Schlieger recenze, zkušenosti a hodnocení

Schlieger.cz recenze, zkušenosti a hodnocení v roce 2022

Schlieger je česká firma, která se už 12 let specializuje na zelenou energii z obnovitelných zdrojů především pro rodinné domy. Firma je jedničkou v počtu realizací v ČR (má jich za sebou přes 6 000).

Schlieger se specializuje výhradně na obnovitelné zdroje energie – kvalitní tepelná čerpadla,
fotovoltaické elektrárny, systémy pro solární ohřev vody a nově také nabíjecí stanice pro elektromobily.

Nejnovější recenze společnosti Schlieger jsou pozitivní. Velkou předností společnosti jsou nabízené nadstandardní záruky (30 let na výkon FV panelů, až 20 let na střídač, 12 let na mechanické součásti FV panelů, 2 roky na ostatní komponenty). V případě potřeby je také možný bezplatný servis.

Na této stránce se můžete podívat na nejnovější reference (fotky montáží fotovoltaiky a tepelných čerpadel).

O společnosti Schlieger

Specialisté společnosti Schlieger působí ve všech koutech České republiky (aktuálně má až 300 spolupracovníků). Firma přináší vlastní inovativní produkty na trh, na jejich vývoji spolupracujeme s ČVUT a VUT a vlastní všechny evropské certifikace k jejich prodeji i instalaci. Společnost poskytuje štědré délky záruk a v případě potřeby také bezplatný servis.

Schlieger.cz recenze a zkušenosti

Schlieger akce a slevy

Na této stránce můžete požádat o cenovou nabídku zdarma přesně pro vaši nemovitost. Nabídka je nezávazná a dostanete ji 4 dnů.

Schlieger nabízí svým zákazníkům časté akce a slevy. Zde naleznete aktuální přehled Schlieger akcí.

Sleva 30 000 Kč na střídač SOFARSOLAR

Získejte slevu 30 000 Kč na výkonný střídač SOFARSOLAR se zárukou 10 let. Akce platí pouze při zakoupení celé fotovoltaické elektrárny.
Pro držitele průkazu ZTP/P navíc sleva 10 000 Kč (celková sleva 40 000 Kč)

Limitovaná sleva 50 000 Kč na tepelné čerpadlo

Získejte slevu 50 000 Kč na tepelné čerpadlo a k tomu ještě vyšší dotace než dřív. Součástí 3leté záruky je bezplatná práce spojená se servisem.

Fotovoltaické elektrárny Schlieger

Solární energie může uspokojí většinu energetických potřeb domácnosti, ale obvykle ne všechny. Z tohoto důvodu většina lidí volí hybridní model, který kombinuje konvenční napájení a solární energii.

Tato varianta vám dává kontrolu a zálohu z hlavní elektrické sítě, když ji potřebujete. Pokud se navíc rozhodnete pro fotovoltaickou elektrárnu s akumulací přebytků do baterie, bude váš solární systém také ukládat přebytečnou energii, kterou lze využít během noci.

Společnost Schlieger nabízí tyto systémy fotovoltaiky:

Fotovoltaické elektrárny Schlieger.cz
Schlieger fotovoltaická elektrárna

Kolik stojí fotovoltaické elektrárny Schlieger?

Zde naleznete aktuální ceny fotovoltaických elektráren Schlieger.

Fotovoltaické elektrárnyCena
Fotovoltaická elektrárna s akumulací do bateriízjistit aktuální cenu
Fotovoltaická elektrárna s akumulací do vodyzjistit aktuální cenu
Fotovoltaická elektrárna s využitím přebytků pro vytápění domu tepelným čerpadlemzjistit aktuální cenu

Tepelná čerpadla Premium X

Společnost Schlieger nabízí tepelná čerpadla Premium X11 a Premium X21. Dále také nabízí komerční řešení (tepelná čerpadla pro komerční a průmyslové objekty).

Všechna čerpadla fungují na bázi vzduch-voda. Oproti země-voda a jiným typů mají tyto čerpadla nejnižší vstupní náklady, minimální stavební úpravy, kompaktní velikost, bezúdržbový provoz a jsou použitelné kdekoliv.

Dle společnosti Schlieger je běžná hlučnost čerpadel pouhých 39–45 dB. Záleží na konkrétním umístění tepelného čerpadla (na čem stojí, jak daleko je od domu, co je v jeho okolí).

Tepelná čerpadla Premium X pracují do venkovní teploty až –25 °. Díky technologii EVI jeho výstupní teplota dosahuje až 62 °C. V extrémně nízkých teplotách lze použít jako záložní (bivalentní) zdroj elektrokotel o celkovém výkonu 3–6–9 kW (spínání kaskádně).

Čerpadla Premium X využívají chladivo R32 Green Gas, které má až o 60 % vyšší výkon než jeho předchůdci a zároveň výrazně (až o 80 %) nižší produkci C02.

Schlieger.cz tepelné čerpadlo Premium X
Schlieger tepelné čerpadlo Premium X

Výhody čerpadel Premium X:

 • Protihlukový plastový obal
 • Nejtišší varianta
 • Nízké pořizovací náklady
 • Odolné vnějším vlivům počasí
 • Rychlá návratnost
 • On-line aplikace Siemens pro ovládání z mobilního telefonu
 • Topný faktor dosahuje až 4,4 COP, úspora oproti el. kotli až
  80 %
 • Záruka 3 roky na tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor.
 • Součástí záruk je také bezplatná práce spojená se servisem
  či výměnou

Solární ohřev vody Schlieger

Solární kolektory na ohřev vody, někdy také nazývané sluneční kolektory na ohřev vody, slouží pro absorbování sluneční energie a přeměnu na tepelnou. V nabídce společnosti Schlieger naleznete pouze solární vakuové kolektory.

Solární vakuové kolektory jsou vysoce účinné i při velmi nízkých venkovních teplotách (např. -20°C) a jsou tedy vhodné jak pro ohřev vody, tak pro přitápění po celý rok.

V nabídce společnost Schlieger naleznete:

Solární systémy

Solární systémy od společnosti Schlieger obsahují vysoce kvalitní a účinné komponenty od renomovaných výrobců. Solární systémy jsou navrženy pro celoroční provoz, fungují efektivně a bez přehřívání v letních měsících, a díky heat pipe technologii dodávají teplo i při teplotách pod nulou.

V nabídce naleznete jak solární systémy pro ohřev vody tak solární systémy pro ohřev vody a přitápění. Dle individuálních potřeb zákazníka navrhne Schlieger jakýkoli solární systém pro ohřev bazénu a ohřev vody v bytových domech nebo komerčních objektech.

Solární systémy pro ohřev vody (TUV):

Solární systémy pro ohřev vody a přitápění:

Schlieger solární systémy EuroSol
Schlieger solární systém EuroSol

Solární kolektory

Společnost Schlieger nabízí solární vakuový trubicový kolektor EuroSol K02 s technologií heat-pipe, která zajišťuje maximální výkon i při nepříznivých podmínkách. Konstrukce tohoto solárního vakuového kolektoru v sobě kombinuje technologii plochého a trubicového kolektoru. Tento typ solárních kolektorů je vhodný k celoročnímu provozu.

Dle výrobce má oproti plochému kolektoru až o 30 % vyšší účinnost, a to zejména v ranních a večerních hodinách (i v zimním období). Díky absorbční vrstvě na bázi tinoxu a dvojité izolační vrstvě z vakua je tento kolektor schopen absorbovat i nepřímé sluneční záření (difuzní záření) a zachovat si své efektivní výkonnostní hodnoty i hluboko bod bodem mrazu.

Schlieger solární vakuový trubicový kolektor EuroSol K02
Schlieger solární kolektor EuroSol K02

Schlieger dotace

V rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám lze získat dotaci na domácí fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Abyste mohli žádat o dotaci, musí solární elektrárnu realizovat specializovaná firma. Dotaci za vás mohou přímo vyřídit specializované firmy, které realizují fotovoltaické elektrárny (např. firma Schlieger).

Dotace Nová zelená úsporám – Vyřízení, žádost, výše a podmínky (2022)

Dotace Nová zelená úsporám

Firma vypracuje energetický posudek a vytvoří projektovou dokumentaci. Po připojení do sítě pošle veškerou dokumentaci na Státní fond životního prostředí ČR. Jakmile úředníci dokumenty zpracují, vyplatí vám dotaci na účet.

O dotaci mohou žádat vlastníci stávajících dokončených rodinných domů nebo vlastníci novostaveb. Příjem žádostí běží od 12. 10. 2021 do 30. 6. 2025 (nebo do vyčerpání alokace).

Finanční podpora je v rámci NZÚ omezená do maximální výše 50 % celkových nákladů nezbytných na realizaci. V případě nemovitostí v některém ze strukturálně postižených regionů (Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj), lze získat ještě o 10 % víc, než je maximální částka pro jednotlivé typy úprav.

Na fotovoltaickou elektrárnu na rodinný dům lze získat dotaci až 200 000 Kč. Výše dotace závisí na tom, jaký typ fotovoltaického systému si necháte nainstalovat.

Více podrobností o dotacích naleznete v tomto článku: Solární panely na střechu? Skvělý způsob, jak ušetřit

Jak probíhá spolupráce a vyřízení dotace?

Dle společnosti Schlieger trvá celý proces od poptávky přes realizaci až po vyplacení dotace v průměru pouhé 3 měsíce.

Proces spolupráce
Nezávazná poptávka
Do 48 hodin od odeslání poptávky se vám ozve technický specialista Schlieger a vysvětlí vám, z jakých variant si můžete vybírat. Probere s vámi spotřebu domácnosti, zjistí potřebné údaje o vaší střeše a zeptá se na případné individuální požadavky.
Technický návrh a odhad ceny (do 48 hodin)
Firma zpracuje všechny podklady, které od vás získali, a připraví vám rámcovou nabídku. Najdete v ní přehledný soupis použitých komponent, výpočet úspor a dobu návratnosti vaší investice.
Návštěva technika (do dalších 48 hodin)
Přímo na místě instalace s vámi vše detailně prozkoumá a probere technik Schlieger.
Nabídka (další pracovní den)
Hned po návratu technika začne Schlieger chystat nabídku, která bude šitá na míru vašim potřebám. Zohlední v ní vaši střešní krytinu, navrhne nejlepší umístění panelů na střeše a propočítá nejvhodnější parametry všech komponent.
Podpis smlouvy (7–14 dní)
Jakmile odsouhlasíte navržené řešení, připraví vám Schlieger návrh smlouvy s jasným a přehledným rozpočtem. Po podpisu smlouvy se okamžitě pouští do práce.
Vypracování žádosti o dotaci (průměrně 22 dní)
Schlieger vypracuje energetický posudek a vytvoří projektovou dokumentaci. Jen s těmito materiály lze žádat o dotaci. Vše vyřídí Schlieger za vás.
Montáž, instalace a testování (cca 30 dní)
Instalaci provede profesionální tým zkušených montážníků Schlieger. Systém zprovozní, vysvětlí vám jeho funkčnost a ukážou vám, jak jednoduše ho můžete ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu.
Revize systému
Schlieger k vám vyšle revizního technika, který prověří správnost zapojení celého systému a předá vám dokumenty nezbytné pro připojení do distribuční sítě (ČEZ, PRE nebo EDG).
Připojení do distribuční sítě (týden až 30 dní od dokončení instalace)
Abyste mohli systém využívat i s případnými přetoky do sítě, musí za vámi přijel ještě technik z vaší distribuční sítě. Ten celý systém znovu prověří a připojí vás do sítě.
Vyplacení dotace (6 týdnů od doložení dokumentace)
Hned po připojení do sítě Vám pošle Schlieger veškerou dokumentaci na Státní fond životního prostředí ČR. Jakmile úředníci dokumenty zpracují, vyplatí vám dotaci na účet.

Schlieger záruky

Společnost Schlieger uvádí, že více než 95 % instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Společnost nabízí tyto záruky:

 • 30 let na výkon FV panelů,
 • až 20 let na střídač,
 • 12 let na mechanické součásti FV panelů,
 • 2 roky na ostatní komponenty (přepěťové ochrany, jističe, elektroměr, kotvící materiál atd.).

Kontakt

Schlieger, s.r.o.
Nagano Park, budova N3
U Nákladového nádraží 3265/10
130 00 Praha 3-Strašnice

 • Telefon: 566 440 008 (Po–Pá: 9–16 hod.)
 • E-mail: info@schlieger.cz

Schlieger recenze, zkušenosti a hodnocení zákazníků

Nejnovější recenze společnosti Schlieger jsou pozitivní. Velkou předností společnosti jsou nabízené nadstandardní záruky (30 let na výkon FV panelů, až 20 let na střídač, 12 let na mechanické součásti FV panelů, 2 roky na ostatní komponenty). V případě potřeby je také možný bezplatný servis.

Firma je jedničkou v počtu realizací v ČR, má jich za sebou přes 6 000. Firma přináší vlastní inovativní produkty na trh, na jejich vývoji spolupracujeme s ČVUT a VUT a vlastní všechny evropské certifikace k jejich prodeji i instalaci.

Mezi zákazníky společnosti patří např. Petr Janda, rockový zpěvák kapely Olympic.

Schlieger se nám líbil, protože vyřídili dotaci, měli dobré termíny a cenu. Čerpadlo má příjemný zvuk, je to spíše šustění.

Petr Janda, rockový zpěvák kapely Olympic

Nejnovější hodnocení firmy Schlieger je dobré. Společnost Schlieger můžete ohodnotit níže:

Hodnocení:
[Celkem: 190 Průměr: 4.4]

Na této stránce se můžete podívat na nejnovější reference (fotky montáží fotovoltaiky a tepelných čerpadel).

Schlieger.cz recenze, zkušenosti a hodnocení 2022
Realizace fotovoltaiky a tepelných čerpadel Schlieger

Schlieger recenze, zkušenosti a hodnocení zákazníků:

Naposledy aktualizováno 21/03/2022 autorem Lenka Svobodová

Tagy:

Nezávislý rádce
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart