenních materiálů. Samozřejmostí je tvarovatelný pásek na nos a elastické gumičky pro pohodlné nošení. Použité filtry byly vyvinuty ve spolupráci s odborníky Technické univerzity v Liberci. Respirátor splňuje platné české a evropské normy ČSN EN 149:2001 a A1:2009.

Video o společnosti General Public Protection

Nezávislé recenze a testy respirátorů

Nezávislé recenze a testy respirátorů prodávaných na našem trhu často provádí pořad A DOST! TelevizeSeznam.cz. Pořad provedl sérií testů, dle kterých patří české respirátory mezi ty nejkvalitnější. Naopak respirátory vyrobené v Číně většinou nevyhovují přísným normám. Nejhorší čínské respirátory mají až o 60 procent nižší účinnost, než která je požadovaná po třídě FFP2.

Nákupní rádce – nejlepší respirátory

Kompletního průvodce nákupem nejlepších respirátoru naleznete zde.

Hodnocení:
[Celkem: 251 Průměr: 5]

Naposledy aktualizováno 03/01/2022 autorem Lenka Svobodová

2 Komentáře
Ukázat všechny Nejužitečnější Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidat recenzi
  1. […] zjištění velkých nezávislých testů patří české respirátory mezi ty nejkvalitnější. Některé české respirátory prodávané pod označením FFP2 […]

  2. […] nejlepší české značky respirátorů FFP2 patří SpurTex, Good Mask, General Public Protection a Czech Royal […]

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart