Nejlepší kolagen na trhu v roce 2023

Nejlepší kolagen na trhu v roce 2023: Kolagen, který je jedním ze základních stavebních kamenů zdravé pokožky (stejně jako vlasů, nehtů a kostí), hraje klíčovou roli při vytváření pružné, zdravé a elastické pokožky. S přibývajícím věkem ho tělo hůře produkuje, což vede ke ztrátě pružnosti, pevnosti a zářivosti pokožky.

Ztrátě kolagenu nemůžeme zabránit, ale můžeme ho zpomalit. Odborníci se shodují, že by mohlo pomoci užívání kolagenových doplňků. V tomto článku naleznete nejlepší kolagen na trhu v roce 2023.

Zde jsou naše tipy na nejlepší kolageny na trhu:

Obsah

Nejlepší kolagen na trhu 2023

Kolagen drink Collavio Exclusive Nejlepší kolagen na trhu

Prémiový kolagen drink, který obsahuje 100% bioaktivní mořský kolagen PEPTAN F®.

SKINNY Collagen Kvalitní kolagen

Prémiový produkt, který obsahuje hydrolizovaný kolagen a vitamíny B3, C, B2 a zinek.

Pure rituals lipozomální hydrolyzovaný kolagen komplex Dobrý kolagen

Kolagen Pure rituals se díky své velikosti a nízké molekulové hmotnosti vyznačuje velmi dobrou vstřebatelností do organismu, a tím i vysokou účinností.

KK Kolagen skvělý kolagen

Exkluzivní produkt, který je složen z hydrolyzovaného kolagenu Peptan® v gramáži 5000 mg v denní dávce.

Kolagen drink Collavio Exclusive recenze

Kolagen drink Collavio Exclusive Nejlepší kolagen v roce 2023
Prémiový kolagen drink, který obsahuje 100% bioaktivní mořský kolagen PEPTAN F®.

Collavio jsou prémiové kolagen drinky, které obsahují 100% bioaktivní mořský kolagen PEPTAN F® a další složky, které přinášejí řadu benefitů pro pleť, vlasy a nehty. Kolagen drinky Collavio mají přírodní složení, jemnou chuť, a navíc jsou bez lepku, bez cukru i bez laktózy. 

Kolagen drinky Collavio nebyly testovány na zvířatech a jsou vhodné pro ženy i muže. Značka Collavio patří mezi nejlepší kolageny na našem trhu. Tuto značku kolagenu lze koupit v e-shopu Lovio.cz.

Recenze Collavio kolagenu od zákazníků jsou velmi pozitivní. Zákazníkům se líbí vysoká kvalita produktů, skvělé příchutě, rychlost doručení a nadstandardní komunikace. Obchod Lovio.cz je ověřen zákazníky na cenovém srovnávači Heureka.cz (průměrné hodnocení je 98 %).

Recenze Collavio kolagen

Složení kolagen drinku Collavio Exclusive

Hydrolyzovaný mořský kolagen (PEPTAN®F)

Peptan®F 5000 HD je jedlý rybí kolagenový peptid, který se používá jako zdroj bioaktivních bílkovin ve výživových produktech určených na pleť nebo pohybové ústrojí. Tento typ mořského kolagenu je velmi dobře vstřebatelný, a tudíž je pro lidský organismus dostupnější a přijatelnější než jiné druhy kolagenů.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová patří mezi hlavní složky mezibuněčné hmoty a nachází se také v pojivových, nervových a epiteliálních tkáních. Váže na sebe vodu, a tak se značně podílí na hydrataci pleti.

Vitamín C

Vitamín C je skvělý posilovač imunitního systému a také důležitý antioxidant, který si lidský organismus nedokáže vytvořit sám. Vitamín C podporuje tvorbu kolagenu a přispívá také k dobré funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů.

Zinek

Zinek je nezbytný pro neporušenou činnost více než stovky enzymů a ovlivňuje také metabolismus cukrů, bílkovin, hormonů a vitamínů. Zinek patří k významným antioxidantům, které chrání před negativním vlivem volných radikálů a ovlivňuje růst a dělení buněk, a proto má pozitivní vliv na stav kůže.

Lucuma

Lucuma je exotická plodina, jež se svým vzhledem podobá avokádu, je známá díky svým blahodárným účinkům na lidskou pokožku. Tato plodina v sobě ukrývá vitamíny C a B, betakaroten, vápník, fosfor a železo.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je rozpustný v tucích a v lidském těle několik velmi důležitých funkcí. Koenzym se v buňkách podílí na přeměně energie přijaté z potravy na energii využitelnou pro tělo, a navíc má i antioxidační účinky. Tento koenzym je velmi důležitý pro správný chod procesů v těle.

Ceramosidy

Ceramosidy jsou patentovaná látka, která se získává z pšeničných klíčků. Efektivně pomáhá zlepšovat elasticitu a hydrataci kůže a také redukuje vzhled vrásek. Ceramosidy nahrazují chybějící přirozené lipidy, které kůže ztratila v důsledku vystavování agresivním vnějším faktorům, používáním vysušující kosmetiky, ale i přirozeným stárnutím. Po 40. roce života si kožní buňky již ceramidy netvoří.

Selen

Selen je stopový prvek nerozpustný ve vodě, který je důležitý pro správné fungování lidského organismu. Selen snižuje působení těžkých kovů, jako je rtuť nebo olovo. Pro pleť je selen velmi blahodárný, neboť posiluje elasticitu buněčných tkání, stimuluje správnou činnost imunitního systému a rovněž přispívá ke zlepšování chronických potíží, jako je lupénka apod.

Vitamín B1

Vitamín B1, známý také pod názvem thiamin, je ve vodě rozpustná sloučenina, která patří do skupiny vitamínů B. Podílí se na dobrém fungování našeho organismu a lze jej získat pouze z potravy. Thiamin má schopnost snižovat otoky a tmavé kruhy pod očima, zpomaluje projevy předčasného stárnutí a podporuje pevnost nehtů.Důležitou roli hraje také pro tvorbu kolagenu. Díky schopnosti odbourávat stres je vitamin B1 efektivní při řešení problémů s padáním vlasů.

Vitamín B2

Vitamín B2 (Riboflavin) je ve vodě rozpustný vitamín, který má velký význam v aktivitách enzymů, podílejících se na štěpení a využití sacharidů, tuků a proteinů. Riboflavin má pozitivní vliv na dobrý stav kůže, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Díky vlivu na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu.

Vitamín B3

Vitamín B3 (Niacin) je ve vodě rozpustný vitamín s blahodárnými účinky na lidskou pokožku. Kromě toho, že pomáhá redukovat kožní maz a snižuje výskyt hyperpigmentace, je velkým bojovníkem proti stárnutí. Vitamín B3 podporuje tvorbu kolagenu, a tím zpomaluje tvorbu vrásek a ztrátu pevnosti pleti. 

Vitamín B7

Vitamín B7 (Biotin) je pro zdravou pleť naprosto nepostradatelný, jedná se o rozpustný vitamín, který je přirozenou složkou potravy. Pleti prospívá tím, že ji udržuje svěží a podporuje její pružnost a vzhled. Také zmírňuje ekzémy či kožní choroby a má výrazný vliv na kvalitu vlasů, kterým dodává jim lesk a zpomaluje jejich vypadávání.

SKINNY Collagen recenze

SKINNY Collagen Kvalitní kolagen
Prémiový produkt, který obsahuje hydrolizovaný kolagen a vitamíny B3, C, B2 a zinek.

SKINNY Collagen je prémiový kolagenový peptid, který napomáhá ke zvýšení pružnosti pokožky, vyhlazení a zjemnění vrásek, dále k prevenci známek stárnutí a také zpevnění nehtů a vlasů. SKINNY Collagen obsahuje hydrolizovaný kolagen a vitamíny B3CB2 a zinek.

Naše zkušenosti s produktem SKINNY Collagen jsou velmi dobré. Balíček nám dorazil hezky zabalený a příjemně navoněný. Také nás potěšil drobný dárek, který byl součástí balíčku.

SKINNY Collagen obsahuje vitamínyminerální látky a kvalitní kolagen Verisol ®, který je klinicky testován. Kolagen je vyroben v České republice. SKINNY Collagen je bez chuti a můžete ho tedy snadno přidat do jakéhokoli jídla nebo pití.

Skinny Collagen je zabalen v pěkném obalu a můžete ho tedy i darovat jako skvělý dárek. Balíček je také navoněn příjemnou vůní.

SKINNY Collagen recenze a zkušenosti - prémiový kolagen
Balení Skinny Collagen

Jedno balení Skinny Collagenu obsahuje 30 sáčků 100% čistého hydrolyzovaného kolagenu s vitamíny a minerálními látkami.

SKINNY Collagen recenze a zkušenosti - obal
Balení Skinny Collagen

Jednotlivé dávky v sáčcích jsou velmi praktické, můžete je nosit třeba v kabelce. Kolagen je bez chuti a zápachu, po několika málo zamíchání je hned rozpuštěný.

SKINNY Collagen recenze a zkušenosti - sáček
Sáček Skinny Collagen

Recenze SKINNY Collagenu od zákazníků jsou též velmi pozitivní. Zákazníkům se líbí vysoká kvalita produktu, dobré zabalení, rychlost doručení a skvělá komunikace. Obchod Skinny.cz je ověřen zákazníky na cenovém srovnávači Heureka.cz (průměrné hodnocení je 98 %).

SKINNY Collagen recenze a zkušenosti

Pure rituals lipozomální hydrolyzovaný kolagen komplex

Kolagen Pure rituals se díky své velikosti a nízké molekulové hmotnosti vyznačuje velmi dobrou vstřebatelností do organismu, a tím i vysokou účinností.

Pure rituals lipozomální hydrolyzovaný kolagen komplex patří mezi nejlepší kolageny na českém trhu. Tento kolagen má formu bioaktivních peptidů, které se získávají totální hydrolýzou kolagenu typu I. a typu II. Kolagen Pure rituals se díky své velikosti a nízké molekulové hmotnosti vyznačuje velmi dobrou vstřebatelností do organismu, a tím i vysokou účinností.

Recenze kolagenu Pure rituals od zákazníků je velmi pozitivní. Zákazníkům se líbí vysoká kvalita, vysoká vstřebatelnost, rychlost dodání a lokální výroba na Slovensku. Obchod Purerituals.cz je ověřen zákazníky na cenovém srovnávači Heureka.cz (průměrné hodnocení je 97 %).

Recenze Pure rituals lipozomální hydrolyzovaný kolagen komplex

Pure rituals kolagen recenze a zkušenosti
Pure rituals lipozomální hydrolyzovaný kolagen komplex

KK Kolagen recenze

KK Kolagen Skvělý kolagen
Exkluzivní produkt, který je složen z hydrolyzovaného kolagenu Peptan® v gramáži 5000 mg v denní dávce.

KK Kolagen je exkluzivní produkt, který je složen z hydrolyzovaného kolagenu Peptan® v gramáži 5000 mg v denní dávce a je vhodný pro ženy i muže. Jde o vyvážený komplex silného kolagenu, kyseliny hyaluronové, vitamínů a minerálů. KK Kolagen patří mezi nejlepší kolageny na našem trhu. Za vznikem tohoto produktu stojí česká fitness trenérka a choreografka Kateřina Kosíková.

Recenze KK Kolagen

Prémiový KK Kolagen s kyselinou hyaluronovou

Co je to kolagen?

Kolagen je základním prvkem pojivových a podpůrných tkání a patří mezi bílkoviny, které jsou nerozpustné ve vodě. Existují tři typy kolagenu (typ I, II a III). Většinu (90 %) kolagenu tvoří kolagen typu I, který se nachází v kůži, kostech, vazivu a šlachách. S rostoucím věkem dochází k postupnému úbytku kolagenu v organismu, proto je dobré ho pravidelně doplňovat.

Kolagen pomůže s problémy s pohybovým ústrojím (bolavé kosti, klouby, náchylnost k různým zraněním), problémy s pletí (ochablost kůže, únava pleti, suchá pleť, vznikající vrásky), problémy s kůží (hojení zranění, kožní nemoci, vznikající strie), problémy s vlasy (vypadávání, suché a lámavé vlasy) nebo problémy s nehty (křehké nehty, tvrdé nehty, štěpící se nehty).

Jak doplnit kolagen?

Kolagen lze nejúčinněji doplnit zevnitř pomocí tzv. hydrolyzovaného kolagenu. Hydrolyzovaný kolagen neboli kolagenní peptidy jsou malé bioaktivní molekuly, které mají lepší vstřebatelnost do organismu. Tento typ kolagenu dosahuje vyšší účinností.

Výhody a nevýhody kolagenových doplňků

Výzkum vedlejších účinků a možných přínosů kolagenových doplňků stále probíhá, ale v tuto chvíli víme, jaké jsou jejich potenciální výhody pro různé části těla.

Výhody kolagenových doplňků

Mohou zlepšit zdraví pokožky

Kolagen je hlavní složkou pokožky. Podílí se na zpevnění pokožky, její pružnosti a hydrataci. S přibývajícím věkem tělo produkuje méně kolagenu, což vede k vysušování pokožky a tvorbě vrásek.

Kolagenové doplňky stravy obsahující kolagen mohou pomoci zpomalit stárnutí vaší pokožky tím, že redukují vrásky a suchost. Kolagenové doplňky prý mají také pomáhat předcházet akné a dalším kožním onemocněním, není to však podloženo vědeckými důkazy.

Mohou zmírnit bolest kloubů

Kolagen pomáhá udržovat celistvost chrupavky, která chrání vaše klouby. S věkem se množství kolagenu v těle snižuje a zvyšuje se riziko degenerativních onemocnění kloubů, jako je například osteoartróza. Osteoartróza je onemocnění celé struktury kloubu (nejen kloubní chrupavky).

Některé studie naznačují, že kolagenové doplňky mohou pomoci zmírnit příznaky osteoartrózy a snížit celkovou bolest kloubů.

Mohou zabránit úbytku kostí

Některé studie uvádějí, že kolagenové doplňky stravy mohou pomoci zabránit úbytku kostí.

Nevýhody kolagenových doplňků

Kolagenové doplňky mohou mít mírné vedlejší účinky, jako je nadýmání, pálení žáhy a pocit plnosti. Pokud máte potravinové alergie, ujistěte se, že si kupujete doplňky stravy, které neobsahují vaše alergeny.

Jsou kolagenové doplňky bezpečné?

Ačkoli existuje jen omezené množství údajů, které by dokazovaly bezpečnost kolagenu, jeho vedlejší účinky jsou relativně mírné (a často se omezují na průjem, pocit plnosti a kožní vyrážky). U většiny dospělých by kolagenový doplněk neměl představovat významné zdravotní riziko.

Hodnocení:
[Celkem: 178 Průměr: 4.9]

Naposledy aktualizováno 02/01/2023 autorem Lenka Svobodová

Rádi uslyšíme vaše názory

VÁŠ KOMENTÁŘ / RECENZE

Nezávislý rádce
Logo
Shopping cart