Nejlepší online kurzy hry na kytaru 2024

Nejlepší online kurzy hry na kytaru 2024: Hledáte rychlou odpověď? Kurzy ArtMaster kytara hodnotíme jako nejlepší online kurzy hry na kytaru v roce 2024.

Chcete vědět, jak se naučit hrát na kytaru pro začátečníky? Ať už jste zkušený kytarista, nebo úplný začátečník, který bere nástroj do ruky úplně poprvé, nebo chcete oprášit své dovednosti, nejlepší online kurzy hry na kytaru vám mohou výrazně pomoci.

V tomto článku naleznete nejlepší kurzy hry na kytaru pro začátečníky i pro pokročilé.

Nejlepší online kurzy hry na kytaru 2024

 1. ArtMaster Kytara pro začátečníky – Nejlepší kurz pro začátečníky
 2. ArtMaster Kytara pro mírně pokročilé – Nejlepší kurz pro pokročilé
 3. ArtMaster Kytara kompletní kurz – Výhodná nabídka
 4. ArtMaster Kytarové hity k táboráku s Pokáčem

1. ArtMaster kytara pro začátečníky

ArtMaster Kytara pro začátečníky hodnotíme jako nejlepší kurz pro začátečníky. V kurzu naleznete celkem 10 lekcí (každá lekce obsahuje 3 témata). Všechny témata obsahují speciální instruktážní video. Kurzem provází muzikant, producent a skladatel Honza Ponocný.

Na obrázku můžete vidět ukázku lekce z kurzu Kytara pro začátečníky. V kurzu se naučíte i úplné základy, např. jak kytaru správně držet.

ArtMaster Kytara pro začátečníky - recenze a zkušenosti
Ukázka z kurzu ArtMaster – Kytara pro začátečníky

V kurzu naleznete tyto lekce a cvičení:

 • Základy hraní
 • Střídání akordů a první song
 • D, A, E a dvě nové písničky
 • Rytmus na 3 doby (3/4 takt)
 • POP a Country
 • Powerchordy a Rock’n’Roll
 • Fingerstyle – Vybrnkávání prsty
 • Vybrnkávání trsátkem
 • Baré akordy
 • EXTRA – 7 videí k nejpoužívanějším rytmům
Ukázka z kurzu Kytara pro začátečníky

Tento kurz obsahuje videa, přehledy akordů a rytmů, české a zahraniční písničky a texty. Doporučujeme si vytisknout přehled akordů a akordy k jednotlivým písním.

ArtMaster Kytara pro začátečníky - podklady - recenze a zkušenosti
Ukázka z kurzu ArtMaster – Kytara pro začátečníky

Součástí kurzu jsou tyto praktické podklady (v PDF):

 • Popis kytary
 • Držení ruky, číslování prstů
 • Přehled akordů ke kurzu
 • Přehled 6 rytmů

2. ArtMaster kytara pro mírně pokročilé

ArtMaster Kytara pro mírně pokročilé hodnotíme jako nejlepší kurz pro pokročilé. Tento kurz jde více do hloubky a obsahuje pokročilejší techniky hraní a více písniček. Kurzem provází muzikant, producent a skladatel Honza Ponocný.

V kurzu naleznete celkem 50 videí (3 hod 51 min). Všechny témata obsahují speciální instruktážní video. Kurz obsahuje videa, přehledy akordů a rytmů, české a zahraniční písničky a texty.

V kurzu naleznete tyto lekce a cvičení:

 • Baré akordy od struny E
 • Táborákové hity #1 a #2
 • Otevřené a SUS akordy, další techniky levé ruky
 • Tlumení pravou a levou rukou
 • Průchozí tóny a lomené akordy
 • Techniky vybrnkávání
 • Vybrnkávání trsátkem
 • Blues a bluesová dvanáctka
 • Pentatonická stupnice
 • Skládání, songwriting

3. ArtMaster Kytara kompletní kurz

ArtMaster kytara kompletní kurz obsahuje celkem 22 lekcí (5 hod 45 min). Tento kurz obsahuje již dříve uvedené kurzy:

Více podrobností o jednotlivých kurzech naleznete výše.

4. ArtMaster Kytarové hity k táboráku s Pokáčem

V kurzu Kytarové hity k táboráku s Pokáčem naleznete 20 písniček, rozdělených do 40 minivideí. Kurzem provází Jan „Pokáč“ Pokorný, který patří mezi nejpopulárnější folkové písničkáře v Česku.

ArtMaster Kytarové hity k táboráku s Pokáčem - recenze a zkušenosti
Kurz ArtMaster – Kytarové hity k táboráku s Pokáčem

Pokáč v tomto kurzu každou skladbu podrobně rozebere a naučí vás ji správně hrát. Kurz je vhodný pro začátečníkymírně pokročilé, kteří už ovládají základní akordy a několik základních rytmů.

ArtMaster Kytarové hity k táboráku s Pokáčem - ukázka - recenze a zkušenosti
Ukázka z kurzu ArtMaster – Kytarové hity k táboráku s Pokáčem

V kurzu naleznete celkem 20 populárních písniček – Tisíc mil, Severní vítr, Okoř, Montgomery, Niagára, Stánky, Veď mě dál cesto má, Frankie dlouhán, Buráky, Bedna od whiskey, Valčíček, Tři kříže, Růže z papíru, Když mě brali za vojáka, Mám doma kočku, Rosa na kolejích, V lese, Na kameni kámen, Holubí dům a Úplně levej.

Ukázka z kurzu Kytarové hity k táboráku s Pokáčem

Součástí kurzu jsou tyto praktické podklady (v PDF):

 • Zpěvník
 • Držení ruky, číslování prstů
 • Přehled akordů
 • Přehled rytmů

ArtMaster recenze a zkušenosti

ArtMaster jsou moderní umělecké online kurzy pro začátečníky i pokročilé. Na stránce ArtMasterAcademy.cz naleznete širokou nabídku zajímavých kurzů (např. kytaru, piano, klávesy, zpěv, kreslení a další). Každý kurz obsahuje minimálně 10 lekcí sestavených z 30 videí a další materiály.

Naše zkušenosti s online kurzy ArtMaster jsou velmi dobré. Líbí se nám dobrá struktura jednotlivých kurzů. Kurzy jsou přehlednézábavné a přiměřeně dlouhé. Výklad je poutavý a srozumitelný i pro začátečníky.

Každý kurz obsahuje minimálně 10 lekcí sestavených z 30 minivideí a další materiály. Navazující kurzy mohou mít až 50 videí. U každého kurzu naleznete mnoho praktických podkladů (vysvětlující texty, obrázky, PDF zpěvníky, akordové diagramy, rytmy apod.).

Ceny základních kurzů pro začátečníky začínají již na pár stovkách. Možné je také koupit výhodné balíčky jednotlivých kurzů.

Vyzkoušeli jsme následující kurzy:

ArtMaster recenze a zkušenosti

ArtMaster kurzy recenze a zkušenosti

Jak se naučit hrát na kytaru pro začátečníky?

Pokud se chcete naučit hrát na kytaru, možná nevíte, kde začít. Jak se nejlépe naučit hrát na kytaru? Mohu se naučit hrát na kytaru doma, nebo potřebuji instruktora? Měl bych se nejdříve naučit hrát akordy nebo stupnice?

Pro začátečníky je jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit hrát na kytaru, je začít hrát pomalu jednoduché písničky. I začínající hudebníci se mohou naučit hrát na kytaru jednoduché písničky, což vám pomůže uplatnit v praxi všechny nové dovednosti nebo akordy, které se naučíte. To vám pomůže udržet si motivaci.

Jak si vybrat online kurz hry na kytaru?

Všechny nejlepší online kurzy hry na kytaru na našem seznamu mají kvalitní osnovy, skvělé lektory, užitečné funkce a praktické podklady. Stačí si jen vybrat kurz, který bude vyhovovat vašim cílům a dovednostem. Než si vyberete online kurz hry na kytaru, podívejte se zejména na počet a kvalitu videí.

Pokud jste začátečník, měli byste se také ujistit, že dostanete důkladné lekce základů hraní na kytaru. Důležité je nejprve zvládnout základy. Pokud začnete správně, nevytvoříte si špatné návyky, které by bylo třeba později napravit.

Všechny kurzy na našem seznamu toto splňují.

Časté otázky a odpovědi

Lze se opravdu naučit hrát na kytaru online?

Ano, hrát na kytaru se můžete efektivně učit online. Pokud si vyberete správný online kurz, který vám vyhovuje, a budete pravidelně cvičit, budete schopni se naučit základní dovednosti a neustále je zdokonalovat.

Jaké jsou nejlepší online kurzy hry na kytaru pro začátečníky?

ArtMaster Kytara pro začátečníky hodnotíme jako nejlepší kurz pro začátečníky.

Jaké jsou nejlepší online kurzy hry na kytaru pro pokročilé?

ArtMaster Kytara pro mírně pokročilé hodnotíme jako nejlepší kurz pro pokročilé.

Kolik stojí online kurzy hry na kytaru?

Většina online kurzů hry na kytaru stojí několik stovek až tisíců Kč. Je to mnohem levnější než si najmout soukromého učitele nebo navštěvovat tradiční lekce hudby.

Jaký je nejlepší kurz pro výuku hry na kytaru?

Kurzy ArtMaster kytara hodnotíme jako nejlepší online kurzy hry na kytaru v roce 2024.

Jaké jsou nejlepší online kurzy hry na kytaru zdarma?

Existuje mnoho bezplatných online lekcí hry na kytaru, zejména na YouTube, ale pokud přesně nevíte, co se chcete naučit – což pravděpodobně vědí jen pokročilejší hráči – bude lepší koupit online kurz hry na kytaru, který vám umožní postupovat správným tempem bez mezer a velkých skoků.

Hodnocení:
[Celkem: 61 Průměr: 4.9]
Petr Marek
Petr Marek

Jmenuji se Petr Marek a mám velkou vášeň pro psaní a recenzování produktů a služeb. Jako redaktor na webu Nezavislyradce.cz se specializuji na psaní článků o nákupních zkušenostech a pomáhám čtenářům najít nejlepší produkty a služby s nejlepším poměrem cena/výkon. Mám rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti financí, které mi umožňují poskytovat nezávislé a objektivní recenze. V mých článcích se snažím sdílet užitečné rady a tipy, které pomohou čtenářům ušetřit čas a peníze.

Naposledy aktualizováno 01/02/2024 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart